Autor Téma: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo  (Přečteno 8894 krát)

Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak tentokrát se tedy přepnutí formátů ČT opravdu nepovedlo. Celkem 4:32 běžel díl v 16:9 s přidanými černými pruhy po stranách. Pak teprve byl seriál přepnut do skutečného 4:3. Tohle by se asi stávat nemělo, že ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2010, 23:41:47 »
Apropó, nebyl ten díl s tím střevíčkem ještě od komunistů sestříhaný? Mám dojem , že původní děj začíná na tenisovém kurtě, kde hraje mimo jiných i paní Tvrzníková, která je později odvážená autem a i na pozdějších fotografiích se dá poznat ,že se jedná o herečku Tvrzníkovou.I celý děj se mi zdál takový odbytý jako tenkrát ještě před 20 lety s Kristiánem.Může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?Za komunistů byla v závěrečných titulcích slepka, to si pamatuju, něco nebo nějaké jméno tam chybělo,dnes jsem si ničeho nevšiml.Ale dnes jsou jiné možnosti ke střihu.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2010, 08:49:46 »
Tak tentokrát se tedy přepnutí formátů ČT opravdu nepovedlo. Celkem 4:32 běžel díl v 16:9 s přidanými černými pruhy po stranách. Pak teprve byl seriál přepnut do skutečného 4:3. Tohle by se asi stávat nemělo, že ?
Určitě nemělo, na druhou stranu, zas taková tragédie to nebyla. Diváci s obrazovkou 16:9 nic nepoznali, diváci s obrazovkou 4:3 a/nebo analogovým příjmem měli obrázek orámovaný ze všech stran, ale aspoň se správnými proporcemi. A podařilo se to opravit brzy po začátku pořadu.


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2010, 09:29:44 »
Tak tentokrát se tedy přepnutí formátů ČT opravdu nepovedlo. Celkem 4:32 běžel díl v 16:9 s přidanými černými pruhy po stranách. Pak teprve byl seriál přepnut do skutečného 4:3. Tohle by se asi stávat nemělo, že ?
Určitě nemělo, na druhou stranu, zas taková tragédie to nebyla. Diváci s obrazovkou 16:9 nic nepoznali, diváci s obrazovkou 4:3 a/nebo analogovým příjmem měli obrázek orámovaný ze všech stran, ale aspoň se správnými proporcemi. A podařilo se to opravit brzy po začátku pořadu.

No jo, jenže jak to uložit na DVD ? Buď film rozdělit na dvě části a uložit začátek jako 16:9 a zbytek jako 4:3 (ne každý DVD přehrávač při přechodu z titulu na titul neudělá pauzu) nebo to nechat v celku a zkousnout 4,5 minuty s protaženými obličeji. Tak a teď vybrat menší zlo ...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2010, 10:42:11 »
Na "Hříšných lidech..." je asi pro mne nejcennější kvalitní tuzemské herecké obsazení a fakt, že se jedná o naše náměty. Ale komerční TV nám dnes a denně nabízí kriminální seriály francouzské a německé až v nadbytečné míře. Barevně, některé i s hereckými hvězdami a pokud za námět posloužilo kvalitní kriminální literární dílo světového, nebo alespoň evropského formátu, i většinou dobře převedené na obrazovku. Proto by mne pár zdeformovaných minut v pro mne zbytečném archivu skutečně netrápilo. Pro videofila to je ale možná mrzuté, že nemá dokonalou kopii. Že se ale na to bude pravidelně dívat, v to já stejně nevěřím. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2010, 11:15:09 »
No jo, jenže jak to uložit na DVD ? Buď film rozdělit na dvě části a uložit začátek jako 16:9 a zbytek jako 4:3 (ne každý DVD přehrávač při přechodu z titulu na titul neudělá pauzu) nebo to nechat v celku a zkousnout 4,5 minuty s protaženými obličeji. Tak a teď vybrat menší zlo ...
Já bych navrhoval první část ručně převést do formátu 4:3, reenkódovat do MPEG-2 a následně slepit s nereenkódovaným MPEG-2 záznamem druhé části. Pokud by pán byl fajnšmekr, mohl by ještě do první části vložit logo jedničky (které bylo v pillarboxu), aby se tam náhle po čtyřech minutách neobjevilo.
« Poslední změna: 18. 05. 2010, 11:41:42 od Ondřej Caletka »


Julda Fulda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #6 kdy: 18. 05. 2010, 11:23:22 »
Apropó, nebyl ten díl s tím střevíčkem ještě od komunistů sestříhaný? Mám dojem , že původní děj začíná na tenisovém kurtě, kde hraje mimo jiných i paní Tvrzníková, která je později odvážená autem a i na pozdějších fotografiích se dá poznat ,že se jedná o herečku Tvrzníkovou.I celý děj se mi zdál takový odbytý jako tenkrát ještě před 20 lety s Kristiánem.Může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?Za komunistů byla v závěrečných titulcích slepka, to si pamatuju, něco nebo nějaké jméno tam chybělo,dnes jsem si ničeho nevšiml.Ale dnes jsou jiné možnosti ke střihu.
Ten děj začíná hodně brzo ráno, takže to by šel hrát tenis asi málokdo   :D


Julda Fulda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #7 kdy: 18. 05. 2010, 11:25:15 »
Tak tentokrát se tedy přepnutí formátů ČT opravdu nepovedlo. Celkem 4:32 běžel díl v 16:9 s přidanými černými pruhy po stranách. Pak teprve byl seriál přepnut do skutečného 4:3. Tohle by se asi stávat nemělo, že ?
Určitě nemělo, na druhou stranu, zas taková tragédie to nebyla. Diváci s obrazovkou 16:9 nic nepoznali, diváci s obrazovkou 4:3 a/nebo analogovým příjmem měli obrázek orámovaný ze všech stran, ale aspoň se správnými proporcemi. A podařilo se to opravit brzy po začátku pořadu.

No jo, jenže jak to uložit na DVD ? Buď film rozdělit na dvě části a uložit začátek jako 16:9 a zbytek jako 4:3 (ne každý DVD přehrávač při přechodu z titulu na titul neudělá pauzu) nebo to nechat v celku a zkousnout 4,5 minuty s protaženými obličeji. Tak a teď vybrat menší zlo ...
Ono to na DVD jistě vyjde i origoš, takže bych to neřešil. Navíc jistě to někdo má nahraný i z dřívějších dob, kdy to dávala tuším JOJ PLUS a BARRANDOV.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #8 kdy: 18. 05. 2010, 11:40:54 »
Ono to na DVD jistě vyjde i origoš, takže bych to neřešil. Navíc jistě to někdo má nahraný i z dřívějších dob, kdy to dávala tuším JOJ PLUS a BARRANDOV.
Jenže tohle je (má být) nový přepis. Možná by bylo zajímavé porovnat, o kolik se liší proti starším.


Julda Fulda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 6. díl Hříšní lidé ... - tak tohle se ČT nepovedlo
« Odpověď #9 kdy: 18. 05. 2010, 11:49:23 »
Pokud to vyjde na DVD, tak jistě z toho nového přepisu.