Autor Téma: ČT - Inscenace / seriál s přirozenými barevnými tóny?  (Přečteno 3636 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Dala ČT za posledních pět (nebo kolik) roků nějaký dramatický dílo, kde by byly přirozený barvy? Tím myslím to, že by screen-shot z takovéhoto díla vypadal jak normální zpravodajská fotografie. Detektivky apod. se dělaj ve studenejch tónech, romantika zase v takových "vyšisovaných" tónech, možná by neškodila se na to jednou vykašlat a dělat to normálně. 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Inscenace / seriál s přirozenými barevnými tóny?
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2014, 09:38:14 »
To už jsem tady psal kdysi a bylo mi řečeno, že se nemám míchat umělcům do práce :-) Netýká se to jen ČT, ale i Novy (Expozitura) a hlavně filmů. V normálních barvách by se asi našlo jen něco z nedělní dramatiky, kde na blbinky není tolik času. Je to daň za to, že v digitálu se barevné korekce dělají snadno, takže si s tím hraje každý jouda. Dá se čekat, že je to časem omrzí, tak jako prakticky nikdo nepoužívá 3D střihy, kterých bylo v 90. letech plno.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Inscenace / seriál s přirozenými barevnými tóny?
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2014, 15:53:06 »
Dá se čekat, že je to časem omrzí, tak jako prakticky nikdo nepoužívá 3D střihy, kterých bylo v 90. letech plno.

Tím je konkrétně myšleno co?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Inscenace / seriál s přirozenými barevnými tóny?
« Odpověď #3 kdy: 12. 02. 2014, 16:43:23 »
Dá se čekat, že je to časem omrzí, tak jako prakticky nikdo nepoužívá 3D střihy, kterých bylo v 90. letech plno.

Tím je konkrétně myšleno co?
Efekty s obrazem místo normální prolínačky nebo stíračky: Obraz jako rolující list papíru, odskakující jako koule, rozpadajíci se do mozaiky a spousta podobných. Když přišly 1. režie, které to uměly, tak ve Snídani, Studiu 6 a dalších toho bylo plno.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Inscenace / seriál s přirozenými barevnými tóny?
« Odpověď #4 kdy: 12. 02. 2014, 17:07:27 »
Dá se čekat, že je to časem omrzí, tak jako prakticky nikdo nepoužívá 3D střihy, kterých bylo v 90. letech plno.

Tím je konkrétně myšleno co?
Efekty s obrazem místo normální prolínačky nebo stíračky: Obraz jako rolující list papíru, odskakující jako koule, rozpadajíci se do mozaiky a spousta podobných. Když přišly 1. režie, které to uměly, tak ve Snídani, Studiu 6 a dalších toho bylo plno.

JJ, to jsem myslel, že to bude ono. Nj, s novou hračkou je třeba si vyhrát, ale pak omrzí...  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0