Autor Téma: Rada ohledně anténní redukce  (Přečteno 6266 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #15 kdy: 03. 02. 2014, 06:48:38 »
Rada pro původního tazatele. Zajdi do firmy, která se zabývá instalacemi TV a TKR rozvodů (ne běžné elektro) a ti určitě budou mít konektoru, který ty potřebuješ plné šuplíky. Používaly se totiž na hlavních stanicích STA řady TESA-S a pak ještě první řada domovních zesilovačů (snad) Tesla. Je to okopírovaný Kathrein, někdy ze šedesátých let. Já sám mám těchto konektorů z likvidovaných STA v krabici několik desítek, možná stovku!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #16 kdy: 03. 02. 2014, 07:17:46 »
ty zásuvky ani UHF nepustí... takže redukce je zbytečná. Je třeba zjistit především stav hlavní stanice STA a rozvodu. A to nejspíše u správce domu.

Pokud by se jednalo o typ ÚZ 6AN 050 07 (koncová 6AN 050 12) - poznají se, že nemají barevně odlišené konektrory TV/R a popis je na víčku, tak ty opravdu UHF pásmo (cca. od K27 výše nepropustí). Tady by byla funkčnost zajištěna při konverzi přijímaných muxů na kanály 21-23-25-27. Pokud by to byl typ 6AN 050 21 (koncová 6AN 050 18), kterou lze poznat podle barevně odlišených konektorů (zelený TV, červený/rudý R, popis na víčku chybí), tak ty už UHF pásmo s útlumem asi 20 - 25dB propustí. Před časem jsem se při jedné rekonstrukci STA v domě se sedmnácti BJ setkal s tím, že v několika bytech (dvou nebo třech) tyto ÚZ byly. Jednalo se o dům z roku 1983 a v každém z bytů byl jiný typ ÚZ. Někde PZK, jinde PZX a v pár bytech 6AN 050 21. Zřejmě technici tehdejší organizace instalující STA tady montovali v rámci "kvaltovky" před zkracujícím se termínem předání stavby a nedostatku materiálu, protože v domě měli bydlet téměř samí funkcionáři partaje a snad i nějací diplomaté. Všechny tyto ÚZ bez problému propustily (s patřičným útlumem) i kmitočet 800MHz. Měnily se spíše z estetických důvodů (ne každý chtěl mít v obýváku ohavný šedý konektor trčící ze zdi. V jednom bytě (kde "chytrý" majitel výměnu ÚZ odmítal, tato fungovala bez jakáchkoliv problémů dva a půl roku, až do její výměny poté co majitel "dostal rozum".
« Poslední změna: 03. 02. 2014, 07:23:07 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #17 kdy: 03. 02. 2014, 09:08:17 »
Ani ohavný šedivý konektor tam být nemusí. Dělaly se k tomu i bílé úhlové konektory, proti těm dnešním jen o něco větší.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #18 kdy: 03. 02. 2014, 14:02:36 »
Bohužel žádný z našich dodavatelů je není schopen nabídnout (ostatně proč taky, když už to nemá v současnosti žádný význam) a navíc redukce = jen další mezičlánek a tudíž problémy! Jak píšu, ÚZ jsou plně funkční, bohužel estetické hledisko je pro běžného uživatele prioritní! A to jestli bude konektor šedý nebo bílý je naprosto zástupný problém, protože při jakékoliv změně kabeláže nebo pasívních prvků rozvodu není toto uživatel schopen (na rozdíl od ÚZ s běžným výstupním IEC konektorem) sám vyřešit. Tudíž NEŘEŠIT jakékoliv redukce.! Ať tazateli (pokud mu je estetika lhostejná) dle mé rady odborná firma poskytne onen konektor nebo mu přímo na míru vyrobí účastnickou šňůru z kvalitního kax. kabelu (což je to nejlepší řešení) nebo ať požádá správce STA o výměnu ÚZ za typ 3614 (což ovšem půjde k jeho tíži). Obšírně jsem problematiku starších ÚZ v kontrastu s novými popsal ve svém předchozím příspěvku. Řešit nějaké bílé redukce - neredukce je naprosto zbytečné!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #19 kdy: 03. 02. 2014, 19:18:53 »
Bohužel žádný z našich dodavatelů je není schopen nabídnout (ostatně proč taky, když už to nemá v současnosti žádný význam) a navíc redukce = jen další mezičlánek a tudíž problémy! Jak píšu, ÚZ jsou plně funkční, bohužel estetické hledisko je pro běžného uživatele prioritní! A to jestli bude konektor šedý nebo bílý je naprosto zástupný problém, protože při jakékoliv změně kabeláže nebo pasívních prvků rozvodu není toto uživatel schopen (na rozdíl od ÚZ s běžným výstupním IEC konektorem) sám vyřešit. Tudíž NEŘEŠIT jakékoliv redukce.! Ať tazateli (pokud mu je estetika lhostejná) dle mé rady odborná firma poskytne onen konektor nebo mu přímo na míru vyrobí účastnickou šňůru z kvalitního kax. kabelu (což je to nejlepší řešení) nebo ať požádá správce STA o výměnu ÚZ za typ 3614 (což ovšem půjde k jeho tíži). Obšírně jsem problematiku starších ÚZ v kontrastu s novými popsal ve svém předchozím příspěvku. Řešit nějaké bílé redukce - neredukce je naprosto zbytečné!
souhlas,
známý bydlí v Porubě na Havl. náměstí a tam se ještě tyto úč. zásuvky zhusta vyskytují. Jsou to byty RPG (dřív OKD). Myslím, že právě tato společnost má STA v největším b.....u.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #20 kdy: 03. 02. 2014, 20:54:05 »
Bohužel žádný z našich dodavatelů je není schopen nabídnout (ostatně proč taky, když už to nemá v současnosti žádný význam) a navíc redukce = jen další mezičlánek a tudíž problémy! Jak píšu, ÚZ jsou plně funkční, bohužel estetické hledisko je pro běžného uživatele prioritní! A to jestli bude konektor šedý nebo bílý je naprosto zástupný problém, protože při jakékoliv změně kabeláže nebo pasívních prvků rozvodu není toto uživatel schopen (na rozdíl od ÚZ s běžným výstupním IEC konektorem) sám vyřešit. Tudíž NEŘEŠIT jakékoliv redukce.! Ať tazateli (pokud mu je estetika lhostejná) dle mé rady odborná firma poskytne onen konektor nebo mu přímo na míru vyrobí účastnickou šňůru z kvalitního kax. kabelu (což je to nejlepší řešení) nebo ať požádá správce STA o výměnu ÚZ za typ 3614 (což ovšem půjde k jeho tíži). Obšírně jsem problematiku starších ÚZ v kontrastu s novými popsal ve svém předchozím příspěvku. Řešit nějaké bílé redukce - neredukce je naprosto zbytečné!
souhlas,
známý bydlí v Porubě na Havl. náměstí a tam se ještě tyto úč. zásuvky zhusta vyskytují. Jsou to byty RPG (dřív OKD). Myslím, že právě tato společnost má STA v největším b.....u.
RPG cíleně STA likviduje :) a nahrazuje vnucenou IPTV...