Autor Téma: Krabice na stožár - kde sehnat?  (Přečteno 14645 krát)

Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Krabice na stožár - kde sehnat?
« kdy: 20. 04. 2014, 14:19:06 »
Zdravím,
sháním krabici/box na stožár, ale ať googlím jak chci, stále nenacházím to co bych potřeboval.

1) vodotěsná krabice
2) úchyt na stožár
3) alespoň 4 průchodky

Kriterium 1 není problém, ale všechny krabice od GEWISSu nemají úchyt a většinou ani průchodky. Dodělat průchodky není problém, ty se dají sehnat, ale nikde jsem nenašel držák.

Zkoušel jsem i hobymarkety, omko a podobně. Vše bez úspěchu.

Jediné co jsem kde našel jsou krabice na Mikrotiky, ale to mi přijde zbytečné, protože už mají v sobě přípravu na konkrétní routerboard desky a to nepotřebuju.
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2014, 14:27:16 »
Úchyt na stožár si doděláš z nějaký pozinkovaný objímky, k sehnání v železářství. Trochu fantazie to chce :)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2014, 14:31:13 »


Radek Hotovy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2014, 18:48:39 »
Velkoobchody s eletroinstalačním materiálem.... Janča, Argos, Q Elektrik, Elektrocentrum, Elfetex, Hadex......


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2014, 21:20:38 »
gagarin1: chci hotové řešení. V domácích podmínkách se špatně dosahuje estetických a zároveň funkčních výsledků.
Karlos66: díky za tipy. Ta kovová vypadá dobře, ale asi zkusím ten gentlebox
Radek Hotový: myslíte, že mají citované velkoobchody sortiment, který není u nikoho na internetu? To hodně moc pochybuju. Pokud by tomu tak bylo, tak je to dobrý typ na nový internetový obchod ;) Ale ono tomu tak nebude :)
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2014, 21:43:59 »
A to si myslíš, že originál krabice s držákem se dělá jak? Prostě někdo v dílně tam udělá dvě díry, přichytí pozinkovanej držák a hotovo. Ruční práce jako když to uděláš sám. Hoď to do placu na https://ispforum.cz/ kde lidi takový věci používají.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2014, 22:15:57 »
gagarin1: chci hotové řešení. V domácích podmínkách se špatně dosahuje estetických a zároveň funkčních výsledků.
Karlos66: díky za tipy. Ta kovová vypadá dobře, ale asi zkusím ten gentlebox
Radek Hotový: myslíte, že mají citované velkoobchody sortiment, který není u nikoho na internetu? To hodně moc pochybuju. Pokud by tomu tak bylo, tak je to dobrý typ na nový internetový obchod ;) Ale ono tomu tak nebude :)
není zač, v prodejnách jako Argos atd jsem 1x týdně, hotové řešení nikde není, takže většinou beru ty gentle boxy, mají atest a pokud tam zateče není co řešit-reklamace. Než probastlit a prolepit 1-1,5 hodiny práce koupím raději hotovou věc a za tu dobu stihnu jiné věci...tak asi tak


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2014, 16:43:42 »
většinou beru ty gentle boxy, mají atest a pokud tam zateče není co řešit-reklamace. Než probastlit a prolepit 1-1,5 hodiny práce koupím raději hotovou věc a za tu dobu stihnu jiné věci...

Moje řeč, jdu objednávat. Díky moc.

Teď jen doufat, že se mi do 186x186x53 vejdou 3 teroz komponenty :)
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


František Ryšánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #8 kdy: 26. 09. 2014, 20:37:45 »
Jako bastlíř jsem toto už taky řešil. Sortiment elektrikářských krabic se na venkovní instalaci anténních věcí moc nehodí - pokud je krabice vodotěsná, tak není levná. Třeba samotný jeden zesík se dá zamontovat do nějaké základní krabice na věneček (cca 10x10 cm), ale cokoli většího je problém. Udělat třmen z kusu plechu a ohnuté nerezové závitové tyčky není zas tolik práce, ale rozumím, že je jednodušší, mít to hotové - zejm. pokud to má být opakovatelné a časově efektivní řešení. Pokud jsem nucen bastlit nějaké uchycení na stožár, koupím v železářství děrovaný pozinkový plech odpovídajícího tvaru (dělají se z materiálu cca 1-2 mm pro spojování trámků vruty) a nerezovou závitovou tyčku - na menší krabice stačí M4, dá se ohnout málem v ruce. Spojovací materiál zásadně nerez - matky případně samojistné (se silonem), kde hrozí povolení kýváním.

