Autor Téma: DAB Jižní Morava  (Přečteno 462397 krát)

Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #90 kdy: 02. 12. 2017, 18:48:40 »
Kydyby to bylo jak píšete, tak se dnes bavíme o televizních stanicíc s černobílým obrazem a mono zvukem. Pokud televizní stanice generuje pět miliard tržeb jenom z reklamy a zisk 300milionů až jednu miliardu, pak je to zatraceně dobré perpetum mobile  ;D
To není žádné perpetuum, ale dobře realizovaný podnikatelský záměr, do kterého na počátku musel někdo nalít privátní kapitál a riskovat, jestli to vyjde nebo ne. To skutečně není jak v případě např. ČRa, kterým stát za pár drobných věnoval celou vysílací síť i s kótami a jako bonus ještě dominantní postavení, roky navíc udržované v monopolu, a teď jim zase přihrál skoro miliardu na jejich řeholnické podnikání, kdy nám tito australští (nebo jací) spasitelé přináší úchvatný qHD obraz 960x540 :D
Pokud jste dodnes nepochopil rozdíl mezi provozními a investičními náklady a termín kompenzace za odebrané kmitočty v období čtyř let, potom vám nezbývá než ten obehraný a mnohokrát vyvrácený kolovrátek a ieologie, do které jste se tak zamotal, že popíráte sám svoje výroky a vytloukáte komunistické názory svým ultrakomunistickým myšlením  a závistí nad úspěchem zaplněných sítí.
Ta tvoje kompenzace je prachobyčejný podvod, protože na údajně odebraných frekvencích nebude nic, tj. ani jeden z mobilních operátorů o tyto frekvence nestojí v časovém horizontu, o kterém píšeš. Takže k žádným kompenzacím nemuselo docházet, stačilo nechat doběhnout stávající licence na DVB-T a nové již přidělovat pouze pro DVB-T2. A že to tak je, o tom svědčí hlavně skutečnost, že se vesele vysílá jak v T bez jakýchkoliv změn (tj. nedochází k vypínání sítí, jenž údajně mají sloužit mobilním operátorům), tak v T2. Takže bláboly, kterými zásobuješ zdejší fórum, a které jsou pečlivě nacvičené na školeních u tvého cholebodárce, si můžeš leda strčit za klobouk. Každý soudný člověk vidí realitu té státem posvěcené lumpárny - SD mazanice, identický obsah a mizející peníze ze státní pokladny.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #91 kdy: 02. 12. 2017, 22:07:36 »
to jako až spustí dab na ještědu tak bude stejna situace jako na jižní moravě? Tedy přijdeme o příjem z německa? Stejně jako jižní morava o příjem z rakouska a slovenska?
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #92 kdy: 02. 12. 2017, 22:28:26 »
to jako až spustí dab na ještědu tak bude stejna situace jako na jižní moravě? Tedy přijdeme o příjem z německa? Stejně jako jižní morava o příjem z rakouska a slovenska?

to se nedá zobecnit, pokud reaguješ na mně (Omar přišel jenom o Slovensko), já jsem v extrémní situaci kdy jsem strašně blízko 5kW mašině a na anténě mi to asi "jiskří a vypaluje okolní kanály". Dnes jsem v terénu získal další zkušenost, zítra to sem když tak napíši. Já s tímto ale zkušenosti nemám, někdo jiný povolanější bude přesnější, ale obecně asi platí, že pokud budeš alespoň trochu dál a ve stínu Ještědu tak to nemusí být zoufalé; tedy v jakém směru, na jakém kanálu a v jaké síle ti to všechno dopluje na anténu. Anténaři jsou v tom doma.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #93 kdy: 02. 12. 2017, 22:35:35 »
to jako až spustí dab na ještědu tak bude stejna situace jako na jižní moravě? Tedy přijdeme o příjem z německa? Stejně jako jižní morava o příjem z rakouska a slovenska?

to se nedá zobecnit, pokud reaguješ na mně (Omar přišel jenom o Slovensko), já jsem v extrémní situaci kdy jsem strašně blízko 5kW mašině a na anténě mi to asi "jiskří a vypaluje okolní kanály". Dnes jsem v terénu získal další zkušenost, zítra to sem když tak napíši. Já s tímto ale zkušenosti nemám, někdo jiný povolanější bude přesnější, ale obecně asi platí, že pokud budeš alespoň trochu dál a ve stínu Ještědu tak to nemusí být zoufalé; tedy v jakém směru, na jakém kanálu a v jaké síle ti to všechno dopluje na anténu. Anténaři jsou v tom doma.

Jsem sice daleko, ale na přímy vyhled tak mi tu zlobi vše, hlavně přijem z německa, tady mi hraje televize i bez připojene anteny :D To šlo i za té analogové, Tak až spustí dab, tak aby se to nějak nezahltilo a přijem z německa nezmizel, takže si třeba připravovane druhe nemecke celoplošky neužiju a pokud by vznikla nejaka druha regionální (se stanicemi psr, rtl, lausitz...) tak aby vubec šlo. Polaky tady nechytnu. Zatím, dikybohu (v fm vs fm jsou pěkna mega rušička).
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #94 kdy: 02. 12. 2017, 22:45:24 »
jak jsem řekl, toto není dotaz pro mně, reagoval jsem více méně obecně; ale zapomněl jsem na jednu věc - dle vývoje DAB u nás si příjem z Německa ještě pár let užiješ :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #95 kdy: 03. 12. 2017, 09:07:15 »
jak jsem řekl, toto není dotaz pro mně, reagoval jsem více méně obecně; ale zapomněl jsem na jednu věc - dle vývoje DAB u nás si příjem z Německa ještě pár let užiješ :)

JJ tak ono pokud není signal našich fm, tak v nemecku je alternativa k našim rockovym radiím, ;) jinak to ani nejak zvlašt neposloucham, jen že je to v dab a ten zvuk je všude stejny, žadny šum, žadne rušení, žadne namichane polske stanice (to mě sere nejvic tento typ rušení) nedostatečne pokrytí...
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #96 kdy: 03. 12. 2017, 13:17:10 »
tento "typ rušení" má na svědomí jednak anténa, jednak málo selektivní FM tuner, pokud teda rušící signál nepřichází ze stejného směru na stejném kmitočtu  8)
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #97 kdy: 03. 12. 2017, 14:12:03 »
tento "typ rušení" má na svědomí jednak anténa, jednak málo selektivní FM tuner, pokud teda rušící signál nepřichází ze stejného směru na stejném kmitočtu  8)

a kolik lidi ma na liberecku ma pokřadnou antenu a drahy selektivní tuner? zatim všude a to i v nemocnici, uřadech, samozřejmě na stavbach a u lidi se najdou obyčejna radia či radia od vietnamců, neli radia v ne zrozna dobrem technickem stavu, no a jakou to pak ma selektivitu? Když to hraje přes 4 frekvence? Bohužel tech nekvalitnich radií je mraky, druha vec je prapodivne polske vysilavní, to kolikrat jsou nemci "hned vedle" ale polaci ob 1 frekvenci dal to zaruší teda pěkně, zkus si zajet trasu liberec straž pod ralskem česka lipa a měj naladene nejake rockove radio (hey, beat, rockradio), nebo nejake menší komerční radio, kde ti to bude hrat? Ješte sem nezažil aby byl ryze čistý ničim nerušený příjem po celou dobu kdekoli v libereckém kraji, hold komerčky nemají miliardy aby takove kraje jako je liberecký obsypali vysílači, je to tu tak členitý že signal ti zmizne za rohem města... pak maš akorad šumítko kdy i ta audiokazeta hraje lepe :D nebo je to zarušené polakama... je tu spousta míst kde pomalu ani ten čro nehraje, zato německý dab hraje i v mistech kde naše fm nehraje, s vyjimkou vypaku v jablonem a pak směr česka lipa z mimoně (jih lípy) směrem na sever a dale to hraje. Problem členitosti terenu neni jen na severu čech. Rušení z polska neni jen na liberecke strane ještedu a tak podobně. nejlip se da radio chytat v autě, pak na nejakem drahem selektivnim tuneru s pořadnou antenou, a to plati pro většinu libereckeho kraje. Hlavne že tu hrajou polaci v fm misto našich a v dab sou po celem kraji němci no nemckemu dab+ asi ty kopečky nevaděj, ale mame tu i dab od čro z prahy, jen není kraj pokryt ze 100% ale tak 20-30 s telekem tak 40-50. A to mimo budovy v autě.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #98 kdy: 03. 12. 2017, 15:24:47 »
to jako až spustí dab na ještědu tak bude stejna situace jako na jižní moravě? Tedy přijdeme o příjem z německa? Stejně jako jižní morava o příjem z rakouska a slovenska?

2 km severo-východně od Hád, jehož směrem dle mapy pokrytí je menší intenzita signálu, kanály 12C i 11D jely bez problémů přesto, že 12D Hády měly plný kotel a svítily mi přímo do antény. Tedy dle mého spektrometru Tesco není plný kotel jako plný kotel :)

Což mi je hoblejs platné, protože má externí anténa doma se naopak nachází ve směru nejvýraznějšího laloku mapy pokrytí a i když mi tam Hády svítí šikmo zezadu, tak síla signálu + zisk antény si hrají na killer queen.

Jednou z výhod je, že LED žárovka v blízkosti rádia s příjmem ani nehne; Kamzík a Vídeň ji nesnášely :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #99 kdy: 03. 12. 2017, 15:42:23 »
to jako až spustí dab na ještědu tak bude stejna situace jako na jižní moravě? Tedy přijdeme o příjem z německa? Stejně jako jižní morava o příjem z rakouska a slovenska?

2 km severo-východně od Hád, jehož směrem dle mapy pokrytí je menší intenzita signálu, kanály 12C i 11D jely bez problémů přesto, že 12D Hády měly plný kotel a svítily mi přímo do antény. Tedy dle mého spektrometru Tesco není plný kotel jako plný kotel :)

Což mi je hoblejs platné, protože má externí anténa doma se naopak nachází ve směru nejvýraznějšího laloku mapy pokrytí a i když mi tam Hády svítí šikmo zezadu, tak síla signálu + zisk antény si hrají na killer queen.

Jednou z výhod je, že LED žárovka v blízkosti rádia s příjmem ani nehne; Kamzík a Vídeň ji nesnášely :)

Na ty ledky, taky jsem četl članek a opravdu ledky generují cosi co ruší dab+ radio, taky jsem se divil, ale jak rozsvitili ledku vedle dab radia a ono přestalo hrat.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #100 kdy: 03. 12. 2017, 21:35:13 »
Opravil bych optimismus ("na Moravě") na Brněnsko a Ostravsko....

přesně, ani se mi to nechce dále rozvádět i když já budu v pohodě, 2 km od vysílače; ale co ostatní, takové Zlínsko, UHradištko ap. atd. Škoda řeči.
Tak za zkousku to stoji i dal nez na Brnensku a Ostravsku. Zkousel jsem to kousek od Hulina, uvnitr RD. Tesco gumak daval signal error 15, bylo to pouzitelne, bez vypadku.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #101 kdy: 03. 12. 2017, 22:01:35 »
 :o relativně daleko a uvnitř budovy na teleskop...to jsou věci... 8)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #102 kdy: 04. 12. 2017, 11:16:13 »
Nic mimořádného. Mám ověřen příjem na teleskop uvnitř paneláku v Břeclavi. Ve vyšším patře v místnosti otočené na Brno dává Tesco plný kotel. Bratislava ani Vídeň si uvnitř ani nevrznou, musí se otevřít okno.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #103 kdy: 04. 12. 2017, 20:23:10 »
jo, jo...furt se něco děje...řečeno slovy Miroslava Donutila v jedné z jeho vyprávěcích historek :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #104 kdy: 07. 12. 2017, 21:30:26 »
normálně jsem ZCEPENĚL.

od 30.11. kdy vykopli Hády a tato 12D killer queen mi zlikvidovala sousední 11D Vídeň, jsem ob den v bezmezné zoufalosti na ni klikl abych si potvrdil, že jsem v ř.ti, no a dnes večer kolem osmé večer po kliknutí na dálkoovladač vidím na displeji Big City Live a slyším muziku. Jsem ZCEPENĚL.

Intenzita 9 dílků, chybovost 0-1. Zařval jsem "co se to k sakru děje?!" Světověji to zní "what the f.ck is going on here?!"

Rozum mi to nebere.

Již jsem zvažoval nákup levnější varianty "krabice na lednici" bez vstupu pro externí anténu (k čemu externí anténa kvůli killer queen Hády) a včil nevím která bije.

To jsou starosti, že :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno