Autor Téma: Astra 2E  (Přečteno 80939 krát)

ksilt

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 137
    • ICQ komunikátor - 2326654
    • Zobrazit profil
    • last.fm
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #90 kdy: 05. 02. 2014, 09:44:38 »
Mozna by jeste stalo prelozit posledni odstavec, ktery i UK rezidenti oznacuji za hodne nevykly resp. nezvykly ve smyslu, ze se BBC vubec k necemu takovemu verejne vyjadruje.

The overspill of the BBC’s services will be reduced so viewers outside the UK will find it even harder to receive them. I know that this causes unhappiness to some of you living outside the UK. However, it is entirely appropriate because the BBC domestic services are for people living in the UK only

Presah dostupnosti BBC sluzeb bude omezen tak, ze divaci mimo uzemi UK budou mit problemy s jejich prijmem. Vim, ze to muze zpusobit smutek nekterym z vas zijicim mimo uzemi UK avsak je to naprosto v poradku, nebot domaci BBC sluzby jsou urceny pouze divakum zijicim na uzemi UK


Amen :-)



_ksilt.
| A2 28,2 |Prodelin 1244 | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #91 kdy: 05. 02. 2014, 09:50:10 »
Já neříkám, že mám potíže s příjmem. Jen že pozoruji změnu signálu ale to v řádech desetin. A to v konstalaci se zahraničním fórem. Signál s astry 2A tu byl vždycky vynikající obdobný 1N. Takže změna naprosto minimální. Čili signál na ten TP kolem 14,8dB SNR
Dřív jsem měl cca 15,6dB SNR. Může to způsobovat cokoliv náhoda. Podotýkám, že pouze polemizuji, že k tomu mohlo dojít není to oficiální.
Tak frekvence s S4C mě pouze zarazila jak je možné že mám signál 12,8dB SNR a klesne během sekundy na 11,5dBSNR a pak zase hned na plný a pořád. Ale to nechme stranou to s tím nemá co dělat.
DM800 se + 1m parabola nejlevnější od telesystems

v pohodě....jsem nevěděl, že měříš signál, to jde mimo mě. Mě stačí teploměr v přijímači. ale jak to tak pozoruju, budu muset pořídit nějaký měřák až se usadí 2E, bude se chystat 2G, atd....
mimochodem, existuje nějaký smysluplný měřák pro amatéra, který 1-2x do roka dělá něco na anténě, hlavní parametr: "aby v něm neleželo zbytečně moc peněz". nebude totiž výdělečný.
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


killors

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #92 kdy: 05. 02. 2014, 10:13:15 »
Já neříkám, že mám potíže s příjmem. Jen že pozoruji změnu signálu ale to v řádech desetin. A to v konstalaci se zahraničním fórem. Signál s astry 2A tu byl vždycky vynikající obdobný 1N. Takže změna naprosto minimální. Čili signál na ten TP kolem 14,8dB SNR
Dřív jsem měl cca 15,6dB SNR. Může to způsobovat cokoliv náhoda. Podotýkám, že pouze polemizuji, že k tomu mohlo dojít není to oficiální.
Tak frekvence s S4C mě pouze zarazila jak je možné že mám signál 12,8dB SNR a klesne během sekundy na 11,5dBSNR a pak zase hned na plný a pořád. Ale to nechme stranou to s tím nemá co dělat.
DM800 se + 1m parabola nejlevnější od telesystems

v pohodě....jsem nevěděl, že měříš signál, to jde mimo mě. Mě stačí teploměr v přijímači. ale jak to tak pozoruju, budu muset pořídit nějaký měřák až se usadí 2E, bude se chystat 2G, atd....
mimochodem, existuje nějaký smysluplný měřák pro amatéra, který 1-2x do roka dělá něco na anténě, hlavní parametr: "aby v něm neleželo zbytečně moc peněz". nebude totiž výdělečný.

Smysluplný měřák začíná na 4tis. I já jsem ho měl radši půjčený protože investice pro mě jako pro laika amatéra je naprosto zbytečná. Nyní mi stačí teploměry na dreamboxu, které ukazují hodnotu SNR BER atd. I když je to nepřesné, ale pouze orientační. Jakou máš parabolu plánuješ teda, že budeš chytat UK beam. Jestli jsem to dobře pochopil. Na ten ti doporučuji si ten měřák půjčit bude se ti ladit hned lépe. Protože na jednorázovku je taková investice vysoká tak to si radši kup za ty peníze pořádný přijímač.


