Autor Téma: "nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)  (Přečteno 27028 krát)

Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Hezké svátky všem. Rád bych získal nějaká doporučení a informace na základě nichž bych vybral stb pro svou matku (72 let). Nepotřebuje žádnou hitparádu s přehráním bůhví čeho, jde jen o to, aby uměl "přechroustat" chyby v Pařízkově vysílání. Bohužel máti vlastní televizor Samsung béčkové řady, takže prožívá na kanálech těchto sítí "kostkované" vánoce.
Vůbec bych se nezlobil, kdyby to byl stb, který se dá "schovat" za TV a dopředu vytáhnout infračidlo. Podporovat by měl nejen HD vysílání, ale také dolby DD, ve kterém vysílá např TVP1 HD. Rád bych, kdyby se mi vyjádřili zkušení bardi z Ostravy a okolí, proto je má otázka směrována nejen StasimuDDR. Děkuji pěkně
« Poslední změna: 25. 12. 2013, 11:45:46 od Karlos66 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #1 kdy: 25. 12. 2013, 12:54:38 »
Mně hrají Pařízkovy MPXy naprosto v pohodě na obyčejnou ALMAu za 500,- Kč. Takže problém nebude v přijímačích ale v anténě. Zjisti si kvalitu signálu, a pak se tu můžeme o něčem bavit. Pokud nemáš MER aspoň 22dB, tak se nediv, že Ti to nehraje. MPX3,4 a RS7 mají vyšší nároky na kvalitu signálu na anténě, než MPX1 a 2, které používají robustnější modulaci.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #2 kdy: 25. 12. 2013, 15:30:22 »
Taky moc nechápu ty neustálé řeči o problémech. Pařízkovy sítě mi vždy fungovali naprosto bezproblémů na všem co jsem k nim připojil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #3 kdy: 25. 12. 2013, 15:48:18 »
Karlos66, máš SZ (soukromou zprávu)!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #4 kdy: 25. 12. 2013, 17:53:15 »
Mně hrají Pařízkovy MPXy naprosto v pohodě na obyčejnou ALMAu za 500,- Kč. Takže problém nebude v přijímačích ale v anténě. Zjisti si kvalitu signálu, a pak se tu můžeme o něčem bavit. Pokud nemáš MER aspoň 22dB, tak se nediv, že Ti to nehraje. MPX3,4 a RS7 mají vyšší nároky na kvalitu signálu na anténě, než MPX1 a 2, které používají robustnější modulaci.
Problém v anténním rozvodu je mimo mísu, je to bytový dům s cca 1 rok rekonstruovanou STA. U samosprávy je k mání měřící protokol od firmy, která to dělala. Chovali se velmi seriozně a na naše výhrady s kostkováním obrazu reagovali tak, že přijeli a měřili na ÚZ znovu parametry. Problém je skutečně jen u TV Samsung LExxBxx a menšího typu Panasoniců. Ostatně o tom se psalo i zde v rubrice Televizory, kterou jsem zevrubně prostudoval.
Takže prosím o konkrétní rady k stb a pokud je nemáte, zdržte se, prosím, komentářů.
Děkuji tímto Stasimu-DDR, který asi jediný místní příjmové problematice rozumí za věcnou radu.
K.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #5 kdy: 25. 12. 2013, 19:55:58 »
Pane Rozsíval zkuste si připojit k muxu 4 Digipal 2 TX a napište nám výsledek.A zdaleka se nejedná pouze o tento jinak velmi dobrý základní SD stb.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #6 kdy: 25. 12. 2013, 20:20:25 »
Děkuji tímto Stasimu-DDR, který asi jediný místní příjmové problematice rozumí za věcnou radu.
K.
   A ta rada je?Pokud to není teda tajný.Třeba by to pomohlo více lidem.Já teda tvrdím,že pokud si to pařízek nedá dohromady,tak s tím budou neustále problémy.Jiný přijímač může pomoci lidem,kteří nejsou náročný,všímavý,přesto potíže přetrvávají.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #7 kdy: 25. 12. 2013, 21:04:11 »
Děkuji tímto Stasimu-DDR, který asi jediný místní příjmové problematice rozumí za věcnou radu.
K.
   A ta rada je?Pokud to není teda tajný.Třeba by to pomohlo více lidem.Já teda tvrdím,že pokud si to pařízek nedá dohromady,tak s tím budou neustále problémy.Jiný přijímač může pomoci lidem,kteří nejsou náročný,všímavý,přesto potíže přetrvávají.
dostal jsem tip na konkrétní box


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #8 kdy: 25. 12. 2013, 22:00:24 »
Není tajné zveřejnit na jaký? :)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #9 kdy: 25. 12. 2013, 22:43:30 »
Mně hrají Pařízkovy MPXy naprosto v pohodě na obyčejnou ALMAu za 500,- Kč. ..
Neni duvod neverit. Stejne jako neni duvod neverit majitelum TV Samsung B650, kteri problem opakovane popisovali v sousednim vlakne (priklad 1, priklad 2).

Takže problém nebude v přijímačích ale v anténě.
Chybny zaver. To ze je prijem na nekterych prijimacich (klidne vetsine) bez problemu neznamena ze je vysilano vse v poradku. To plati nejen pro tento konkretni problem s obrazem.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #10 kdy: 25. 12. 2013, 23:20:33 »
Asi ten problém bude zvládat DI-WAY ten HD kolem 800,-. :)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #11 kdy: 25. 12. 2013, 23:43:46 »
Asi ten problém bude zvládat DI-WAY ten HD kolem 800,-. :)
nevím jak nový model di-way 200, ale starší model DI-WAY T-100HD PVR to zvládal bez kostek, měl jsem ho na pár dní půjčen od kolegy z práce. Bohužel ale na některých PL HD stanicích nešel zvuk, zřejmě nebyl podporován formát dolby nebo dolby DD (omlouvám se za příp. nepřesnost). Mimo jiné mi byl doporučen jako možná varianta např. přijímač Miton. I zde na foru se o něm Stasi-DDR již zmiňoval.
Jinak problém trefně vystihl ivovi, prostě bohužel dnes je to tak jak to je, někdo má potíž a jiný ne :). Každopádně všem děkuji za reakce a přeji klidné svátky a pevné zdraví v novém roce a víru v to, že se mám i ten příjem zlepší. Příští rok nás čeká pěkná podívaná (ZOH v Soči)


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #12 kdy: 26. 12. 2013, 17:26:55 »
Já jsem kdysi používal přijímač Golden Media 8060  FTA na pozemní příjem muxu 4 a rs 7 v práglu/měl výstup hdmi a scart/.Kamarád mi ho koupil u satmaniaka v polsku.Kdysi ho měli i v ostravě u známých sat firem.Už se,ale nevyrábí misto něj prodavají jiný typ,ale ten nemám vyzkoušený ,protože mám led panasonic podporujicí mpg 4 HD vysilání.
Box skončil u kamaráda na chatě... Ještě mám doma 2 tunerák sencor ten taký chodí akorát ho nemůžu dát pryč ,nahravám na něj ordinaci..cesty domů pro manželku ..má v sobě hardisk 160GB...ten chodí v pohodě taky.


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #13 kdy: 26. 12. 2013, 17:38:47 »
JInak měl jsem doma asi 2 měsíce než se minulý týden prodal tak combo reciver Golden Media U2 HD podporující T2 pozemní vysilání.Box byl taky dovezen z polska od sat maniaka a naprosto chodil v pohodě bez žádného kostkování v četně nahravání a úpravy v pc jak satelitní nahrávky tak pozemní...a hlavně u těch godenů je obrovská sw podpora nwších severních sousedů.To se týká  ariv optik atd.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:"nekostkující" stb pro RS 7 a Mux4 (otázka hlavně pro StasiDDR)
« Odpověď #14 kdy: 26. 12. 2013, 20:26:24 »
Jan Poctivý: Honzo neblázni. Je jasné že takové staré MPEG2 šroty jsem nezkoušel a už ani vzhledem k RS7 ani zkoušet nebudu. A to přesto že třeba na SD Technisaty DVB-S nedám dodnes dopustit ale prostě doba je už někde úplně jinde.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.