Autor Téma: Start LTE 800 MHz a problematika ruseni  (Přečteno 169528 krát)

Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #120 kdy: 06. 04. 2014, 14:47:13 »
Ach jo, když chcete o něčem vážně diskutovat, nastudujte si alespoň Zákon o elektronických komunikacích, konkrétně § 100 Povinnosti provozovatelů. Jo a za překročení povoleného výkonu je pokuta ve správním řízení 5.000.000Kč K tomu měřícímu vozu ČTÚ připočtěte taky měřící vůz Radiokomunikací, určitě budou chtít hájit svoje zájmy  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #121 kdy: 06. 04. 2014, 15:15:42 »
Vy naivkové, myslíte že ty spuštěné BTS teď už jedou na plný povolený výkon?  ;D
Z verejnych dokumentu to sice primo nevyplyva, ale predpokladam ze ano. Tedy ze ve zkusebnim provozu jedou na plny vykon a pri zatizeni BTS min. 80%. V opacnem pripade by jen operator odsouval mozne problemy, ktere by mel tak jako tak resit (hradit).


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #122 kdy: 06. 04. 2014, 15:24:44 »
Mik Kotanen: On zminoval plny povoleny vykon, tim myslel, ze se jede se snizenym vykonem,tak proto jako problemy nejsou, nikoliv ze se jede s "prepalenym" vykonem.
Jinak doposud spustene BTS vyuzivaji maximalni povoleny vykon, nejedou tedy se snizenym.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #123 kdy: 06. 04. 2014, 15:40:05 »
Mik Kotanen: On zminoval plny povoleny vykon, tim myslel, ze se jede se snizenym vykonem,tak proto jako problemy nejsou, nikoliv ze se jede s "prepalenym" vykonem.
Jinak doposud spustene BTS vyuzivaji maximalni povoleny vykon, nejedou tedy se snizenym.
Ani mě nenapadlo, že by si někdo mohl myslet, že jedou se sníženým výkonem, když mají jet plným, ale budiž, když má kolega pocit, že je efektivní hrát si s ČTÚ na schovávanou, už jsem si všiml, že má poněkud zvláštní logiku.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #124 kdy: 07. 04. 2014, 06:04:33 »
No vida už Vám začíná svítat že to LTE tolik vadit nebude a ano to co anténáři potřebují k své živnosti je udržování STA v panelácích a činžácích, kde se to platí ze společného fondu a velká částka se rozdrobí na mnoho uživatelů a smyslem je zavázat se takovému paneláku ke každoroční revizi, kdyby se měl anténář spoléhat na to, že se lidi budou chtít zbavovat polských sít tak by si nevydělal ani na slanou vodu. Nicméně každý solidní anténář pokud se setká s problémem kontaktuje zpravidla provozovatele nebo ČTÚ, ono totiž není vyloučeno, že pokud bude spolupracovats s ČTÚ a dojde na nápravná opatření na straně diváka, že práci toho anténáře nakonec objedná a zaplatí operátor LTE.

Teď už mi dochází, co jste zač. Udržujete STA a balamutíte jejich vlastníky, že náklady na rušení LTE zaplatí provozovatel STA. Pár takových firem se už objevilo i na Ostravsku, obcházejí STA, straší a nutí kupovat BD a SVJ filtry. Vaše formulace, že NAKONEC MOŽNÁ nápravná opatření zaplatí operátor LTE, jsou v kontextu Vašich dřívějších příspěvků opravdu jako schizofrenie. Jednou na to škaredě dojedete. :o

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #125 kdy: 07. 04. 2014, 07:19:19 »
Teď už mi dochází, co jste zač. Udržujete STA a balamutíte jejich vlastníky, že náklady na rušení LTE zaplatí provozovatel STA. Pár takových firem se už objevilo i na Ostravsku, obcházejí STA, straší a nutí kupovat BD a SVJ filtry. Vaše formulace, že NAKONEC MOŽNÁ nápravná opatření zaplatí operátor LTE, jsou v kontextu Vašich dřívějších příspěvků opravdu jako schizofrenie. Jednou na to škaredě dojedete. :o
Prosím Vás, co je Vám po tom co jsem zač? Zasvěceně jste psal o tom jak se živí anténáři a já Vám to vyvrátil. Anténář nejsem, takže zase vedle. Podstatné informace z oboru TV vysílání ani zákon o telekomunikacích neznáte, ani legislativní procesy. Bohužel nemůžu věnovat svůj drahocenný čas psychicky narušenému jedinci.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #126 kdy: 07. 04. 2014, 07:59:39 »
Psychicky narušen může být v dnešním tržním hospodářství tak jenom ten, kdo provede práci a vůbec neví, jestli mu ji někdo zaplatí. Možná číst umíte, ale uživit byste se nemohl, tak alespoň zde "radíte", jak dostat anténářskou živnost do úpadku. Opravdu jste tak blbý??


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #127 kdy: 07. 04. 2014, 11:38:19 »
Uživatel jednoho dne zjistí,že mu nehraje část programů (v horším případě skoro nic). Začne se proto v prvním kole shánět po firmě,která mu instalaci provedla. Ta už bude samozřejmě zahlcena telefonními urgencemi a vyhrožováním o zárukách a o nespokojené manželce,které uteče pár dílů oblíbené frašky. Montážní firmy budou zpočátku jezdit k zákazníkům,aby dokázaly,že problém není na jejich straně, ale na straně LTE. Budou sice znát řešení,ale protože ani zdaleka ne všechny (spíše skoro žádné) nebudou mít smlouvu s tím,kdo to zaplatí, ve většině případů odjedou a odkážou uživatele na kýžený bohapustý postup s nahlášením na ČTÚ. Jen v minoritních případech jalový výjezd (a příp. filtraci) zaplatí uživatel. A na to ČTÚ sází, že v prvním kole "pěst" LTE dopadne na montážní firmy a ne na toho,kdo to celé smastil.
Vymyslet něco takovýho, to může jenom člověk, kterej antény v životě neviděl ani z rychlíku, natož aby je dělal. Takže aby bylo jasno - jako anténář si nechám zaplatit každej výjezd a každou minutu práce. Pokud je klient nedůvěryhodnej, tak vyžaduju zálohu, jinak nikam nejedu a dotyčnej má smůlu. A pokud jde o záruku, tak tady velmi lehce prokážu, že chyba není na mý straně, takže se žádná záruční oprava nekoná. A jestli to nějakej anténář dělá jinak (neboli dělá lidem šašky, bere všechno a čeká až mu někdo milostivě zaplatí), tak mu přeju hodně štěstí v jeho podnikání, který nebude trvat moc dlouho, protože brzo půjde na buben...


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #128 kdy: 08. 04. 2014, 12:28:12 »
To zní, gagarine, odvážně a velmi správně. Zavolá mi zákazník, že má problém (já už samozřejmě vím,že se jedná o LTE). Takže mu odvykládám celou anabázi,kterou musí absolvovat (nahlásit rušení na ČTÚ a čekat, čekat). To pokud nechci přijet na místo a mít s tím další zbytečné výdaje. Řekněmež v horizontu týdnů se podaří zákazníkovi získat protokol od ČTÚ, ale ten je mu v zásadě stále k ničemu, protože stále nehraje (ledva, že by mu filtr pod rukou prodal a nainstaloval přímo příslušný pracovník ČTÚ, čímž by se ale zcela jistě minimálně dopustil porušení pracovní kázně, v horším případě nepovoleného podnikání s rizikem vyhazovu). 
ČTÚ pro ty anténáře,kteří měli zájem, zorganizoval "školení" (v zásadě však školené spíše utvrdil v tom,že z organizačního hlediska je navržený postup elementární šlendrián). ČTÚ se naivně domnívá, že seznam proškolených firem, který je na webu k dispozici, je automatická vstupenka do kšeftu zvaného proplácení "ochranných-nápravných opatření". Byla by, kdyby proplácení řídil a financoval přímo ČTÚ ze svého telekomunikačního účtu (což by v zásadě dle zákona měl), ale on to hodil na operátory. Resp. toho, kdo má k TV pásmu nejbližší úsek LTE - T-mobile (což je další nesmysl, jelikož rušit budou všechny 3 10MHz bloky LTE). Nikde není napsáno, že T-mobile musí uzavřít smlouvy s nějakými (místními?) anténáři a proplácet nápravu rušení LTE BTSkami jiným operátorů. Navíc, ani v seznamu spouštěných BTSek LTE není (opět úmyslně?) uveden operátor. Místo jednoznačného a rychlého postupu (který jsem navrhnul dříve) zde bude zbytečné martýrium, zmatky a nejistota. Znovu vše nasvědčuje tomu, že operátoři mají vymyšlen zcela jiný postup (který jsem také nastínil ve svých dřívějších příspěvcích), který nemohou příliš zveřejňovat a ze kterého bude profitovat jen úzká skupina několika firem, které budou následně "pást" místní anténáře za mrzký peníz.


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #129 kdy: 08. 04. 2014, 14:58:04 »
Můj postup je poněkud jinej, zákazníkovi řeknu do telefonu cenu opravy (a samozřejmě s tím, že se platí ihned) a zbytek ať si jde vyřídit kam chce, klidně na ČTÚ. To totiž není můj problém. A pokud nechce, tak z mýho pohledu je celá věc uzavřená, z takovýho zákazníka prostě nic nevypadne a nemá smysl se tím dál zabývat. Já totiž potřebuju vydělat, platit nájem, provoz auta a další věci a ne dělat charitu. Samozřejmě jinej anténář může volit svůj postup, to nikomu neberu, já popsal pouze to, jak to dělám sám.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #130 kdy: 08. 04. 2014, 15:04:59 »
Naprostý souhlas, postupuju tak v každém případě (nejen u problému LTE). Potřebuješ něco upravit, dodělat, nainstalovat? Přijedeme, provedeme, zprovozníme a ty zákoši zaplať! A rychle!!! Jinak nemá ceni NIC řešit!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #131 kdy: 28. 04. 2014, 14:49:01 »
K tomu to zamčenému článku http://www.digizone.cz/clanky/jak-to-vypada-se-vzajemnym-rusenim-lte-a-dvb-t-mesic-po-startu-prvnich-bts/ je možnost si volně stáhnout ze stránek ČTÚ "Závěrečnou zprávu Vliv rušení LTE 800 MHz na DVB-T" kterou ČTÚ vydala v letos v březnu.Testy na několika místech ČR proběhly v době od listopadu 13 do konce ledna.Jde o velmi zajímavý dokument s popisy,grafy,fotkami.Doporučuji  k přečtení.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #132 kdy: 28. 04. 2014, 16:47:52 »
Ano, odkaz na ten dokument jiz na DZ nekolikrat padl, vcetne tohoto vlakna.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #133 kdy: 30. 04. 2014, 16:36:40 »
Na start-lte.ctu.cz se udaly pekne kotrmelce:
- zmizelo komplet okoli Olomouce
- kolem Velke Bitese zustala jedina BTS
- mohutne pribylo Brno (cca 40 BTS)
- pribyla oblast mezi Taborem a Pelhrimovem
- pribyly dalsi BTS v Plzenskem kraji


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start LTE 800 MHz a problematika ruseni
« Odpověď #134 kdy: 30. 04. 2014, 18:15:12 »
No mi se nejvíce líbí, že skutečně zapnutých LTE BTSek po zkušebním provozu je jako šafránu, ale na Digizone už "přispěchali" s placeným článkem o zkušenostech s rušením. Chytrý blbec je horší než třídní nepřítel....