Autor Téma: Marečku podejte mi pero, Válka barev, Prázdniny pro psa v HD  (Přečteno 42980 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Tak v programu na webu ČT přibyla u Vrchního HD ikona. Snad nám zase nekecaj....

http://www.mediadeskcz.eu/uploaded/navrh_koncepce_digitalizace_ceskych_filmovych_del.pdf

Jinak je to jeden z filmů, co je v seznamu 200 filmů k digitalizaci, takže jednou to udělá u sebe ČT a za několik let NFA pořádně?  ???

BTW: Z toho projektu 200 filmů zatím "vylezly" jen snímky Markéta Lazarová, Hoří, má panenko a Všichni dobří rodáci. Když si vemu, že tento projekt byl vyhlášen již téměř před čtyřmi let, tak si na jeho dokončení počkáme někdy do roku 2210....  ;D
« Poslední změna: 04. 07. 2014, 20:13:59 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vrchni Prchni v HD!
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2014, 17:41:59 »
Ono by stačilo, kdyby se filmy z období 1960-1990 zase nezašantročily někam k Bontonu, ale prodával je NFA, a peníze na digitalizaci by se aspoň nějaké našly.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vrchni Prchni v HD!
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2014, 22:01:13 »
Tak jen jsem na to mrknul a hned na první pohled je znát, že to opravdu v HD je.  :)


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vrchni Prchni v HD! + téma digitalizace v Česku
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2014, 00:08:43 »
Tak v programu na webu ČT přibyla u Vrchního HD ikona. Snad nám zase nekecaj....

http://www.mediadeskcz.eu/uploaded/navrh_koncepce_digitalizace_ceskych_filmovych_del.pdf

Jinak je to jeden z filmů, co je v seznamu 200 filmů k digitalizaci, takže jednou to udělá u sebe ČT a za několik let NFA pořádně?  ???

BTW: Z toho projektu 200 filmů zatím "vylezly" jen snímky Markéta Lazarová, Hoří, má panenko a Všichni dobří rodáci. Když si vemu, že tento projekt byl vyhlášen již téměř před čtyřmi let, tak si na jeho dokončení počkáme někdy do roku 2210....  ;D

...a dále vyšel na BD Limonádový Joe, Vynález zkázy, Cesta do pravěku a Baron Prášil ( i když žádný přepis těchto filmů nebyl plně vyčištěn a zbaven nečistit z filmového pásu). Tento rok bude uvedený tradičně v K.Varech ze seznamu 200 filmů film Ostře sledované vlaky (jak vždy jednou po roce - i když to je málo)

Proč bychom měli tak dlouho čekat než se u nás digitalizace pohne kupředu? Jednak 5-10 let je hodně dlouhá doba co se týče technického pokroku a do 5 let bude už standardem ne 1080p HD ale 4K vysílání (např. první 4k blu-ray má vyjít koncem tohoto roku) a po 10 letech bude pravděpodobně 8K.
To že u nás v Česku se spí na vavřínech, to není žádná novina. na Slovensku jsou v digitalizaci svých filmů ve předu už pár let a mají na kontě přes 100 celovečerních zrestaurovaných filmů ve 2k-4k plně hrazených ze státních fondů a digitalizace jejich filmů částečně probíhá u nás v zázemí zlínských ateliérů. (což je paradox)
Nemyslím si, že bude situace tak hrozná že by se nenašel sponzor ze zahraničí. Např. v Německu zrestaurovali desítky našich filmů (a to většina z nich nebyla v česko-německé koprodukci) a o svátcích je pouštějí na svých kanálech (např.o Vánocích na mdr - kvalita Třetího prince z r.1982 odpovídala kvalitě přepisu Jak vytrhnout velrybě stoličku)
Ptal jsem shodou okolností jedno známého , který je tady na digizone a podílel se na kompletní digitalizaci starých slovenských filmů (Varúj, Štvorylka, Vlčie diery,aj.) a říkal mi na můj dotaz, že není problém na Slovensku naše české filmy ošetřit a zrestaurovat, jen je musí někdo zaplatit.

Dávám si jen jednu otázku, jak je možné, že němci si plně hradí ze svého restaurování našich českých filmů?
« Poslední změna: 12. 01. 2014, 00:15:19 od jirkazdevitky »


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Vrchni Prchni v HD!
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2014, 01:15:09 »
Tak nemusel by to být problém u filmů s komerčním potenciálem - tj. byly by schopny si na ten přepis vydělat (digiprojekce, prodej BD disků, prodej TV práv)...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Vrchni Prchni v HD!
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2014, 01:25:57 »
Jinak Vrchní mi přišel obrazově slabší. Možná je na vině ta skutečnost, že ČT neměla k dispozici originální pásy. Že by např. před 30 lety ČST dostala od ÚPF nějakou kopii filmu, aby si jí sama připravila do TV vysílání, která jim na Kavkách zbyla dodnes a tak jí využila?

Např. u "Jak vytrhnout velrybě stoličku", jenž je TV filmem ČST, se dá celkem dobře předpokládat, že má k dispozici originální master...



blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Vrchni Prchni v HD!
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2014, 05:34:14 »
Tak v HD bude za týden i Vesničko má středisková a za 3 týdny Koudelka.  ;)

Mezi to je "vklíněn" Kulový blesk, jenž je bez HD příznaku, ale myslím, že "je šance".

Pro zajímavost - Vrchní, Vesnička a Kulový blesk se dostaly na ten seznam 200 filmů, Jáchym nikoliv....

Nicméně, vzhledem k té nuzné finanční situaci okolo tohoto ambiciozního projektu, má asi smysl remasterovat i ty filmy, co na tom seznamu jsou.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Tak skutečně, v HD bude i Kulový blesk a navíc i Poklad byzantského kupce (přiznám se, že tento film ani neznám). Navzdory absence ČB piktogramu by se o barevný film jednat nemělo.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Poklad byzantského kupce je detektivka z 60. let, na 99% čb.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Na 100%.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak film Vesničko má středisková,dnes vysílaný na ČT1 HD na transpodéru 11934V,představuje alespoň u mne naprosto bezchybný kompromis mezi technickou a obsahovou stránkou vysílaného pořadu.Kéž by nám byly z orbitu dostupné podobné pořady( z dalších mi nedá zmínit se např. o Českém nebi z transpodéru METOP,který dosahoval podobných,pro spoustu bulvárních fekálií typu NOva,Prima apod. nedosažitelných výšin technické i obsahové stránky díla).   
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Tak Vesnička musela být zřejmě z originálního negativu, protože škrábance byly bílé barvy. Bohužel, škrábanců bylo skutečně požehnaně, zvláště v některých pasážích. Jak se toho docílí? Pokud se s filmem manipuluje v rukavicích, tak by přeci to tolik "schytat" nemusel, ne? Nicméně to na mne působilo tím dojmem, že na snímku nebylo provedeno jakékoliv čištění, ani z toho nejhoršího....

Nicméně, samozřejmě je "progres" oproti DVD verzi značný...



i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak Vesnička musela být zřejmě z originálního negativu, protože škrábance byly bílé barvy. Bohužel, škrábanců bylo skutečně požehnaně, zvláště v některých pasážích. Jak se toho docílí? Pokud se s filmem manipuluje v rukavicích, tak by přeci to tolik "schytat" nemusel, ne? Nicméně to na mne působilo tím dojmem, že na snímku nebylo provedeno jakékoliv čištění, ani z toho nejhoršího....

Nicméně, samozřejmě je "progres" oproti DVD verzi značný...

Souhlas,ale myslím si,že tady ty nedokonalosti původního zdroje zůstaly přesně v takovém stadiu,aby "korespondovaly s dobou" a zároveň uspokojily dnešního diváka,zhýčkaného sledováním ARD,ZDF a nebo ARTE .Promiňte,ale jiné výstížnější hodnocení(a poplatnější tehdejšímu režimu) mne nenapadlo.
« Poslední změna: 19. 01. 2014, 00:46:35 od i.nosek »
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak Vesnička musela být zřejmě z originálního negativu, protože škrábance byly bílé barvy. Bohužel, škrábanců bylo skutečně požehnaně, zvláště v některých pasážích. Jak se toho docílí? Pokud se s filmem manipuluje v rukavicích, tak by přeci to tolik "schytat" nemusel, ne? Nicméně to na mne působilo tím dojmem, že na snímku nebylo provedeno jakékoliv čištění, ani z toho nejhoršího....

Nicméně, samozřejmě je "progres" oproti DVD verzi značný...

Souhlas,ale myslím si,že tady ty nedokonalosti původního zdroje zůstaly přesně v takovém stadiu,aby "korespondovaly s dobou" a zároveň uspokojily dnešního diváka,zhýčkaného sledováním ARD,ZDF a nebo ARTE .Promiňte,ale jiné výstížnější hodnocení(a poplatnější tehdejšímu režimu) mne nenapadlo.

Aby nedokonalosti korespondovaly dobou? Co je to za nesmysl? Podivej se na vysledek prace na přepisech Jak dostat tatinka do polepšovny nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku,  kde jsou filmy o 7 let starší než Vesničko má středisková a pak napiš vysvětlení proč to u těchto filmů šlo a u tohoto ne.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Přesně, to nejsou žádné nedokonalosti korespondující s dobou, to je hlavně poškození způsobené časem a případně nevhodným zacházením - jako ohraná gramodeska. Těch chyb tam ale bylo opravdu moc, řekl bych že víc a hlavně rušivějších než u odpoledne běžícího Pokladu byzantského kupce, který je o 20 let starší. Vůbec je zajímavé, že v roce 1966 se točilo sice černobíle ale širokoúhle (21:9) a z 80. let jsou filmy ve 4:3.
« Poslední změna: 19. 01. 2014, 20:14:21 od Jan Novák »