Autor Téma: Informace zdejšího webu  (Přečteno 5354 krát)

pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Informace zdejšího webu
« kdy: 02. 01. 2014, 23:01:30 »
Letmým nahlédnutím do informací, nalézajících se na tomto webu zjišťuji, jaké bludy poskytuje svým návštěvníkům, zejména pokud jde například o info o DVB-T vysílačích. Je známé rčení, že raději žádná informace, než špatná informace. Proto doporučuji lidem, odpovědným za tento web, aby tyto zavádějící informace buď urychleně odstranili nebo opravili do správného stavu. Další možností je tento obsah zpoplatnit, ovšem na takto "kvalitní" informace asi málokdo bude mít dostatek potřebných financí.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2014, 01:17:19 »
Dobrý večer.
Sice nerad, ale musím potvrdit, že ve vysílačích chyby jsou. Je to již dost dávno, co jsem do redakce napsal chyby u vysílačů na Kleti a pustil jsem to z hlavy. Dnes jsem se podíval, zda se něco změnilo a k mému údivu se nezměnilo nic. Když to vezmu shora dolu:
    • GPS souřadnice ukazují pouze na vysílač ČRa, jako kdyby vysílače DB a PD byly na stejném stožáru.
    • Záhadou jsou pro mne i čísla vysílačů a jejich přiřazení k MUXům
    • Také zde chybí vysílač PD na K32.
    • Výkony vysílačů jsou opravdu perličky. Není uvedeno zda jde o W nebo o kW. V prvním případě by MUXy 1, 2 a 3 měly pouhých 100 W a MUX 4 by měl 100 kW. Ve druhém případě by MUXy 1, 2 a 3 měly 100 kW a MUX 4 by měl 100 MW!
  • Podívám-li se na okres Prachatice, chybí zde vysílače Prachatice - vodárna (dejme tomu, že byly uvedeny do provozu teprve krátce před vánočními svátky 2013) a již nějakou dobu provozovaný vysílač u Křeplic s MUX 4, který je zachytitelný docela daleko.
  • Poslední vysílač, který znám je v Ústí nad Orlicí na Andrlově chlumu. Tady si zařádil šotek a GPS souřadnice ukazují někam na západ Německa. Jeden čtenář na to 12.3.2013 upozornil a opět se nic nezměnilo.
Takže by to chtělo opravdu důslednou revizi a nebo seznam vysílačů raději odstranit.
Hezký zbytek noci i den.
Planar IT-15T2.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #2 kdy: 03. 01. 2014, 07:58:47 »
Informace o vysílačích jsou na zdejším serveru jen do počtu, většinu zajímá hlavně sledovanost a to v placené sekci. Takže podle toho to pak v přehledu vysílačů vypadá. Na webu ČTÚ je přehled mnohem spolehlivější.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #3 kdy: 03. 01. 2014, 08:23:28 »
Tento problém je na většině komerčních webech a je to případ i stránek CTU. České weby maji proste velmi pozorné čtenáře, kteří svůj koníček opravdu milují.

Pane Džubej, co říkáte instalaci a provozu vysilače na Vitkově Hradku na Lipně?
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2014, 09:28:19 »
Velmi rádi uvítáme vaši spolupráci, pokud se někdo z fandů bude chtít ujmout aktualizace naší databáze vysílačů jako externí spolupracovník (za honorář), milerádi se s ním domluvíme. Na rovinu přiznávám, že zpravodajská část DigiZone a teď i placená sekce nás natolik zaměstnávají, že na aktualizace databází není moc času. U vysílačů je to ještě specifičtější záležitost, protože tam je to i o kontaktech na lidi v regionech. Shrnuto a podtrženo, pokud tu databázi chcete vylepšit, uvítáme vaši iniciativu.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2014, 09:45:43 »
Tedy pane Saxi, strefil jste se na moji citlivou strunu  ;). Na Vítkově kameni jsem byl 10.8.2013 (http://tvzpravodaj.mnoho.info/televizni-vysilace/lipno---vitkuv-kamen) a málem mě kleplo, když cca 3 měsíce potom tam nainstalovali TV vysílač a já u toho nebyl. Ten TV vysílač jsem tedy viděl zatím pouze na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=9zbyDUkOT2w. Pokud je však TV vysílač to, co je na záběru ze zmíněného videa, jsem poněkud, jak to jen říci taktně, na rozpacích... Nechci, aby to znělo nafoukaně, ale obávám se, že takovýto TV vysílač bych zvlánul "sešroubovat" i já s mým DREAMSKY TSC-70 (tím nechci říct, že je to špatný měřák, ale že moje znalosti a vybavení nejsou vhodné pro stavbu TV vysílače.). Docela by mne zajímalo, jaká je kvalita vysílání a jak vypadá příjem a pokrytí.
Planar IT-15T2.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #6 kdy: 03. 01. 2014, 09:58:52 »
Ještě malý dodatek. Teď jsem se podíval na komentáře pod tím videem a zjistil jsem, že ty LP antény jsou asi vážně míněny jako vysílací. Tak to jsem opravdu ztratil řeč a to je u mé osoby dost nevídaný jev.
Planar IT-15T2.


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2014, 10:06:02 »
Vidím dobre na to foto, alebo sa mi to zdá ? To čo tam visí vo vzduchu ... netienený IEC konektor ?
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2014, 11:49:37 »
Ještě malý dodatek. Teď jsem se podíval na komentáře pod tím videem a zjistil jsem, že ty LP antény jsou asi vážně míněny jako vysílací. Tak to jsem opravdu ztratil řeč a to je u mé osoby dost nevídaný jev.
No to je samozřejmě jasné od prvního okamžiku :)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #9 kdy: 03. 01. 2014, 11:53:34 »
Tedy pane Saxi, strefil jste se na moji citlivou strunu  ;). Na Vítkově kameni jsem byl 10.8.2013 (http://tvzpravodaj.mnoho.info/televizni-vysilace/lipno---vitkuv-kamen) a málem mě kleplo, když cca 3 měsíce potom tam nainstalovali TV vysílač a já u toho nebyl. Ten TV vysílač jsem tedy viděl zatím pouze na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=9zbyDUkOT2w. Pokud je však TV vysílač to, co je na záběru ze zmíněného videa, jsem poněkud, jak to jen říci taktně, na rozpacích... Nechci, aby to znělo nafoukaně, ale obávám se, že takovýto TV vysílač bych zvlánul "sešroubovat" i já s mým DREAMSKY TSC-70 (tím nechci říct, že je to špatný měřák, ale že moje znalosti a vybavení nejsou vhodné pro stavbu TV vysílače.). Docela by mne zajímalo, jaká je kvalita vysílání a jak vypadá příjem a pokrytí.
Tak to jste asi přehlédl článek před pár dny:

http://www.digizone.cz/clanky/nove-kanaly-ct-jsou-na-lipne-nesledovatelne-rusi-je-dvb-t-z-rakouska/


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #10 kdy: 03. 01. 2014, 11:55:13 »
Vidím dobre na to foto, alebo sa mi to zdá ? To čo tam visí vo vzduchu ... netienený IEC konektor ?
těžko říct, ale nenapadá mě k čemu by tam byl IEC... LP45 jsou na F-ka. I když u tohoto "vysílače" je možné asi vše :D


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #11 kdy: 03. 01. 2014, 12:05:27 »
To: mmc
Je to sice z videa na YouTube, ale mám stejný pocit. Předpokládám však, že nejde o finální instalaci. Ačkoliv ani pro měřící pracovní kabel bych nestíněný IEC konektor neviděl jako to nejvhodnější zakončení. Ale kdo ví, co to je... Není to zřetelné a víc z toho nevydoluji.

To: David Kříž
Máte pravdu, článek jsem přehlédnul. Hned jdu na něj. A jinak jsem nevěřil, že někdy použiji emotikon  :o, ale tady je plně na místě. A ještě se hodí jedna věta ze Saturnina: "No mucta.".
Planar IT-15T2.


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #12 kdy: 03. 01. 2014, 12:57:35 »
Já jako Ústečák bohužel neznám jak to tam vypadá, proto se ptám, tam je udělaná podle obrázku vyhlídka a do toho tam překáží ty LP antény?  Podle toho videa nebudou moc vysoko...
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #13 kdy: 03. 01. 2014, 14:15:13 »
Vytáhnul jsem z videozáznamu obrázek místa vyhlídkového ochozu, kde je stožár s kamerami a o umístění vysílacích antén na tento stožár si udělejte představu sami.
Planar IT-15T2.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informace zdejšího webu
« Odpověď #14 kdy: 03. 01. 2014, 14:15:41 »
Pane Džubej, Vítkův Hrádek je moje srdeční záležitost, chci tam strávit poslední čast svého života.  Kdyz jsem onen AS videl, měl jsem pocity, ze nadesla moje poslední hodina... Rad vam poreferuji, ale raději přes soukromý email. Vás email znám z vašich stránek, večer se ozvu, jestli vam to neva.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.