Autor Téma: Regionální Síť 8 - změny  (Přečteno 3739160 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #495 kdy: 30. 07. 2014, 21:45:05 »
Je totální ťulpas může zkoordinovat kanál na kterém je nedaléký zahraniční vysílač.

S tím sice naprosto souhlasím, několikrát jsme to tu už i probírali ale nakonec to na olomoucku nedopadlo zase tak tragicky jak to vypadalo. Krížavu tu naštěstí bere minimum lidí, většina se zaměřila na Javorinu takže žádný problém není. Praděd tu taky moc lidí  netrápí, nepotřebují ho když tu frčí Kojál takže nic slučovat nemusí. Že je Radíkov i Slavonín přímo v Olomouci, byť o tom Radíkově o tom těžce pochybuji poněvadž je úplně mimo město, je sice krásné ale přesto jsou to třeba u nás dva směry a nikoli jeden jak by se mohlo zdát. Jak jsem ale naštěstí u několika instalací zjistil, tak přesto to většinou zatím jde odrazem bez jakýchkoli problémů přijímat na jednu jedinou anténu nasměrovanou na Kojál/Slavonín, signál je tu opravdu silný.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #496 kdy: 30. 07. 2014, 23:20:13 »
Je totální ťulpas může zkoordinovat kanál na kterém je nedaléký zahraniční vysílač.

S tím sice naprosto souhlasím, několikrát jsme to tu už i probírali ale nakonec to na olomoucku nedopadlo zase tak tragicky jak to vypadalo. Krížavu tu naštěstí bere minimum lidí, většina se zaměřila na Javorinu takže žádný problém není. Praděd tu taky moc lidí  netrápí, nepotřebují ho když tu frčí Kojál takže nic slučovat nemusí. Že je Radíkov i Slavonín přímo v Olomouci, byť o tom Radíkově o tom těžce pochybuji poněvadž je úplně mimo město, je sice krásné ale přesto jsou to třeba u nás dva směry a nikoli jeden jak by se mohlo zdát. Jak jsem ale naštěstí u několika instalací zjistil, tak přesto to většinou zatím jde odrazem bez jakýchkoli problémů přijímat na jednu jedinou anténu nasměrovanou na Kojál/Slavonín, signál je tu opravdu silný.

Vidím, že to berete hlavně z toho hlediska, že je možné v Olomouci přijímat aj Javorinu a tak Vám nevadí že je v Olomouci odvařena Krížava na 52 kanále. Pokud by nešla v Olomouci přijímat Javorina, tak by jste mluvil jinak a byl by jste totálně rozčílený, že máte po přijmu slovenského Muxu 2!!! Tady nejde jenom o to, že někde je zrušena Krížava Radíkovem ale taky o to, že není možné ani přijímat ten Radíkov, když je obráceně zase rušen Krížavou. Já aj když su ze Zlína, tak Tlustou nikdy nechytnu a jsem odkázaný jen na Kojál, Praděd, Radíkov a naposledy nejslabší Lysou horu. Ze zlínským mohu přijímat je Segment s Muxy 4 a RS7. Taky mám Kojál a Segment z rozdílných směrů a taky musím slučovat K40 z Kojálu s kanály 41 a 42 ze Segmentu. Radíkov jsem přijímal aj za dob analogu kvůli Primě a z přibližně stejného směru šel přijímat aj Praděd pokud byl požadavek jen jedné antény. Ve variantě Kojál + Radíkov musely být tři antény. Kvůli slavnému ČTU nemám vůbec RS8 (Tlustá ani ťuk a Radíkov zlikvidován kvůli vzájemnému rušení Radíkov versus Krížava) a nyní ani už tu Krížavu.


