Autor Téma: problémy s digitálem  (Přečteno 32291 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #75 kdy: 13. 02. 2014, 19:52:50 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Já nemám přístroj na měření signálu,neživím se tím.
...to není o tom, jestli se tím živíš anebo ne. Spousta diskuterů zde má antény jako hobby a jsou mezi nimi i takoví, kteří měřák mají. Pochop jednu věc, buďto si pozveš nějakou odbornou firmu, která proměří a eventuelně i "opraví-vylepší" Tvůj antenní systém. Eventuelně Ti řekne, že Tvůj AS je v pořádku a v okolí je zdroj rušení. Poté můžeš podat podnět k prošetření na ČTÚ a domáhat se nápravy. Jinak je toto téma jen mlácení prázdné slámy a nikdy se pravdy nedobereš.
Promiň,ale tohle není odpověď odborníka,ale jen plácala prázdné slámy,to pochop.Pokud chceš něco napsat,tak jen něco rozumného k věci.Nebudu neustále dokola opakovat co jsem vyzkoušel,jaké jsou poznatky a co na to anténář.Nebo to snad chce někdo stokrát,aby to pochopil?Chce se snad někdo hádat,místo aby napsal něco rozumného?Dnes jsem taky s jedním takovým chytrolínem mluvil,co má měřák za 80 000 a tvrdil,že je signál naprosto v pořádku.Ovšem jíný TV opravář,mi potvrdil mou doměnku a že se také setkává s tím co popisuji a neví proč se to děje.Zatím nezaznamenal žádné anomálie v signálu,jen podezíral přijímače,jako možnou příčinu a je rád,že jsem mu konkrétní možnost se signálem nastínil.Pokud tě to uklidní,tak jako hoby jsem opravoval od 10 let TV,čili 38 let.Nakonec i radiokomunikace připustily mou doměnku ,jako pravděpodobnou příčinu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #76 kdy: 13. 02. 2014, 20:10:44 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Já nemám přístroj na měření signálu,neživím se tím.
...to není o tom, jestli se tím živíš anebo ne. Spousta diskuterů zde má antény jako hobby a jsou mezi nimi i takoví, kteří měřák mají. Pochop jednu věc, buďto si pozveš nějakou odbornou firmu, která proměří a eventuelně i "opraví-vylepší" Tvůj antenní systém. Eventuelně Ti řekne, že Tvůj AS je v pořádku a v okolí je zdroj rušení. Poté můžeš podat podnět k prošetření na ČTÚ a domáhat se nápravy. Jinak je toto téma jen mlácení prázdné slámy a nikdy se pravdy nedobereš.
Promiň,ale tohle není odpověď odborníka,ale jen plácala prázdné slámy,to pochop.Pokud chceš něco napsat,tak jen něco rozumného k věci.Nebudu neustále dokola opakovat co jsem vyzkoušel,jaké jsou poznatky a co na to anténář.Nebo to snad chce někdo stokrát,aby to pochopil?Chce se snad někdo hádat,místo aby napsal něco rozumného?Dnes jsem taky s jedním takovým chytrolínem mluvil,co má měřák za 80 000 a tvrdil,že je signál naprosto v pořádku.Ovšem jíný TV opravář,mi potvrdil mou doměnku a že se také setkává s tím co popisuji a neví proč se to děje.Zatím nezaznamenal žádné anomálie v signálu,jen podezíral přijímače,jako možnou příčinu a je rád,že jsem mu konkrétní možnost se signálem nastínil.Pokud tě to uklidní,tak jako hoby jsem opravoval od 10 let TV,čili 38 let.Nakonec i radiokomunikace připustily mou doměnku ,jako pravděpodobnou příčinu.
Myslím, že tu plácáš akorát Ty a pravdy se dobrat nechceš, pokud máš problém a Rohla Jan se Tě logicky zeptal na naměřené hodnoty, tak mu opáčíš že nemáš měřák. Pokud Ti zde napíši jak jedině se dobereš pravdy-pak taky plácám, takže to je těžké. Zatím akorát víme, že jeden chytrolín s měřákem něco řekl a druhý opravář TV taky něco řekl a to je vše. Radiokomunikace připustiy Tvou domněnku-jakou? Každý si něco myslí ale nějaké exaktní hodnoty nejsou nikde. Ztráta času-asi tak.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #77 kdy: 13. 02. 2014, 20:17:05 »
Tak ten čas neztrácej.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #78 kdy: 13. 02. 2014, 20:47:08 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Já nemám přístroj na měření signálu,neživím se tím.
...to není o tom, jestli se tím živíš anebo ne. Spousta diskuterů zde má antény jako hobby a jsou mezi nimi i takoví, kteří měřák mají. Pochop jednu věc, buďto si pozveš nějakou odbornou firmu, která proměří a eventuelně i "opraví-vylepší" Tvůj antenní systém. Eventuelně Ti řekne, že Tvůj AS je v pořádku a v okolí je zdroj rušení. Poté můžeš podat podnět k prošetření na ČTÚ a domáhat se nápravy. Jinak je toto téma jen mlácení prázdné slámy a nikdy se pravdy nedobereš.
Promiň,ale tohle není odpověď odborníka,ale jen plácala prázdné slámy,to pochop.Pokud chceš něco napsat,tak jen něco rozumného k věci.Nebudu neustále dokola opakovat co jsem vyzkoušel,jaké jsou poznatky a co na to anténář.Nebo to snad chce někdo stokrát,aby to pochopil?Chce se snad někdo hádat,místo aby napsal něco rozumného?Dnes jsem taky s jedním takovým chytrolínem mluvil,co má měřák za 80 000 a tvrdil,že je signál naprosto v pořádku.Ovšem jíný TV opravář,mi potvrdil mou doměnku a že se také setkává s tím co popisuji a neví proč se to děje.Zatím nezaznamenal žádné anomálie v signálu,jen podezíral přijímače,jako možnou příčinu a je rád,že jsem mu konkrétní možnost se signálem nastínil.Pokud tě to uklidní,tak jako hoby jsem opravoval od 10 let TV,čili 38 let.Nakonec i radiokomunikace připustily mou doměnku ,jako pravděpodobnou příčinu.
No Radiokomunikace Ti mohly maximálně sdělit, jestli nezaznamenaly poruchy na svých technologiích a s jakými závadami se nejběžněji setkávají diváci, případně jaké potíže bývají v některých lokalitách, ale závěrem Tě vždycky odkáží na servis anténní techniky a pokud servis anténní techniky potvrdí rušení, se kterým si neporadí na místě, na řadě je ČTÚ. Rušení vzdálenými vysílači ze zahraničí se děje v případě specifického vlivu počasí a nedávno o takovém období informovaly Radiokomunikace v tiskové zprávě zveřejněné i na Digizone, nicméně není to trvalý stav. Je docela možné, že ta Bukovka pro příjem není vhodná, potom je na místě zkusit jiné, byť vzdálené vysílače. dost by mě zajímalo, jak jsou na tom Vaši sousedé. Taky je možné, že jste v tak nešťastné lokalitě, že příjem budete muset řešit satelitem, nebyl byste první ani poslední. Jsou lokality, kdy mají lidi příjem odrazu, který se mění s ročním obdobím, takže jakmile napadne sníh pohnou anténou jiným směrem, aby měli bezporuchový příjem.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #79 kdy: 13. 02. 2014, 21:05:50 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Já nemám přístroj na měření signálu,neživím se tím.
...to není o tom, jestli se tím živíš anebo ne. Spousta diskuterů zde má antény jako hobby a jsou mezi nimi i takoví, kteří měřák mají. Pochop jednu věc, buďto si pozveš nějakou odbornou firmu, která proměří a eventuelně i "opraví-vylepší" Tvůj antenní systém. Eventuelně Ti řekne, že Tvůj AS je v pořádku a v okolí je zdroj rušení. Poté můžeš podat podnět k prošetření na ČTÚ a domáhat se nápravy. Jinak je toto téma jen mlácení prázdné slámy a nikdy se pravdy nedobereš.
Promiň,ale tohle není odpověď odborníka,ale jen plácala prázdné slámy,to pochop.Pokud chceš něco napsat,tak jen něco rozumného k věci.Nebudu neustále dokola opakovat co jsem vyzkoušel,jaké jsou poznatky a co na to anténář.Nebo to snad chce někdo stokrát,aby to pochopil?Chce se snad někdo hádat,místo aby napsal něco rozumného?Dnes jsem taky s jedním takovým chytrolínem mluvil,co má měřák za 80 000 a tvrdil,že je signál naprosto v pořádku.Ovšem jíný TV opravář,mi potvrdil mou doměnku a že se také setkává s tím co popisuji a neví proč se to děje.Zatím nezaznamenal žádné anomálie v signálu,jen podezíral přijímače,jako možnou příčinu a je rád,že jsem mu konkrétní možnost se signálem nastínil.Pokud tě to uklidní,tak jako hoby jsem opravoval od 10 let TV,čili 38 let.Nakonec i radiokomunikace připustily mou doměnku ,jako pravděpodobnou příčinu.
No Radiokomunikace Ti mohly maximálně sdělit, jestli nezaznamenaly poruchy na svých technologiích a s jakými závadami se nejběžněji setkávají diváci, případně jaké potíže bývají v některých lokalitách, ale závěrem Tě vždycky odkáží na servis anténní techniky a pokud servis anténní techniky potvrdí rušení, se kterým si neporadí na místě, na řadě je ČTÚ. Rušení vzdálenými vysílači ze zahraničí se děje v případě specifického vlivu počasí a nedávno o takovém období informovaly Radiokomunikace v tiskové zprávě zveřejněné i na Digizone, nicméně není to trvalý stav. Je docela možné, že ta Bukovka pro příjem není vhodná, potom je na místě zkusit jiné, byť vzdálené vysílače. dost by mě zajímalo, jak jsou na tom Vaši sousedé. Taky je možné, že jste v tak nešťastné lokalitě, že příjem budete muset řešit satelitem, nebyl byste první ani poslední. Jsou lokality, kdy mají lidi příjem odrazu, který se mění s ročním obdobím, takže jakmile napadne sníh pohnou anténou jiným směrem, aby měli bezporuchový příjem.
Mik Kotanen,
přesně tak-shodou okolností jsem v blízké lokalitě už příjem realizoval (Hrušovany, Lažany, Žíželice-mám zde široké příbuzenstvo). V drtivé většině případů se mi osvědčilo zvolit jako výchozí vysilač Krašov.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #80 kdy: 14. 02. 2014, 02:17:29 »
Mik kotanen
No Radiokomunikace Ti mohly maximálně sdělit, jestli nezaznamenaly poruchy na svých technologiích a s jakými závadami se nejběžněji setkávají diváci, případně jaké potíže bývají v některých lokalitách, ale závěrem Tě vždycky odkáží na servis anténní techniky a pokud servis anténní techniky potvrdí rušení, se kterým si neporadí na místě, na řadě je ČTÚ. Rušení vzdálenými vysílači ze zahraničí se děje v případě specifického vlivu počasí a nedávno o takovém období informovaly Radiokomunikace v tiskové zprávě zveřejněné i na Digizone, nicméně není to trvalý stav. Je docela možné, že ta Bukovka pro příjem není vhodná, potom je na místě zkusit jiné, byť vzdálené vysílače. dost by mě zajímalo, jak jsou na tom Vaši sousedé. Taky je možné, že jste v tak nešťastné lokalitě, že příjem budete muset řešit satelitem, nebyl byste první ani poslední. Jsou lokality, kdy mají lidi příjem odrazu, který se mění s ročním obdobím, takže jakmile napadne sníh pohnou anténou jiným směrem, aby měli bezporuchový příjem.

Radiokomunikace mi už loni v létě sdělily,že provedly kontrolu záznamu datového toku BH a že ani nic neměnily na technologii.To se nakonec i potvrdilo,jak jsem již psal,že problém není z vysílače.O problému se dozvěděly ode mě a dříve jak psal,,,antenak,,,již od něho.Jak jsem již několikrát psal,tak soused z Biliny,,,antenak,,,další z Peruce,nyní i přímo z Loun a Libochovic,potvrzují stejný problém.Takže se jedná o poměrně rozsáhlou oblast,kde k rušení nahodile dochází.Opět opakuji,třeba 3 měsíce k ničemu alespoň u mě nedochází,pak zas se to objeví jen jednou za den,nebo půl dne a to po celý rok.Od počátku DVBT z BH žádný problém,až poslední rok.Ano,článek o inverzi ,jenž zveřejnily čra ,jsem četl,ovšem takřka celoroční inverze,to asi nebude ten problém.Možná ten článek vznikl právě díky stejným problémům,které popisuji já i kolegové.Teorii o rušení Polákama je pravděpodobná,jelikož vysílají na stejných kanálech a když si vezmeme směr z LN na ÚL ,tak v podstatě je to směr Wroclaw a to je k55 a k58.Po rozhovoru tuto možnost připustil i technik čra.Když dokázal Trutnov rušit Poláky až u moře,co by ne.Všechny možnosti Vámi popisované,jsou pochopitelně známé.Jak jsem již psal,mám možnost přijímat Klínovec a CV,ale mux3 jen z ÚL.Jenže k35 z CV,je již taky potlačen nějakým vysílačem,takže to zrovna dobré řešení není.Prostě se musí zjistit co to opravdu dělá a nyní,když už nás je víc,by se mohlo zkusit to ČTU.Třeba se tu ještě někdo ozve,kdo má stejný problém s příjmem.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #81 kdy: 14. 02. 2014, 06:57:19 »
Doted jsi nenapsal nejake hodnoty z mereni tech tvych udajnych antenaru, kdovi jaci antenari to jsou a zda maji znalosti a vybaveni + um na dnesni digitalni prijem.Dokud nenapises vice, je to jen placani.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #82 kdy: 14. 02. 2014, 18:18:42 »
Teorii o ruseni Polaky neverim, bud je to moc daleko, nebo dost bokem, taky pres hory. Navic nejde jen o jeden kanal, to by byla prilis velka nahoda kdyby bylo Polskem zarusene vic kanalu.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #83 kdy: 14. 02. 2014, 18:53:58 »
Taky nevěřím tomu, že by šlo o rušení signálem z dálky. Vždyť i v jednom příspěvku bylo, že se rušící signál přesouvá a že je vidět i při přepnutí na analog. Podle mě je to nějaký blízký zdroj rušení.


antenak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #84 kdy: 14. 02. 2014, 20:13:42 »
Pánové, zaráží mne, že nejvíc rad kde je chyba a jak ji odstranit mají machři kterých se to ani v nejmenším netýká.Já si samozřejmně vím rady jak příjímat jiné vysílače, ale bohužel v Bílině nemám jinou možnost, protože ani z jednoho směru není mož né přijímat použetlný signál pro STA, TO ANI NEMLUVÍM O TOM ,ŽE BYLA ODEBRÁNA LICENCE PRO VYSÍLAČ TEPLICE VODOJEM KDYŽ MUSÍ BÝT KAŽDÉMU JASNÉ, ŽE VYSÍLAČ KRUŠNOHOR KANÁL Č.21 JE NA 2 VĚCI ,  NA NIC A NA HO.... tO SAMÉ BYLO JIŽ S MUXEM4.NEJDŘÍV TO SPUSTILI Z USTÍ , ALE TO HRÁLO OD CEDULE K CEDULI, TAK TO SPUSTILI S VODOJEMU KTERÝ POKRYJE SIGNÁLEM VELKOU ČÁST SEV. ČECH. pODLE MNE OD SAMÉHO ZAČÁTKU JE DVBT ŘÍZENO NEODBORNÍKY. ŽE RUŠENÍ EXISTUJE TOSE NEDÁ POPŘÍT,JE TO POSTŘECH NĚKOLIKA LIDÍ, KTEŘÍ SE PŘED TÍM EVIDENTNĚ NIKDY NEVIDĚLI.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #85 kdy: 15. 02. 2014, 16:06:00 »
Doporucuji se nejprve naucit s PC a vypinat CapsLock.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM