Autor Téma: Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum  (Přečteno 19402 krát)

digitaltv

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Signálu Krasné Andrluv chlum
« Odpověď #15 kdy: 01. 04. 2014, 00:17:33 »
Pokud jste měl problém i s Černou horou, tak na Poláky zapomeňte. Sice se mi moc nezdá, že by tam byla Javořice srovnatelná se Sněžnými jámami, ale budiž. Nemám zkušenost s příjmovými podmínkami okolo Chocně. Vím jen, že přímo v Chocni jede Černá hora často zcela bez problémů (včetně K21). Podchycené to mám jen okolo Litomyšle a směrem na Vysoké Mýto, kde Sněžné jámy jedou i na K49 zcela bez problémů (srovnatelně s K35, K30 je - a za analogu vždy byl - o něco lepší) a samozřejmě o Javořici tady "vůbec nevíme". Jinak K21 je i v samotné Litomyšli bez větších potíží přijímatelný z Černé hory, neboť ani zde nejsou Svitavy (vzdálenostně "za rohem") na stejném kanálu markantně silnější (ale často se dají taky použít).


Máte pravdu a prodejce v Chocni prodává vysloveně nejjednodušší zařízení na kombinaci Černá Hora všechno plus Andrlák - tedy včetně i toho k21, proto v sortimentu slučovač jen  k45 plus rest. Pokud ta  "logoper" anténa: Ideální není, ale na ten Andrlák doopravdy tam stačí, a nad Chocní, kde už je přímá optická viditelnost, už vůbec.  Choceň a hlavně celá ta "terénní  brázda" Choceň - Kujebina - Litomyšl hlavně tlumí od JZ tu Javořici, na Krkonoše je otevřená - a proto tam Poláci ze Śnieżných Kotłů jedou opravdu pěkně - těch 35 dBuV vždycky, i více...Skořenice jsou v mělkém dolíku, ale na směr JZ už jsou otevřené, a podobně nemá Javořice  terénní překážky na Koldín (ale tam jsou Poláci silnější jak jsem napsal), podobně Hemže, Mostek...   Polákům ještě chodí mux 3 také na kanále 25 Kłodzko/Czarna Góra na  okrese UO skoro všude, pokud to není hluboký dolík pod strmými srázy,  ale jak vyjedete na kopečky - ať  Jehnědí, Sv. Jiří, nebo Koldín, tam všude  pere na tom k25 do něj  Pařízek z jablonecké Černé Studnice,  podobně tomu je ve  směru na Vraclav, a jak jedete dál směr Chrudim, na výškách  kolem Chrudimi - krásný signál Polska, ale jedno intenzivní rušení z Černé Studnice a druhé, to už je čert dlužen, ještě budějovická Kleť! Přímo ke vzteku!  Do Oustí průniku signálu Černé Studnice brání celý ten hřeben od Kubinčáku přes  Hůrku až k Potštejnu, takže signál ještě k náměstí kolem 40 dBuV, a i dokonce v nižších polohách města kolem Královéhradecké se dá s ním  ještě něco udělat, zatímco k55 a k58  z Czarné Gory mají obstojný signál jen směrem na Duklu, kolem nemocnice a na sídlišti Štěpnice a směrem k letišti, "dovnitř" města úroveň rapidně ubývá (ovšem, na jmenované části města přichází ještě  nad údolím Orlice mezi hřebenem Vadětína a Lanšperkem, zatímco na směr do středu města  už pořádně stíní Vadětín...Stačí  si za daleké dohlednosti vylézt na Stříbdnou Krasavici - Krásné i Czarna Góra i výjimečně Černá Hora a Sněžka a výjimečněji Ještěd jsou odtamtud vidět! A také terénní reliéf cesty signálu těch vysílačů do řady částí tohoto okresu).   Polské kanály 30 a 35 Sněžné Jámy k mému překvapení i v tom kotli v UO sice chodí (mezi náměstí a sídlištěm Štěpnice),  ale pochopitelně  kolísání, a také na hraně - po Javořici ani památky,  protože průniku jejího signálu dokonale brání ten hřeben Andrláku a směrem nad Hrádek.

Průšvih činí ty LTE 800 MHz: Na Skořenice jsem raději proto radil na mux 34 Krásné, a v Oustí městě bude s muxem 3 horror, jestliže zbudují BTS-ku opět v husté zástavbě ve městě podobně jako UFONa a O2  s CDMA internety, to umístění RS 7 na k21 je prostě "geniální", a přejít na Krásné 34? V té ke Kubinčáku bližší části města je signál k34 e mizerný (to je těch 10 kW, ty 100 kW k32 a k39 se dostanou, ovšem bohatství odrazů si lze jinak v tamním terénu i představit...Ovšem dole u Orlice to není ani s Černou Horou na  muxu3 žádná sláva, pokud vůbec... a nemluvě ještě o některých místech pre-ech na k60 se Svitavami).   
... Zatím ještě je na rozvahu "jak se vypořádat s BTS LTE ve městě UO a okolí ještě trochu času, protože to je okres  hraniční, a ve věci LTE nejsou hotové ještě smlouvy s Polskem o dovolené míře přesahu signálu, takže instalace BTSek 800 MHz se tam opožďuje. V pásmech  900 a 1800 MHz už BTSky mobilních operátorů  po celých našich vlastech českých  najely nebo najíždějí, takže na 800 MHz přichází právě řada, a naši orgánové chtějí přednostně BTS LTE 800 MHz stavět ve venkovských okresech, a Svitavsko bude tedy "za-LTEované" na 800 MHz co nevidět...). Nakonec se zde na portále o tomto tématu LTE píše ..vše zmiňuju  tak obšírně hlavně proto,  abychom nově pořízené anténní  systémy a rozvody nemuseli kvůli případnému rušení  brzy demontovat nebo předělávat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0