Samozřejmě, že zajistit na každém místě všechny technicky dostupné stanice v DVB-T, není obvykle jedinou anténou možné. Ale opravdu stojí za tu námahu a investice všechno, co by se dalo místně přijímat? Nejen podle koláče sledovanosti je zřejmé, že i bez problémů přijímané stanice se v mnoha domácnostech vůbec nedostanou na obrazovku, dokonce ani nejsou ve volbách na DO. Proto považuji kompromis mezi diváckým zájmem a jednoduchým systémem příjmu za rozumný a nepletu to se snahou, mít zkrátka k dispozici "všechno", ať to stojí, co to stojí.
Podobně to platí i u DVB-S. Jen minimum diváků má obří paraboly na motorech, jen aby měli k dispozici všechny satelity, dostupné v daném místě. U domácností, kde provozují více TV, by systémy musely být, kvůli vzájemné nezávislosti, ještě znásobeny.
Pokud myslíte rozrůstajícími se sítěmi jejich omezování, kvůli ubírání TV kanálů, situace spíše bude někdy opačná. Počet MUXů se bude snižovat, provozovatelé DVB-T2 si vystačí s méně kanály i vysílači. Proto předpokládám, že v budoucnu naopak se bude snižovat počet antén, dnes někde nutných na zaručeně kvalitní místní příjem všeho v dosahu.