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #497 kdy: 30. 07. 2014, 23:57:36 »
Pěkně se nám to tluče..  ;D.. 8)Na jednom hraničním příjmu jsem zjistil,že tam Slavonín zahlušily Hoštálkovice..tady u Kroměříže..!..pařízkovy muxy jely se stejně špatnou chybovostí oba dva celou dobu a po spuštění RS 8 HDčka skončily..jistě se s tím bude dát něco udělat..jenom aby nahoře u Ostravy věděli,že neruší jen Krakow..
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #498 kdy: 31. 07. 2014, 07:55:38 »
Je totální ťulpas může zkoordinovat kanál na kterém je nedaléký zahraniční vysílač.

S tím sice naprosto souhlasím, několikrát jsme to tu už i probírali ale nakonec to na olomoucku nedopadlo zase tak tragicky jak to vypadalo. Krížavu tu naštěstí bere minimum lidí, většina se zaměřila na Javorinu takže žádný problém není. Praděd tu taky moc lidí  netrápí, nepotřebují ho když tu frčí Kojál takže nic slučovat nemusí. Že je Radíkov i Slavonín přímo v Olomouci, byť o tom Radíkově o tom těžce pochybuji poněvadž je úplně mimo město, je sice krásné ale přesto jsou to třeba u nás dva směry a nikoli jeden jak by se mohlo zdát. Jak jsem ale naštěstí u několika instalací zjistil, tak přesto to většinou zatím jde odrazem bez jakýchkoli problémů přijímat na jednu jedinou anténu nasměrovanou na Kojál/Slavonín, signál je tu opravdu silný.

Vidím, že to berete hlavně z toho hlediska, že je možné v Olomouci přijímat aj Javorinu a tak Vám nevadí že je v Olomouci odvařena Krížava na 52 kanále. Pokud by nešla v Olomouci přijímat Javorina, tak by jste mluvil jinak a byl by jste totálně rozčílený, že máte po přijmu slovenského Muxu 2!!! Tady nejde jenom o to, že někde je zrušena Krížava Radíkovem ale taky o to, že není možné ani přijímat ten Radíkov, když je obráceně zase rušen Krížavou. Já aj když su ze Zlína, tak Tlustou nikdy nechytnu a jsem odkázaný jen na Kojál, Praděd, Radíkov a naposledy nejslabší Lysou horu. Ze zlínským mohu přijímat je Segment s Muxy 4 a RS7. Taky mám Kojál a Segment z rozdílných směrů a taky musím slučovat K40 z Kojálu s kanály 41 a 42 ze Segmentu. Radíkov jsem přijímal aj za dob analogu kvůli Primě a z přibližně stejného směru šel přijímat aj Praděd pokud byl požadavek jen jedné antény. Ve variantě Kojál + Radíkov musely být tři antény. Kvůli slavnému ČTU nemám vůbec RS8 (Tlustá ani ťuk a Radíkov zlikvidován kvůli vzájemnému rušení Radíkov versus Krížava) a nyní ani už tu Krížavu.
Nerad se míchám to této vysoce odborné diskuze, ale je dobré si uvědomit, že Slovensko je z pohledu přidělených frekvencí naprosto cizí stát, takže nikdo v ČR nebude upravovat kmitočty jenom proto, že tady část lidí nemůže vydržet bez úchvatných Markíz, JOJek a STV (které jsou tedy mimochodem dostupné naprosto bezproblémů na satelitu).


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #499 kdy: 31. 07. 2014, 08:28:15 »
Zdenek: Copak že je v Olomouci odvařená Krížava /přesněji řečeno jeden kanál, nikoli všechny/ není nic tak tragického když je zde na výběr, horší spíš budou ta místa, pokud taková jsou, kde díky té kolizi nejede ani ten Radíkov a to už, jak známo žádný cizí stát není.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #500 kdy: 31. 07. 2014, 13:14:20 »
Pro kolegy ze severní Moravy,
dnes jsem byl kontaktován místně příslušným pracovištěm ČTÚ z důvodu prošetření rušení RS8 na k.50 (vysilač Hošťálkovice). Bohužel jsem mimo domov až do 15.8. Pokud má někdo potřebu uvedený problém řešit i za svou osobu, uvádím pímý kontakt na odpovědného člověka:

Bc. Marek Vymazal
Český telekomunikační úřad
odbor pro severomoravskou oblast
Sokolská třída 2800/99
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava
Tel.: 595138 577
       773 638 991


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #501 kdy: 31. 07. 2014, 17:01:01 »
Je totální ťulpas může zkoordinovat kanál na kterém je nedaléký zahraniční vysílač.

