Autor Téma: Zbastlená STA ? prosím o radu  (Přečteno 3402 krát)

Coga

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zbastlená STA ? prosím o radu
« kdy: 03. 04. 2014, 14:30:54 »
Dobrý den,
Zhruba před měsícem nám v panelovém domě na Pankráci  instalovali (novou) STA pro příjem HD programů..
Od té doby nám občas zhruba na 2-5 sekund obraz kostičkuje a samozřejmě spolu s tím vypadne i zvuk..
Než proběhla instalace (nové) STA vše běželo hladce .. sice bez HD ale aspoň se na to dalo dívat...
Asi 2-3 dny zpátky dokonce obraz kostičkoval třeba i půl minuty a to už jsem opravdu nadával na anténáře kteří evidentně šetřili na nesprávném místě a nebo o své profesi vědí kulový..
Jako lajk jsem zjistil, že když dám přeladit programy jako jsem to musel udělat po výměně STA..! tak je sice naladím .. ovšem třeba 2x a neco i 3x .. ted jsem v práci ale co si pamatuji tak určitě tam byla 2x nova cinema 3x prima cool atp.. 
Rád bych znal názor odborníků proto píšu sem ...rád bych problém začal řešit a to přes společnou domovní nástěnku kam bych rád sepsal odpověd na mou otázku zodpovězenou člověkem který se vyzná...Pokud jsem téma vytvořil ve špatném threadu omlouvám se. Předem děkuji za pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2014, 14:47:04 »
Ze všeho nejdřív je potřeba zjistit, zde problém máte vy, nebo ho mají i další. Může jít jen o závadu na přívodu k vaší zásuvce, nikoliv zbastlenou celou STA. Jinak Nova Cinema je k dispozici 2x (Mux2 a Mux4), stejně tak Prima Cool je v Praze 1x v Muxu2 a 1x v HD v RS12. Pokud je tam víckrát, je to divné, byť při určitém způsobu řešení možné.


Coga

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2014, 15:04:40 »
Skrze nástěnku zjistím jestli je to jen muj problém a napíšu .. každopádně si nemyslím, že chyba je na mé straně a už vůbec ne na  přívodu k mé zásuvce ..vzhledem k tomu, že zlobit to začalo v den kdy anténu vyměnili a já přeladil své programy abych naladil ty nové .. to si myslím by byla velká shoda náhod ..ale děkuji za tak brzkou reakci.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2014, 15:26:58 »
Nemyslel jsem, že by chyba byla na vašem kabelu od zásuvky k TV, ale mohla vzniknout při přepojování STA mezi rozvodnou skříní a vaší zásuvkou.


Coga

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #4 kdy: 03. 04. 2014, 15:40:05 »
V tom případě beru zpět a napíšu až zjistím jestli jsem v tom sám nebo celý dům.děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #5 kdy: 03. 04. 2014, 20:19:48 »
.... Jinak Nova Cinema je k dispozici 2x (Mux2 a Mux4), stejně tak Prima Cool je v Praze 1x v Muxu2 a 1x v HD v RS12. Pokud je tam víckrát, je to divné, byť při určitém způsobu řešení možné.
Pankrác je na kopci a pokud nebyla cíleně vybrána jen skupina pražských MUXů, je zde pravděpodobně možný i příjem vysílačů ze severu Čech. Potom je vícenásobný příjem jedné stanice zcela normální. Zda je to chyba, nebo jen snaha doplnit místní stanice třeba i regionálkou V1, to už je druhá věc.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #6 kdy: 04. 04. 2014, 05:43:39 »
A co takhle zavolat ty anténáře zpět a reklamovat to? A důrazně? Co chcete takhle vyřešit....? :-*


ROHLA JAN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #7 kdy: 04. 04. 2014, 12:43:58 »
Ano, reklamovat v záruce u dodavatele je to správné řešení....
Věnuji se problematice TV/R příjmu více než 25 let, není to mé hlavní zaměstnání, ale sem-tam někomu vycházím vstříc....


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbastlená STA ? prosím o radu
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2014, 06:37:11 »
Zatím není co reklamovat. Jak typicky české, místo abych si nejprve (u sousedů) zjistil pravý stav věci, tak si jdu stěžovat na Digizone, kde se vždy najde pár věštců, kteří najdou i bez znalosti zapojení stanice STA řešení. Ó jak božské...