Autor Téma: Regionální Síť 8 - změny  (Přečteno 3739203 krát)

Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #900 kdy: 23. 05. 2015, 17:31:47 »
Díky za foto a popis. Podotýkám ovšem, že když jsem tam byl naposledy koncem srpna 2014, byly na místě nyní na fotce označeného AS neurčité barvy tehdy stoprocentně ještě 2ks zelených rakviček otočených směrem na Brno. A tyhle, co jsou na vaší fotce nyní, tam tehdy určitě nebyly (škoda, že už nemám ty fotky z mobilu, co jsem tam fotil). A přitom RS 8 se už měsíc z Pálavy vysílala. (od.1.8.2014)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #901 kdy: 23. 05. 2015, 17:48:35 »
Díky za foto a popis. Podotýkám ovšem, že když jsem tam byl naposledy koncem srpna 2014, byly na místě nyní na fotce označeného AS neurčité barvy tehdy stoprocentně ještě 2ks zelených rakviček otočených směrem na Brno. A tyhle, co jsou na vaší fotce nyní, tam tehdy určitě nebyly (škoda, že už nemám ty fotky z mobilu, co jsem tam fotil). A přitom RS 8 se už měsíc z Pálavy vysílala. (od.1.8.2014)
To jsem četl a neštimovalo mi to :-) Tak buď se dočasně vysílalo do nich, nebo třeba do toho tubusu po mux2-k40... těžko říct, ale už je to asi jedno.


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #902 kdy: 23. 05. 2015, 18:51:36 »
O.K. Teď už je to jasné - ty 4 nové AJ na místě bývalých 2 zelených.
A do kterých AJ to pouštěli přechodně, se už asi nedozvíme. A je to stejně jedno, jakožto i to, zda nové AJ montovali během nějaké výluky či nikoliv. (Neuvědomuji si, zda nějaká výluka na vysílači v uplynulých 9 měsících byla).


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #903 kdy: 23. 05. 2015, 19:11:48 »
Mikulov má standartní každoroční výluky v jarních měsících,tedy už tam byla tento rok.Taky jsem to řešil od kud vysílaly.Z hlavní antény ale vysílat nemohly protože by bylo rušení s Pradědem.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #904 kdy: 23. 05. 2015, 20:18:06 »
Mikulov má standartní každoroční výluky v jarních měsících,tedy už tam byla tento rok.Taky jsem to řešil od kud vysílaly.Z hlavní antény ale vysílat nemohly protože by bylo rušení s Pradědem.
O Praděd samozřejmě vůbec nejde, ale o kolizi s k51 na Slovensku. Zájmové oblasti Pradědu a Pálavy se neprotínají.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #905 kdy: 23. 05. 2015, 22:47:20 »
To je možný že je oficiální důvod Slovenský vysílač ovšem neoficiálně je hodně míst co vím na Blanensku co mají místo Kojálu Praděd a ti by mohly mít díky tomu problém s příjmem.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #906 kdy: 24. 05. 2015, 07:17:52 »
To je možný že je oficiální důvod Slovenský vysílač ovšem neoficiálně je hodně míst co vím na Blanensku co mají místo Kojálu Praděd a ti by mohly mít díky tomu problém s příjmem.
Co sem zas pleteš Kojál? Tam je RS8? Není. Bavíme se snad o Pálavě... ach jo, radši konec "diskuse".
Že "neoficiálně"... :D


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #907 kdy: 24. 05. 2015, 07:28:58 »
Kojál sem pletu proto že Kojál nemá signál všude,proto se využívá Praděd,už pochopils?


