Autor Téma: Eurosport 16:9  (Přečteno 8172 krát)

Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Eurosport 16:9
« kdy: 12. 05. 2010, 13:27:44 »
Dnes jsem zaregistroval, že i česká verze Eurosportu začala vysílat ve formátu 16:9. Trošku mě trápí následující věc. Mám televizi, která zvládá 16:9, ale pouze některé stanice se do tohoto zobrazení přepnou automaticky sami např. ČT1, 2, 4, 24(spodní lišta hodně dole), Nova. Potom jsou také stanice u kterých to sama televize nepozná Prima, Eurosport..., tam to musí na TV nastavit ručně.

Čím to prosím Vás je, nejaké zařízení, kterým musí ona stanice vysílat, aby to dala těm přijímačům "vědět", do jakého zobrazení se mají přepnout?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #1 kdy: 12. 05. 2010, 13:55:30 »
Jen tak mimochodem, už jsme o tom psali ráno: http://www.digizone.cz/aktuality/eurosport-zacal-vysilat-oba-programy/ 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #2 kdy: 12. 05. 2010, 14:18:44 »
Nějak jsem si toho nevšiml. Nebyl jsem tu hned ráno a "odplulo" to nějak dolů sorry. Nicméně moje původní otázka trvá


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #3 kdy: 12. 05. 2010, 16:31:38 »
Mám televizi, která zvládá 16:9, ale pouze některé stanice se do tohoto zobrazení přepnou automaticky sami např. ČT1, 2, 4, 24(spodní lišta hodně dole), Nova. Potom jsou také stanice u kterých to sama televize nepozná Prima, Eurosport..., tam to musí na TV nastavit ručně.
Zajímavé. Uveďte prosím podrobnosti – jakým způsobem přijímáte signál, jak to máte propojeno, co máte nastaveno jako formát TV obrazovky v STB?

Všechny české TV, pokud vím, signalizují poměr stran přímo v MPEG2 obrazovém streamu.


Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #4 kdy: 12. 05. 2010, 20:30:39 »
Jde o místního kabelového operátora a analogovou TV, kterou přijímame kabelem přímo do TV bez jakýchkoliv STB atd. Je divný, že kanály ČT to zvládají (až na tu CT24, kde si musím obraz povytáhnout trochu výš, abych dobře viděl lištu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #5 kdy: 12. 05. 2010, 21:28:27 »
Aha, tak v tom případě musíte dotaz směrovat na operátora TKR. Je možné, že některé kanály opatřuje analogovou signalizací WSS a jiné ne.

až na tu CT24, kde si musím obraz povytáhnout trochu výš, abych dobře viděl lištu
Tomu nerozumím, co tedy vidíte na obrazovce v základním nastavení? Nějaký výřez z prostředka? Co máte za formát obrazovky TV přijímače? Nemůžete udělat screenshot, třeba foťákem?


Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #6 kdy: 12. 05. 2010, 22:48:51 »
Snažil jsem se to udělat mobilem (foto). Doufám, že to je vidět. Na první toto je to tak, jak to nastaví TV. Text na liště je na můj vkus zapuštěn až moc. Na druhém obrázku je ono "povytažení" obrazu.
« Poslední změna: 12. 05. 2010, 22:51:08 od Tomas Poslusny »


Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re: Eurosport 16:9
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2010, 11:10:28 »
Vypadá to, že už je to vyřešené. Jeden z webu věnujících se TV vysílání uvádí následující

S vysíláním Eurosportu v 16:9 si poradily DTH platformy různě. Na platformách UPC Direct (Thor) a CS Link je signál ve správném rozlišení s příslušným příznakem 16:9. Na Canal Digitaal, UPC Direct (Astra) a Skylink  je signál bez WSS signálu a tedy obraz zdeformován.

Jelikož náš operátoru tuším nějak spolupracuje s UPC Direct, tak je to jasné. Signál není vysílán a tak televize nemůže nic poznat. Škoda