Z hotových krabic mi hodně dobrý přijde tenhle alubox:
http://wifi.aspa.cz/alubox-vodeodolny-s-pripravou-pro-n-female-konektory-pro-rb600-rb433-rb411-z94734/
Čtyři díry na vývodky to má, pasují do toho kromě elektrikářských vývodek taky Jirousovy modré velké k gentleboxům (má to podélně prořízlé těsnění, skrz projde nakrimpovaná RJ45, což Vás u anténních věcí jistě nezajímá). Má to v rozích 4 kovové neztratné šrouby, pro montáž na stožár dva třmeny. Jasně, je to cca pětikilo vč.DPH - ale pokud potřebujete takhle velkou krabici, tak to vůbec není špatná cena - třeba i ve srovnání s krabičkami pro všeobecné použití (Hammond apod. v sortimentu TME), které nemají vyvrtané díry pro vývodky, montážní přepážku ani třmeny...

Jinak osobně jsem takhle velkou krabici venku potřeboval jedině na wifi. V případě anténních soustav dávám předzes do krabičky rovnou na anténu (na dipól) nebo do malé instalační elektro-krabičky co nejblíž na stožár (viz výše, zesík se vejde) a zbytek patří pod střechu - bleskojistky, napájecí výhybky pro předzesilovač, případný kapacitní galvanický oddělovač, domovní zesilovač...

Jo a málem bych zapomněl: hotové samotné třmeny a všelijaké sponky pro montáž ráhna křížem nebo podélně na stožár apod., se dají koupit ve wifinářských krámech jako je ASPA nebo i4wifi.
http://wifi.aspa.cz/stozary-a-drzaky-k4131/prislusenstvi-k6089/


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #9 kdy: 27. 09. 2014, 14:46:06 »
Tak já železo beru tady:
http://www.drzakanteny.cz/category.php?id_category=46. Dodávka je do 2dnů poštovné/balné žádná hrůza a ty konzoly apod. nejsou takové to 1.5mm "silné" blátíčko.
Co se týče boxů, postupně jsem plast úplně vynechal a dávám jen ty aluboxy. Teď jsem byl něco montovat v Beskydech u známého na chatě a plastový box byl po 5letech sotva poloviční, skřehlo to do té míry, že při uzavírání krabice jsem měl strach, aby při utahování nepraskl ten prolis pro šrouby. Navíc lidi se u nás na vesnici ve velkém bohužel vrací k topení pevným palivem a tu dostávají plasty těžce na frak.
Jinak k umístění předzesilovače na svorky antény mám výhrady osobně to dělám jen výjimečně tam, kde je v předzesilovači jako první zařazena propust. Důvody jsou pochopitelné, zvlášť ve městě.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krabice na stožár - kde sehnat?
« Odpověď #10 kdy: 27. 09. 2014, 15:17:28 »
Krabici jsem koupil v OBI. Pokud jdou kabely výhradně z krabice dolů, není zapotřebí průchodek, pouze díra by měla být jen o málo větší než koax. kabel. Měl jsem v takové krabici Diseqc přepínače 8/1 a 16/1 a k žádné korozi uvnitř za mnoho let (více než 10) nedošlo. Naopak trocha dýchání je spíše k užitku, odpaří se zkondenzovaná voda. Uvnitř krabice, pokud není výslovně v celodenním stínu, je vyšší průměrná teplota než v okolí. Úchyt krabice se dá zbastlit například tak, že se koupí "brýle" na více konvertorů a použijí se z nich objímky, původně určené na konvertory. Pro normálního chlapa ale není problém vyrobit objímku "na koleně".