Autor Téma: Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou  (Přečteno 147406 krát)

Jirka S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« kdy: 11. 05. 2014, 18:54:33 »
Dnes dopoledne na ČT1 byl pořad Objektiv odmoderovaný slovenskou moderátorkou. Záznam pořadu lze zhlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/video/   Může ČT ze zákona vysílat svoje pořady se slovenskou moderací? To nikomu nevadí, že na stanici placené z peněz českých koncesionářů je vyroben a moderován pořad o zahraničních kuriozitách ve slovenštině? Nemám nic proti tomu, když je na ČT odvysílán nějaký slovenský film či seriál v původním znění, ale vyrobit úplně nový pořad pro české diváky ve slovenštině, navíc ještě jeden z nejstarších pořadů na českých obrazovkách s letitou historií, to je podle mě ze strany ČT velký přešlap.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2014, 19:13:26 »
No a co?To je ti to tak vzdaleny jazyk nebo mas nejaky jiny vnitrni problém?Boze co jsou lide schopni resit..
Delas jako kdyby to bylo madarsky nebo arabsky  ::)
Jinak to vitam, super spetreni, prijemna slovenstina.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2014, 19:24:19 »
Vidíš to jako přešlap-tvůj názor,můj ne,potom se divíme ,že Kalous nerozumí Babišovi,jeho poskok" Forte" dokonce požaduje překladatele,kdyby občas sledoval takový program,jistě by ho nepotřeboval ! :D
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #3 kdy: 11. 05. 2014, 19:36:21 »
Vidíš to jako přešlap-tvůj názor,můj ne,potom se divíme ,že Kalous nerozumí Babišovi,jeho poskok" Forte" dokonce požaduje překladatele,kdyby občas sledoval takový program,jistě by ho nepotřeboval ! :D
Kalousek - Babiš to není o tom, že nerozumí, ale že je potřeba si rýpnout. Fakt je, že Babiš mluví jak Husák československy, takže je občas míň srozumitelný, než kdyby mluvil správně slovensky. Slovenská moderátorka mi nijak nevadí, jen by z toho neměli dělat rodinný podnik :-)


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #4 kdy: 11. 05. 2014, 19:41:01 »
Už vidím slováky jak maj českýho moderátora..s tím jejich pitomým jazykovým zákonem.  ::) ::) ::)
P.S: po slovensky hovorím... pro hnidopichy a adminka.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #5 kdy: 11. 05. 2014, 19:52:03 »
No a co jako?  Úplně zbytečné vlákno, zralé na kompletní smazání.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #6 kdy: 11. 05. 2014, 20:12:26 »
Dnes dopoledne na ČT1 byl pořad Objektiv odmoderovaný slovenskou moderátorkou. Záznam pořadu lze zhlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/video/   Může ČT ze zákona vysílat svoje pořady se slovenskou moderací? To nikomu nevadí, že na stanici placené z peněz českých koncesionářů je vyroben a moderován pořad o zahraničních kuriozitách ve slovenštině? Nemám nic proti tomu, když je na ČT odvysílán nějaký slovenský film či seriál v původním znění, ale vyrobit úplně nový pořad pro české diváky ve slovenštině, navíc ještě jeden z nejstarších pořadů na českých obrazovkách s letitou historií, to je podle mě ze strany ČT velký přešlap.

Absolutně zbytečné vlákno, je snad v tomto státě někdo, kdo slovensky nerozumí? proč by měl vadit pořad ve slovenštině?
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Martin Kadaník

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • SMIDLIB
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #7 kdy: 11. 05. 2014, 21:01:33 »
Když jsem to uviděl a hlavně uslyšel poprvé, taky mě to zmátlo a chtěl jsem jim něco napsat, ale pak jsem si uvědomil, že ono je vlastně dobře, že se slovenština vrací a zní nejen v České televizi, protože by rozhodně neměla hlavně u mladých diváků upadnout v zapomění.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #8 kdy: 11. 05. 2014, 21:18:51 »
Ja taky slovesky neumím, jsem severočech a tady spiš lidi uměj německy, kolikrat tu v kramě slyšim "čechoněmčinu" a hodne koukam na německy programy, takže když davaj ne co ze svk dab, tak hodně často nevím, co dane slovo znamená. A sem toho nazoru že v cz televizích by se mělo mluvit po cz, a v svk tv po sk, ešte sem nevidel aby v německé televizi mluvili česky, když davaj českej film tak je dabovanej německy a když dokument tak je to jako u nas je slyšet utlumený originál pod dabingem, (v polsku se tak dabuje uplně všecko, dokonce i filmy.)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


topTV

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #9 kdy: 11. 05. 2014, 21:41:48 »
Už vidím slováky jak maj českýho moderátora..s tím jejich pitomým jazykovým zákonem.  ::) ::) ::)
P.S: po slovensky hovorím... pro hnidopichy a adminka.



Napriklad TV JOJ ma dlhodobo v hlavnom spravodajstve z BRATISLAVSKEHO kraja CESKEHO redaktora Davida Mimru, a mimochodom mu to ide: https://www.facebook.com/DavidMimraTVJOJ

Ten zakon sa tyka iba cudzich programov pre deti do 12, a dabingu cudzojazycnych programov. Cestina sa nepovazuje podla zakona za cudzi jazyk, cestina je nam aj nasim maloletym detom bez zavahania zrozumitelny jazyk.
Ani ceske rozpravky (pohadky) detom nedabujeme, narozdiel od CR kde zdabuju aj slovensky serial pre dospelych.


V kablovke mame "kablovkove programy" platene z 1/3 zo Slovenska, ale okrem Discovery je skoro vsetko na 95% v cestine, vratane detskych programov, ktore su 100% v cestine, lebo ceske deti by nerozumeli.


Jirka S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #10 kdy: 11. 05. 2014, 21:48:15 »
Mně nevadí slovenština jako taková, nedělá mi problém sledovat slovenské stanice a většině slov bez problémů rozumím, například reprízy Aj múdry schybí na českém Smíchově sleduji s oblibou, ale mně jde o princip. Jde mi o to, že ČT je placena z peněz českých diváků, kteří snad mají právo sledovat pořady ve své mateřštině. Kdyby toto udělala česká komerční stanice, bude mi to absolutně jedno. Ve slovenštině ať si ČT dělá pořady pro menšiny, ale ne magazíny určené primárně českým divákům. Pokud jsem se někoho dotknul tím, že jako koncesionář, který musí povinně platit každý měsíc poplatky ČT, požaduji premiérově vyráběné pořady z produkce ČT v češtině, tak se omlouvám, ale za svým názorem si stojím. I Maroš Kramár v Zázracích přírody mluví česky, tak proč by to nešlo i v jiných pořadech?


Jirka S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #11 kdy: 11. 05. 2014, 22:00:44 »
Ostatně můj názor sdílí i řada dalších diváků, stačí si přečíst diskuzní fórum na stránkách ČT u pořadu Objektiv, kde je šest stránek plných převážně kritických příspěvků na tento krok: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/diskuse/   Mimo jiné se lze v tamní diskuzi dočíst, že tato slovenská moderátorka není ničím jiným než protekční moderátorkou, která je manželkou šéfa zahraniční redakce ČT Michala Kubala.


Koalaarena

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #12 kdy: 11. 05. 2014, 22:55:51 »
Já nevím, ale něco se děje. I další ryze český pořad udělování Andělů (Czech Music Awards) 2014 bude moderovat slovenská
moderátorka A. Banášová.


Jana Pechová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #13 kdy: 11. 05. 2014, 23:14:29 »
Já nevím, ale něco se děje. I další ryze český pořad udělování Andělů (Czech Music Awards) 2014 bude moderovat slovenská
moderátorka A. Banášová.

Nevím, jestli se něco skutečně děje - Andrea Banášová poslední dva roky moderovala i Světlo pro Světlušku.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Objektiv na ČT se slovenskou moderátorkou
« Odpověď #14 kdy: 11. 05. 2014, 23:22:57 »
Proč si stěžujete až teď? Cca před deseti lety uváděl Milan Lasica pořad "Kam zmizel ten starý song".  Takže to není žádný nový "objev".