Autor Téma: Zkušenosti s parabolou  (Přečteno 12383 krát)

KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zkušenosti s parabolou
« kdy: 06. 05. 2010, 15:53:36 »
Dobrý den máte někdo zkušenosti s touto parabolou? PRO 67 APP Panorama
Zajímalo by mě také jestli by s touto parabolou šel příjem z více družic. Díky za opovědi

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenosti s parabolou
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2010, 16:43:25 »
vlastní zkušenost nemám, ale lezu po střechách jako wifi technik skoro denně, vím, že se tato "novinka" v ČR prodává něco přes rok. Viděl jsem pouze 1 namontovaný kus na rodinném domě kde jsme realizovali připojení, majitel to měl tuším na Astru. Osobně bych preferoval zavedený tvar a osvědčené značky
Honda Enduro Team


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s parabolou
« Odpověď #2 kdy: 07. 05. 2010, 21:38:44 »
No tato parabola má tvar který je méně nápadný než klasické paraboly a já bych chtěl s touto parabolou realizovat příjem z 13,0°E, 19,2°E, 23,5°E a 28,2°E, pokud by to nešlo tak bych si vystačil s Monoblokem na 23,5°E + 28,2°E.
Mimochodem jaké paraboly (jejich výrobci) jsou nejkvalitnější, obecně vím že mezi ně patří Gibertini na jednom fóru jsem četl že je to "mercedes mezi parabolami".


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenosti s parabolou
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2010, 21:58:56 »
zdravím,
gilbertinka je slušná značka, ale některé konvertory (Inverto) jsou pro ni nevhodné, dokonce na to upozorňuje výrobce. Velmi kvalitní je třeba Fuba a slušný průměr EmmeEsse-právě s ní se konvertory Inverto používají docela úspěšně. Není špatná ještě FTE, měl jsem dobrou zkušenost s 85tkou železnou Mascom profi-dobrý poměr cena/výkon a zesílený festovní držák lnb, pěkné a přehledné označení stupnice elevace.
Co se týče Vámi uvedených pozicraději bych volil Toroida 55tku nebo zkuste kouknout na tento článeček
http://www.zoznam.sk/1924/technisat-multytenne-45-mala-ale-sikovna/
Honda Enduro Team


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s parabolou
« Odpověď #4 kdy: 07. 05. 2010, 22:16:33 »
Ano ten článek je zajímavý, také je ale zajímavě řešený tento příjem (ze 7 družic)  http://trtsoft.profitux.cz/opticum4100tscxe/jaknamultifocus2.htm osobně jsem myslel že tenhle příjem by byl zajímavější.
« Poslední změna: 07. 05. 2010, 22:22:42 od KarelH »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Zkušenosti s parabolou
« Odpověď #5 kdy: 08. 05. 2010, 10:49:36 »
Já mám nejlepší zkušenosti s parabolami Fuba. Pro příjem ze dvou družic s monoblokem je ideální 80 cm, pro multifokus např. na 4 družice pak 85 cm.

Doma mám tu druhou variantu na 13 + 19,2 + 23,5 + 28,2 E, s kovertory Smart Titanium a kvalitním Diseqc, a signál ze všech družic naprosto ideální a s rezervou. Hlavní výhoda je i velmi jednoduché montování multifokusu, které je zároveň naprosto pevné, a tak je jistota, že i po silném větru budou konvertory tak, jak jste je nastavil. To samé platí i pro parabolu, mechanická konstrukce je s levnými typy nesrovnatelná. Ale taky stojí víc peněz, 1390 Kč resp. 1690 Kč (85).

Velmi slušné paraboly jsou také Triaxy, jsou jen o malinko horší než Fuba. S Gibertini jsem se zatím příliš nesetkával. Mascomy 85 cm také jdou, ale 80 cm už jsou dost fórové.
U těch levných parabol obecně je i problém s přesným nastavením elevace, většinou mají trochu vůli.

Ještě úplně na jiné úrovni jsou paraboly Kathrein (a konvertory té stejné značky), ale to byste se nedoplatil, tam jsou ty ceny opravdu hodně hodně vysoké.

Takže jestli parabolu a kvalitní, tak nejlépe Triax nebo Fubu.  ;)
« Poslední změna: 08. 05. 2010, 10:52:36 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s parabolou
« Odpověď #6 kdy: 08. 05. 2010, 13:18:23 »
jj, tak díky za tip já tedy popřemýšlím o té parabole Fubu.