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #908 kdy: 24. 05. 2015, 07:39:50 »
Lubošku, prosím tě - má logiku, tahat Kojál a Praděd do vlákna o RS8, kde vůbec, ale vůbec, není?!
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #909 kdy: 24. 05. 2015, 07:40:57 »
Kojál sem pletu proto že Kojál nemá signál všude,proto se využívá Praděd,už pochopils?
Aha takže ty tvrdíš, že antény k51 RS8 na Pálavě, otočené mj. na sever, což je směr Brno, Blansko, Praděd, jsou nastaveny tak jak jsou proto, aby nerušily v daných oblastech Praděd. :) To je zas "logika"... a směr východ, tj. SK, tam nejsou osazeny vůbec, a to je podle tebe taky kvuli Pradědu... zas perlíš. Uvědom si konečně, že tvoje dojmy že něco je tak jak je, nemusí být zrovna ten skutečný důvod, proč to tak je.
Řeknu ti to na rovinu, těm co to vymýšlí a koordinují je ta oblast, kterou popisuješ, z jakéhosi virtuálního hlediska rušení Pradědu ukradená, jelikož dle tabulek, map apod. je oficiálně pokryta z Kojálu. Praděd tam není zohledňován. Proto kdyby sis stěžoval, že Pálava ti ruší Praděd, bude ti odpovězeno, že jsi v oblasti kde je k pokrytí určen Kojál a Praděd je dálkový nezaručený příjem z jiné oblasti. Že se tam využívá, to je jim šumák. Takže aby to třeba nějak zohledňovali, to jich ani nenapadne. Ale klidně si to dál mysli, že na tebe takto myslí :)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #910 kdy: 24. 05. 2015, 07:57:51 »
Ono když se něco  ruší tak signál není z žádného vysílače.A co je kde určený pro každou lokalitu je logický ale logicky není všude kde by měl být.Proto se využívá vysílač jiný než je pro danou oblast.A podle mapy zasahuje i na Blanensko i já ho chytnu ikdyž podle mapy nemám ale o to nejde.Jde o konflikt Mikulov- Praděd v případě 51 v hlavní anténě Mikulova jinak nejde vůbec o nic.A to jak to plánují v Praze je jejich práce a zodpovědnost.To že se bere v potaz pouze SK vysílač není v pořádku ikdyž v tomhle případě plácli dvě mouchy jednou ranou bez ohledu na Praděd.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #911 kdy: 24. 05. 2015, 08:36:13 »
Nechceš jim jít náhodou radit jak mají při koordinacích postupovat a co mají/nemají brát v potaz? To už bys byl druhý "největší odborník" na DVB-T sítě v ČR (příp. EU), po jistém západočeském hudebníkovi.  ;D
« Poslední změna: 24. 05. 2015, 08:38:47 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #912 kdy: 24. 05. 2015, 08:46:56 »
Nemám zájem,přenechám to rád tobě.Každý je zodpovědný za to co udělá.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #913 kdy: 24. 05. 2015, 11:08:38 »
Řekl bych, že K51 byl zvolen, protože není k dispozici žádný jiný mezinárodně zkoordinovaný, je to i jeden z důvodů proč Děvín RS8 vysílá nižším výkonem, s vyšším výkonem totiž logicky rozšiřujete oblast možného vzájemného rušení, stejně je to u RS8 K50 Ostrava versus Krakow. Je potřeba si uvědomit, že kmitočty v RS8 jsou mnohdy a mnohde maximem možného a jedinou další alternativou je - nevysílat to vůbec, jedná se o kompromis a tak je k tomu potřeba přistupovat.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #914 kdy: 24. 05. 2015, 11:23:06 »
Ono když se něco  ruší tak signál není z žádného vysílače.A co je kde určený pro každou lokalitu je logický ale logicky není všude kde by měl být.Proto se využívá vysílač jiný než je pro danou oblast.A podle mapy zasahuje i na Blanensko i já ho chytnu ikdyž podle mapy nemám ale o to nejde.Jde o konflikt Mikulov- Praděd v případě 51 v hlavní anténě Mikulova jinak nejde vůbec o nic.A to jak to plánují v Praze je jejich práce a zodpovědnost.To že se bere v potaz pouze SK vysílač není v pořádku ikdyž v tomhle případě plácli dvě mouchy jednou ranou bez ohledu na Praděd.
prostě plácáš jen svoje vymyšlenosti... kdyby šlo o Praděd, tak se řeší i kanály 36 a 53 DVB-T2 Vídeň. Ty chodí za plný kotel až po Olomouc s anténou nasměrovanou na jih, na rozdíl od k51 z Pálavy. Takže nějaký Praděd vs. Pálava kdesi pro pár lišek na Blanensku opravdu není důvod :D Ale tobě to asi nikdo nevysvětlí, ty sis vymyslel svůj důvod a teď to prezentuješ, že to je ta pravá a celková příčina.