Autor Téma: Regionální Síť 8 - změny  (Přečteno 3739216 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #630 kdy: 26. 08. 2014, 23:19:53 »
Zdravím,

nevíte náhodou někdo z jakého AS se vysílá RS-8 z Děvína??

K29 a 40 chytám bez problémů, ale RS-8 musím zpracovat 20km SV od vysílače kanálovkou Yagi s předzesilovačem.
Z jiného než kanály 29 a 40.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #631 kdy: 27. 08. 2014, 07:37:36 »
Zdravím,

nevíte náhodou někdo z jakého AS se vysílá RS-8 z Děvína??

K29 a 40 chytám bez problémů, ale RS-8 musím zpracovat 20km SV od vysílače kanálovkou Yagi s předzesilovačem.

A co si takhle projít tohle vlákno pár stránek zpět? Je to velký problém??

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3770.msg63652#msg63652

Lidi, nečekejte, že vám bude vše a vždy servírováno na podnose ze žlutého kovu až pod čichací nástroj.   >:(
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #632 kdy: 27. 08. 2014, 10:26:11 »
S tím čich. nástrojem díky za upozornění.
Stejně se mi ale nechce věřit, že to jede z toho směrového AS složeného z 12-ti oranžových rakví na severní straně věže. Ty už tam byly za dob analogu, což nakonec dokladuje i tvá fotka vysílače ještě před výměnou hlavního anténního tubusu.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #633 kdy: 27. 08. 2014, 12:09:57 »
NIKOLIV!!!! Z dob analogu existoval tubus (laminát) pro K26 (který zde byl instalován při výstavbě tohoto stanoviště na přelomu let 70/80 min. století) a pak směrový AS složený z AJ zelené barvy (snad od výrobce Tesla Hloubětín) pro analogové vysíláni tv programu Prima tv na K30 s ERP něco kolem pár kW (přesně si to už nepamatuji a je to v této chvíli víceméně irelevantní). Tento AS složený z AJ oranžové barvy zn. Kathrein (paradoxně v H i V polarizaci) zde byl instalován jako náhradní AS před výměnou hlavního AS na vrcholku věže (onen červenobílý tubus-laminát) v říjmu roku 2009. Mnou uveřejněná fotografie pochází z doby těsně před výměnou hlavního červenobílého AS na vrchlku věže. Nejsem sice autorem uvedené fotografie, ale snad mi tento její uveřejnění promine  :D. Snad jsem situaci vysvětlil jasně, byť ne stručně.  ;D
« Poslední změna: 27. 08. 2014, 12:11:52 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #634 kdy: 27. 08. 2014, 14:01:21 »
Takže jestli to teď chápu správně, tak do části náhradního AS (12 oranž. rakví na boku severní strany věže) se nyní pouští RS-8 (K51). Druhá část oranžového AS (4 rakve na JV straně věže - 2H a 2V) - na mé fotce označeny otazníkem - se nyní pro vysílání nepoužívají. Taktéž malý tubus na jihozápadní straně (označen červeně) není v současnosti používán.

Díky za vysvětlení.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #635 kdy: 27. 08. 2014, 17:32:05 »
Onen "malý tubus" je Omni anténa pro K40, který se zde vysílal od 03 do 11/2010. Podle (neověřených) informací má jít údajně o anténu z VS OVA - Hladnov do které vysílal od 02/2006 do 10/2008 MPX-A na K39. Ovšem tato informace je bez záruky. Podle všech dostupných informací se RS8 na K51 vysílá do toho (původně) provizorního AS, který nebyl po instalaci nového hlavního UHF AS demontován, ale zůstal na věži. Jestli se vysílá i do JV části (2xH a 2xV AJ) to bohužel nevím, K51 z tohoto VS nepřijímám a je mimo mou zájmovou oblast (proto se o něj nezajímám a pokud by byl v mé zájmové oblasti, určitě bych to věděl), takže zbývá jediné, obrátit se na provozovatele RS8 (firmu ČRa) a tam zjisti skutečný stav věcí. Tel. na ně je 844 900 001. Tam budou mít ty nejpřesnější informace.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #636 kdy: 27. 08. 2014, 20:35:35 »
Takže z toho celkově pro mě, jakožto laika na vf vysílací technologie, vyplývá poznatek, že je na Děvíně ještě vysílací kapacita pro další 2-3 kanály. (Otázkou je kapacita energetická - příkonová).
1. Hlavní AS (DVB-T tubus), do kterého lze sdružit ke stávajícím K29 a 40 ještě např. K26 pro souběh DVB-T a DVB-T2.
2. Malý Omni tubus, ze kterého by šel vysílat všesměrově např. K 43, též mnoho let zkoordinovaný pro toto VS (za analogu vyměněn s rakouskou administrací pro Galgenberg).
3. Dvě zelené AJ natočené směrově na Brno pro nějakou regionální síť s malým výkonem/dosahem - K??

Takže jak se mnohde psalo, že nelze z Děvína vysílat více jak 2 kanály kvůli CHKO, už neplatí dnes po spuštění RS-8.

Jen nevím, jak toto VS bude vyhovovat do budoucna samotným ČRa, i vzhledem k údržbě s postupujícím "zubem času",
pokud se tam nelze dostat jinak než pěšky nebo vrtulníkem.

A jestli se tímto příspěvkem nějak zásadně mýlím, nechť mě odborníci prosím opraví.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #637 kdy: 27. 08. 2014, 21:11:43 »
V podstatě ano, ale o vysílání na dalších (zkoordinovaných) vysílacích kanálech by musel být zájem ze strany tv stanic. Objekt má (pokud se nepletu) svou trafostanici 22/0.4kV, takže s energetikou by problém neměl být. Ostatní ti může zodpovědět pouze majitel a provozovatel tohohle stanoviště, což je firma ČRa a zkus jim zavolat, snad ti to rádi řeknou. Tento objekt je mimo moje pole působnosti, proto ho do všech podrobností neznám (a nezajímám se o něj).
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #638 kdy: 27. 08. 2014, 22:38:43 »
Takže z toho celkově pro mě, jakožto laika na vf vysílací technologie, vyplývá poznatek, že je na Děvíně ještě vysílací kapacita pro další 2-3 kanály. (Otázkou je kapacita energetická - příkonová).
1. Hlavní AS (DVB-T tubus), do kterého lze sdružit ke stávajícím K29 a 40 ještě např. K26 pro souběh DVB-T a DVB-T2.
2. Malý Omni tubus, ze kterého by šel vysílat všesměrově např. K 43, též mnoho let zkoordinovaný pro toto VS (za analogu vyměněn s rakouskou administrací pro Galgenberg).
3. Dvě zelené AJ natočené směrově na Brno pro nějakou regionální síť s malým výkonem/dosahem - K??

Takže jak se mnohde psalo, že nelze z Děvína vysílat více jak 2 kanály kvůli CHKO, už neplatí dnes po spuštění RS-8.

Jen nevím, jak toto VS bude vyhovovat do budoucna samotným ČRa, i vzhledem k údržbě s postupujícím "zubem času",
pokud se tam nelze dostat jinak než pěšky nebo vrtulníkem.

A jestli se tímto příspěvkem nějak zásadně mýlím, nechť mě odborníci prosím opraví.


".....pokud se tam nelze dostat jinak než pěšky nebo vrtulníkem."

Ochrana nádherné přírody je důležitější než aby tam pořád někdo jezdil přidávat další techniku pro přidávání dalších a dalších hovadin a následně to tam kvůli tomu zničil!!!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #639 kdy: 28. 08. 2014, 13:48:31 »
"...Ochrana nádherné přírody je důležitější než aby tam pořád někdo jezdil přidávat další techniku pro přidávání dalších a dalších hovadin a následně to tam kvůli tomu zničil!!!..."

Jestli jsi si nevšiml, tak jsem v mém příspěvku nepsal nic o dalším přidávání technologie, nýbrž o možné kapacitě a využití již stávající a dříve namontované, která už tam fyzicky je a nevyužívá se nyní pro vysílání v plném rozsahu. To za prvé.
A za druhé nemám nic proti tamější přírodě, ale jen jsem popsal, že Radiokomunikace stejně musejí vysílač čas od času udržovat, a to bez ohledu, jestli odtud vysílají 2, 3 nebo 5 multiplexů. A že se tam nedostanou jinak než pěšky nebo vrtulníkem po předchozím svolení CHKO je zřejmé.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #640 kdy: 01. 09. 2014, 15:57:40 »
Hoděšovice - AS RS8 - směr HK.
« Poslední změna: 02. 09. 2014, 09:14:12 od Aleš Pipek »


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #641 kdy: 01. 09. 2014, 18:06:13 »
Takže pokud je to foceno od hospody (předek = směr HK) a vysílací antény jsou ty na konci příhradového nástavce (pravý přední roh), je mi už zcela jasné, že na opačnou stranu (na jih) jde úplně kulový. Ach jo  :(
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #642 kdy: 01. 09. 2014, 19:05:58 »
Ano, foceno od Koliby: http://www.mapy.cz/s/cAsA


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #643 kdy: 01. 09. 2014, 19:12:31 »
... je mi už zcela jasné, že na opačnou stranu (na jih) jde úplně kulový. Ach jo  :(
Zpracovatelný signál končí kousek za Ostřetínem.
Směrem na jih je lepší použít TKB Pardubice, který bez problémů běží např. u hřbitova v Holetíně. V Hlinsku samozřejmě 0 bodů. Záleží hodně na výšce antény nad terénem/okolní zástavbou.


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #644 kdy: 01. 09. 2014, 22:36:59 »
No Holetín (a okolí) je extra poloha, takže příjem z TKB PCE není překvapující. Znal jsem kdysi člověka přímo ze Skutče, který v době, kdy východní Čechy znaly DVB-T maximálně ze sdělovacích prostředků, tvrdil, že chytá dva multiplexy z Černé hory. Po mé návštěvě jsme museli korigovat jeho přesvědčení o Černé hoře, neboť příjem nebyl z Černé, ale z Bukové hory (Ústí nad Labem) s multiplexy na K58 a K33. Anténa = dlouhá colorka bez jakéhokoliv zesilovače. Překvapeni jsme byli oba. U mne TKB Pardubice absolutně nehrozí (Vysokomýtsko, Litomyšlsko), takže RS8 zkrátka definitivně nebude.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B