Autor Téma: Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina  (Přečteno 9650 krát)

Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Včera jsem v hlavních událostech nevěřil vlastním uším. Byla odvysílaná reportáž která byla 100% převrácená a zmanipulovaná. Kdybych nevěděl na 100% že realita je úplně opačná tak bych tomu věřil. Je to fakt síla co dokáží správným sestříháním natočeného materiálu vymyslet. Reportér uvede větu a pak ji z natočeného záznamu doplní tazatelé v reportáži. Neskutečný! Takhle se dá manipulovat úplně se vším. Jelikož jsou pouze dvě konkurenční firmy tak je jasné kdo si onu reportáž zaplatil. Doufám že tohle se neututlá a šéfredaktor si to pěkně odskáče.

No nic, teď chápu co vlastně rebelující zaměstnanci chtěli říci a co chtěli změnit. Od teď už není rozdíl mezi NOVOU a ČT. Možná je NOVA lepší protože tam ty tendenční reportáže tak trochu očekávám a přirozeně nevěřím vůbec ničemu. Na rozdíl od veřejné služby ČT.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #1 kdy: 03. 02. 2014, 10:43:59 »
A která reportáž to byla a čeho se týkala si asi máme domyslet sami...

A jen pro pořádek, to že někdo natočí nesmysl převrácený na ruby vůbec neznamená že je nějak podplacen. To prostě jen může znamenal, že kdyby točil "skutečnost", tak ta je tak nezajímavá, že v podstatě žádnou reportáž nemá.
« Poslední změna: 03. 02. 2014, 10:46:38 od Malata1 Jak »


Korislav Korislavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #2 kdy: 03. 02. 2014, 11:24:03 »
škoda,že jste ve svém rozčílení nenapsal o co vlastně vůbec šlo. ::) ::)


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #3 kdy: 03. 02. 2014, 12:51:34 »
Včera jsem v hlavních událostech nevěřil vlastním uším. Byla odvysílaná reportáž která byla 100% převrácená a zmanipulovaná. Kdybych nevěděl na 100% že realita je úplně opačná tak bych tomu věřil. Je to fakt síla co dokáží správným sestříháním natočeného materiálu vymyslet. Reportér uvede větu a pak ji z natočeného záznamu doplní tazatelé v reportáži. Neskutečný! Takhle se dá manipulovat úplně se vším. Jelikož jsou pouze dvě konkurenční firmy tak je jasné kdo si onu reportáž zaplatil. Doufám že tohle se neututlá a šéfredaktor si to pěkně odskáče.

No nic, teď chápu co vlastně rebelující zaměstnanci chtěli říci a co chtěli změnit. Od teď už není rozdíl mezi NOVOU a ČT. Možná je NOVA lepší protože tam ty tendenční reportáže tak trochu očekávám a přirozeně nevěřím vůbec ničemu. Na rozdíl od veřejné služby ČT.
No tak třeba rebelující madam Drtinová je objektivní jak noha, podle toho asi nelze soudit...


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #4 kdy: 03. 02. 2014, 14:04:46 »
Včera jsem v hlavních událostech nevěřil vlastním uším. Byla odvysílaná reportáž která byla 100% převrácená a zmanipulovaná. Kdybych nevěděl na 100% že realita je úplně opačná tak bych tomu věřil. Je to fakt síla co dokáží správným sestříháním natočeného materiálu vymyslet. Reportér uvede větu a pak ji z natočeného záznamu doplní tazatelé v reportáži. Neskutečný! Takhle se dá manipulovat úplně se vším. Jelikož jsou pouze dvě konkurenční firmy tak je jasné kdo si onu reportáž zaplatil. Doufám že tohle se neututlá a šéfredaktor si to pěkně odskáče.


No jo, taky jsem koukal... Vsechno obratili...

EDIT:
Myslel jste tu prvni, druhou, treti nebo ctvrtou reportaz o tamtom? Abysme tedy byli rozhorceni spravne ;)
« Poslední změna: 03. 02. 2014, 14:07:10 od Miloslav Jelínek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #5 kdy: 03. 02. 2014, 15:33:37 »
No jelikož neznáte skutečnosti tak Vám v ničem nepomůže vědět o kterou reportáž šlo. Prostě je fakt že byla odvysílaná reportáž která byla pomlouvačná a 100% nepravdivá. Je to na úrovni Ministerstva. Pokud by si ověřili zdroje muselo by jim dojít že je to lež. Náhoda to nebyla v žádném případě.
Hádejte kdo je pod reportáží podepsán ... sám osobně pan Mrzena ... pokud se jim to nepovede ututlat tak tam dlouho nevydrží. Tohle by neustál ani na NOVĚ.
Sám jsem zvědavej jak to celé dopadne. Aktuálně již byla ČT požádána o odpověď co to mělo znamenat.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #6 kdy: 03. 02. 2014, 16:31:37 »
Aspoň jste mohl poslat odkaz na danou reportáž, aby bylo jasné, o čem je řeč.
Jinak manipuluje se ne jen ve vysílání, ale vznikají i PR články: http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-serialy-a-reality-show/231440/serialove-nebe-a-peklo-ordinace-cesty-domu-ne-ted-je-na-koni-ceska-televize.html Obzvlášť mě dojalo: "Česká televize pod vedením Petra Dvořáka pustila na obrazovku seriály, na které se dá dívat a o kterých se nestydíte vyprávět kamarádům."  :D


Korislav Korislavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #7 kdy: 03. 02. 2014, 16:39:36 »
No jelikož neznáte skutečnosti tak Vám v ničem nepomůže vědět o kterou reportáž šlo.
Potom jsem teda vůbec nepochopil,proč jste zakládal toto téma ?? ::)


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #8 kdy: 03. 02. 2014, 19:30:17 »
Je pravdou, že někoho nařknout a přitom tajit z čeho, to je opravdu odvážné. A nebo je to jen dost slabá snaha o manipulaci.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #9 kdy: 03. 02. 2014, 23:26:13 »
Potom jsem teda vůbec nepochopil,proč jste zakládal toto téma ?? ::)
Proč? Myslím že téma důvěryhodnost ČT tu bylo s nedávnou kauzou docela žhavé, tak jsem jen přidal trochu z praxe. Chápu že lidi co sem chodí z ČT asi nejsou rádi ale věřte mi že nejvíce to štve ty obyčejné lidi co si doteď mysleli že ČT je důvěryhodná a korektní. Bohužel to tak není. Vím tohle je takový výkřik do tmy ale čte si to tu i spousta normálních lidí kteří mají svůj mozek a nehájí tu názor zaměstnavatele.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #10 kdy: 03. 02. 2014, 23:34:28 »
Je pravdou, že někoho nařknout a přitom tajit z čeho, to je opravdu odvážné. A nebo je to jen dost slabá snaha o manipulaci.
Odvážné? Pokud si myslíte že pravda je odvážná tak se vraťte o 20let zpátky, oni byli odvážní když šli proti komunistům a nesli za to pak následky. Jelikož je dnes informování o pravdě projev svobody tak prostě jsem svobodný. Poukazuju veřejně na lži které předvádí ČT.
Nemám důvod si vymýšlet. Jenom nesnáším když mi někdo do očí lže. To je všechno.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #11 kdy: 03. 02. 2014, 23:42:19 »
Píšete: "Poukazuju veřejně na lži které předvádí ČT.". Ovšem to lze těžko bez toho, když ani nenapíšete, o kterou zprávu jde. Dát link na reportáž v Událostech je zjevně příliš náročné. Jenže pak je to jak za komančů, kteří odsuzovali Chartu, aniž by ji zveřejnili. A když vám to někdo vytkne, tak ho hned obviníte z obhajoby zaměstnavatele.


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


Korislav Korislavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #13 kdy: 04. 02. 2014, 05:39:42 »


. Vím tohle je takový výkřik do tmy ale čte si to tu i spousta normálních lidí kteří mají svůj mozek a nehájí tu názor zaměstnavatele.
Napsal jste to přesně.Výkřik do tmy !! A s tím zaměstnavatelem jste vedle, jak ta jedle !!


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaplacené reportáže na ČT aneb veřejnoprávní novinařina
« Odpověď #14 kdy: 04. 02. 2014, 20:31:47 »
Nemohu posoudit zrovna tuhle reportáž,ale všiml jsem si pár velmi tendenčních výpovědí redaktorů viz.Paskov,OKD,volby,skládání vlády ap.,bohužel nemohu a ani už nechci věřit všemu co ve veřej.právní tv nažbleptají,o pravdě a svobodě to určitě není, neověřené a překroucené blafy o ničem! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.