Autor Téma: Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD  (Přečteno 6203 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« kdy: 27. 04. 2014, 10:55:41 »
Oba programy přibližně ve stejnou chvíli. Ten rozdíl v kvalitě obrazu je tam poměrně viditelný a mě překvapuje, že to Čétéčko nevysílá v nativu...



Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #1 kdy: 27. 04. 2014, 11:45:06 »
A proč by ČT2 (HD) měla? Já si také myslím, že pro přenos "brainwashingu" organizace, která způsobila minimálně 1000 leté zpoždění ve vývoji lidstva není třeba poskytovat ty nejkvalitnější výdobytky dnešní techniky. Dost, že jim bylo vráceno to, na co si nikdy svou prací nikdy nevydělali...


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #2 kdy: 27. 04. 2014, 11:49:12 »
Dosti podstatný rozdíl.. :(
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #3 kdy: 27. 04. 2014, 12:57:13 »
Aby nedošlo k mýlce. Jde mi o obrazovou kvalitu, nikoliv to, co je obsahem. Pokud je přenos dostupný v HD a je k dispozici HD kanál, přijde mi škoda nenabídnout tuto událost ve vysokém rozlišení. Já také nejsem věřící, ale kdo se podívat chce, bránit mu v tom nebudu a kritizovat určitě také ne.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #4 kdy: 27. 04. 2014, 13:35:11 »
Aby nedošlo k mýlce. Jde mi o obrazovou kvalitu, nikoliv to, co je obsahem. Pokud je přenos dostupný v HD a je k dispozici HD kanál, přijde mi škoda nenabídnout tuto událost ve vysokém rozlišení. Já také nejsem věřící, ale kdo se podívat chce, bránit mu v tom nebudu a kritizovat určitě také ne.
Plný souhlas s p. Polákem. Jinak pro pohany a  vyznavače pentagramu je k dispozici Active tv. Čarodějnice non stop.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #5 kdy: 27. 04. 2014, 13:44:39 »
jakou přenosovou trasu si ČT zaplatila, takovou má a nic na tom nemění to, že to vysílá na ČT2 HD. Ale Noe, kdyby vysílala v HD, tak by to určo v HD měla :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #6 kdy: 27. 04. 2014, 14:13:00 »
Pánové, klídek! Pan Gagarin dostal ban. Pokud tu bude někdo trochu ostřejší, není v tom vcelku problém, ale vulgarity sem opravdu nepatří.
« Poslední změna: 27. 04. 2014, 14:19:12 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #7 kdy: 27. 04. 2014, 14:35:51 »
Pánové, klídek! Pan Gagarin dostal ban. Pokud tu bude někdo trochu ostřejší, není v tom vcelku problém, ale vulgarity sem opravdu nepatří.

Pane Poláku jestli jste aspoň trochu objektivní tak tady zveřejníte emailový kontakt na sebe aby jsme mohli něco osobně vyřešit a ne tady veřejně.

Nevím z jakého důvodu jste smazal např. tento můj příspěvek
"Gagarine, ty hulvátský soudruhu chovej se laskavě slušně!!! Na druhé straně jsi vedle jak ta jedle, protože právě naopak Česká televize jako veřejnoprávní médium by takové pořady měla šířit i kdyby to bylo jen pro jedno procento koncesionářů. Víte vůbec co je to veřejnoprávní služba?! Asi ne a proto tady taky ťápete takovou zemákovicu a to ještě tak vulgárně!

Ještě jsi nikdy nic nevypustil co by mělo logiku.", který na reakcí na Garinovu diskriminaci a vulgaritu. Na druhé straně jste jeho příspěvek zachoval.

Vysvětlete mě prosím co bylo přímo na tomto a ostatních mých příspěvcích závadného, že jste je všechny odstranil. Nezlobte se na mě ale začínáte být jako konkurence která straní jen některým a co se jí nehodí tak maže.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #8 kdy: 27. 04. 2014, 15:06:11 »
Nevím, kdo se skrývá za nickem "Z.S.", ale Zdeňkem vás snad neurazím. Takže, pane Zdeňku, s nickem gagarin1 a xy dalších identit, nemá cenu vést jakoukoliv diskusi. Je to člověk, který nechodí daleko k osobním invektivám, dokonce se v nich vyžívá. Odhadem tipuji, že už mu bylo zablokováno takových 50 účtů, nicméně ani přesto mu nedojde, že diskutující zde chtějí vést slušnou konverzaci a nikoliv takovou, aby se to tady proměnilo v místo, kde se bojí kdokoliv cokoliv napsat.

