Autor Téma: Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum  (Přečteno 19228 krát)

Dvořák jiři

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« kdy: 27. 03. 2014, 18:43:09 »
dobrý den potřebují poradít jsem z Pardubického Kraje konkretně ze Skořenic u Chocně přijmám signál z visiláče Krásné na kanálech 32 34 39 mám antenu sito  se simetrákem a zesilováč je umistěn na kabelu kousek pod antenou  ale k veci koupil jsem si Antenu LP pro přijem MUX 4 z Andrlová chlumu kanál 45 výsiláč je vzdalen cca 13 Km  a potřebují na LP antenu  chytát pouze mux 4 z andrláku  mám odskoušené že to tu funguje ale  bohužel se to neobejde bez druhé anteny  jaky tedý použít slučováč aby se zesilovalí oba signaly jak z Krásného tak z Andrláku   skoušel jsem k tv připojit pouze LP antenu natočenou na Andrlak a MUX 4 jel jak Hodinky kvalíta signálu 89 urověn signálu 99  děkují
Citace

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2014, 18:52:41 »
Pominu-li tvůj písemný projev a znalosti ČJ  :'( , tak použij buď slučovač K45/REST nebo slučovač se vstupem č. 1. pro K32+34+39 a vstupem č. 2. pro K45. Dají se zakoupit v každém specializovaném místním obchodě nebo anténářské firmě, případně objednat u výrobců. Těch je v ČR několik a některý z vyhledávačů ti jistě rád pomůže!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2014, 19:09:24 »
A co průchodnost toho slučovače?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2014, 19:51:27 »
Jak píše Stasi-DDR. Jen připojím, že uvedený slučovač má v kufru každý místní anténář i každý dobrý specializovaný prodejce. V našem kraji běžná komponenta.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2014, 20:14:56 »
dobrý den potřebují poradít jsem z Pardubického Kraje konkretně ze Skořenic u Chocně přijmám signál z visiláče Krásné na kanálech 32 34 39 mám antenu sito  se simetrákem a zesilováč je umistěn na kabelu kousek pod antenou  ale k veci koupil jsem si Antenu LP pro přijem MUX 4 z Andrlová chlumu kanál 45 výsiláč je vzdalen cca 13 Km  a potřebují na LP antenu  chytát pouze mux 4 z andrláku  mám odskoušené že to tu funguje ale  bohužel se to neobejde bez druhé anteny  jaky tedý použít slučováč aby se zesilovalí oba signaly jak z Krásného tak z Andrláku   skoušel jsem k tv připojit pouze LP antenu natočenou na Andrlak a MUX 4 jel jak Hodinky kvalíta signálu 89 urověn signálu 99  děkují
Citace
http://www.omko.cz/slucovac-k45rest/


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2014, 13:43:44 »
Známý prodejce satelitní (a jiné) techniky z Chocně (DRA.OŠ - poblíž náměstí :-) má slučovače K45+zbytek UHF od výrobce TEROZ za 300,-Kč běžně na skladě (jsou průchozí pro napájení zesilovače), stačí zaskočit do krámu a je to doma.....
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


digitaltv

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #6 kdy: 29. 03. 2014, 11:34:37 »
dobrý den potřebují poradít jsem z Pardubického Kraje konkretně ze Skořenic u Chocně přijmám signál z visiláče Krásné na kanálech 32 34 39 mám antenu sito  se simetrákem a zesilováč je umistěn na kabelu kousek pod antenou  ale k veci koupil jsem si Antenu LP pro přijem MUX 4 z Andrlová chlumu kanál 45 výsiláč je vzdalen cca 13 Km  a potřebují na LP antenu  chytát pouze mux 4 z andrláku  mám odskoušené že to tu funguje ale  bohužel se to neobejde bez druhé anteny  jaky tedý použít slučováč aby se zesilovalí oba signaly jak z Krásného tak z Andrláku   skoušel jsem k tv připojit pouze LP antenu natočenou na Andrlak a MUX 4 jel jak Hodinky kvalíta signálu 89 urověn signálu 99  děkují
Citace

