Autor Téma: Rada ohledně anténní redukce  (Přečteno 6257 krát)

Kemotek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rada ohledně anténní redukce
« kdy: 02. 02. 2014, 10:38:40 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit, nastěhoval jsem se do starého bytu, kde je asi také stará přípojka na anténu.Znamená to, že je ta díra mnohem větší. Mám normální anténní kabel, který je o několik mm menší. Vůbec nevím, jak se ty přípojky jmenují a potřeboval bych poradit jakou redukci si mám koupit. Každopádně bych asi potřeboval redukci-velké (staré) přípojky typu samec na malou (novou) přípojku, taky samec. Mám totiž (nový) kabel samec-samice přičemž samec jde do STB. Doufám, že to chápete a že jsem to nenapsal moc zmateně. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Kemotek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #2 kdy: 02. 02. 2014, 18:00:37 »
Děkuji, myslíte, že to budou mít v běžném elektru? Jelikož mi přijde blbý dávat několikanásobek ceny produktu za poštovný. Díky


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #3 kdy: 02. 02. 2014, 18:39:35 »
Vyměnte krabici nebo navštivte bazary.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #4 kdy: 02. 02. 2014, 18:45:55 »
Vyměnte krabici nebo navštivte bazary.
To je rada...supr, takže totální laik, co neví která bije bude vrtat do antenní zásuvky. Pokud je průběžná, a něco ulomí, tak budou mít sousedi radost!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #5 kdy: 02. 02. 2014, 19:10:53 »
Vyměnte krabici nebo navštivte bazary.
To je rada...supr, takže totální laik, co neví která bije bude vrtat do antenní zásuvky. Pokud je průběžná, a něco ulomí, tak budou mít sousedi radost!
Tak vyměnit krabici snad zvládne i cvičená opice...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #6 kdy: 02. 02. 2014, 19:15:23 »
Tentokrát bych dal za pravdu těm, kteří varují před amatérskou výměnou "historické" účastnické zásuvky. Znalí asi ví, kolik desítek let se již tento typ nemontuje? Tomu může odpovídat i stáří koaxu. Proto bych také doporučil výměnu zásuvky nechat někomu znalému, nebo pátrat po levnějším zdroji redukce.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #7 kdy: 02. 02. 2014, 19:16:56 »
Vyměnte krabici nebo navštivte bazary.
To je rada...supr, takže totální laik, co neví která bije bude vrtat do antenní zásuvky. Pokud je průběžná, a něco ulomí, tak budou mít sousedi radost!
Tak vyměnit krabici snad zvládne i cvičená opice...
no kdyby to tak bylo tak o tom nepíšu. Krom toho zásuvka STA je společný majetek a tudíž v ní nemá správně kdo a proč vrtat, tohle má řešit správce domu/majitel atd. Za ÚZ ať si každý dělá co chce..


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #8 kdy: 02. 02. 2014, 19:39:45 »
Jenomže jestli to bude pánové rozvod který se dělal ještě za Napoleona tak je možné že nepomůže ani správce a ani pozlacená krabice.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #9 kdy: 02. 02. 2014, 20:05:46 »
Jenomže jestli to bude pánové rozvod který se dělal ještě za Napoleona tak je možné že nepomůže ani správce a ani pozlacená krabice.
To se dá čekat. Tyhle zásuvky se montovaly naposled tak před 35 lety a v té době bylo běžné konvertovat ty jediné 2 programy do VHF. Tudíž by mě zajímalo, co po tom rozvodu teď může běhat.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #10 kdy: 02. 02. 2014, 21:00:03 »
ty zásuvky ani UHF nepustí... takže redukce je zbytečná. Je třeba zjistit především stav hlavní stanice STA a rozvodu. A to nejspíše u správce domu.


Kemotek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #11 kdy: 02. 02. 2014, 22:14:09 »
No teda.. netušil jsem, že to bude tak složitý.. mám na to ten velkej kabel.. jenže je krátký.. jinak běží na tom normálně programy.. akorát Smíchov a ty novácký ptákoviny na to nechytám, což mě nemrzí. Takže mi jde spíš o to, že mám "malý anténní kabel" delší, než ten "historický" takže by ta redukce mohla pomoct, ne ?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #12 kdy: 02. 02. 2014, 22:21:59 »
No teda.. netušil jsem, že to bude tak složitý.. mám na to ten velkej kabel.. jenže je krátký.. jinak běží na tom normálně programy.. akorát Smíchov a ty novácký ptákoviny na to nechytám, což mě nemrzí. Takže mi jde spíš o to, že mám "malý anténní kabel" delší, než ten "historický" takže by ta redukce mohla pomoct, ne ?
Pokud to běží, tak redukce problém vyřeší. Jen nerozumím tomu, když píšete, že máte ten velký kabel. Co má na druhém konci? Jestli koncovku, co se strká do STB/TV, tak nepotřebujete ani redukci. Stačí normální anténní kabel, kterým to prodloužíte.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #13 kdy: 02. 02. 2014, 23:18:52 »
No teda.. netušil jsem, že to bude tak složitý.. mám na to ten velkej kabel.. jenže je krátký.. jinak běží na tom normálně programy.. akorát Smíchov a ty novácký ptákoviny na to nechytám, což mě nemrzí. Takže mi jde spíš o to, že mám "malý anténní kabel" delší, než ten "historický" takže by ta redukce mohla pomoct, ne ?
A ty programy máte v digitálu, nebo převedené do analogu ?


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Rada ohledně anténní redukce
« Odpověď #14 kdy: 03. 02. 2014, 06:14:31 »
No teda.. netušil jsem, že to bude tak složitý.. mám na to ten velkej kabel.. jenže je krátký.. jinak běží na tom normálně programy.. akorát Smíchov a ty novácký ptákoviny na to nechytám, což mě nemrzí. Takže mi jde spíš o to, že mám "malý anténní kabel" delší, než ten "historický" takže by ta redukce mohla pomoct, ne ?
A ty programy máte v digitálu, nebo převedené do analogu ?
pokud by byly v STA převedeny do analogu, pak snad nepotřebuje stb, přes který "hraje"
Mám totiž (nový) kabel samec-samice přičemž samec jde do STB.