Autor Téma: hbbtv - ivysílání ČT  (Přečteno 34743 krát)

Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
hbbtv - ivysílání ČT
« kdy: 28. 01. 2014, 08:02:04 »
Rád bych znal vaše zkušenosti s hbbtv ivysílání ČT a to konkrétně večer v době, kdy na nově nebo primě skončí jejich hlavní pořad. Jde o to, že  během dne, kdy si to pustí manželka vše valí jako fík, včetně pořadů hluboko v archivu. Ale tak od 21.30 nahoru je to nepoužitelné.

Konkrétně poslední 2 díly 1. oddělení jsem prostě nevydržel a podíval se jiný den v jinou hodinu. Ale rozkoukaná detektivka?? Grr! Min. týden jsem si to chtěl pustit na notebooku a ani tam, ale chtěl jsem vidět konec, tak jsem vydržel v malém okně + malé rozlišení.

Internet UPC 240 / 20 - TV připojena kabelem, ne wifi.

Než půjdu vrčet na UPC, jestli neudělali někde soudruzi chybu, tak by mě zajímala vaše zkušenost s večerním provozem hbbtv ivysílaní ČT u vás. Díky moc!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2014, 08:31:38 »
Nejdřív bych zjistil v době problému rychlost stahování na Vaší UPC přípojce, je možné že je na Vaší větvi několik stahovačů, díky kterým spadne rychlost. Změřit se to dá například zde: http://www.dsl.cz/test-mereni-rychlosti
V případě že je rychlost vpořádku a bez výpadků, může být přetížen server České televize. S větším požadavkem stahování doplňkového obsahu a i-vysílání u diváků určitě budou televize muset zřizovat sítě záložních serverů po republice minimálně v krajských městech.


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #2 kdy: 28. 01. 2014, 08:41:49 »
To jsem samozřejmě udělal a net valil jak fík. Jen jsem chtěl říct, že je to super služba, ale měla by fungovat, protože když už vypnu pracovní PC a sednu večer vyklikanej k TV a chci si pustit, co chci já a ivysílání prostě nestíhá. To je lepší takovou službu nemít. To člověka max. dokonale vytočí.

A že servery ČT nestíhají - že by na kavkách nečekali, že to bude někdo používat? Nechci jin kritizovat, vím, že tam svítí "zkušební provoz". Služba je to super, ale když nevalí je to na 2 věci.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #3 kdy: 28. 01. 2014, 09:07:52 »
Vybudování sítě serverů určitě nebude levná záležitost, takže nejdříve se bude muset udělat výběrové řízení a pak realizace. Je to služba, jejíž datové toky rostou rychlostí stovek procent ročně a dalo by se říct, že je tato služba teprve v plenkách. Samozřejmě je težké zezačátku odhadnou o jaký typ pořadů, v jakém čase a v kterých částech republiky bude o pořady zájem a bude potřeba vybudovat sofistikované řízení serverů. Například služby mobilních operátorů v devadesátých letech taky zezačátku nebyly dostupné po spuštění všem a i dnes se najdou bílá místa, kde někteří operátoři zkrátka nejsou, chce to vydržať. Říkáte, že pokud služba nefunguje, neměla by být provozována. Já zase říkám, že pokud Vám služba nefunguje, nemusíte ji používat, nikdo Vás k tomu nenutí, zejména když je zadarmo, tedy není zpoplatněna ke stávajícímu koncesionářskému poplatku.


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2014, 09:29:19 »
Nenutí, ale líbí se mi a chápu, že je zadarmo. Ale dívám se na to jako divák - konzument a je mi jedno všechno okolo. Jen jsem se tu dovolil zeptat na zkušenosti ostatních. Nechci se tu hádat nebo dostat radu - nepoužívej to, nenutíme tě. Jen jsem se se chtěl zeptat, jestli ten problém mám jen já a například - vyměním rozvoz kabelů (jen příklad), nebo může mít problém UPC (zjistím telefonem na linku) A  nebo mi tu dalších 10 lidí napíše - ano - večer je to problém a prostě budu doufat, že ČT časem posílí HW a pojede to i ve špičce.

Chápu, jsem na "odborném" serveru, ale co nechápu, proč, pokaždé, když zde někdo položí otázku jako uživatel, je zaživa sežrán a umlácen. Nebo nemůžu napsat, že to nefunguje s plným vědomím toto, že je to zdarma a že mě to nikdo nenutí používat?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2014, 11:36:45 »
Také pozoruji problémy s plynulostí při využívání HbbTV od České televize. Zejména v době mezi 18. a 23. hodinou a speciálně pak kolem 19.-21. hodiny. Připojením to není, cokoliv ostatního jede plnou rychlostí a pořady z iVysílání často netečou spolehlivě ani těch zoufalých 1-2 Mbit/s. Horší kvalitu nemá smysl sledovat, na to jsem si přece nekupoval televizor s vysokým rozlišením. Takže to vypadá na problém s propustností po celé trase od ČT. Kde to vázne?
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2014, 13:28:26 »
To je asi poprvé, kdy jsem doufal, že je problém jen u mě....ach jo! Nevím jak ostatní, ale já mám čas na TV právě v těch 19 - 23 hodinách.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2014, 13:52:17 »
Nenutí, ale líbí se mi a chápu, že je zadarmo. Ale dívám se na to jako divák - konzument a je mi jedno všechno okolo. Jen jsem se tu dovolil zeptat na zkušenosti ostatních. Nechci se tu hádat nebo dostat radu - nepoužívej to, nenutíme tě. Jen jsem se se chtěl zeptat, jestli ten problém mám jen já a například - vyměním rozvoz kabelů (jen příklad), nebo může mít problém UPC (zjistím telefonem na linku) A  nebo mi tu dalších 10 lidí napíše - ano - večer je to problém a prostě budu doufat, že ČT časem posílí HW a pojede to i ve špičce.

Chápu, jsem na "odborném" serveru, ale co nechápu, proč, pokaždé, když zde někdo položí otázku jako uživatel, je zaživa sežrán a umlácen. Nebo nemůžu napsat, že to nefunguje s plným vědomím toto, že je to zdarma a že mě to nikdo nenutí používat?
Omlouvám se pokud moje vyjádření vyznělo poněkud příkře, ale jako člověka zabývající se technikou mi mnohdy zůstává rozum stát právě nad prohlášeními typu "chci aby to fungovalo a je mi jedno všechno okolo". Věřte že TV společnosti jsou si vědomy potenciálu, který má služba HbbTV, jelikož z této služby kouká v budoucnu možnost dodatečných příjmů z reklamy, ale zkrátka to nejde hned, bude to stát peníze, práci odborníků a investice do infrastruktury. ČT určitě chápe, že informační kanál, který spadne třeba v době povodní, kdy je o informace zájem, není to pravé ořechové.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2014, 14:00:35 »

Chápu, jsem na "odborném" serveru, ale co nechápu, proč, pokaždé, když zde někdo položí otázku jako uživatel, je zaživa sežrán a umlácen. Nebo nemůžu napsat, že to nefunguje s plným vědomím toto, že je to zdarma a že mě to nikdo nenutí používat?

Tak zlý to zase nebylo. To dříve tady dostávali tazatelé podstatně větší kartáč.
To byl také důvod, proč jsem dlouhá léta váhal zapojit se do zdejšího fóra. Nakonec se ukázalo, že moje obavy byly zbytečné a někteří se dokáží i omluvit.
Nynější stav je buď důsledkem zvyšující se kulturnosti diskutujících nebo důsledkem odchodu většiny na jiné weby.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2014, 14:16:11 »
Souhlasím, že je to 100 % budoucnost konzumace TV programu. I moje děti dneska nekoukají na TV, ale dívají se na to, na co oni právě chtějí a kdy mají čas (a to je jim 4 / 11 let).  Takže nastoupil internet, youtube iprima a podobně. (Mimochodem, proto nechápu tu zoufalost nad koncem animáčka. Kdo chce, pohádky dětem pustí. Na to je tu hafo možností. Ale to jen mimochodem)

A ano - jsem rád, že ČT do toho šlápla a je pokroková. Je to super věc. ČT poslední dobou točí hodně a dobře. Co je ale taky zajímavé. Občas tam něco z její produkce není "z důvodu omezení práv pro toto zařízení nebo internet. To si zase říkám, kdo si pořad bude chtít sehnat, file servery mu ho dají. Ano - vím...autorská práva.....

Ale k tomu sekání - dobře 19 - 23 je špička, pochopil bych že se mi to občas sekne, tak stopnu, nechám načíst a jedu dál, ale když to není schopné valit v podstatě vůbec a to jsem to pustil v obyčejné pondělí, pak si prostě neodpustím říct, že je to špatně.



Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #10 kdy: 28. 01. 2014, 14:32:13 »
já třeba jsem jeden z těch, kteří se dokážou i omluvit a to už sem chodím dost dlouho..ale zpět k věci: Psal jste, že se nepřipojujete přes bezdrát, ale jen přes ethernet - používáte router/hub/switch, předpokládám...je to gigabit router/hub/switch? protože vám může degradovat rychlost linky, když máte od UPC down 240 Mbit/s, protože z ethernetu dostanete max 100 Mbit/s.  A když už degradovat, může se také stát, že zahapruje při zvýšené zátěži, kdy se na něj z LAN dotazuje víc klientů a on nestíhá odbavovat...napřímo to dělá taky? A to ještě levné routery můžou časem odcházet a tím zpomalovat přenos dat.

EDIT: Tedy, pokud nepoužíváte erární router od UPC..
« Poslední změna: 28. 01. 2014, 14:37:55 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #11 kdy: 28. 01. 2014, 14:46:00 »
Zkoušel jsem ti i napřímo a situace stejná. Teď třeba maželka (na MD) na cosi kouká a jede to jak fík a to já něco nahrávám na server, mám puštěné spotify a dcera sjíždí youtube.

Router TP-LINK TL-WR842ND - neříkám, že je to bůh ví co, ale na vše ostatní stači :-)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #12 kdy: 28. 01. 2014, 14:54:06 »
tak, to je zrovna ten degradující :) jen 100 Mbit LAN porty...ale pokud je to bez něj stejné, může to být vytížeností systémů ČT...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Fretky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #13 kdy: 28. 01. 2014, 14:56:55 »
tak ono večer, když jede jen telka, tak by neměl být problém. To bych spíš čekal, že to umře teď :-)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:hbbtv - ivysílání ČT
« Odpověď #14 kdy: 28. 01. 2014, 15:00:38 »
a děti chodí po Večerníčku spát :) takže by to teoreticky nemělo nic narušovat...nebo může taky haprovat infrastruktura UPC, ale těžko říct, stát se může cokoliv
« Poslední změna: 28. 01. 2014, 15:05:29 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky