Autor Téma: Převod VHS do digitálu  (Přečteno 14147 krát)

Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Převod VHS do digitálu
« kdy: 29. 12. 2013, 15:04:07 »
Dobrý den, nevíte někdo, kde nechat kvalitně převést záznam z VHS do digitální podoby? Ideálně v okolí Liberce. Jedná se o jednu videokazetu s cenným obsahem. Děkuji za přínosné rady.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2013, 17:24:07 »
jde to přes firmu, stači napsat do googlu, a nebo si to můžeš převézt sám ;) obojí dvojí je možné.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2013, 18:09:17 »
jde to přes firmu, stači napsat do googlu, a nebo si to můžeš převézt sám ;) obojí dvojí je možné.
Měl jsem na mysli kvalitně. Prostý převod bez následných úprav bude ve výsledku katastrofa.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2013, 18:11:15 »
jde to přes firmu, stači napsat do googlu, a nebo si to můžeš převézt sám ;) obojí dvojí je možné.
Měl jsem na mysli kvalitně. Prostý převod bez následných úprav bude ve výsledku katastrofa.

však si video naimportujete do pc a ve video editoru jej upravíte dle libosti, a dvd si taktéž vytvoříte sám ;)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2013, 18:11:53 »
Proto si doma uchovávám staré tzv.multimed.centrum ellion 700a,připojíš video a flešku/hdd/ a jen počkáš,na aukru se toho válí plno,jde to následovně zpracovat na pc,taky mám doma ještě plno vhs! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2013, 18:14:47 »
jde to přes firmu, stači napsat do googlu, a nebo si to můžeš převézt sám ;) obojí dvojí je možné.
Měl jsem na mysli kvalitně. Prostý převod bez následných úprav bude ve výsledku katastrofa.

však si video naimportujete do pc a ve video editoru jej upravíte dle libosti, a dvd si taktéž vytvoříte sám ;)
Kdybych si to chtěl udělat sám, nepsal bych zde do diskuze.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2013, 18:16:34 »
Proto si doma uchovávám staré tzv.multimed.centrum ellion 700a,připojíš video a flešku/hdd/ a jen počkáš,na aukru se toho válí plno,jde to následovně zpracovat na pc,taky mám doma ještě plno vhs! 8)
Rád bych to měl zpracované profesionálem, což já nejsem. Auto také dávám do servisu, vzhledem k tomu, že nejsem automechanik.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2013, 18:21:58 »
Měl jsem na mysli kvalitně. Prostý převod bez následných úprav bude ve výsledku katastrofa.
Prostý převod bez úprav je právě to nejlepší. Je potřeba odstranit jen chyby, většina dalších úprav je jen kouzlení z ničeho.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2013, 18:26:54 »
Měl jsem na mysli kvalitně. Prostý převod bez následných úprav bude ve výsledku katastrofa.
Prostý převod bez úprav je právě to nejlepší. Je potřeba odstranit jen chyby, většina dalších úprav je jen kouzlení z ničeho.
Jenže k tomu řádnému převodu je také potřeba kvalitní video, nejlépe profi. Pochybuji, že všechny ty firmy na internetu jím disponují. Možná má někdo na nějakou firmu reference...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #9 kdy: 29. 12. 2013, 18:48:02 »
Tak to se omlouvám,pokud to chcete digitálně vyčistit a upravit,ovšem bude to mastné,bohužel jsem se o takovou firmu nikdy nezajímal,neb veškéré upravy/fotky,krátké video/ mi dělál syn jakýmsi programem! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2013, 18:54:09 »
Tak to se omlouvám,pokud to chcete digitálně vyčistit a upravit,ovšem bude to mastné,bohužel jsem se o takovou firmu nikdy nezajímal,neb veškéré upravy/fotky,krátké video/ mi dělál syn jakýmsi programem! 8)
Myslím, že i bez toho digitálního vyčištění by to z profi přístroje vypadalo daleko lépe, než z domácího videorekordéru za pár stokorun. Ale mohu se samozřejmě mýlit.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2013, 20:28:41 »
Tak to se omlouvám,pokud to chcete digitálně vyčistit a upravit,ovšem bude to mastné,bohužel jsem se o takovou firmu nikdy nezajímal,neb veškéré upravy/fotky,krátké video/ mi dělál syn jakýmsi programem! 8)
Myslím, že i bez toho digitálního vyčištění by to z profi přístroje vypadalo daleko lépe, než z domácího videorekordéru za pár stokorun. Ale mohu se samozřejmě mýlit.
To, že by nějaký videorekorder přehrál kazetu výrazně lépe než jiný , to není příliš pravděpodobné. Jedinou zásadní věcí, která to může ovlivnit, je nastavení páskové dráhy a hlavně čistota hlav a bubnu. V tomto případě tedy postačí jakékoliv funkční a vyčištěné video. Já pro tyto účely schovávám S-VHSku od JVC.
 Pokud chceš, aby Ti to sestříhal profík, pak k tomu ovšem musíš udělat scénář a střihovou mapu. Jinak to těžko někdo bude dělat od pasu. To mu to pak taky můžeš hodit na hlavu. taky by bylo vhodné aspoň říct, o jaký záznam se jedná. Jinak se bude zpracovávat nějaký film, jinak reportáž, dovolená, rodinná událost nebo oslava, a podobně. Tohle je potřeba všechno vědět, aby člověk měl představu o tom, co bude potřeba dělat. Taky by bylo dobré vědět, kolik toho je na čas. Jedna kazeta může být 30 minut nebo taky 8 hodin. Opravdu profesionální výsledek ale není možné očekávat za pár korun. Většinou je potřeba asi 10x až 20x víc času na práci, než kolik dělá výsledný sestřih. A to jsem ještě optimista. Kdysi jsem si stříhal dovolené a rodinné události. Na 1 hodinu výsledného sestřihu je potřeba asi 5-10 hodin surového záznamu. To je potřeba nejdřív digitalizovat do PC. Pak to celé prohlédnout a vystříhat chyby. Následně sestříhat děj a udělat zvuk a prolinačky s titulky. Pak vyrendrovat a vypálit. To není práce na pět minut za pár babek.


LukePole

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2013, 21:43:24 »
Profesionální playery/rekordéry disponují korektorem časové základny (TBC), takže reprodukují záznamy výrazně lépe, než nějaké domácí zařízení za pár tisícovek. Další věcí je pak samozřejmě i kvalita analogově-digitálního převodníku, který se použije, protože opět nějaké domácí zařízení typu "TV karta za pětistovku" stěží dosáhne kvalit profesionálních HW A/D konvertorů. Službu přepisů VHS kdysi prováděla i Česká televize, ale jestli to ještě platí, je otázkou. Jestli ano, tak není co řešit a pokud ne, tak se obrátit na nějaké komerční videostudio, nejlépe takové, které profesionální technikou disponuje.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #13 kdy: 29. 12. 2013, 22:13:00 »
Profesionální playery/rekordéry disponují korektorem časové základny (TBC), takže reprodukují záznamy výrazně lépe, než nějaké domácí zařízení za pár tisícovek. Další věcí je pak samozřejmě i kvalita analogově-digitálního převodníku, který se použije, protože opět nějaké domácí zařízení typu "TV karta za pětistovku" stěží dosáhne kvalit profesionálních HW A/D konvertorů. Službu přepisů VHS kdysi prováděla i Česká televize, ale jestli to ještě platí, je otázkou. Jestli ano, tak není co řešit a pokud ne, tak se obrátit na nějaké komerční videostudio, nejlépe takové, které profesionální technikou disponuje.
Tak TBC má i ta moje S-VHSka od JVC. Druhý korektor pak mám na stříhacím a efektovém pultu. Je ovšem pravda, že tohle doma nemá každý. Ovšem pokud ta kazeta je první záznam, tak je dost těžké poznat rozdíl mezi přehrávání s TBC a bez TBC. To se spíš uplatní při kopírování kazet mezi sebou. Nicméně je to způsob, jak udržet kvalitu nahrávky na maximální možné míře.


Kuboslav Kuboslavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod VHS do digitálu
« Odpověď #14 kdy: 29. 12. 2013, 22:28:08 »
Doporučuji digitalnivzpominky.cz, pokud nechcete investovat cca 100,- za minutu u České televize tak nic lepšího neseženete.
Sony Bravia KDL-46EX505 + Smith CA-Modul IRDETO
Maximum E85 Multifocus Fe (1W - 13E - 19E - 23E)
Skylink (MULTI HD) - již nepoužíváno
O2TV via VDSL 80Mbit
DVB-T: Krašov + Košutka, Mux 1-4, 7, 8 + Hogen Bogen (ARD, ZDF, BR MUX)
MediaCentre: Evolve Blade MINI HD