Ano, váš příspěvek jsem smazal, ale proto, že patřil do vlákna, které se zabývalo reakci na p. "Gagarina". Co si ostatně myslet o člověku, který si během 20 minut zřídí nový účet, kde už mě v rámci svého nicku posílá do oněch míst a to velice nevybíravým způsobem. Dokonce ví, kde bydlím, ale to mě osobně nevadí. Výhružek už bylo na tomto fóru x, ale vždy zůstalo pouze u nich. Pokud by někdo řešil své špatné rozpoložení mysli tím, že mi přijde lidově řečeno rozbít ciferník, je mi ho upřímně líto.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #9 kdy: 27. 04. 2014, 15:40:48 »
 "Kosmické gagariny" a podobná individua je nejmoudřejší zcela cíleně ignorovat, protože pak si můžou klábosit akorát sami se sebou. Tentokrát, když se zde nedávno objevil, jsem to zkusil a na žádná jeho moudra nereagoval. A nebylo to marné, to mi věřte  ;)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #10 kdy: 27. 04. 2014, 15:43:41 »
Tyhle ty individua hledají cestu kde se emočně vylít vztek jak do vrby a to že chtí Lukáš ovi upravit skus tedy fyzicky hp polechtat visage je ubohost útočníka protože to je reakce nevyrovnaných jedinců nic více.
S Lukáš Polák si nerozumíme taky ve spousta věcí ale slušnost je běžná normální věc bonton samozřejmostí ne přece. Jen někteří to nejsou schopni nabídnout svou slušnost nebo nedokáží. A těch je mi líto upřímně.
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #11 kdy: 28. 04. 2014, 12:29:09 »
Aby nedošlo k mýlce. Jde mi o obrazovou kvalitu, nikoliv to, co je obsahem. Pokud je přenos dostupný v HD a je k dispozici HD kanál, přijde mi škoda nenabídnout tuto událost ve vysokém rozlišení. Já také nejsem věřící, ale kdo se podívat chce, bránit mu v tom nebudu a kritizovat určitě také ne.

Bohužel podobných nelogičností má ČT poslední dobou víc. Tady to je na ČT2 ale normálně se to děje ve sportu. Ač je na místě přenosový HD vůz tak je přenos v SD.
Mám pocit že jí jsou diváci ukradený hlavně že má odškrtnuto že zprovoznili HD programy.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #12 kdy: 28. 04. 2014, 13:33:07 »
určitě je HD native technicky lepší, ale asi ČT "šetřila", protože z takového přenosu ze zahraničí žádný místní ČT kamarád nic nedostane. Já se na to díval chvílemi na Noe TV, protože mi tam ten komentář připadal jednak zasvěcenější a taky to komentovali lidé, kteří tomu upřímně věří a na nic si nehrají. V té souvislosti mi napadlo, že ČT by mělo nasadit "objektivnější a vyváženější" komentároy - třeba tady konkrétně nějakého českého ateistu, žida, muslima či pravoslavného - ta jako to dělají běžně u komentářů jiných událostí ze světa.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #13 kdy: 28. 04. 2014, 14:11:43 »
V té souvislosti mi napadlo, že ČT by mělo nasadit "objektivnější a vyváženější" komentároy - třeba tady konkrétně nějakého českého ateistu, žida, muslima či pravoslavného - ta jako to dělají běžně u komentářů jiných událostí ze světa.
Tomu říkám skvělý nápad. Asi tak jako na komentování fotbalu nasadit odborníka na plavání a na gymnastiku hokejistu :-) Obřad není politika, ten musí komentovat někdo, kdo ty rituály zná.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Papež: ČT 2 HD versus TVP 1 HD
« Odpověď #14 kdy: 28. 04. 2014, 14:40:49 »
pane Nováku, na váš názor jsem se velice těšil  :) ano, plně souhlasím, ČT by měla používat lidi, kteří vědí o čem mluví, tedy problematiku znají. Taky souhlasím s tím, co tady dlouhodobě píšete, že by měl být ten komentář nezávislý a objektivní vyvážený - tady u přenosu svatořečení na veřejnoprávní  ČT mi konkrétně chyběl v rámci objektivity kritik těch dvou papežů, a že jich taky je i v katolické církvi, natož mezi bezvěrci či jinověrci. Zajímavý by byl určitě nápad využít přenosu ke kritice současných restitucí církvi.  ;)
Kdysi jsem byl při historické přehlídce k výročí vítězství, kde byli veteráni a jednotky ze všech hlavních spojeneckých zemí vč. mnoha zbraní z Moskvy, které se účastnil i Bush a Merkelová nucen poslouchat na ČT celou dobu místo komentování té  historické přehlídky komentář kritiků současného ruského režimu.  :(