Autor Téma: problémy s digitálem  (Přečteno 32302 krát)

antenak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #60 kdy: 05. 02. 2014, 07:27:21 »
To možné není,protože nikdo v okolí poll ani jiné síto nemá, bydlím v panel. domě a kromě nás, máme jako jediní udělanou STA,anteny nepoužívají, mají kabelovku UPC.Je zajímavá, že mux4 kanal č. 30 zTeplického vodojemu ,Pařízek, to neruší.Jinak STA jsem dělal sám,vše mám řešeno  pevně laděnými komponenty, rozvod řešen do hvězdy,tak-že mohu kohokoli připojit a nebo odpojit.V současné době se rušení neprojevuje. Co se týká přístrojů, nejhůř jsou na tom co se tý ká rušení Samsungy řady B, a sharpy.A ještě co jsem vypozoroval.Jsou dva typy rušení ,alespon u mne.1 typ- rapidně poklesne síla signálu+ velká chybovost. 2 typ-síla signálu je stabilní, pouze chybovost je příšerná.Zkoušel jsem opravdu všechno, včetně výměny  komponentů, bez ůspěchu. Nechám to na Pána boha.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #61 kdy: 05. 02. 2014, 14:36:26 »
A jak je na tom MUX3? U MUX1 a MUX2 v případě lokality Peruc se může jednat o preecho Buková hora x Jedlová hora.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #62 kdy: 05. 02. 2014, 14:50:13 »
A jak je na tom MUX3? U MUX1 a MUX2 v případě lokality Peruc se může jednat o preecho Buková hora x Jedlová hora.
Vždyť jsem to psal MUX1 33k ,MUX 2  58k ,je jak z ÚL ,tak z CV ,nikdy nebyl žádný problém,a  MUX3 55k,ten je pouze z  Úl a dělá to taky. Navíc 43k z LB MUX 1 a 40 k z Trutnova MUX 1  a taky to dělaj.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #63 kdy: 06. 02. 2014, 12:05:43 »
Včera ve 23 h se to objevilo u mě na 58k, asi třikrát se obraz rozložil na proužky horizontálně,něco jako na fotce co jsem sem dal,ale zhruba jen jedna třetina z celkové plochy obrazu.Několikrát se umlčel na 1s zvuk a nebo se ozvalo písknutí.I dnes ráno při snídani s novou se to objevilo.Nyní dvě hodiny to nedělá nic.Kolega 4km vzdálený nepozoroval včera nic.Také se někdy stává,že přes obraz přeběhne šikmo pruh s bílými skvrnami.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #64 kdy: 06. 02. 2014, 12:33:02 »
Nějak se mi to nezdá, to jako s tou Colorkou točíte kolem dokola jako čamrda? Pozval bych anténáře, který by navrhl nejvhodnější směr a už bych na to nechytal. To že se něco rozpadne do řádků nebo kostek může mít v různých situacích různou příčinu a není to důkaz ničeho. Dokonce i to, že soused z vedlejší vesnice má poodobný problém nemusí nic znamenat. Když se Vám nechce volat anténáře a myslíte, že jste rušen, tak oslovte ČTÚ, tady už není co řešit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #65 kdy: 06. 02. 2014, 12:50:05 »
Nějak se mi to nezdá, to jako s tou Colorkou točíte kolem dokola jako čamrda? Pozval bych anténáře, který by navrhl nejvhodnější směr a už bych na to nechytal. To že se něco rozpadne do řádků nebo kostek může mít v různých situacích různou příčinu a není to důkaz ničeho. Dokonce i to, že soused z vedlejší vesnice má poodobný problém nemusí nic znamenat. Když se Vám nechce volat anténáře a myslíte, že jste rušen, tak oslovte ČTÚ, tady už není co řešit.
Já přece nepíšu ,že točím anténou dokola.Anténa je namířena na bukovku.Jak jsem psal,anténář se vyjádřil,že není schopen něco takového odhalit ani s přístrojem za 100 000.Ano,jedině to čtu,ale po zkušenostech ohledně pařízka,raději nekomentuju.Tak já jen informuji o problému,třeba se ještě někdo ozve.