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #93 kdy: 05. 02. 2014, 10:16:12 »
Já neříkám, že mám potíže s příjmem. Jen že pozoruji změnu signálu ale to v řádech desetin. A to v konstalaci se zahraničním fórem. Signál s astry 2A tu byl vždycky vynikající obdobný 1N. Takže změna naprosto minimální. Čili signál na ten TP kolem 14,8dB SNR
Dřív jsem měl cca 15,6dB SNR. Může to způsobovat cokoliv náhoda. Podotýkám, že pouze polemizuji, že k tomu mohlo dojít není to oficiální.
Tak frekvence s S4C mě pouze zarazila jak je možné že mám signál 12,8dB SNR a klesne během sekundy na 11,5dBSNR a pak zase hned na plný a pořád. Ale to nechme stranou to s tím nemá co dělat.
DM800 se + 1m parabola nejlevnější od telesystems

v pohodě....jsem nevěděl, že měříš signál, to jde mimo mě. Mě stačí teploměr v přijímači. ale jak to tak pozoruju, budu muset pořídit nějaký měřák až se usadí 2E, bude se chystat 2G, atd....
mimochodem, existuje nějaký smysluplný měřák pro amatéra, který 1-2x do roka dělá něco na anténě, hlavní parametr: "aby v něm neleželo zbytečně moc peněz". nebude totiž výdělečný.

Smysluplný měřák začíná na 4tis. I já jsem ho měl radši půjčený protože investice pro mě jako pro laika amatéra je naprosto zbytečná. Nyní mi stačí teploměry na dreamboxu, které ukazují hodnotu SNR BER atd. I když je to nepřesné, ale pouze orientační. Jakou máš parabolu plánuješ teda, že budeš chytat UK beam. Jestli jsem to dobře pochopil. Na ten ti doporučuji si ten měřák půjčit bude se ti ladit hned lépe. Protože na jednorázovku je taková investice vysoká tak to si radši kup za ty peníze pořádný přijímač.

O UK svazek se budu zajímat až se to ustálí a do 120 CM paraboly (jižní morava u Brna). takže zatím to nechávám tak. Když jsem ho před 2 týdny naladil víceméně náhorou na tu 80cm (28,2E na střed), tak jsem se docela radoval, ale jinak tuhle problematiku sleduju a vím, že to prostě v budoucnu NEBUDE. až podle 2E a referencí z fór se rozhodnu. a kdyžtak vyladím a vychytám SKY frekvence a zůstanu u SKY
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


killors

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #94 kdy: 05. 02. 2014, 10:30:11 »
Uk beam na 120cm to neklapne. Tím si možná tak pojistíš eu beam s rezervami. To ještě 100cm přidej pak ti řeknu s jistotou UK beam máš šanci budeš mít šancí po přechodu na 2E chytit.

Kdo ví co bude, channel 5HD se spekulovalo jak to bude FTA atd a ono ejhle přešlo to z FTV na pay. Takže sky si ten HD obsah zatím chrání to do FTA jen tak nepřejde.
« Poslední změna: 05. 02. 2014, 10:38:42 od Michal Norek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #95 kdy: 05. 02. 2014, 10:36:18 »
dubailove, ksilt:
jasně, BBC se vyjadřuje svým způsobem "politicky", ale je zajímavé že vůbec. PRostě mluví jako politici, ale všichni víme, že jim vůbec nejde o území za hranicí Belgie/Německo. Němci mají svoje Sky a dál je to úplně jedno.
Já hodně sleduju hlavně Comedy central, comedy central extra, dále se hodí verze +1h, prostě stejně pokud se člověk dostane ke SKY za rozumnou cenu (a podotýkám že je možný i oficiální příjem v Evropě, ovšem tam už neplatí "rozumná cena"), tak nemá cenu lovit na 2m antény nějaký BBC.
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #96 kdy: 05. 02. 2014, 10:46:16 »
Jak se to vezme. Může to být i dobrá investice, může se to dokonce i vyplatit. Ale paradoxně ne pro lidi, kteří mají relativní dostatek financí a dobré vyhlídky do budoucna. Taková parabola se vyplatí pro chudé, protože její provoz nic nestojí a teoreticky může vydržet bez problémů těch 15 let.
Dobře, to beru. ale kolik taková parabola stojí? mám za to, že aspoň 20k. nebo se pletu?
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


killors

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #97 kdy: 05. 02. 2014, 10:52:25 »
parabola prime focus 220cm 16tis + konvertor.


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #98 kdy: 05. 02. 2014, 10:56:11 »
parabola prime focus 220cm 16tis + konvertor.
zrovna jsem se právě chtěl zeptat, jestli tyhle paraboly http://shop.olmi.cz/oddeleni/63-paraboly-prime-focus jsou k tomu vhodné a odpověděl jsi mi ještě dřív :-)
Já byl 2 roky ve skotsku skoro nonstop, oblíbil jsem si vše, co bylo po zemi, tehdy ještě analogově, takže BBC 1+2, ITV 1, CH4 ale taková monstra se mi kvůli tomu stavět nechce.
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


killors

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #99 kdy: 05. 02. 2014, 11:01:41 »
parabola prime focus 220cm 16tis + konvertor.
zrovna jsem se právě chtěl zeptat, jestli tyhle paraboly http://shop.olmi.cz/oddeleni/63-paraboly-prime-focus jsou k tomu vhodné a odpověděl jsi mi ještě dřív :-)
Já byl 2 roky ve skotsku skoro nonstop, oblíbil jsem si vše, co bylo po zemi, tehdy ještě analogově, takže BBC 1+2, ITV 1, CH4 ale taková monstra se mi kvůli tomu stavět nechce.
Tak pokud to klapne tak na channel 4 ty bude stačit 80cm a freesat from sky karta kterou koupíš za párek a za pití na ebaye. A samozřejmě vhodný box který jí umí číst nejlépe skybox.


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #100 kdy: 05. 02. 2014, 11:12:49 »
parabola prime focus 220cm 16tis + konvertor.
zrovna jsem se právě chtěl zeptat, jestli tyhle paraboly http://shop.olmi.cz/oddeleni/63-paraboly-prime-focus jsou k tomu vhodné a odpověděl jsi mi ještě dřív :-)
Já byl 2 roky ve skotsku skoro nonstop, oblíbil jsem si vše, co bylo po zemi, tehdy ještě analogově, takže BBC 1+2, ITV 1, CH4 ale taková monstra se mi kvůli tomu stavět nechce.
Tak pokud to klapne tak na channel 4 ty bude stačit 80cm a freesat from sky karta kterou koupíš za párek a za pití na ebaye. A samozřejmě vhodný box který jí umí číst nejlépe skybox.

neber si to osobně, ale já nevím o čem mluvíš....vážně :-). "pokud to klapne" a "freesat from sky".....sorry, můžeš to vysvětlit? nejsem zase takový odborník....
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #101 kdy: 05. 02. 2014, 11:13:35 »
Sousedi když vidí ze střechy tu mojí offsetovou 150-tku, tak se popadají smíchy za břicho a nechápavě se ptají "co na to proboha chytaj"?
ptají se i ústy, nebo jen očima? a co jim na to říkáš?
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #102 kdy: 05. 02. 2014, 11:24:40 »
Samozřejmě, že nahlas. Jako bys nevěděl, že je u nás ve státě velká spousta křupanů a vidláků. A samozřejmě nejenom u nás.
ALe zase tak striktní bych nebyl. Jde o to, jak se zeptá. pokud s posměchem, tak je to křupan, jinak samozřejmě vědět nemusí a respektuju, že to, čím se tady "zabýváme", většina lidí jak u nás říkáme "negóme"
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


mircx

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #103 kdy: 05. 02. 2014, 12:01:07 »
Přečti si román Zaslepení (napsal Elias Canetti), je to super atraktivní kniha. Jedná se o příběh člověka, který tráví celý život ve svojí knihovně. Je neustále obklopen svazky knih, neustále něco čte a má spoustu nejrůznějších lidských slabostí, které by psychiatr považoval za první příznaky vážné duševní poruchy.
dík za tip.

další info zde:
http://www.skyinmadrid.com/pages/news.html

kdo bude zítra ráno zde a referovat změny v UK svazku? chce to co nejmenší průměr paraboly, na který to dotyčný nyní chytá a lokalitu prosím taky!
Ariva 200 HD, offset 80cm, multifokus 13°E,19,2°E,23,5°E (střed), 28,2°E


killors

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Astra 2E
« Odpověď #104 kdy: 05. 02. 2014, 12:21:19 »
parabola prime focus 220cm 16tis + konvertor.
zrovna jsem se právě chtěl zeptat, jestli tyhle paraboly http://shop.olmi.cz/oddeleni/63-paraboly-prime-focus jsou k tomu vhodné a odpověděl jsi mi ještě dřív :-)
Já byl 2 roky ve skotsku skoro nonstop, oblíbil jsem si vše, co bylo po zemi, tehdy ještě analogově, takže BBC 1+2, ITV 1, CH4 ale taková monstra se mi kvůli tomu stavět nechce.
Tak pokud to klapne tak na channel 4 ty bude stačit 80cm a freesat from sky karta kterou koupíš za párek a za pití na ebaye. A samozřejmě vhodný box který jí umí číst nejlépe skybox.

neber si to osobně, ale já nevím o čem mluvíš....vážně :-). "pokud to klapne" a "freesat from sky".....sorry, můžeš to vysvětlit? nejsem zase takový odborník....
Na TP 12480 v eu beamu se vysílá zakodovaná verze channel 4 vč +1 verze. Ten funguje na freesaf from sky kartu to je kartan na které buď skončilo předplatné a nebo byla již jako freesat from sky karta koupená. tudíž to půjde bez měsíčních poplatků a s ní i další nějaké programy. Ale hlavní je ta channel4.