Autor Téma: Óčko - Thor - Jde vám?  (Přečteno 12957 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Óčko - Thor - Jde vám?
« kdy: 10. 05. 2010, 08:38:39 »
V UPC Direct mi neběží na Thoru Óčko. Jak jste na tom vy? Tato hudební televize z transpondéru úplně zmizela!!!
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Óčko - Thor - Jde vám?
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2010, 09:24:55 »
Včera jsem se konečně dostal k tomu, že jsem na Thoru  0,8°W doladil a porovnal si stanice UPC Direct. /Z Astry na 19,2 už jsem je zcela všechny vymazal./ Nešlo mi, nevím proč, na Thoru z UPC Óčko a také mi nešlo, nevím proč, na Thoru z UPC Z1. Též jsem si všiml, že tam nikde není Viasat Nature ani Retro Music Television ani Public TV. Takže není pravda, že UPC dorovnalo, zcela všechny stanice SKY LINKu a CS LINKu. Tyto 3 jsem tam mám  dojem nenašel ! Z neznámých příčin jsem měl též některé stanice 2x. Tedy např Hallmak šlo o dva různé trp. Tak též Disney Channel a ještě myslím nějakou jednu, už nevím kterou... Nova Sport ? Nevím, už si nevzpomenu... Z toho usuzuji, že to tam zřejmě ještě nějak přerovnávají, jinak jsem si ještě všiml, že u National Geographic Wild jdou jen titulky DVB, zatím co ze Sky Linku a CS Linku jdou i titulky txt. A byl jsem naprosto otřesen kvalitou, tedy nekvalitou Eurosportu 2 z UPC na Thoru, tomu se už snad nedá ani říkat obraz. Zbytek mi všechno přišlo normální a v normě. Asi. Ale odpovídám tedy, že Óčko už mi z UPC na Thoru nešlo včera, ale na trp. bylo neboť ho to naladilo.

Jinak protože ve Sky Linku a CS Linku jsou tyhle stanice volně dostupné, ale v DIGI TV Z1 není a Óčko je tam tuším kódované. A zase třeba Digi TV má ČT24 volné a teď ho tam má i volné UPC, čili je tam volné zbytečně 2x. Je možné, že třeba probíhá nějaké vyjednávání. Že by tam Óčko bylo volně pro oba tyto provozovatele, jako je v podstatě volně i pro Sky Link I pro CS Link, tedy respektive pro kohokoli na 23,5°E. Čert ví. Asi s tím budou ještě hodně všelijak hýbat, proto jsem taky s laděním nijak nespěchal a možná i včera jsem se unáhlil, když tak čtu ty nedostatky atd. 2 diskuse, zde na webu.  Tohle už bude třetí. A ještě jedna pod článkem. Takže vlastně, už čtvrtá. No, uvidíme.
« Poslední změna: 10. 05. 2010, 12:29:02 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Óčko - Thor - Jde vám?
« Odpověď #2 kdy: 10. 05. 2010, 09:38:28 »
Z1 běží, ale Óčko ne. Opravdu na transpondéru vůbec není. Zkoušel jsem i hledání podle NIT, ale bez úspěchu. Óčko zkrátka nikde... Již jsem napsal p. Malinovi z UPC, tak uvidíme, co k problému napíše.

Ten Eurosport 2 jste si ale podle mě spletl s Digi TV, ne? UPC má North East Europe (Bundesligu) a tam je obraz kvalitní, a dokonce širokoúhlý. 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Óčko - Thor - Jde vám?
« Odpověď #3 kdy: 10. 05. 2010, 09:55:44 »
Ne, Eurosport 2 Digi TV mám normálně roky naladěný./ Pštros ještě stále běhá./ Tohle se objevilo při prolaďování trp. UPC tak. jak jsou uvedeny na lyngsat.com, bylo to zakódované a šlo to jen s kartou UPC, bez ní ne. A obraz byl tristní a nemělo to češtinu, jen maďarštinu a rumunštinu. Třeba nějaký test. Nevím. Ono  tam taky dost maďarských šlo i bez karty, taky asi 4 nebo 5. Prostě asi s tím budou ještě dost hýbat. Taky jsem koukal, že některé stanice, tam mají označení UPC, ale jsou jen v Conaxu a nepřístupné z karty s CryptoWorks, takže asi nějaké jejich přenosy pro kabelovku nebo, co to je, možná to budou využívat místo 15°W. Čert ví. Prokazatelně to neslo označení UPC, čili nešlo o záměnu se stanicemi Finsko/Norsko/Dánsko/švédsko apod. které tam jsou v Conaxu samozřejmě taky. Nevím, co to bylo. Označení sítě bylo UPC Direct. A Kódovací systém byl u některých jen Conax. Ani Nagra ani Cryptoworks. Přitom, ale jako jazyk, tam byla čeština.  Divný.


Mne se sice HD netýká, nemám HD přijímač, ale byla tady velká debata o HD. Tak pokud oni mají na Thoru HD v N3 a hodlají to používat jen se spárovanými přijímači, tak na tom prodělají boty, protože každý chce na UPC mít přijímač svůj zvláště po letitých negativních zkušenostech s přijímači jejich. Takže prostě to je jasný. No, jo, jenže v tom případě by to nemohli mít v N3, když jsou to párované karty a přijímače. Ovšem mohli by na to mít na ty HD kanály kartu v Conaxu, že jo. Tedy, když už CryptoWorks bude končit a nemá smysl  ho do budoucna používat. A Conaxem kódují svoje DVB-C, ne ? Takže ho mají tak jako tak koupený.

Také se tam dnes objevilo slovenské rádio EVROPA 2
http://www.zoznam.sk/3941/slovenske-radio-europa-2-odstartovalo-na-satelitu-thor-5/
« Poslední změna: 10. 05. 2010, 18:28:41 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Óčko - Thor - Jde vám?
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2010, 22:02:47 »
José ty kanály s Conaxem jsou pro Focus sat.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Óčko - Thor - Jde vám?
« Odpověď #5 kdy: 10. 05. 2010, 22:58:08 »
José ty kanály s Conaxem jsou pro Focus sat.

Jo asi to tak bude. Tomu by to odpovídalo nejvíc, nejspíše došlo k tomu, že tam nemají u něčeho označení sítě a ten krám převzal minulé označení, tj. UPC. To se mohlo stát.
Už jsem to stejně vyházel. Tak si to porovnávám se Sky Linkem / CS Linkem respektive s 23,5°E
/ Jo, už jsem našel ten správnej Eurosport 2. /
A zdá se tedy, jestli dobře vidím. Tak jim tam tedy chybí 5 stanic.
Retro Music Television, Public TV, Noe, Viasat Nature a Kino CS... Přičemž u Kinobox Expres mají jinou verzi, respektive chybí jim Kinobox Expres a mají tam nějaký Kinobox Expres 1...
Když to porovnám s jinými českými stanicemi ještě jinde, tak tam nemají také Ethno TV, která je na Hotbirdu a zřejmě tam zůstane k vůli VTV 4. A nemají tam Fashion TV CZ, která je nas Ámosu u Magia. No a z Digi Tv jim chybí českého, ta druhá verze AXN, která tam je a PV TV, která tam je místo Fishing and Hunting a ještě se tam občas české audio objevuje u Discovery World a Discovery Science.

Tak, když to shrnu, tak tedy rozdíly dál zůstávají a to, to zrovna nijak zvlášť nedorovnali, s ostatními na českém trhu. Ještě bude startovat ta Muzika CS nebo, co, tak to je další, co tam nemají. Na Thoru tedy u Digi je ještě ta přeslavná Živa a TV8 / další takový super program/, to je ovšem volné, takže na to mohou koukat s velkou slávou nyní i zákazníci UPC.
Plus ty slovenské jako Patriot a CETV a Lux atd.
 No a co se kde ještě plácá ? Řítí se sem další spousta kanálů, jak jsem někde četl, něco o žrádle, obdoba Papriky, nějaký ten Food a jiné a jiné nesmysly. Koukám za chvili bude českých televizí více, nežli rádií na FM. Jo a taky tam nemají vlastně Romantiku 1 ani 2, ještě furt obě chodí ze pštrosa ze Siria / Kingstone/ a jednička je i v Digi TV. No tak vlastně nemají tam toho docela dost i když samé kraviny. Mimo toho Viasat Nature, tedy.


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


honzik milos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Óčko - Thor - Jde vám?
« Odpověď #6 kdy: 16. 10. 2010, 14:39:56 »
Z1 běží, ale Óčko ne. Opravdu na transpondéru vůbec není. Zkoušel jsem i hledání podle NIT, ale bez úspěchu. Óčko zkrátka nikde... Již jsem napsal p. Malinovi z UPC, tak uvidíme, co k problému napíše.

Ten Eurosport 2 jste si ale podle mě spletl s Digi TV, ne? UPC má North East Europe (Bundesligu) a tam je obraz kvalitní, a dokonce širokoúhlý. 8)
..............spanelsko.andaluicia- la islantilla prijem upc OCKO FUNKCNE