Autor Téma: Výběr satelitního přijímače pomoc  (Přečteno 7350 krát)

vojta oczka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Výběr satelitního přijímače pomoc
« kdy: 10. 03. 2014, 20:49:53 »
Zdravím všechny a rád bych poprosil o radu při výběru satelitního přijímače pro příjem Skylinku. Díval jsem se tady na Digizone a zalíbili se mi tyto přijímače, ale nevím který je lepší. Případně pokud víte o něčem lepším, budu rád, když poradíte. Jinak se v satelitních přijímačích moc nevyznám, tak se mi nesmějte, pokud tady napíši nějakou blbost..:-D

Nejvíce se mi líbí tady tento HD BOX IRD-8000 HD PVR http://www.digizone.cz/clanky/hd-box-ird-8000-hd-pvr-multifunkcni-linuxovy/, ale mrzí mě to, že nahrávání/sledování jiného pořadu lze jenom na stejném muxu.., nejsem si sice jistý, jestli ten druhy neumožnuje stejně, jelikož je taky jedno tunerový, ale v recenzi se o tom nic nepsalo. Z jiného článku jsem si vydedukoval to, že aby bylo možné sledovat a nahrávat z dalšího muxu, musí být přijímač více tunerový… takže v tom případě by to neměl umět ani ten druhý..

Druhý přijímač
http://www.digizone.cz/clanky/skytec-hd-110ir-mensi-linuxovy-hd-satelitni-prijimac-s-licencovanou-cteckou-irdeto/

Nevím zda jsem správně pochopil význam slova mux - což podle mě znamenají programy na stejné frekvenci a rychlosti.. pokud jsem to špatně pochopil budu rád za správné objasnění významu.

Poslední věc na kterou se chci ještě zeptat, je ta, jak to je u přijímačů s linuxem a pluginy. Lze se na přijímač připojit a pracovat s ním jako s linuxem, nebo je to nějakým způsobem blokováno a lze jenom nahrávat určité pluginy... Pokud lze jenom přes pluginy, tak lze si je napsat sám, nebo tyto pluginy vytváří výrobce.

Omlouvám se za tolik dotazů a budu rád za vaše odpovědi a názory...Předem děkuji Vojta

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2014, 21:43:57 »
Ani jeden,malo dat !linux-pluginy jsou určený pro daný stroj nebo systém! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


vojta oczka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2014, 21:53:09 »
a jaký by jsi mi doporučil?


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2014, 22:28:00 »
Nenapsal jsi to hlavní a tj. co s tím přijímačem zamýšlíš. Pokud pouhopouhý příjem Skylinku tak jakékoli linuxy jsou zcela zbytečné. I tak ale počítej s tím že každý ti bude vychvalovat to co má doma.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2014, 06:31:45 »
Žádný jednotunerový přijímač neumožní nahrávání z více "muxů" jenom z jednoho! Výraz "mux" se používá především pro skupinu programů na stejném kmitočtu v pozemním vysílání, v satelitním vysílání se pro skupinu kanálů se stejnými paramatry používá výraz "transpondér"......a co se týká přijímače, tak pokud má být používán na běžný provoz Skylinku, tak je to téměř jedno, který si vyberete..... 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
« Odpověď #5 kdy: 11. 03. 2014, 07:17:06 »
Pro současnou nezávislou činnost na více programech (sledování, nahrávání) nestačí dvou (či více) tunerový přijímač, ale i konvertor (LNB) se stejným počtem výstupů (a svodů).


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
« Odpověď #6 kdy: 11. 03. 2014, 10:58:23 »
skutečně bude vhodné, abys napsal co nejpřesněji, jak chceš přístroj používat.
Pokud ti jde o skutečnou nezávislost sledování a nahrávání, bude to stát asi i více peněz. Podle tvého současného popisu asi budeš potřebovat 2 přístroje s dvěma kartami (např. Next) a nejlépe odlišného typu a značky, aby se ti nemíchalo jejich dálkové ovládání.
Připomínám, že přístroje na českém trhu nemají licenci Irdeto PVR (která by se ti moc hodila) a Dual Channel (která je nezbytná a beze zbytku ji nenahradí vyšší rychlost) je sice funkce vítaná a očekávaná, ale nikterak povinná. Také si ujasni, zda a jak budeš záznamy zpracovávat.

A nebo se smíříš s některými omezeními, třeba proto, že nebudeš nahrávat souvisle nebo příliš často.


petrkl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail