Autor Téma: Obecná škola ve středu na ČT1 - někdo si z nás dělá pr ...srandu  (Přečteno 12018 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Dávali jí v listopadu na Cinemě. A v HD nebude....  :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


vasek812

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pořád dávaj všechno všude dokola. Třeba i Slunce seno mají dávat teďkom někdy na Primě.  :o


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jsou pořady, které odvysílala jedna televize v posledním týdnu minulého roku a ty samé teď běží na jiné televizi (po týdnu). Beru to jako normální věc.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dávali jí v listopadu na Cinemě. A v HD nebude....  :(
Co čekat od Novy a Bontonu...  Dokonce je psána ve 4:3, byť na Cinemě běžela i jakási 16:9 verze. V HD není psané ani v pátek Obsluhoval jsem anglického krále, což je na poměrně nový film ostuda.


kNiGHT

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
"jakási 16:9 verze" je jen roztažené 4:3 a nic víc. V poslední době to dělá s hodně filmy. Asi je přepoklad že na nova cinema se dívá hromada lidí s novou televizí ve formátu 16:9, kteří nemají rádi černé pruhy po stranách. ;/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V jakém formátu je vlastně originál? Z kina už si to nepamatuji, ale přijde mi divné, že by v roce 1991 točili ve 4:3.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V jakém formátu je vlastně originál? Z kina už si to nepamatuji, ale přijde mi divné, že by v roce 1991 točili ve 4:3.
V roce 1991 bylo naprosto běžné točit ve 4:3
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V roce 1991 bylo naprosto běžné točit ve 4:3
Zas tak běžné to u "velkofilmů" už nebylo. Navíc mám pocit, že v tom přepisu do 4:3 byly nahoře i dole černé pruhy, ale užší než pro 16:9. Přišlo mi to podobné, jako u přepisů starších francouzských filmů, které jsou ~ 14:9.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V roce 1991 bylo naprosto běžné točit ve 4:3
Zas tak běžné to u "velkofilmů" už nebylo. Navíc mám pocit, že v tom přepisu do 4:3 byly nahoře i dole černé pruhy, ale užší než pro 16:9. Přišlo mi to podobné, jako u přepisů starších francouzských filmů, které jsou ~ 14:9.
V zápisu,který chodil s filmem bylo uvedeno razítkem 1:1,37 a zároven 1:1,66.Film se natáčel na formát 1:1,37 s tím, že v horních a dolních partijích obrazu nebyl důležitý děj a promítač si mohl vybrat v jakém formátu bude film promítat.Oproti třeba Burianovi,kde se v případě širšího obrazu muselo maltézákem pořád přejíždět nahoru a dolu a taky se muselo přidat proudu uhlíkum kvůli intenzitě světla.


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mám originál DVD a je to nejenom 4:3, ale ještě k tomu zvuk v mono...


muf muf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
"jakási 16:9 verze" je jen roztažené 4:3 a nic víc. V poslední době to dělá s hodně filmy. Asi je přepoklad že na nova cinema se dívá hromada lidí s novou televizí ve formátu 16:9, kteří nemají rádi černé pruhy po stranách. ;/
To by ses divil kolik lidí si roztahuje 4:3 na 16:9 včetně MLADÝCH!!! A důvod, který ti odpoví?! Nekupovali si velkou TV aby se pak koukali na černé pruhy po stranách!!  ;D Znám dokonce několik lidí co už nekoukají na HD programy, protože když je starý film 4:3 třeba na ČT HD tak má po stranách černé pruhy a jim to nejde roztáhnout na 16:9  ;D no spíše je to k pláči než k smíchu....


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
A to jim nevadí protažený huby a šišatý hlavy? Tohle taky nepochopím, ale přesně jak píšeš, argumentují tím, že chtějí obraz přes celý displej a ne pruhy. Já koukám na TV na 5:4 monitoru a pruhy mi nevadí, maximálně malinko přizoomuji, ale tím spíš eliminuji občasné černé pruhy po stranách u starších nahrávek.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
V týhle souvislosti bych se chtěl zeptat - uměly staré (10 a více let) 16:9 plasmy či CRT TV detekovat letter-box a automaticky obraz zvětšit? Bez žádných příznaků z vysílání, jen podle toho, že by TV sama poznala, že nahoře a dole zobrazuje souvislou plochu černé barvy.




Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V týhle souvislosti bych se chtěl zeptat - uměly staré (10 a více let) 16:9 plasmy či CRT TV detekovat letter-box a automaticky obraz zvětšit? Bez žádných příznaků z vysílání, jen podle toho, že by TV sama poznala, že nahoře a dole zobrazuje souvislou plochu černé barvy.
Uměly to staré plazmy od Panasonicu a bylo to často dost k zlosti. V analogovém vysílání stačilo trochu víc šumu nebo rušící motorka a plazma už přepínala :-) U CRT jsem to neviděl.