Autor Téma: Československé a ostatní filmy v hd rozlišení o Vánocích a Novém roce  (Přečteno 29841 krát)

Pavel P.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Československé a ostatní filmy v hd rozlišení o Vánocích
« Odpověď #45 kdy: 26. 12. 2013, 18:05:54 »
co je pravdy na tom, že Markíza letos vysílala v HD i české pohádky?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Československé a ostatní filmy v hd rozlišení o Vánocích
« Odpověď #46 kdy: 27. 12. 2013, 10:55:00 »
co je pravdy na tom, že Markíza letos vysílala v HD i české pohádky?
Pravda je taková, že ty filmy vysílala


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Československé a ostatní filmy v hd rozlišení o Vánocích
« Odpověď #47 kdy: 27. 12. 2013, 11:59:43 »
Nova má opět minimum HD obsahu, vypadá to, že vysoké rozlišení není jejich priorita... to už Barrandov toho má víc.

Novu jsem o par novinek doplnil a dale ceske hd premiery na zdf hd


mrsalieri

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Byl jednou jeden král na Primě v HD nebyl.


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Byl jednou jeden král na Primě v HD nebyl.
Za to nemůžu, hd přepis k dispozici je, jen ho nezařadili, ČT zas vypustila z hd programu pohádku Kráslovský slib, i když původně ji měla odvysílat. Zase jsem jsem ale na posl. chvíli informoval o novém hd přepis obou dílů Princezny ze mlejna které byly ve velmi slušné kvalitě a v 16:9

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zase na druhou stranu Prima k mému šoku odvysílal v HD Sám doma 2 v HD, ačkoliv ho tak původně neavizovala. Je to o to zajímavější, že jednička byla v dost hnusném SD přepisu (ale alespoň 16:9). Škoda jen, že to zpackali pouze mono zvukem. Smutnější o to více, že Sám doma 2 byl jeden z prvních českých stereo dabingů a na Blu-Ray byl dokonce český dabing převeden v DTS, což se jen tak nevidí.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Zase na druhou stranu Prima k mému šoku odvysílal v HD Sám doma 2 v HD, ačkoliv ho tak původně neavizovala. Je to o to zajímavější, že jednička byla v dost hnusném SD přepisu (ale alespoň 16:9). Škoda jen, že to zpackali pouze mono zvukem. Smutnější o to více, že Sám doma 2 byl jeden z prvních českých stereo dabingů a na Blu-Ray byl dokonce český dabing převeden v DTS, což se jen tak nevidí.
:) V jiném fóru, které trochu sleduji si zase lebedili nad tohle verzí Sám domě 2 co dávali, protože tam zůstali zachované i všeljaké křiky, citoslovce, zpěv ve sprše z dabingu, které na bluray verzi nejsou - vyšmikli je a  nahradili je originálem -  a tím tam zanesli (pro někoho) rušivé přechody.
« Poslední změna: 28. 12. 2013, 02:38:49 od Malata1 Jak »


Pavel P.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Československé a ostatní filmy v hd rozlišení o Vánocích
« Odpověď #52 kdy: 29. 12. 2013, 00:35:47 »
Citace
Pravda je taková, že ty filmy vysílala

a Popelka? protože právě prý i tu vysílala v HD, plus Pyšnou princeznu 23.12. a s Čerty nejsou žerty, ale opravdu to nemám ověřené
« Poslední změna: 29. 12. 2013, 00:37:43 od Pavel P. »


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Nevím jestli to bylo HD nebo nebylo poněvadž bohužel Novu Cinemu HD nemám, nicméně ti Baroni včera i na prachobyčejném SD vypadali opravdu o dvě třídy lépe než kdysi.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


pepa novak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pekny den, priatelia :D

Tieto Vianoce sa jednoznacne zapisu do dejin MASIVNOU DAVKOU ceskoslovenskej klasiky v NATIVNOM HD formate. Mohli by sme pomali aj zhodnotit a oznacit filmy, ktore boli skutocne vysielane v NATIVNOM HD formate, alebo boli INE ako sme ich videli doteraz.
Za seba sa mozem vyjadrit takto:

svk:
Perinbaba - remastrovana HD, uz od minuleho roka, kvalita "nova"
Pacho hybsky zbojnik - remastrovane HD, novinka, kvalita "nova"
Medena veza, Orlie Pierko - tazko hodnotit, kvalita je velmi podobna tomu, co vydalo SME na DVD, chyba ostrost, ale faarebnost je pekna, porovnam to este s tym DVD, trufam si povedat ze podobna kvalita bude aj Majster kat,, kvalita "nova"
Utekajme uz ide - remastrovane HD, novinka, doslova iny film, Bydzovska bola vtedy poriadna kocka :), , kvalita "ct"

cz:
Pysna princezna, Princezna zo zlatou hvezdou - remastrovane HD, TOP  analyticka kvalita !!!, filmove zrno az vadi :D, Podobne je na tom Bol raz jeden kral, Cisarov pekar a Pekarov Cisar, to ale nie su novinky, v takejto kvalite som cakal Medenu vezu a Orlie Pierko :(,  kvalita "ct"
S tebou ma bavi svet - remastrovane HD, kvalita ale nie je ako pri filmoch Ako vytrhnut velerybe stolicku  a Ako dostat tatinka do polepsovny. Film je vycisteny, ma pekne farby, ale detaily sa nejako nekonaju. kvalita "nova"
popolusku som tentorok nesledoval, lebo ju mam z v nemecku vzdaneho BluRay disku a ani tam to nieje nejak oslnive.
Mrazik - velke prekvapenie, lebo ked som ho skusil na MDR, tak to bolo ako vzdy, za to vcera mi z neho na Nove spadla sanka :D. Vycistene, farby, ostrost v ramci moznosti doby a materialu. Bude to vyzva spojit tento obraz s povodnym slovenkym dabingom , kvalita "nova"
Nove ceske rozpravky ma nezaujimaju, tak ich nenahravam, nehodnotim.

Ak si chce niekto porovnat dobu pred HD a aktualnu HD, tak nech si pozrie filmy Ako dostat tatinka... a Ako vytrhnut velerybe... z CT-cka a potom na Markize. Na tej Markize stacia aj uputavky. je to hnus, velebnosti :D

PS:
kategorie: kvalita "nova" - novy remaster, krasne farby, vycistene, chybaju detaily
kvalita "ct" - novy remaster, je tam vsetko + filmove zrno povodneho negativu, ktore moze pre niekoho byt rusive, ale maximalna povodna kvalita





muf muf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nevíte někdo proč Nova přestala avizovat HD přepisy starších českých filmů? Např. S tebou mě baví svět atd.? A jsou to opravdu HD přepisy?
Včera jsem koukal na Hibernatus a myslím že to bylo v nativu.


mrsalieri

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A já bych zase řekl, že S tebou mě baví svět v HD třeba vůbec nebylo, ale v hodně kvalitní, nové, SD kopii... Což nic nemění na tom, že to vypadalo pěkně.


pepa novak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
hmmm, je to tazko posudit, zavysi to aj od toho ci sa robilo z negativu alebo pozitivu, ale ze by dali spravit len novy SD prepis, to sa mi v tejto dobe velmi nepozdava, skor by som povedal, ze si to dali spravit lacno


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pekny den, priatelia :D

Tieto Vianoce sa jednoznacne zapisu do dejin MASIVNOU DAVKOU ceskoslovenskej klasiky v NATIVNOM HD formate. Mohli by sme pomali aj zhodnotit a oznacit filmy, ktore boli skutocne vysielane v NATIVNOM HD formate, alebo boli INE ako sme ich videli doteraz.
Za seba sa mozem vyjadrit takto:

svk:
Perinbaba - remastrovana HD, uz od minuleho roka, kvalita "nova"
Pacho hybsky zbojnik - remastrovane HD, novinka, kvalita "nova"
Medena veza, Orlie Pierko - tazko hodnotit, kvalita je velmi podobna tomu, co vydalo SME na DVD, chyba ostrost, ale faarebnost je pekna, porovnam to este s tym DVD, trufam si povedat ze podobna kvalita bude aj Majster kat,, kvalita "nova"
Utekajme uz ide - remastrovane HD, novinka, doslova iny film, Bydzovska bola vtedy poriadna kocka :), , kvalita "ct"

cz:
Pysna princezna, Princezna zo zlatou hvezdou - remastrovane HD, TOP  analyticka kvalita !!!, filmove zrno az vadi :D, Podobne je na tom Bol raz jeden kral, Cisarov pekar a Pekarov Cisar, to ale nie su novinky, v takejto kvalite som cakal Medenu vezu a Orlie Pierko :(,  kvalita "ct"
S tebou ma bavi svet - remastrovane HD, kvalita ale nie je ako pri filmoch Ako vytrhnut velerybe stolicku  a Ako dostat tatinka do polepsovny. Film je vycisteny, ma pekne farby, ale detaily sa nejako nekonaju. kvalita "nova"
popolusku som tentorok nesledoval, lebo ju mam z v nemecku vzdaneho BluRay disku a ani tam to nieje nejak oslnive.
Mrazik - velke prekvapenie, lebo ked som ho skusil na MDR, tak to bolo ako vzdy, za to vcera mi z neho na Nove spadla sanka :D. Vycistene, farby, ostrost v ramci moznosti doby a materialu. Bude to vyzva spojit tento obraz s povodnym slovenkym dabingom , kvalita "nova"
Nove ceske rozpravky ma nezaujimaju, tak ich nenahravam, nehodnotim.

Ak si chce niekto porovnat dobu pred HD a aktualnu HD, tak nech si pozrie filmy Ako dostat tatinka... a Ako vytrhnut velerybe... z CT-cka a potom na Markize. Na tej Markize stacia aj uputavky. je to hnus, velebnosti :D

PS:
kategorie: kvalita "nova" - novy remaster, krasne farby, vycistene, chybaju detaily
kvalita "ct" - novy remaster, je tam vsetko + filmove zrno povodneho negativu, ktore moze pre niekoho byt rusive, ale maximalna povodna kvalita

Ahoj, díky za poznatky. Ten film Utekajme už ide z stv1 mě unikl, nahrával jsi ho?


pepa novak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nahraval, nahravam z DVB-T na nejakom STB na USB kluc :), nahravka je v TS, rozdelena po 1 GB. Spajat, strihat to budem niekedy neskor, teraz som na Vianoce venoval synovy CPU, tak nemam slusny pocitac na "pracu". ceske programy som nahvala do Stedreho dna na PC-cku, po stedrom dni na dm800se na HDD.