Autor Téma: DAB Jižní Morava  (Přečteno 462491 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #195 kdy: 31. 01. 2018, 21:41:00 »
tidle věci neřeším, pokládám to za přesmyčku dynamické tvořivé myšlenky kdy "blýská se na lepší časy (s DAB)" bylo v půlce myšlenky změněno, ale nedotaženo na "blízká setkání (s DAB)".

Spíše mně znepokojuje, že Teleko mluví až o 20 stanicích v multiplexu, nyní se mi nechce dohledávat datová kapacita muxu a možné alokace dat mezi stanice i s ohledem např. na slideshow ap., ale na druhou stranu pokud v muxu budou taky "kecací" stanice kultura, sport, zprávy ap. s malým nárokem na bitrate tak třeba i tu dvacku by to dalo. Musím oprášit ty DAB podklady že jako to tam je; není nad to kdy člověka ze zápecnictví vytrhne nějaký podnět.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #196 kdy: 02. 02. 2018, 10:00:42 »
Andreji, nějak nám po 1.2. zkomplikovali fórum. Zkusil jsem ti poslat soukromou zprávu, abychom měli i jiný kontakt pro vrácení toho DAB přijímače. Kdyby nedorazila, tak to zkus ty.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #197 kdy: 02. 02. 2018, 20:48:03 »
jawohl :) klid, alespoň získaš čas na hrátky s Pure a i kdybych o něj přišel je v dobrých rukách :)

jsem se zasmál, že ta Lupa (nebo Brychta) nebyla schopna napsat zprávu, že ať fóraři z Digizone mají trpělivost, že to softvérově nestíhají nebo tak něco a až Roman Bárta ztratil asertivitu a zeptal se co to je za kočkopes a pak anonym kápl božskou a dal odkaz; prča

I kdyby to chcíplo, koukal jsem po serverech které nečtu, že jestli o tom sloučení něco nepíšou a všiml jsem si, že jsi aktivní i na parabola, tak kdyby něco, to téma DAB+ může být konspirační místo pro předání zpráv :) jinak tam nemíním psát

jo a zpráva nedorazila :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #198 kdy: 02. 02. 2018, 22:13:32 »
To jsem si oddech, že alespoň něco funguje. Fórum na Parabole není ideální. Tam po dvou dnech zmizí téma v propadlišti dějin. Lepší se mi zdá digitalnitelevize, tam se aktuální příspěvek objeví v headlinu, jako to bylo tady dříve. Nerad bych, aby mi tvoje rádio zůstalo, jako pozůstatek nepovedeného upgrade zdejšího serveru.

Udělám pokus o soukromou zprávu č.2. Třeba se už ajťáci DZ pochlapili.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #199 kdy: 10. 02. 2018, 13:59:00 »
Provedl jsem místní šetření na přímý dohled od vysilače Hády...V příloze scan kanálů 11 a 12.

Zajímalo mně srovnání a tak jsem ti vlezl do revíru Hraničky, až u toho plotu u vodárny.

Kamzík I=13, Vídeň 10; chybovost oba 0 při Hádech zastíněných tělem. Když jsem ruku vystrčil mimo tělo chybovost kolísala až k 20 a intenzita Kamzíku spadla na 6 tj. o polovinu.

O hodinu později na "mém" místě na "poli za obcí" výsledky stejné (byť se to nezdá toto místo je o  20 m n.v. výše).

Jo zapomněl jsem: Tesco dělo
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #200 kdy: 07. 03. 2018, 23:00:08 »
Dlouho jsem se neozval, ale nějak jsem to podělal. Postupnými kroky jsem zlepšoval příjem DAB z Bratislavy až najednou šlus. Předpokládám, že hlavní problém nastal v tom, že postupným snižováním rušení od kabelové TV stoupal signál Hádů tak, že sousední kanál už přijímač není schopen detekovat. Jak se k tomu dostanu, tak přidám i printscreeny ze spektráku. Časem může mít podobný problém několik milionů dalších posluchačů DAB, co mají doma kabelovou televizi.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #201 kdy: 08. 03. 2018, 22:11:00 »
což mně potěšilo protože jsem si připadal jako jediný pako v okolí, který si neporadil s tím, že mu Hády zlikvidovaly Kamzík; vítej v klubu :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #202 kdy: 13. 03. 2018, 20:34:37 »
Tak jsem z klubu venku.
Člověče, dneska zapnu jen tak zkusmo DAB a Kamzík je zpět. Před těmi mrazy se mi podařilo příjem vyladit tak, že spolehlivě fungoval. Jediná chybka byla při připojení zesilovače, že chybovost vyletěla někam k 60-80, což už na příjem nestačilo. Myslel jsem si, že výpadek vznikl, když jsem zahrkal svazkem asi 10 kabelů, co mi prochází za skříní. Na nic jsem nesahal a už to zase jede. Zřejmě změna příjmových podmínek. Na spektráku se dříve a nyní grafy nijak moc neliší. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #203 kdy: 14. 03. 2018, 20:48:30 »
nema problema, že jsem opět "one man band kůl v plotě club"; Kamzík a Vídeň někdy s počasím korelovaly v souběhu, ale někdy se rozcházely ve prospěch toho či onoho.

Zkus občas Vídeň kanál 11C, píše se, že již zahájili testy, Liesing 10 kW, licence od 3.4. Dnes večer mi tam pár krát problikl jeden dílek, pokud to tedy nebyla rušička zdejšího "man made noise".
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #204 kdy: 15. 03. 2018, 11:10:28 »
O tom Liessingu vím, proto jsem vyrazil na kontrolní bod Rajsna. Nyní se tam dá naladit 72 programů, což je na jižní Moravu neskutečné číslo proti nule, když jsem toto vlákno zakládal. Nějak nechápu, proč ho dali na 11C, kde je Nitra. Celý pásmo skoro prázdné a oni to vrazí na stejný kmitočet.

Celkem tedy na Rajsně nad Valticemi:
11C Wien Liessing slabší
11D Wien DC Tower silný
12A Žilina Křížava slabý
12C Bratislava Kamzík silný
12D Brno Hády, plný kotel     

Poslední dobou jsme dost cestoval po Moravě, tak jsem pořádně provětral obvody tvého rádia. Jak budu mít víc času, tak bych se podělil.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


MajoDX

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #205 kdy: 16. 03. 2018, 08:19:40 »
O tom Liessingu vím, proto jsem vyrazil na kontrolní bod Rajsna. Nyní se tam dá naladit 72 programů, což je na jižní Moravu neskutečné číslo proti nule, když jsem toto vlákno zakládal. Nějak nechápu, proč ho dali na 11C, kde je Nitra. Celý pásmo skoro prázdné a oni to vrazí na stejný kmitočet.

Celkem tedy na Rajsně nad Valticemi:
11C Wien Liessing slabší
11D Wien DC Tower silný
12A Žilina Křížava slabý
12C Bratislava Kamzík silný
12D Brno Hády, plný kotel     

Poslední dobou jsme dost cestoval po Moravě, tak jsem pořádně provětral obvody tvého rádia. Jak budu mít víc času, tak bych se podělil.

Pre WIEN je nielen 11D ale aj 11C ženevská frekvencia (GE06). Nitra/Zobor nemá problém, pre západné Slovensko bola 11C neženeva, na ktorú vlani skončilo povolenie a vysielanie bolo preladené na 10C.

Vysielanie z vysielača Wien 8/Liesing na 11C bolo naposledy v utorok 13.3. Zaujímavé bolo vypnutie 11D, kedy sa u mňa výrazne zlepšil príjem 11D z Budapešti. Veď to poznáte 12D vs 12C, tak si viete predstaviť aký je zložitý príjem (hoci z rôznych smerov) na tom istom kanáli, navzájom sa to ovplyvňuje.
« Poslední změna: 16. 03. 2018, 10:12:42 od MajoDX »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #206 kdy: 16. 03. 2018, 09:31:45 »
Díky za info, to mi nějak uniklo, že Nitru přeladili z 11C na 10C.
Proč mi ale Nitru na 10C přijímač na Raisně nenaladil nevím, původní kanál před rokem ano. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


MajoDX

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #207 kdy: 16. 03. 2018, 10:11:57 »
Proč mi ale Nitru na 10C přijímač na Raisně nenaladil nevím, původní kanál před rokem ano.

Pri preladení došlo tiež k výmene anténového systému (zmena vyžarovacieho diagramu) ako aj k zmene výkonu (aktuálne je nižší ako v minulosti, ale je plán že ho navýšia - prevádzkové povolenie im to umožňuje). Alebo si trafil výluku, 10C býva občas neoznámene vypnutá.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #208 kdy: 16. 03. 2018, 11:04:07 »
Zajímavé. Doma Nitru nechytám, ale v květnu budu pár dní kolem Valtic a Mikulova, tak to detailněji vyšetřím. Na jižní Moravu Nitra proniká pouze úzkým svazkem kolem rakouských hranic.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


MajoDX

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #209 kdy: 16. 03. 2018, 13:01:42 »
Zajímavé. Doma Nitru nechytám, ale v květnu budu pár dní kolem Valtic a Mikulova, tak to detailněji vyšetřím. Na jižní Moravu Nitra proniká pouze úzkým svazkem kolem rakouských hranic.

Veď uvidíš. Inak pozerám, že 11C testujú aj dnes, stále je to LEN kópia 11D.