Dvě antény mít každopádně musíte, protože jde o směr příjmu značně odlišný. K jejich sloučení se nabízí NAPŘ. kanálový slučovač Teroz typ 243 jeden vstup kanály Andrlák 21 a 43 a druhý na Krásno 32, 34,39. Ale antény: Ty logaritmicko-periodické jsou širokopásmové, Krásno u Vás bude nejspíše velmi silné a UO taky. Ten slučovač má průchozí útlum, ten Vám částečně signál utlumí, takže lepší anténa než "logoper" je nutností, na UO jednu anténu, tak takovou, která nebude přijímat kanály nad k45, a tomu vyhovuje Alcad BU-453 (to je kratší Alcad s montáží na stožár za reflektorem). Na Krásno...yagina Vaten  2039 ( i když není  zcela ideální, ale vyhoví...Terén u FVás je mi znám, jsem z UO).       


digitaltv

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2014, 14:50:41 »
Známý prodejce satelitní (a jiné) techniky z Chocně (DRA.OŠ - poblíž náměstí :-) má slučovače K45+zbytek UHF od výrobce TEROZ za 300,-Kč běžně na skladě (jsou průchozí pro napájení zesilovače), stačí zaskočit do krámu a je to doma.....

Jenže vy potřebujete  sloučit Andrlák kanály 21 i 45, a to jsou od sebe dost odlišné frekvence. Takže na sloučení Andrláku a Krásna  byste mohl altermativně použít také slučovač 2 kanály UHF + rest, konkrétně 21,45 -+ rest, to je  např. Teroz typ 227 za 400 Kč, zatímco ten 3 kanály UHF plus 2 kanály UHF (typ 243 Teroz) je za 550,- Kč. Ledaže byste se zřekl příjmu kanálu 21 (RS 7), pak by Vám ten slučovač nabízený v Chocni stačil. Nakonec i ta volba dva UHF + Rest není špatná, protože - do budoucna zamýšlí české orgány odpovědné za digitalizaci zavést DVB-T2, a pro Krásno jsou v mezinárodnich allotmentech  ("přídělech") kanály 24 a 27, a snaha je i 22 (ten je pro Černou Horu, ale snaha je po utvoření jednorrekvenční sítě). Jenže definitivní rozhodnutí orgánů žádné není a kdy bude Bůh suď. Ale pak místo té Yaginy na Krásno by bylo lépe dát širokopásmovější anténu (která nebude mít na kanálech 24, 27 takový pokles....např. EMME ESSE 412038D, to je anténa pouze pro VI. TV pásmo (tlumící už vyšší kanály). Sehnat byste je musel po internetu, jsou některé odborné obchody, kde byste ji sehnal. A proč takto? České (nebo italské) specifikum je, že každý z operátorů vysílá z jiného stanoviště, což vyžaduje pak více antén - i více než jen dvě. To se Vám může přihodit už teď, pokud budete stát o regionální mux8 - Pardubice TKB na Karla IV. kanál 46 (ovšem "nešikovné" pro potíže se  slučováním dvou sousedících kanálů) nebo hradecké Hoděšovice kanál 58 (pro slučování kanálovým slučovačem na zakázku od Terozu nebo ivo-pt.cz)....RS 8 by byla třetí anténa, a zjevně dálkový příjem     
(v UO signál RS8 není a protože nebyl dosud krom "karty" konkrétní program, ani jsem to nijak jinde nezkoušel. Shrnu téma: Myslím na to, aby se dal Váš systém do budoucna rozšířit o další multiplexy, které se zprovožňují dost živelně a nepříliš přehledně). 
   


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #8 kdy: 29. 03. 2014, 18:25:19 »
Bohužel klasický problém který se vyskytuje snad na všech fórech tj. zakladatel vlákna něco plácne a už se tu nikdy neobjeví. Takovým je naprostá ztráta času cokoli psát.  :(
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Dvořák jiři

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #9 kdy: 30. 03. 2014, 03:13:29 »
Děkují všem za Odpověd  postačí mi pouze příjem Muxu 4 z Andrláku anténa LP mi byla Doporučená zdejším Prodejcem v Chocní že prý táto anténa v teto Oblastí dostačuje pro příjem Muxu 4 z Andrláku takže zkusím v pondělí koupit slučovač TEROZ za 300,-Kč a sloučit s Krasném  co se  Tyče té Regionální sítě 7 bylo mi řečeno že R7 Z Andrláku  Zatím nejde Ale pokud Vím tak R7 je ve Svitavách na Kamené horce na kanále 21  děkují


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #10 kdy: 31. 03. 2014, 15:02:08 »
Budete-li mít už slučovač K45 + zbytek UHF, nebude od věci zkusit se přeorientovat místo příjmu muxů 1,2,3 z Krásného (kanály 32,34,39) na příjem z Černé hory, odkud jako bonus k muxům 1,2,3 (kanály 38,40,60) budete mít právě regionální multiplex 7 (K21) s programy ČT1HD, ČT2HD, ČTsportHD a Retro music (ČT Déčko máte i muxu3). U RS8 bude v budoucnu patrně i u Chocně (neznám terénní překážky ve vašem okolí) větší pravděpodobnost příjmu (bude-li vůbec ta možnost) z Hoděšovic na K57 (nikoliv 58), než z Pardubic (ale kdo to ví předem). S trochou štěstí můžete na anténu ze směru na Černou horu chytnout i polské multiplexy (kanály 30,35,49) z vysílače Sněžné jámy. Kvůli Polákům by to ale asi chtělo solidnější (=ziskovější) anténu (tu na směr Krkonoše), dost pravděpodobně i se zesilovačem.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Dvořák jiři

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #11 kdy: 31. 03. 2014, 18:13:07 »
na černou horu už mi tady vadí trochu stromy a vetší kopec měl jsem tu před rokem pana Drahoše z Chocně který změřil signály jak z krásného tak z černé hory a ve finále vyhrálo krásné  které je tu velmi silné  takže mi pan Drahoš nasměroval a upravil  anténu na Krasné Původně byl Zesilovač přímo v anténě pote ho pan Drahoš odstranil a nahradil Symetrizačním členem a Zesilovač dal kousek pod anténu na Kabel  pravda před tím jsem jel z Černé Hory  jenže tam už byli potíže signál se občas zasekával  asi to bylo tím že ve směru na ČH už jsem trochu zastíněn  stromy a vetším kopcem naopak ve směru na krasné nejsou žádné překážky teoreticky by byla šance přijmu R7 ze Svitav  ale obavám se že ty už tady budou slabé


digitaltv

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #12 kdy: 31. 03. 2014, 19:18:12 »
Budete-li mít už slučovač K45 + zbytek UHF, nebude od věci zkusit se přeorientovat místo příjmu muxů 1,2,3 z Krásného (kanály 32,34,39) na příjem z Černé hory, odkud jako bonus k muxům 1,2,3 (kanály 38,40,60) budete mít právě regionální multiplex 7 (K21) s programy ČT1HD, ČT2HD, ČTsportHD a Retro music (ČT Déčko máte i muxu3). U RS8 bude v budoucnu patrně i u Chocně (neznám terénní překážky ve vašem okolí) větší pravděpodobnost příjmu (bude-li vůbec ta možnost) z Hoděšovic na K57 (nikoliv 58), než z Pardubic (ale kdo to ví předem). S trochou štěstí můžete na anténu ze směru na Černou horu chytnout i polské multiplexy (kanály 30,35,49) z vysílače Sněžné jámy. Kvůli Polákům by to ale asi chtělo solidnější (=ziskovější) anténu (tu na směr Krkonoše), dost pravděpodobně i se zesilovačem.


Máte pravdu, já jsem ve svém návrhu  akorát utíkal od Černé Hory kvůli kanálu 60 jak čert před křížem, a to nejen z důvodu hrozby rušení internetem LTE po jeho blížícím se zprovoznění, nýbrž i z důvodu, že  na kanále 60 "jede" také ještě Ještěd, jehož  signál na té hornatině mezi Oustím a Chocní je Bohužel je nejen také přítomen, ale jeho směr příjmu je ještě navíc téměř shodný se směrem na Černou Horu (a kde navíc ještě tu SFN Radiokomunikace před časem rozhodily, zatímco  muxu3 z Krásného má výborný a hlavně čistý nijak nedegradovaný signál, zatímco příjem K60 z Černé Hory  zvláště v případě nekvalitních dekodérů set-top-boxů  může být doslova průšvihem.   Ale jinak síla signálu ČH je ve Skořenicích slušná i vzdor tomu, že ve směru na Krkojoše je cca 11/4 km od obce terénní převýšení  cca 50m, se zalesněným vrchem, což signály z toho směru zeslabuje.   
Pokud polské krkonošské Śnieżne Kotły: Záleží vyloženě dům od domu. Pokud pán má místo příjmu např. ke konci obce při cestě na Koldín, to už je o pár desítek metrů výše než střed obce, tam ty polské muxy šanci doopravdy mají! Mux3 (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Wrocław, TVP Polonia, Rozrywka, Historia, Kultura) na kanále 49 s dobrou anténou problémy mít nebude, jeho signál ale je viditelně slabší než signály na k30 a 35 s muxy 1 a 2, u těch je jiné ale: Signál českých muxů jihlavské Javořice. Ve Skořenicích má úroveň  srovnatelnou s úrovní těch polský muxů plus minus - opět dům od domu. Pokud má pán to štěstí, že u něho bude Javořice dlouhodoně o cca 6 dB slabší než polské muxy 1 a 2, a nepřichází-li díky odrazům z různých směrů (to zde tiolik nehrozí), pak řešením je dvojice antén s roztečí nastavenou tak, aby ve směru na Javořici měla tahle soustava nulu - tak lze Poláky tedy "odrušit". To v obci ale bude dům od domu různé - v sousedním výše položeném Koldíně už mají polské kanály 30 a 35 úroveň oproti Javořici vyšší  o 10 i více dB, tam už tohle řešení je spolehlivé, zatímco ve Skořenicích je to sázka, ale za proměření signálů  to stojí! Polská mux3 chodí v tomhle rajonu i na kanále 25 Kłodzko/Czarna Góra, ale rušení signálem "Pařízkomuxu" z jablonecké Černé Studnice, vyžaduje to stejné řešení jako na kanálech 30-35. Na  http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/dvb-t-digitalni-vysilani-polsko.html   je popsáno řešení anténního dvojčete v závěru za těmi údaji vysílačů.


Dvořák jiři

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #13 kdy: 31. 03. 2014, 20:44:23 »
děkují jen pro přesnost mám barák ve Skořenice Bývalá cihelna hned pod Vrchovinou


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #14 kdy: 31. 03. 2014, 22:29:08 »
Pokud jste měl problém i s Černou horou, tak na Poláky zapomeňte. Sice se mi moc nezdá, že by tam byla Javořice srovnatelná se Sněžnými jámami, ale budiž. Nemám zkušenost s příjmovými podmínkami okolo Chocně. Vím jen, že přímo v Chocni jede Černá hora často zcela bez problémů (včetně K21). Podchycené to mám jen okolo Litomyšle a směrem na Vysoké Mýto, kde Sněžné jámy jedou i na K49 zcela bez problémů (srovnatelně s K35, K30 je - a za analogu vždy byl - o něco lepší) a samozřejmě o Javořici tady "vůbec nevíme". Jinak K21 je i v samotné Litomyšli bez větších potíží přijímatelný z Černé hory, neboť ani zde nejsou Svitavy (vzdálenostně "za rohem") na stejném kanálu markantně silnější (ale často se dají taky použít).
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B