Autor Téma: Nový DAB vysílač u Č.Budějovic  (Přečteno 53213 krát)

DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #15 kdy: 27. 05. 2014, 18:36:42 »
Skalica na Slovensku signal Q kolisavý 7-17 žial až pri 30 rozbalím
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #16 kdy: 04. 06. 2014, 11:04:35 »
Ať žije 3. pásmo. Koupil jsem si na auto magnetickou anténu na střechu a jsem doslova nadšen jak evidentní je změna. DAB hraje bez jediného výpadku i 70 km od vysílače ( na vnitřní anténu byl dolet max 45 km ). A dokonce i v místech, kde mi chrčí FMko je signál stále STRONG, takže paráda..


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #17 kdy: 04. 06. 2014, 15:00:30 »
Tak to je skvělá zpráva! Doufám, že napíšete i praktické zkušenosti s anténou - jak se to instaluje, jak to drží, kdy ji musíte z auta sundat, k jakému rádiu ji máte připojenou?
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #18 kdy: 04. 06. 2014, 17:16:27 »
Mám autorádio Kenwood DAB, dříve jsem měl anténu, která byla dodávána s autorádiem, umístěnou uvnitř vozu na předním skle . Po přechodu na 3. pásmo se signál oproti L-Bandu sice podstatně zlepšíl, v Českých Budějovicích a okolí mi ale často vypadával, ale bylo možno ho přesto zachytit až u Benešova.
Jsem hroznej puntičkář a vypadávání mi vadilo, tak jsem si nechal poradit a super. Koupil jsem DAB a DAB+ anténu od Hamy ( dal bych odkaz, ale nevím, jestli by to nebyla reklama ) , stála 1 200kč. Je magnetická, tak jsem ji narval na střechu a kabel protáhl zezadu k rádiu . ( je zapotřebí ale nalepit do dveří a pak při zavírání se vecpe mezi těsnění a dveře ) - určitě to neníá na design  žádná sláva a na střeše vám vede kus kabelu, ale ta změna, to je mazec.
Projel jsem skoro až k Pelhřimovu a hrálo mi to vkuse, dokonce i ve městech jako třeba Trhové Sviny, Kaplice, kde nejde pořádně ani fmko, tak mi hrálo bez výpadků mezi barákama. Takže trasa ¨Budějce - Dolní Dvořiště - Trhové Sviny - Třeboň - Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Budějce - Písek - naprosto vpořádku a krom občasných výpadků v údolích ( max na 1 vteřinu, ale to se stalo tak 5x za 300 km co jsem nalítal ) . TaKźe mohu potvrdit, že orproti FM má 3tí pásmo mnohem lepší pokrytí , když je anténa na stŕeše a není utopená uvnitř vozu.. Mám z toho radost:)


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #19 kdy: 04. 06. 2014, 19:04:36 »
Uz jsem vam to sem psal nekolikrat at date venkovni antenu.Je to obrovsky rozdil.Ja nic tahat nemusel.Objednal jsem si z  VW original stresni antenu, takze na strese jsem ji jen vymenil.Tudiz zadne kabely přes gumu apod.
« Poslední změna: 04. 06. 2014, 19:48:35 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #20 kdy: 04. 06. 2014, 19:27:15 »
ale když dám na střechu anténu na DAB, respektive, když ji vyměním, tak mi nepůjde fm, ne? Kenwood má totiž anténu zvlášt na fm a zvlášť na DAB, tak stejně musím mít dvě a vrtat do střechy bych asi neuměl. až dojezdím octavku ( mám zatím 400 000 km ), tak koupím tu novou, ta to má asi i ve skle ne a navíc má na autrádiu i obrázky stanic, to už je pak masakr rádio.
dík


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #21 kdy: 04. 06. 2014, 19:50:35 »
Nic se vrtat nemusi.Jen se vymeni soucasna.Ta originalni anténa ma jak DAB tak FM a vedou z ni dva koax kabely, tj. dva vstupy samozrejme.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #22 kdy: 04. 06. 2014, 20:03:21 »
to by mi u skodovky zvladli asi v servisu, vid? :) mozna to tak bude lepsi


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
FM-DAB
« Odpověď #23 kdy: 05. 06. 2014, 07:54:34 »
Proti jakému FM ma DAB z Kluku lepší pokrytí?????
Takhle to nemůžeš psát, to je hodne zavádějící.
Proti FM z Kletě ani omylem, proti FM z Kluku taky ne, proti FM z městských hotelů a komínů jiste ano, ale to porovnaš hrušky a jablka...:-))
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #24 kdy: 05. 06. 2014, 12:57:52 »
Kleť i Kluk lze naladit v okolí Prahy a leckde i za Prahou (myšleno SZ, S, SV od Prahy), kde už po DABu není ani památky. :-)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #25 kdy: 05. 06. 2014, 13:17:19 »
Mám autorádio Kenwood DAB, dříve jsem měl anténu, která byla dodávána s autorádiem, umístěnou uvnitř vozu na předním skle . Po přechodu na 3. pásmo se signál oproti L-Bandu sice podstatně zlepšíl, v Českých Budějovicích a okolí mi ale často vypadával, ale bylo možno ho přesto zachytit až u Benešova.
Děkuju za ty postřehy. Uvažuji o tom, že by našemu autu magnetka taky slušela. Vaše informace zní velmi přesvědčivě.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #26 kdy: 05. 06. 2014, 13:23:29 »
Kleť i Kluk lze naladit v okolí Prahy a leckde i za Prahou (myšleno SZ, S, SV od Prahy), kde už po DABu není ani památky. :-)
Podle mého chtěl basslicker upozornit na výhody při šíření DAB. Přijímače jsou schopny kvalitně zpracovat i odrazy. Takže v údolí se může stát, že DAB hraje kvalitně, zatímco signál na VKV znehodnocují odrazy. Tento efekt se může objevit v blízkosti vysílače, kde je signál silnější. Mám podobnou zkušenost s koupelnou, která nemá okna. VKV mi v ní hraje na nic. DAB hraje na jedničku.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #27 kdy: 05. 06. 2014, 13:24:18 »
Nic se vrtat nemusi.Jen se vymeni soucasna.Ta originalni anténa ma jak DAB tak FM a vedou z ni dva koax kabely, tj. dva vstupy samozrejme.

Tak to preferuji i já než na sklo nějaký proužek či co,na střeše lepší jednoznačně příjem! a dva kabely není výrazný problém!dva vstupy je ideální na DAB pro autorádio s dvěma  vstupy takže ideální řešení  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #28 kdy: 05. 06. 2014, 14:46:20 »
asi si to taky nechám časem udělat, že na střeše vyměním anténu a protáhnu dva kabely. Já jsem dnes tu magnetku přilepil k interiéru a nalepil do dveří, aby to všude nečouhalo a já se na tom neuškrtil a když zavřu dveře, je signál o trochu horší než včera, co jsem měl anténu na volno, ale s otevřenýma dveřma se mi jezdit nechce:-) dá se to nějak jinak uzemnit nebo to musím zase vyrvat od izolepy a nechat na volno, abych měl signál jako včera? :-) 2 Saxon - já jsem myslel Kluk, třeba 96.1 v ďolíku u Krumlova a u Kaplice hraje úplně naprd a DAB mi jede skvěle, tak jsem to myslel. díkes


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Nový DAB vysílač u Č.Budějovic
« Odpověď #29 kdy: 05. 06. 2014, 18:08:34 »
poslyš, Dýdžeji :-) když si koupíš v budoucnu OIII s infotainmentem třeba Bolero, nebo Amundsen, tak ti tam bude běhat slideshow, protože už umí i DMB viz http://www.youtube.com/watch?v=X5jsJ1bQnS8 jinak, anténu už má vícepásmovou, takže to nebude potřeba řešit :-) a budeš si to moct užít i v autě - já si to užívám doma a je to silně návykový :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky