Autor Téma: MUX2 Ostrava - Piskove doly  (Přečteno 6157 krát)

vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
MUX2 Ostrava - Piskove doly
« kdy: 23. 02. 2014, 21:46:48 »
Ahoj,

uz fakt nevim tak se pisu o pomoc zde.

Mam USB AverTV Volar HD s malinkou externi antenkou (neco jako tohle http://www.tomsguide.com/us/slideshow/AverMedia-Tuner,0101-214310-0-2-3-1-jpg-.html), kterou mam pripnutou na zadni stranu displeje na notebooku.

Vse chytam vse +- ok, krom Multiplexu 2. Zkousel jsem antenu vymenit a napichnout se primo na domovni antenu a pak to je ok. Pak jsem zkousel dat mini antenu z okna (jsem z Piskovych dolu a mam primou viditelnost na Hostalkovice) - furt nic.

Tak jsem vzal auto a notas a jel do Ludgerovic, Lhotky a Hostalkovice, a zkousel jestli chytnu - a houby ...

Pak jsem se docetl ze dalsi vysilac je na Hladnove, tak jsem jel na Slezskou, cca 100 metru od vysilace a furt nic ...

Ted uz fakt nevim, co muze byt spatne?

diky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2014, 22:02:00 »
Špatně je to, čemu říkáte malinká externí anténka, vpodstatě jste si vylučovací metodou odpověděl sám  ;)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #2 kdy: 23. 02. 2014, 22:31:03 »
Zkusil bych přehrát sw za novější, ale o tomto zázraku jsem kdesi četl, že právě ta anténka je slabé místo. Těžko od nějaké nahrážky - usb tuneru čekat to co od klasické TV. Nebo reklamovat u prodejce, vrátit, zkusit jiný typ usb, nebo rozbočit signál ze zásuvky a napíchnout usb tuner na rozbočovač, prostě samá špatná a náhražková řešení..:(


vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #3 kdy: 23. 02. 2014, 23:36:38 »
diiiiky, udelal jsem update SW a funguje :)))
na druhou stranu bych se nejradeji vyfackal, ze me to nenapadlo udelat hned


vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #4 kdy: 23. 02. 2014, 23:41:16 »
jeste pro doplneni - kdyby mel nekdo podobny problem - update SW udelejte hned jako 1. vec.

MUX2 ted chytam primo byte na 66% (predtim vubec)
MUX1 je stejny (100%)
MUX3 30% v byte - predtim v byte 10% s antenou u okna 30%

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #5 kdy: 23. 02. 2014, 23:49:21 »
jeste pro doplneni - kdyby mel nekdo podobny problem - update SW udelejte hned jako 1. vec.

MUX2 ted chytam primo byte na 66% (predtim vubec)
MUX1 je stejny (100%)
MUX3 30% v byte - predtim v byte 10% s antenou u okna 30%
To je teda supr zajimave a co k.38-seka se??


vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #6 kdy: 24. 02. 2014, 00:08:15 »
Co ma byt na k38? Ten soft k tomu neni spatnej, ale vubec tu nemuzu najit na kterem kanalu, ktery program nebo MUX chytam o nejakem manualnim nastaveni ani nemluve ...


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2014, 00:13:15 »
Co ma byt na k38? Ten soft k tomu neni spatnej, ale vubec tu nemuzu najit na kterem kanalu, ktery program nebo MUX chytam o nejakem manualnim nastaveni ani nemluve ...
Jo, HD programy ČTHD 1 a 2, Sport HD a ještě něco je to vysílané z toho Hladnova. To asi chytneš jen na tu společnou anténu...


vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2014, 00:32:54 »
Jo tak to jsem chytal, kdyz jsem se tam potloukal s tim autem. Zdalo se mi to ok, nicmene jsem to moc nestudoval. Doma to nechytnu vubec, ani s tou antenou venku.


vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2014, 00:46:10 »
Ted jsem to zkousel ze spolecne anteny a tam jde HD pekne - bez sekani.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #10 kdy: 24. 02. 2014, 10:26:10 »
Pěkný článek o tom, jak i laik nakonec dojde ke zdárnému řešení a zapomene na různé náhražkové srandy místo antén.
Jen ještě připomínám, že v případě, kdy tuto kartu používáte u stolního PC, nezapomeňte, že kostra PC (tedy i anténní konektor) je přímo spojena s nulovacím kolíkem el. zásuvky a v případě, že nemáte v bytě 3 vodičovou el. síť (což v panelácích na Pískových dolech asi není nikde), je nutno vřadit do přívodu od zásuvky STA tzv. galvanický oddělovací člen, který přeruší parazitní brumovou smyčku. Pokud tak neučiníte, zanesete do rozvodu STA část proudu z Vašeho bytu nulovým vodičem a tento brum může nakonec signál DVB-T i znehodnotit. Izolátor pořídíte v prodejnách Alfacomp, Hadex nebo na netu.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #11 kdy: 24. 02. 2014, 11:25:12 »
Jenže tazatel ten náhražkový nesmysl hodlá používat i nadále viz konkurenční fórum a tudíž bych řekl že ke zdárnému řešení nedošel, byť si v současnosti myslí opak.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #12 kdy: 24. 02. 2014, 11:30:11 »
Taky bych rekl, ze tazatel pise ze dosel ke (subjektivne) zdarnemu reseni na puvodni nahrazkovou antenu.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #13 kdy: 24. 02. 2014, 16:17:56 »
No pokud mu stačí jen 3 Muxy místo 5 ( a možná,že v té jeho STA jsou i Poláci či dokonce něco navíc..?), tak ať si hraje, na co chce,že.


vanna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX2 Ostrava - Piskove doly
« Odpověď #14 kdy: 24. 02. 2014, 19:54:36 »
Vyresil jsem presne co jsem chtel a na co jsem se ptal.
Samozrejme velkou HD televizi mam na spolecnou antenu a tam chytam vse. Tady mi slo jen o reseni konretniho problemu a o to, abych se mohl sem tam podivat na neco na notebooku a nemusel byt v hlavnim pokoji (jinde televizi nemam a nechci) ...
Samozrejme kdybych chtel maximalne dokonale reseni, tak mam davno satelit a dreambox nebo podobnou krabicku ...

Kazdopadne dekuju vsem za pomoc a pripominky!!!