Tak jsem volal kolegovi jestli mu to nedělá na 58k a dnes prý dělá,už se to dvakrát zakouslo.Je to jasný,je to nějaké rušení,jenže jaké.
« Poslední změna: 06. 02. 2014, 13:22:21 od tako50 »


antenak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #66 kdy: 06. 02. 2014, 20:13:30 »
Pánové,nevím jestli má ještě smysl toto téma rozebírat, myslím si totiž že stejně nikoho s radiokomunikací tyto zkutečnosti nezajímají, myslí si že jsme si tento problém vymysleli. Ale já vím , že máme pravdu. Jestli to pomůže tak dnes několikrát výpadek mux1 B.hora kanál 33, během přenosu z parlamentu  rozpad obrazu až  do krátkého výpadku signálu. Během odpoledne až dosud několikrát, pouze v menší míře.Ostatni muxy v pohodě. Popravdě už to neřeším, protože stejně nemám šanci na něco přijít.Musel bych se z toho zbláznit. Nejvíc mne trápí jak tyto výpadky vysvětlit sousedům,že jsem v tom nevinně, někteří si myslí, že je chyba ve spol. anténě.Je přeci logické, že jsme každý z jiného regionu a problém máme všichni stejný. To přeci není náhoda, někde musí být chyba.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #67 kdy: 06. 02. 2014, 20:18:52 »
Citace
Jak jsem psal,anténář se vyjádřil,že není schopen něco takového odhalit ani s přístrojem za 100 000.

Vymente antenare,kdovi co jste si sehnal za "odbornika".Jste s temi probemy temer sam,takze problem hledejte hlavne u sebe.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #68 kdy: 06. 02. 2014, 20:27:14 »
Citace
Jak jsem psal,anténář se vyjádřil,že není schopen něco takového odhalit ani s přístrojem za 100 000.

Vymente antenare,kdovi co jste si sehnal za "odbornika".Jste s temi probemy temer sam,takze problem hledejte hlavne u sebe.
Být anténářem, tak se do toho taky moc nehrnu. Podle popisu nejde o trvalý problém, ale v podstatě náhodné rušení. Takže můžu 5x přijet a 5x nic zvláštního nezměřit.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #69 kdy: 06. 02. 2014, 20:46:29 »
Citace
Jak jsem psal,anténář se vyjádřil,že není schopen něco takového odhalit ani s přístrojem za 100 000.

Vymente antenare,kdovi co jste si sehnal za "odbornika".Jste s temi probemy temer sam,takze problem hledejte hlavne u sebe.
Ty hlavně nejsi žádný odborník,protože odborník nemůže psát to co ty.Přemýšlej,než něco plácneš.


ROHLA JAN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #70 kdy: 13. 02. 2014, 09:59:25 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Věnuji se problematice TV/R příjmu více než 25 let, není to mé hlavní zaměstnání, ale sem-tam někomu vycházím vstříc....


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #71 kdy: 13. 02. 2014, 12:48:17 »
Takže to vypadá,na pravděpodobné rušení polskými vysílači a vlivem počasí se to toulá v poměrně široké oblasti.Dnes jsem získal informaci od libochovic,kde dotyčný kvůli tomu koupil i novou tv a ta to dělá taky.Najednou se umlčí zvuk a pomůže jen přepnutí na jiný  kanál,nebo mux a nebo vypnutí.To samé pozoruji i já a nejen já.Dnes se to objevilo na k58 okolo 8:30 , včera zase na k33 asi v 9 h  a pak asi v 17 h .To potvrdil i kolega z biliny.ČTU,no,nevím,moc tomu nevěřím,že se tím budou zabývat.Nakonec budu muset přijímat klínovec,chomutov a z úl jen k 55 .


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #73 kdy: 13. 02. 2014, 12:53:40 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Já nemám přístroj na měření signálu,neživím se tím.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:problémy s digitálem
« Odpověď #74 kdy: 13. 02. 2014, 19:13:07 »
...no a popiš nám, co ti vůbec hlásí měřák na jednotlivých muxech.......síla signálu, C/N, MER, BER před i po FEC, případně ECHO......potom můžeme být chytřejší ........
Já nemám přístroj na měření signálu,neživím se tím.
...to není o tom, jestli se tím živíš anebo ne. Spousta diskuterů zde má antény jako hobby a jsou mezi nimi i takoví, kteří měřák mají. Pochop jednu věc, buďto si pozveš nějakou odbornou firmu, která proměří a eventuelně i "opraví-vylepší" Tvůj antenní systém. Eventuelně Ti řekne, že Tvůj AS je v pořádku a v okolí je zdroj rušení. Poté můžeš podat podnět k prošetření na ČTÚ a domáhat se nápravy. Jinak je toto téma jen mlácení prázdné slámy a nikdy se pravdy nedobereš.