Autor Téma: DAB Jižní Morava  (Přečteno 507219 krát)

Augusto_Pinochet

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #60 kdy: 30. 11. 2017, 19:49:42 »

Citace

Můj je takový, že DAB nikdo nezná a pokud mu vysvětlím vo co gou tak nemá zájem, protože ty stanice (místní komerční se zprávami z lokalizace) má na svém FM/AM šumítku z obchoďáku za pár desetikorun a nebude si kupovat krám za x - stokorun nebo tisícovek. Pročpak asi komerční stanice nejsou v DABu když je tak výhodné tam vysílat a je o toto vysílání takový zájem?? Proč tam není Čas, Orion, Helax, F1, Impuls a další?? Nechápu proč by se někdo bál konkurence? Ta je přece zdravá a hybnou silou trhu! Nebo ne? Chápu, že jako zaměstnanec musíš hájit zájmy svých výplatodárců, ale situace mezi sprostým lidem je taková jakou popisuju.  ;D ;D ;D ;D
Z uvedeného je patrno, že nemáte potuchy, v jakém stádiu DAB legislativně je. Celoplošné licence pro VKV má pouze Frekvence 1 a Impuls, přestože k celoplošnosti se velmi blíží Proglas, Evropa 2, Country a Kiss. Jenže do komerčního DAB multiplexu se vejde regulérně mnohem víc. Tedy oficiální celoplošné stanice mají vpodstatě právo veta, pokud začnou vysílat v digitálu, mají nárok na získání další licence, taková zakázka pak už dokáže rozpohybovat spuštění DABu - jenže ony ty celoplošné stanice nechtějí. Dokud nebude celoplošnost, lidi nekoupí přijímače a tím pádem je to nezajímavé pro regionální stanice. To je celé kouzlo toho, proč jsou velká komerční rádia proti celoplošnému veřejnoprávnímu multiplexu - obávají se nasycení trhu přijímači a spouštění regionálních DABů, poté by byl čas na spuštění těch celoplošných, ale s dvojnásobkem možné konkurence ze strany stanic, které mají dosud regionální nebo územní působnost a mají dostatečný potenciál zaujmout posluchače a získat inzerenty. Podotýkám, že můj názor je ten, že vedle sebe klidně může existovat VKV vedle DABu, přičemž mnozí DAB staví jako náhradu za VKV.

Hmm, tak tohle si pozlatím,  zarámuju a budu to citovat běžným userům, kteří mají zatím FM  - jako argument pro přechod na DAB. Přestaň (ty i management ČRa) snít a slétněte na pevnou zem! DAB nikoho nezajímá a dlouho nikoho zajímat nebude! Kecy o licencích a jejich právním postavení zájemce o DAB nepřitáhnou. Jak zdůvodnit chlípníkovi z totálního zapadákova (byť pokrytého signálem DAB v pásmu tři, o L pásmu se raději ani nezmiňuju), aby zahodil dosavadní FM/AM přijímač na který mu bezproblémově fungují jeho zájmové stanice na FM, který si pořídil za pár desetikorun, aby sáhl do kešeně a koupil si nový přijímač na který mu budou navíc hrát pouze jakési  státní ČRo stanice o které nemá zájem, protože je tvrdý rocker a v DABu nic takového nevysílá.  Takže za mě palec dolů celému rozšíření DABu, které jen tahá peníze z kapes koncesionářů a nemá žádný valný užitek. Tímto končím, dále nemá cenu diskutovat, DAB zajímá pár nadšenců a nikoho jiného. Můžeme s tím nesouhlasit, nadávat, ale to je tak vše co se s tím dá dělat!! Bohužel (nebo bohudík)?! Bohudík!
« Poslední změna: 30. 11. 2017, 19:51:59 od Augusto_Pinochet »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #61 kdy: 30. 11. 2017, 21:09:52 »
Můj osobní průzkum mezi obyvatelstvem je, že je obrovská poptávka po portfoliu programů veřejnoprávního Českého rozhlasu. VKV pásmo nedokáže uspokojit poptávku například po ČRo PLUS, jižní Morava je aktuálně postižena přechodem na MONO, pro zlepšení dosahu, když byl spuštěn ČRo Zlín. DAB+ mi dává pro veřejnoprávní rozhlas extrémní smysl, není ani překvapením, že mezi vlastníky DAB přijímačů dominuje generace 60+.
Stav, kdy se celoplošné komerční stanice obávají vstupu konkurence - prostor pro celoplošné stanice je dvojnásobný, je ale vcelku pochopitelný, jen argumentace jsou nesmyslné místo toho, aby asociace komerčních rozhlasových stanic přiznala, že se obává konkurence. Házení klacků pod nohy veřejnoprávnímu DAB multiplexu, kdy lobbing doputoval až do vlády je víc než zarážející.

Můj je takový, že DAB nikdo nezná a pokud mu vysvětlím vo co gou tak nemá zájem, protože ty stanice (místní komerční se zprávami z lokalizace) má na svém FM/AM šumítku z obchoďáku za pár desetikorun a nebude si kupovat krám za x - stokorun nebo tisícovek. Pročpak asi komerční stanice nejsou v DABu když je tak výhodné tam vysílat a je o toto vysílání takový zájem?? Proč tam není Čas, Orion, Helax, F1, Impuls a další?? Nechápu proč by se někdo bál konkurence? Ta je přece zdravá a hybnou silou trhu! Nebo ne? Chápu, že jako zaměstnanec musíš hájit zájmy svých výplatodárců, ale situace mezi sprostým lidem je taková jakou popisuju.  ;D ;D ;D ;D
Naprostý souhlas, DAB je v současnosti de facto mrtvola. Ale kašpárek z ČRa musí do omrzení hájit svého chlebodárce, jinak by asi nedostal výplatu :D


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #62 kdy: 30. 11. 2017, 21:29:35 »
Hády:

něco přes 2 km od vysílače nový postulát teorie přenosu signálů: Na lednici u police DAB ČRo mi jede jak metelice (foto); katastrofa je, že mi to na externí anténě zlikvidovalo 12C Kamzík i 11D Vídeň; mám co jsem chtěl :)

Venku na vyvýšeném místě jsem Pure i Tesco donutil k příjmu Kamzík i Vídeň tak, že jsem je od Hádů chránil vlastním tělem - stačilo rádio vysunout bokem od těla a příjem šel do kopru. Predátor Hády se s dálkovým příjmem nemazlí, takže mám smíšené pocity.

Na externí anténě 12C ani ťuk; 11D se při manuálním ladění choval zvláštně: intenzita 4 dílky v pravidelných 5 vteřinových intervalech padala na nulu; rádio zobrazilo Playing, ale nehrálo pro vysokou chybovost.

Dělat nějaká komplexní opatření kvůli 11D nebudu (předpokládám, že s 12C je amen), a nejsem si jist jestli je ve hře selektivita přijímače.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #63 kdy: 01. 12. 2017, 07:26:38 »
Já se jen musím smát, jak se tu zjevují nicky různých diktátorů, kteří bez argumentů útočí a nejvíc jim leží v žaludku rozšiřování nabídky televize a rozhlasu pro běžné posluchače a diváky. Ono to bylo vždycky tak, že diktátoři potřebovali šířit jedinou svou správnou pravdu, je to vcelku příznačné a hodně to vypovídá o psychologických schematech a profilech těchto individuí. Dobrá zpráva je, že jsou lehce odhalitelní, předvídatelní a spíš než by vzbuzovali úctu a respekt, tak spíš politování nad hlubokou neznalostí a tmářstvím, které kolem sebe šíří.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #64 kdy: 01. 12. 2017, 09:22:58 »
Dlouho se smát nebudeš, za pár let skončí skoro miliardový penězovod ze státní pokladny do DVB-T2 a pak nastane tvrdé probuzení :D A srdceryvné bláboly typu "pro běžné posluchače a diváky" si schovej někam na ty vaše bezduché tlachárny, pardon konference, kde se vzájemně poplácáváte po ramenách a plkáte o lejně :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #65 kdy: 01. 12. 2017, 09:55:11 »
Něco k tématu, kromě bezduchého plivání jedovatých slin frustráta, by nebylo?  ;D ;D ;D


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #66 kdy: 01. 12. 2017, 10:02:49 »
Však to je k tématu a i tady platí, že kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp :D


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #67 kdy: 01. 12. 2017, 10:12:07 »
Nikdo nevíme, co bude za pár let. Možná skončí DAB v propadlišti dějin, kdo si dnes třeba vzpomene na Laser disc. Teď je to ale tady a můžeme si hrát. 

Mám to na Hády 7km trochu za kopcem. Po domě je na Tesco trvale plný kotel, ve sklepě pod úrovní terénu tak polovina. Při připojení na externí anténu rakušáci zůstali, ale Bratislava je fuč. Musím to ještě prověřit.
Projel jsem D2 s rádiem na palubní desce. Z Brna po 21km byl trvale plný kotel, pak to začalo rychle vadnout. Hustopečská díra to zabila úplně, ale tam nechodí žádné brněnské rádio. Signál se znovu objevil někde kolem 37km a vydržel s malými výpadky až do Břeclavi. Na známém parkovišti na 44 km ve volném terénu byl signál na polovině stupnice. Po Břeclavi sem tam naskakuje. Dá se odhadnout, že auto s venkovní anténou zvládne celou D2 na signálu. V Břeclavi s venkovní anténou bude příjem možný.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #68 kdy: 01. 12. 2017, 18:41:57 »
Počkejte až bude šířit DAB+ a DVB-T2 placeně Skylink a nejméně 1 diktátor to začne vychvalovat.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #69 kdy: 01. 12. 2017, 19:31:31 »
dab+ bude vždy zdarma ;) a je to dobra vec me se to v aute libi, jen mi chybí napřiklad hey, beat a podobně v dabu. Žadny šum, polske rušení, problemy z přijemem, to aby člověk stal pod vysilačem...v tomhle se mi dab lidi, aspon že je čro průkopníkem a tež snad dokrejí ty kraje, jelikož pokrytí jednotlivých krajů kde je dab+ není 100%. No a potom rozšíření do dalších regionů.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #70 kdy: 01. 12. 2017, 20:02:01 »
Skylink je satelitní operátor, kde jsou rádia šířeny úplně jinak, než v DAB. Což logicky dědoušek ze století páry neví :D


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #71 kdy: 01. 12. 2017, 20:54:14 »
Jaká rádia Skylink nabízí a v jakých balíčcích ?  :)
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #72 kdy: 01. 12. 2017, 21:42:29 »
Toto vlákno založil Omar3 a jeho první věta byla: Zdravím všechny příznivce digitálního rozhlasu.

V kontrastu k tomuto pozdravu jsou ke konci vlákna výroky od Stasi DDR alias Adolf Shitler alias Augusto Pinochet: ale kašpárek z ČRa, dědoušek ze století páry, bezduché tlachárny; mně poslal do blázince.

Petr Svoboda v jiném tématu napsal:
Chci poděkovat autorům věcných příspěvků. Jsou pro mě důležité a užitečné, šetří práci a tříbí názory.
A autorům emočních příspěvků chci říct: „Neotravujte zakladatele tématu, jsou tu i jiní čtenáři, a ty by mrzelo, kdyby zakladatel téma zrušil!“
(Sám jsem to u svého tématu už jednou využil. Nejsem na to pyšný, že jsem nevydržel, ale když počet emotivních výlevů překročil počet věcných příspěvků…)


Pokud Omarovi přeteče kalich trpělivosti tak má právo téma smazat.

K Schitlerovi (nemám tam překlep) pro jeho oponenty:

Prof. MUDr. Vladimír Vondráček, DrSc.: Proti psychopatovi existuje jediná obrana - utečte.

V kontextu situace diskuzního fóra bych to upřesnil - ignorujte ho.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #73 kdy: 01. 12. 2017, 21:47:19 »

Lid versus Adolf Shitler

Ádino, vyndej si již ty smradlavé fusekle z uší; kdopak Ti je tam nacpal, že jseš hluchej jak patrona.

Smradlere, nepoužívej výraz "bezduché tlachání" protože Tvá bezduchá ideologie kapitalizmu, kterou kolovrátkuješ dokola dokola kdo si víc popílí doznává Tvé neurčité očekávání budem se honiti jako dva motýli. A hlavně Tvé primitivní urážení "pohrobků komunizmu, kteří chtějí žrát zadarmo" a poučování - kdybys to řekl alespoň vzletně "there is no free lunch", je mimo sociálně/ekonomického aspektu o kterém se zde mluví.

Meleš pořád dokola zátěž pro daňové poplatníky a uvádíš i nějakou sumu; proč neuvedeš sumu, kterou tento stát prosere/rozkrade ročně a která je mnohonásobně vyšší? Angažuješ se i na jiných fórech a bojuješ proti těm rozkrádáčkám? Pochybuji, ty jiné vlivové skupiny by Ti rychle tiply hřebínek.

Nech lidem - a dle statistik pozemáku jich není málo - alespoň kus toho denního žvance, kterého si léta mohli dopřát bez dodatečných poplatků.

P.S. 1
Dle nejnovějšího nálezu Ústavního soudu, bude stereo vysílání rozhlasu, které bylo  zahájeno v roku 1970, zpětně zpoplatněno všem majitelům rozhlasových přijímačů. Za již nežijící posluchače jsou povinni doplatit jejich žijící pokrevní příbuzní.

P.S. 2

Shitlere, změň si alespoň pro toto téma nickname, protože jeho sarkastické znění se ve světle Tvých postojů obrací na jeho originální znění.



bingo, Hitlerovi konečně došly argumenty...a jak machroval, jsem se zasmál jak prase

Tak poslouchej ty Jelimane, tuším takové jméno jsi mi úředně přidělil, já nic platit nebudu a stěžovat na Lampárně si taky nebudu; já totiž pozemák nevyužívám; já jsem se totiž, na rozdíl od Tebe, nechoval jako smradlavá fusekle, ale vnímal jsem náš sociálně-ekonomický prostor v jeho realitě. Taky ses přiznal, že v prosírání miliard v ČR se neangažuješ, protože víš, že ti hoši by Ti rozkoupali .ule.

V jiném vlákně diskutuji s uživatelem Omar3 a tomu můžu říct "nazdar příteli", ale Tobě můžu říct akorát tak "běž do .iti Hitlere".



Bože jaká úleva po diskuzi se Smradlerem.

Mám úsměvné opoziční názory (půjčení rádia neřeším, to je fakt a detail):

1. Skromnost není na místě. Pokud to bylo tak jednoduché, tak to mohl udělat kdokoli, ale neudělal.

Sice je to jednoduché, ale počet uživatelů z Brna je omezený, čas a meteo podmínky jsou omezené, vyžaduje to i určité úsílí nebo čas, náhodu ap. V sumáru technicky je to jednoduché, ale organizačně je to složitější.

4. Když už se tam potkáme, tak bych rád vyzkoušel to zázračné místo, kde chodí všechno. Vzdal bych měřící anténu a spektrák. Teď už jen najít vhodné datum. Tento víkend mě čekají dvoje narozeniny, tak to nevidím.   

No, to tzv. zázračné místo je kousek šlapibusem, v této roční době alespoň vhodné boty. Termín již asi domluvíme přes SZ (Soukromá Zpráva); tam můžu dát i mapu kam až se dá na polní cestě zajet; já mám víkendy volné (fenka bude přítomna, to nejde jinak, ale dám ji nějaký náročný pamlsek, aby byl klid :).)


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #74 kdy: 01. 12. 2017, 21:56:54 »
Jaká rádia Skylink nabízí a v jakých balíčcích ?  :)
Hledej, Šmudlo :D Nápověda: TP 12363 V