S tím sice naprosto souhlasím, několikrát jsme to tu už i probírali ale nakonec to na olomoucku nedopadlo zase tak tragicky jak to vypadalo. Krížavu tu naštěstí bere minimum lidí, většina se zaměřila na Javorinu takže žádný problém není. Praděd tu taky moc lidí  netrápí, nepotřebují ho když tu frčí Kojál takže nic slučovat nemusí. Že je Radíkov i Slavonín přímo v Olomouci, byť o tom Radíkově o tom těžce pochybuji poněvadž je úplně mimo město, je sice krásné ale přesto jsou to třeba u nás dva směry a nikoli jeden jak by se mohlo zdát. Jak jsem ale naštěstí u několika instalací zjistil, tak přesto to většinou zatím jde odrazem bez jakýchkoli problémů přijímat na jednu jedinou anténu nasměrovanou na Kojál/Slavonín, signál je tu opravdu silný.

Vidím, že to berete hlavně z toho hlediska, že je možné v Olomouci přijímat aj Javorinu a tak Vám nevadí že je v Olomouci odvařena Krížava na 52 kanále. Pokud by nešla v Olomouci přijímat Javorina, tak by jste mluvil jinak a byl by jste totálně rozčílený, že máte po přijmu slovenského Muxu 2!!! Tady nejde jenom o to, že někde je zrušena Krížava Radíkovem ale taky o to, že není možné ani přijímat ten Radíkov, když je obráceně zase rušen Krížavou. Já aj když su ze Zlína, tak Tlustou nikdy nechytnu a jsem odkázaný jen na Kojál, Praděd, Radíkov a naposledy nejslabší Lysou horu. Ze zlínským mohu přijímat je Segment s Muxy 4 a RS7. Taky mám Kojál a Segment z rozdílných směrů a taky musím slučovat K40 z Kojálu s kanály 41 a 42 ze Segmentu. Radíkov jsem přijímal aj za dob analogu kvůli Primě a z přibližně stejného směru šel přijímat aj Praděd pokud byl požadavek jen jedné antény. Ve variantě Kojál + Radíkov musely být tři antény. Kvůli slavnému ČTU nemám vůbec RS8 (Tlustá ani ťuk a Radíkov zlikvidován kvůli vzájemnému rušení Radíkov versus Krížava) a nyní ani už tu Krížavu.
Nerad se míchám to této vysoce odborné diskuze, ale je dobré si uvědomit, že Slovensko je z pohledu přidělených frekvencí naprosto cizí stát, takže nikdo v ČR nebude upravovat kmitočty jenom proto, že tady část lidí nemůže vydržet bez úchvatných Markíz, JOJek a STV (které jsou tedy mimochodem dostupné naprosto bezproblémů na satelitu).


Alex Gaga:

Vážený pane Gago, umíte vůbec pozorně číst a nebo aspoň pochopit psaný text. Podle vaší odpovědi a reakce o tom vážně pochybuji. Pokud by tomu tak opravdu nebylo, tak nebude odpovídat úplně z cesty a nesmyslně. Ukažte mně prosím kde jsem v nějakém příspěvku řešil to, že kvůli Radíkovu není možné přijímat Slovenské programy ze slovenského Muxu 2 a že má následně ČR upravovat kanály tak aby bylo možné přijímat aj slovenské programy. Pokud by jste uměl číst a nebo trošku zapojil mozek, tak by Vám jasně došlo, že je z Radíkova je znemožněn příjem tohoto muxu v oblastech kde se to mezi sebou pěkně mlátí. Uvědomte si prosím konečně to, že řešil úplně něco jiného. Řešil jsem jasně to, že kvůli nemyslnému výběru kanálu u RS8 z Radíkova je znemožněn příjem tohoto muxu tam kde se to mezi sebou pěkně mlátí. Kdyby jste tomu aspoň trochu rozuměl, tak by Vám bylo jasné že kanál 52 k Krížavy je řádně a mezinárodně zkoordinován a tím pádem slovenský provozovatel nemá žádnou povinnost snižovat výkon a podobně kvůli tomu že někdo z ČR zkoordinoval tento kanál a nebral řádnou mezinárodní koordinaci. Pokud někdo schválil stejný kanál který má blízký zahraniční vysílač dle GE06, tak jedině s tím rizikem, že si může stěžovat tak jedině na lampárně pokud to bude někde zarušeno tímto zahraničním vysílačem.

PS: Ano tyto SK programy jsou dostupné na satelitu za Serpo a ne už ty programy z RS8!!! Vidím, že tu Ťápete vyloženě zemákovicu, jen provokujete, míníte se jen dohadovat a na druhé straně tomu rozumíte asi jak Cap petrželi.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #502 kdy: 31. 07. 2014, 17:07:47 »
Zdenek: Copak že je v Olomouci odvařená Krížava /přesněji řečeno jeden kanál, nikoli všechny/ není nic tak tragického když je zde na výběr, horší spíš budou ta místa, pokud taková jsou, kde díky té kolizi nejede ani ten Radíkov a to už, jak známo žádný cizí stát není.
Pane Rozsívale z části platí aj pro Vás to co jsem odepsal největšímu odborníkovi "Alex Gaga". Pokud by jste pozorně četl co píši, tak by aj Vám došlo to, že aj já řeším toto: ".... horší spíš budou ta místa, pokud taková jsou, kde díky té kolizi nejede ani ten Radíkov a to už, jak známo žádný cizí stát není. "!!! 

Jasně jsem napsal, že nemohu přijímat RS8 a ani Mux2 z Krížavy kvůli vzájemnému rušení. To znamená to, že nemám jedno ani to druhé!!!


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #503 kdy: 31. 07. 2014, 17:18:34 »
Je totální ťulpas může zkoordinovat kanál na kterém je nedaléký zahraniční vysílač.

S tím sice naprosto souhlasím, několikrát jsme to tu už i probírali ale nakonec to na olomoucku nedopadlo zase tak tragicky jak to vypadalo. Krížavu tu naštěstí bere minimum lidí, většina se zaměřila na Javorinu takže žádný problém není. Praděd tu taky moc lidí  netrápí, nepotřebují ho když tu frčí Kojál takže nic slučovat nemusí. Že je Radíkov i Slavonín přímo v Olomouci, byť o tom Radíkově o tom těžce pochybuji poněvadž je úplně mimo město, je sice krásné ale přesto jsou to třeba u nás dva směry a nikoli jeden jak by se mohlo zdát. Jak jsem ale naštěstí u několika instalací zjistil, tak přesto to většinou zatím jde odrazem bez jakýchkoli problémů přijímat na jednu jedinou anténu nasměrovanou na Kojál/Slavonín, signál je tu opravdu silný.

Vidím, že to berete hlavně z toho hlediska, že je možné v Olomouci přijímat aj Javorinu a tak Vám nevadí že je v Olomouci odvařena Krížava na 52 kanále. Pokud by nešla v Olomouci přijímat Javorina, tak by jste mluvil jinak a byl by jste totálně rozčílený, že máte po přijmu slovenského Muxu 2!!! Tady nejde jenom o to, že někde je zrušena Krížava Radíkovem ale taky o to, že není možné ani přijímat ten Radíkov, když je obráceně zase rušen Krížavou. Já aj když su ze Zlína, tak Tlustou nikdy nechytnu a jsem odkázaný jen na Kojál, Praděd, Radíkov a naposledy nejslabší Lysou horu. Ze zlínským mohu přijímat je Segment s Muxy 4 a RS7. Taky mám Kojál a Segment z rozdílných směrů a taky musím slučovat K40 z Kojálu s kanály 41 a 42 ze Segmentu. Radíkov jsem přijímal aj za dob analogu kvůli Primě a z přibližně stejného směru šel přijímat aj Praděd pokud byl požadavek jen jedné antény. Ve variantě Kojál + Radíkov musely být tři antény. Kvůli slavnému ČTU nemám vůbec RS8 (Tlustá ani ťuk a Radíkov zlikvidován kvůli vzájemnému rušení Radíkov versus Krížava) a nyní ani už tu Krížavu.
Nerad se míchám to této vysoce odborné diskuze, ale je dobré si uvědomit, že Slovensko je z pohledu přidělených frekvencí naprosto cizí stát, takže nikdo v ČR nebude upravovat kmitočty jenom proto, že tady část lidí nemůže vydržet bez úchvatných Markíz, JOJek a STV (které jsou tedy mimochodem dostupné naprosto bezproblémů na satelitu).

Alex Gaga
Vážený chytrolíne, než příště zase něco zábavného napíšete, tak si nejprve přečtěte znova aspoň následující!!!


Tady nejde jenom o to, že někde je zrušena Krížava Radíkovem ale taky o to, že není možné ani přijímat ten Radíkov, když je obráceně zase rušen Krížavou.


Kvůli slavnému ČTU nemám vůbec RS8 (Tlustá ani ťuk a Radíkov zlikvidován kvůli vzájemnému rušení Radíkov versus Krížava) a nyní ani už tu Krížavu.

Možná když si aspoň toto přečtete znova, tak Vám možná konečně dojte to jak píšete z cesty!!!




Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #504 kdy: 31. 07. 2014, 17:22:45 »
Pro ÚO Zlín je určeno vysílání RS z VS Tlustá Hora na K58. Vysílání RS8 z VS OL - Radíkov na K52 je určeno pro ÚO Olomouc. Vysílání slovenského muxu2 na K52 z VS Žilina - Krížava není v žádném případě určeno pro jakoukoliv ÚO na území ČR. proto je tento stav naprosto v pořádku a plně v souladu s mezinárodními koordinacemi. A psát tady něco o snižování vyzářených výkonů ze strany zahraničního provozovatele DVB-T sítí (fa Towercom) z důvodu umožnění příjmu v ÚO pro kterou není vysílání na shodném tv kmitočtu a ještě na území cizího státu. To přece nemůže člověk znalý postupů u mezinárodních koordinací myslet ABSOLUTNĚ vážně!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #505 kdy: 31. 07. 2014, 17:40:29 »
Pokud bys pořádně četl, tak Zdenek S několikrát napsal, že, ač ze Zlína, nemůže přijímat RS 8 z Tlusté hory. Proč, to se sice nezmiňuje, ale je to tak.
A že v rámci "mezinárodních koordinací" schvaluje ČTÚ nesmyslné "přeshraniční" kanály, je zcela zřejmé. Jak vysvětlíš případ z Ostravy, kde je RS8 K50 rušena vysíláním z Krakowa? Jak někdo může takovýto kanál pro Ostravu schválit?! No může, když se tak děje od stolu...

A že ten či onen vysílač je určen pro tu či onu oblast, je sice pravda, avšak pokud jsou zahraničními vysílači rušeny vysílače české, a dokonce s vědomím ČTÚ, že se tak může dít, pak se nedá takováto práce s přidělováním frekvencí nazvat jinak, než-li ZMETKEM!

RS 8 obecně není zatím příliš sledovaná, takže případné kolize K52 Radíkov/Krížava teprve vylézají (a polezou) na světlo denní. A to ještě ČRa nespustily RS 8 na K52 na Veselském kopci...  Běžným divákům prostě nevysvělíš, že sice ČTÚ postupuje tzv. v souladu s mezinárodními koordinacemi, když ve skutečnosti jsou s příjmem problémy (nebo je zcela znemožněn vzájemným rušením dvou vysílačů), jelikož ČTÚ nastoluje a připouští v UHF pásmu úchvatný čurbes...


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #506 kdy: 31. 07. 2014, 17:52:27 »
To, že někdo není schopen přijímat vysílání z VS určené pro pro jeho lokalitu a přilehlou ÚO je zarážející, ovšem nikoho neomlouvající a dotyčný by si měl položit otázku zda pro to udělal vše co je v jeho silách.
Navíc o žádném rušení K50 z Ostravy zahraničním vysílačem na stejném kmitočtu na území města Ostravy mě není nic známo. A to si troufám tvrdit, že příjmové podmínky na území celého města znám velmi dobře. Žádné stížnosti nebyly od uživatelů, kterým byla během tohoto měsíce RS8 do STA přidána. A to se jedná o mnohdy rozsáhlé systémy STA v obytných destinacích tohoto (třetího největšího) města v ČR v řádech desítek instalací. A pro ty co neustále nechápou kmitočtové plánování a následné koordinace, tak ty odkazuji na perfektní ozřejmění této situace Ing. Novotným v rozhovoru uveřejněném v AR řady A (červené) v roce 1989. Tehdy uváděné argumenty jsou velmi vyčerpávající a ani po letech neztratily nic na aktuálnosti.
« Poslední změna: 31. 07. 2014, 17:55:09 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #507 kdy: 31. 07. 2014, 18:13:13 »
Tak si přečti pár stránek dozadu. Ostatně kvůli rušení K50 v Ostravě  Fox_Mulder na této stránce výše uvedl odkaz na kontaktní osobu ČTÚ. 


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #508 kdy: 31. 07. 2014, 18:29:09 »
Tady by si vážně jeden roztrh hubu smíchy.  :D Spoustu odborníků,z kterých se až zvedá žaludek nad tím, co tu melou stále dokola za pitomosti.Neuvěřitelené a bohužel smutné.  :-[


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #509 kdy: 31. 07. 2014, 18:35:13 »
To rušení nebylo zatím nikým dalším prokázáno! Navíc jsou poslední dobou (téměř každý den) zlepšené příjmové podmínky. Pak při rozdílu ERP v řádech desítek kW může k něčemu podobnému KRÁTKODOBĚ dojít, ale zcela jistě to není nic závažného! Jak jsem už napsal, žádné rušení nebylo mou osobou  nikde zjištěno a u profesionálních instalací by se nikdy nic podobného stávat nemělo. Zřejmě má původní oznamovatel tohoto "rušení" nevhodně realizovánu přijímací soustavu, že na ní dochází (nevíme zda-li dlouhodobě či krátkodobě) k nějakému rušení! Nelze na základě jednoho "stěžovatele" tvrdit, že signál RS8 je na území města Ostravy zarušen zahraničním vysílačem! Při několika desítkách instalací K50 do STA na území města Ostravy by se zcela jistě již takto "postižení" tv diváci hromadně ozývali. Ale nic takového se neděje!! ZNOVA APELUJI NA VŠECHNY, ABY SI PŘEŠETLI MNOU UVEDENÝ ČLÁNEK ING. NOVOTNÉHO V AR Z ROKU 1989! Pak už snad bude vše jasné a odpadnou zdlouhavé a nesmyslné "diskuse" o rušení DVB-T vysílání vysílači cizího státu na vlastním území ČR.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!