Autor Téma: DAB Jižní Morava  (Přečteno 462339 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #210 kdy: 16. 03. 2018, 22:41:49 »
...Poslední dobou jsme dost cestoval po Moravě, tak jsem pořádně provětral obvody tvého rádia. Jak budu mít víc času, tak bych se podělil.

snad byly smysluplné rozdíly v zkušenostech příjmu rádia Tesco - čip Kino 3, jednořádkový displej - a rádia Pure - čip Kino 4, barevný displej. Podělit se se zkušeností by měla přivítat širší pospolitost, tedy pokud to zde tady ta pospolitost čte

Má maličkost je ráda, že poskytla přístroj na porovnání. Pokud vzejde alespoň nějaký trend, budu mít na háku, že z provětraných obvodů mého rádia skrze Moravu, po poklepání jeho bakelitového obalu o mé koleno, na koleně zůstane jenom hromada rzi.... a v ní čip dekomponovaný na tisíce tranzistorů... :)

Pokud dává smysl další zkoušení, není žádné časové omezení, není nad to "mít klid na práci" :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #211 kdy: 17. 03. 2018, 14:10:13 »
dnes na poli za obcí Tesco rádio ukázalo 11C Vídeň 3-4 dílky, název muxu se zobrazil stejný jakou u 11D DAB WIEN; kdo ví jestli ty testy jedou již na plný výkon (pro srovnání: Kamzík byl téměř plný kotel, 11D Vídeň 9-10)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #212 kdy: 17. 03. 2018, 15:07:59 »
Již delší dobou je to diskusní fórum jenom nás dvou. Nu což.
1. To Pure nemá cenu dále testovat, co jsem nezjistil za 4 měsíce, to už nezjistím vůbec. Práce s ním je samozřejmě mnohem příjemnější než s Tesco, má lepší citlivost a viceřádkový display. Taky stálo podstatně víc.   
2. 11C mi doma ani neblikne. Pokud je na anténě nějaký slabý signál, tak ho přehluší přeslech z kabelovky.
3. Momentálně mi doma jedou s úrovní na vstupu přijímače
- 11D 45dB
- 12C 38dB
- 12D 80dB
Je to tak již několik týdnů a přitom jakmile začne mrznout, tak signál zmizí. Na spektráku není žádný rozdíl poznat. Asi mi zamrzají elektrony v předzesilovači.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #213 kdy: 17. 03. 2018, 22:43:33 »
 
2. 11C mi doma ani neblikne. Pokud je na anténě nějaký slabý signál, tak ho přehluší přeslech z kabelovky.
3. Momentálně mi doma jedou s úrovní na vstupu přijímače
- 11D 45dB
- 12C 38dB
- 12D 80dB
Je to tak již několik týdnů a přitom jakmile začne mrznout, tak signál zmizí. Na spektráku není žádný rozdíl poznat. Asi mi zamrzají elektrony v předzesilovači.

Upřesním tu intenzitu 3-4 dílky Vídeň 11C; stabilní byly spíše jenom 3 a prostorově to bylo nestabilní tj. pět kroků dál nic, dalších 5 kroků signál zpět ap.

Co je ale hlavní, bylo to v režimu manuálního ladění tj. načtení muxu je snadnější protože info o něm je v kanálu FIC (Fast Information Channel), který je zabezpečen konvolučním kódováním 1/3 tj. lépe než kanál MSC (Main Service Channel) tj. muzika. Ten je dle dostupné informace kódován jenom 1/2. Jestli by 11C hrál není šance zjistit protože identický obsah je na 11D a ten byl mnohem silnější a přístroj si vybere silnější signál.

Jaká musí být rozdílná intenzita signálů k volbě toho silnějšího je tajemství ukryté v obvodech-programu tvúrce přístroje (v tomto případě Frontier Silicon); jednou se mi stalo, že mi hrál Towercome Krížava i když byl signál slabší než Towercome Kamzík, ale ten rozdíl nebyl velký.

To zamrzání signálu s mrazy je pěkný námět na divoké spekulace...kdybych měl tucha tak bych něco pleskl bez obav, že plesknu hovadinu - vylučovací metodou hovadin se dospěje k tutovému hm hm :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #214 kdy: 18. 03. 2018, 23:08:59 »
Ten nápad, že mi v mrazech zamrzají elektrony byla jen taškařice, kterou není vhodné dál rozvíjet.
Zrovna dnes jsem našel jeden rozdíl mezi Tesco a Pure, který mne nepotěšil. Chtěl jsem si vypsat polské stanice naladěné na Ramzovském sedle a nejsou tam. Při ladění Pure přemaže všechny stanice v paměti, kdežto Tesco nechá všechny původní a přidá ty nové. Ten Tesco model se mi zdá lepší.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #215 kdy: 19. 03. 2018, 18:18:53 »
Zrovna dnes jsem našel jeden rozdíl mezi Tesco a Pure, který mne nepotěšil. Chtěl jsem si vypsat polské stanice naladěné na Ramzovském sedle a nejsou tam. Při ladění Pure přemaže všechny stanice v paměti, kdežto Tesco nechá všechny původní a přidá ty nové. Ten Tesco model se mi zdá lepší.   

pro nás co se v tom hrabeme je to špatně, ale pro běžného uživatele je to v Tesco přístroji otrava, že se zobrazují stanice neaktivního muxu, byť jsou označeny znaménkem ?; pro jejich smazání se musí v menu aktivovat funkce PRUNE (smazání).

Je to věc SW, každá krabička to může mít jinak. Například krabička DUAL, kterou mám doma na fixní příjem má tuto cnost nebo nectnost (na rozdíl od Tesco nebo Pure): když byl aktivní 12B z Vídně (shodný obsah jako 11D) a byly dobré příjmové podmínky tak jsem 12B naladil v manuálním režimu a když jsem se vrátil do standardního režimu tak ten 12B držel a nepřepnul na mnohem silnější 11D; dokonce druhý den kdy 12B již nešlo naladit tak se ho pořád držel a musel jsem znovu vstoupit do manuálního ladění na 11D abych ho donutil hrát Vídeň (nebo přeskenovat).
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #216 kdy: 19. 03. 2018, 20:12:12 »
No asi jste tu fakt zbyli jen dva, po tom co se z Digizone stalo...nic.  :)
Jinak aktivni jsou skupiny o DXingu na Facebooku, tam to zije.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #217 kdy: 19. 03. 2018, 20:51:20 »
starého psa novým kouskům nenaučíš :)

na potvrzení/vyvrácení co se děje s příjmem Kamzík/Vídeň stačí smečka dvou věrných psů; Digizone je jenom prostředek, ne cíl

juknout na DX facebook čím to žije nema problema ale nema link...
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #218 kdy: 19. 03. 2018, 23:03:21 »
No asi jste tu fakt zbyli jen dva, po tom co se z Digizone stalo...nic.  :)
Jinak aktivni jsou skupiny o DXingu na Facebooku, tam to zije.
Ty jsi se dlouhymi lety verejne publikace propracoval k tomu, ze ti staci dva radky. Ja na odpoved budu potrebovat pul stranky. To ale nekdy priste.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #219 kdy: 20. 03. 2018, 08:51:39 »
No asi jste tu fakt zbyli jen dva, po tom co se z Digizone stalo...nic.  :)
Jinak aktivni jsou skupiny o DXingu na Facebooku, tam to zije.

Náhodou, já se zájmem naslouchám, co ti dva Brňáci furt spolu řeší :-)


rom2005

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #220 kdy: 22. 03. 2018, 11:38:15 »
Nediskutuje se tu o DAB, protože není o čem. Nic nového tady na Zlínsku není. Stále stejný stav, tedy:
- 12A Krížava - vertikál -OK
- 12D Hošťálkovice + Hády - vertikál - OK
- 11A Katowice - horizontál - jak kdy
FM: Sony XDR-F1HD (I2C mód), Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), anténa Körner 9.2 H pol. s rotát. Yaesu g-450C;  ant. dvojče 2x 9-el K6STI V pol. s rotát. Yaesu g-450C
DAB+: Technisat digitradio 100, ant. dvojče 2x Vaten 14P DX s rotát. Yaesu g-450C + ultra low noise zesil. by DXPETR


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #221 kdy: 23. 03. 2018, 17:23:53 »
No asi jste tu fakt zbyli jen dva, po tom co se z Digizone stalo...nic.  :)
Jinak aktivni jsou skupiny o DXingu na Facebooku, tam to zije.
My nevíme co se stalo, nemáme bližší informace z kuchyně DZ. Fórum ale nesouvisí s redakcí, je takové, jaké si ho udělají diskutující. Pokud jste se vy skalní, kteří to táhli víc jak 10 let s nimi nějak nepohodli, tak si to musíte vyřešit sami. Já jsem sledoval DZ od počátku jeho vzniku i když jsem se aktivně nezapojoval a věřím, že pokud nepřijde nějaký zásek shůry, že najde nový směr, náplň a hlavně čtenáře.   

Mě už FB nabízel dxpetr, ale já jsem zásadním odpůrcem jakýchkoli sociálních sítí, takže tam mne nikdo neuvidí. Pokud to tady klekne úplně, tak se svět nezboří, jsou i další možnosti, včetně návratu pod křídla matky všech DX klubů. 
   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #222 kdy: 23. 03. 2018, 21:46:03 »
Nevim o tom ze by se nekdo nejak s nekym nepohodl. Kazdopadne odesly dve hlavni postavy puvodniho DZ, vytratili se i diskutujici a tim presunem pod Lupu uz to tak nejak dokonalo uplne. Myslim, ze uz je to pryc...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #223 kdy: 23. 03. 2018, 23:09:59 »
tož ok, já sedlák z venkova ale pořád nechápat jedna věc: výměna informací na fóru DZ nepodléhá, cituji "odchodu dvou hlavních postav původního DZ"; výměna informací je dána základem,  a díky za něj, že někdo platí server kde se to odehrává; nyní nespekulujme kolik dotyčný za ten provoz vydělává (nebo prodělává; pak to ale utne).

To, že se vytratili diskutující: je zde rovina "víme, že oni nevědí, že my víme"; co tedy oni ví, co my nevíme, že se vytratili? Rozpliz do lupa.cz je špatná real, ale kdo Za Pravdu Hoří, toho to neodradí, ale zocelí :) :)

P.S. chybí mi Jarda Honzík; snad seš ok, dej sem nějaký postřeh; myšleno vážně
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #224 kdy: 24. 03. 2018, 08:49:59 »
moc sem nechodím od ty doby co to tu tak změnili, no aspon že vrátili forum :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.