Autor Téma: DAB Jižní Morava  (Přečteno 461438 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #270 kdy: 28. 01. 2019, 11:28:49 »
Zas takový odpůrce slučování do jednoho kabelu nejsem. Utrpěl jsem elektrotechnické vzdělání, tak je mi jasné, že to při správném provedení musí fungovat. Dlouhá léta jsem měl třeba sloučenou kabelovku s DVB-T, pokud byly ve IV a V pásmu kabelovky analogy. Jakmile se DVB-C a internet rozlezly i tam, tak jsem musel sloučení zrušit. I DAB jsem měl sloučené s modulátory, které jsem posílal nahoru, ale jak jsem již psal, vždy se snažím jít cestou nejnižších nákladů a pracnosti. Z půdy to mám 10m koaxu a za ty peníze se žádné solidní sloučení nahoře a rozbočení dole nedá pořídit. Kdybych bydlel v přízemí 10 podlažního baráku a podařilo se mi dostat na střechu jeden kabel, tak bych se na to díval jinak.
Právě nás postihla těžká sněhová kalamita, tak to na nějaké testy zatím nevypadá.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #271 kdy: 28. 01. 2019, 17:35:03 »
Kalamitou myslíš to, že pár hodin padá pár centimetrů sněhu, který za pár hodin roztaje a všichni jsou z toho v pr…??? :-))) Co by se teda asi dělo, kdyby bylo sněhu celou zimu jako před 35 lety? To by asi celej stát zkolaboval. Jinak vydedukoval jsem tu tvoji polohu správně (viz SZ) ?


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #272 kdy: 28. 01. 2019, 20:40:11 »
Taky si pamatuji, že bylo dost sněhu celou zimu. To jsem ale nedělal pokusy s anténama na střechách. Ta vrstva, co dnes napadla, tam hezkých pár dní vydrži. Ty SZ jsou na nic, než jsem napsal odpověď, tak mi vypršelo nějaké sezení. Poloha je plus minus správná, detaily bychom domluvili e-mailem.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #273 kdy: 28. 01. 2019, 21:44:57 »
SZ došla a mail taky. Když budem psát nějaký netajný věci i tady, tak to asi nevadí, stejně sem, jak tak koukám, nikdo skoro nechodí. Já když dělám v tom programu a furt něco ladím, tak mám otevřený i digizone a sem tam sem kouknu. Ty tvoje "rozložený" kovoplastky, přepočítat se to nějak na něco dá, otázka je co vlastně a přesně chceš a co od toho očekáváš, celková koncepce a konstrukce Xmux15Ydab je dost odlišná.

 "Přeskládat" něco z kovoplastů by bylo tak pro uživatele LANCE, tímto tě zdravím :-) , aby mu chodily na půdě dab Hošťálkovice a mux8 PL. Předpokládám, že tak máš Kosztowy K6 (i kdyby to bylo Skrzyczne K7) a to je trochu blbý, zrovna oba kraje pásma. Kdyžtak sem dej nějaký info o síle signálů, klidně i bargrafy, já už si to nějak přeberu a uvidíme co se s tím dá udělat. Jinak jestli ještě máš a používáš TVD21-69, tak sem postni nějaký info a foto jak po těch letech vypadá a jak funguje :-))) Mimochodem, jsi jedinej, kdo mi za ni kdy něco zaplatil a rozdal sem jich celkem dost :-)

Sorry,že v jednou příspěvku reaguju pro dva lidičky ale podle mě to ničemu nevadí a alespoň se tu něco děje.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #274 kdy: 31. 01. 2019, 01:26:29 »
Pro omar3 : Nevím jestli reagovat na tvůj dávnější dotaz v příslušném, ale mrtvém, vláknu, tak to dám prostě sem, kdyby to náhodou někoho ještě zajímalo: FM anténa pro obě polarizace samozřejmě existuje a jde postavit, dokonce i za jistých podmínek udělat tak, aby z ní "šel" jen jeden koax, samozřejmě ale je příjem H i V signálů jen z "daného" směru.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #275 kdy: 31. 01. 2019, 08:52:59 »
Žádný vlákno není mrtvý, stačí tam napsat příspěvek a hned se objeví na první stránce. Správně by to patřilo do mého vlákna o dvoupolarizační anténě, ale co už teď.
To je přesně ta anténa, kterou jsem kdysi jako mladý a nerozvážný sháněl v domnění, že to vyřeší moje problémy. Tehdy tady byla spousta zkušených DXerů, kteří mě vysvětlili, že je lepší mít dvě samostatné antény na každou polarizaci a přepínat je, aby se stejné kmitočty sloučením nerušily. Byla to dlouhá cesta, kdy jsem dělal bandcany 360° dokola z obou polarizací, kdy jsem porovnával, z jakého směru mi přijdou jaké kmitočty. Nakonec se ukázalo, že nejlepší je horizontální anténu nasměrovat na střed Slovenska. Ta vezme celé Slovensko od Žiliny přes B.Bystricu, Nitru po Bratislavu. Vertikální anténu jsem nasměroval na Brno a kupodivu pobere i rakušáky, kteří z vertikální antény mají lepší signál než z horizontální, ale i Znojmo, Olomouc, Vyškov. Z dnešního pohledu je pro mě dvoupolarizační anténa na FM už zbytečná. To bych si musel pořídit rotátor a k tomu se zatím nechystám. Co bych asi ale vyměnil, je ten 3 prvek ve vertikálu, třeba za HB9CV nebo jinou výkonnější anténu kotvenou za reflektorem. Měl jsem nějaký čas namontován kovoplasťácký 9 prvkový Supersonic, ale nějaký velký přínos jsem nepozoroval. Ve směru hlavního přijmu se sice signál zlepšil, ale nové stanice nepřinesl. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #276 kdy: 03. 02. 2019, 07:37:56 »
v pohode, dik
pristi tyden uz si to naskenuju sam
ukradl jsem Ti Hady :) ale autora jsem uvedl ;)
http://dabvysilace.wz.cz/

pokud to pro Rakousko ještě nemáš:

Vysílač: DC-Tower
Kanál: 11C
Název: CityMUX WIEN II
Pattern: 0xf
Main Id: 0
Sub Id: 1

Večer v pytli a dnes ráno voilà
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #277 kdy: 03. 02. 2019, 18:07:21 »
Vídeň jsem mohl mít v pátek, ale nevzal jsem si na chalupu zesilovač. Hrálo byt to asi i bez něj, ale na tupouna rudocha nevim... navíc anténa byla otočena na Krížavu a na střechu se mi nechtělo napřed skrz větr a pak skrz lenost :)
Takže dík, přidám.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #278 kdy: 03. 02. 2019, 18:59:15 »
... nevzal jsem si na chalupu zesilovač. Hrálo byt to asi i bez něj, ale na tupouna rudocha nevim...

nevím co je pod kódem "tupoun rudoch"; jediné co mně napadá je, že rádio Tesco se prodávalo i v červené barvě; pokud by tomu tak bylo viz vedlejší vlákno kde Omar říká, že Tesco porazilo Pioneera...
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #279 kdy: 04. 02. 2019, 20:46:13 »
Byl jsem dnes v Brnisku pro něco v Omku a tak mi to nedalo a koupil sem tam DAB+FM chrastítko Technisat Digitradio 210, VC 1200,- ,tak sem to prubnul. Hozený na sedadle spolujezdce s plně vysunutým prutem to hrálo až do Lipůvky, v obci to ale umřelo. Ale v novostavbě na kraji Lipůvky směr Blansko to na okně v patře frčelo skoro na plný kule (takže přinejhorším pro poslech při práci docela dobrý). Kupodivu i FM na tom hraje dost dobře a vzhledem k tomu 3" papírovýmu repráčku to ani nijak nechrchlá, nehuhňá, nebublá, nevrčí, čili nijak v rámci "normy" neskresluje, prostě dá se to v pohodě poslouchat. Cestou z Lipůvky do Blanska už to bohužel jen sem tam škytlo. V Blansku v bytě v prvním patře na okně zhola nic, ale na půdě o patro výš už se to na prut sem tam chytlo. Tak sem se nasral, kuchnul sem to, vyvedl ext. vstup na F-ko, 15Ydab sem položil doprostřed cimry na dvě židle směr okno směr Hády, jelikož ještě pořád nemám dodělanej inteligentně symetrák, tak se ho tam brutálně na hovado přichytil stahovačkama a už to frčí! :-) Ter. profil Hády-místo příjmu jak vidíte na obr. nic moc, ale "letí" to VHF ve vertikálu celkem slušně. Nijak víc jsem s tím nelaboroval, nebyl čas, od 4 do teď to jede furt stejně. Důležitý je, že to jede, že anténa funguje, minimálně aspoň tak jak každá druhá :-))) Jak dobrá je se ještě ukáže.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #280 kdy: 04. 02. 2019, 21:20:09 »
Vítej v klubu DAB šílenců, kteří jezdí s rádiem na místě spolujezdce a dodělávají externí vstupy. 
Signál z Brna do Lipůvky odpovídá i mým měřením, ale Blansko, tam jsem si ani neškrt. Asi dobrá anténa. V okolí Blanska se mi podařilo signál chytit v Rudici a v Jedovnicích ve výjezdu na Vilémovice. Dál už nikde. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #281 kdy: 04. 02. 2019, 21:35:34 »
Mě o DAB jako takový nejde, stejně jako o FM, co se toho týče jsem míň než běžný uživatel, to samé i TV, koukám max na zprávy nebo Óčko, jinak když je chuť a čas, pustím si co chci z netu.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #282 kdy: 04. 02. 2019, 21:49:13 »
Kromě magoření s anténama mám ještě jednoho KONĚ a to je sci-fi. Knihy, filmy, seriály. Dá se říct, že mě to drží stejně dlouho, cca od 14-ti. Dřív jen a jen knihy, co se kde dalo koupit či půjčit, teď už toho času na to čtení není. Akorát před dvěma roky, když jsme byli přes týden na ubytovně v Praze, tak to sem četl jak voteklej :-))) Po práci od 6 tak do půlnoci, od pondělí do pátku, za tři měsíce asi 40 knih. Ale od té doby nic, není toho času. Teď se zas hrabu v anténách, měl bych to asi napravit.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #283 kdy: 04. 02. 2019, 23:07:32 »
V tom máme trochu odlišné názory. Tobě jde jen o samotné parametry antén, to není nic proti ničemu. Mě jde o celý řetězec od antény, přes svod, přijímač, zesilovač a repro. Pustit si něco z netu je pro mě potupa. To zvládne každý magor, k tomu stačí jen dostatečně silná přípojka internetu. Zato příjem FM, DAB, TV, SAT, zejména v limitních úrovních znamená určité znalosti, výbavu a zkušenosti. To neopakovatelné kouzlo přijmu vzdáleného vysilače je nad jakoukoli variantou internetového přijmu. Jsou samozřejmě situace, kdy používám internetový příjem, ale to jsou výjimečné situace, kdy není jiné řešení.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB Jižní Morava
« Odpověď #284 kdy: 04. 02. 2019, 23:24:07 »
Tys to úplně špatně pochopil!!! Myslel sem tím, že když už se dívám na TV, tak si pustím sci-fi film či seroš z netu dle vlastního výběru. Je vidět, že o mně nic nevíš, což tě omlouvá :-))) Asi jediná "důvěryhodná" osoba, která se ještě na tomto fóru vyskytuje, je David Kříž, třeba ti k tomu něco dodá :-) Za minimum peněz mám maximální efekt ať jde o signál, obraz či zvuk (viz předchozí obr.), za který jiní dají 5-10-ti násobně víc :-)