Autor Téma: PORAĎTE ?? Seká se obraz i zvuk při zapnutí dalšího domácího spotřebiče  (Přečteno 12685 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ještě bych se rád zeptal... pomůže mi oddělovací člen i v mém případě? Tedy pokud se mi obraz i zvuk seká v případě, kdy zapnu jiný spotřebič s větším odběrem? děkuji za odpovědi
Mohl by pomoct. Ale vzhledem k tomu, že se u vás problém objevil náhle, tak bych opravdu doporučoval kontrolu elektroinstalace - hlavně přechodových odporů na zemnění/nulování.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ovšem pozor! Galvanický oddělovač je většinou neprůchozí pro zesilovače a předzesilovače i pro přepínání napájení LNB.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


ludekfilm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pár poznámek k problému a zdejším informacím. Smyčka obvykle vzniká několikanásobným propojením zemí všech audio/video přístrojů které jsou signálově propojeny + případné propojení s PC (antény, HDMI, analog audio či video, neplatí pro optické propojení) a jestliže tato kabeláž (její smyčka) vytvoří velkou plochu (kabely proto natáhnout pohromadě tak aby se plocha minimalizovala). Anténní kabel nejlépe pro FM se dá vhodně galvanicky oddělit doporučovaným členem. Galvanické oddělení TV, PC, přehrávače atd lze pouze použitím oddělovacích siťových traf (velice nákladná záležitost). Rušení zapínáním ostatních libovolných spotřebičů (konvice, světla, ledničky) lze ale jen částečně potlačit zapojením AV aparatury na samostatný síť přívod od jističů. Vhodnější by ale bylo použít síť filtr na přívod k AV soupravě (pozor jde o skutečný filtr ne o běžně nabízené přepěťové ochrany). Ale ani toto většinou nepomůže, protože zapínání a zejména vypínání jakéhokoliv spotřebiče vyvolá VF rušivý impuls, který proniká do signálové kabeláže nebo přimo do přístrojů (a to vzduchem) a narušuje signál a to dokonce i digitální signál, který je oproti analog signálům odolnější. Tím chci naznačit že odrušení může být někdy lehce odstranitelné ale někdy je to naprosto ekonomicky neřešitelné.


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Pěkný větrný podvečer pánové,tak jsem dnes ze zoufalství přepojil zásuvku,kterou využívám k napájení automatické pračky na samostatný jistič a stále pozoruji mírné výpadky zvuku a kostičkování(jistič byl jako rezerva a nikdy využíván),tak jsem zkusil pomocí prodlužovací šňůry pračku připojit na jinou větev....stejný výsledek.Jen nemohu dnes rozpoznat zda poruchy nezpůsobuje i větrné počasí(mírné rozkmitání antén).V létě mi odborník od ČEZu měnil spínač HDO v hlavním rozvodu(pod plombou)a od té doby mám při zapnuté automatické pračce problémy s příjmem na kanálu 47 ve vertikální polarizaci.Mám 100 chutí zavolat na ČEZ ať si sem dojedou doutahovat svá připojení.
Další pokus s hodnocením provedu až po uklidnění orkánu.
P.S.:moc si cením Vašich rad,rad odborníků.
Hezký večer všem R.Č.
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pěkný větrný podvečer pánové,tak jsem dnes ze zoufalství přepojil zásuvku,kterou využívám k napájení automatické pračky na samostatný jistič a stále pozoruji mírné výpadky zvuku a kostičkování...
Pokud je příčinou zemní smyčka, tak je problémy potřeba hledat hlavně ve spojích ochranného a nulovacího vodiče, nikoliv na fázi. Změna jističe tedy nic nevyřeší. Bohužel, dnešní automatické pračky jsou už řízeny elektronikou, takže ve vašem případě se může jednat i o obyčejné rušení.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Moc děkuji za Vaši odpověď,právě pračka doprala a od rušení je klid a ani vítr nepůsobí nějaké problémy.Veškeré zemnící a nulovcí svorky jsem včera poutahoval,kam až mi plomby dovolily.Ale vísledek stejný,k vyměněnému spínači HDO asi povolám ČEZ.
Nebo se asi budem muset smířit se současným stavem a doufat,že třeba Tv Pima a i ostatní ustoupí od vysílání DVB-T ve verikální polarizaci.
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


ludekfilm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Doplním ještě pár postřehů, energetické závody s tím rušením nic neudělají. Potlačit rušení na na spínačích, motorech atd. lze různými filtry (popis velmi staré modré Amatér radio). Této problematice se říká EMC (elektromagnetická kompabilita) a kdysi dávno se např. rušením zabývala jistá organizace (přesný název si už nepamatuji), která pokud Vám byl rušen TV příjem např. blízkým výrobním provozem, našla rušící zařízení a donutila výrobnu k nápravě. Stěžovatel pak nic nehradil. Váš problém je ale v tom, že si příjem rušíte vlastními spotřebiči. Doporučil bych Vám obrátit se spíše na odborníky (instalující ochrany proti přepětí, blesku atd) ti by mohli mít o této problematice asi větší znalosti a zkušenosti.


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Děkuji za odpověď,za 1vé se musím omluvit za hrubku....pardon.Jen už nevím kde hledat chybu,motám se v tom déle jak půl roku a bez výsledků.....zítra jim to rozplombuji,dotáhnu vše a pak si to zaplombujou mém zavolání.Problém nastal až po jejich výměně.
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Doplnění:pračka je stará cca 17let.
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


Rasta01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pokud už ruší jen pračka, zkontroloval bych ještě uhlíky na motoru. Co radio na AM, je slyšet praskání při běhu pračky?


Marty25088

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak jsem nechal  poutahoval všechny nuláky... nechal je proměřit... proměřili jsme i pokles proudu v síti a vše OK. Ovšem problém přetrvává dále :-( :-( Už jsem fakt bezradnej :-(


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
To samé jsem udělal v rozvodné skříni i já i u HDO ovladače,výsledek stejný.S rádiem na AM pásmu jsem při provozu pračky prošel celý byt,uhlíky motoru nejiskří,pouze při přepínání pracího programu v rádiu lupne a to i způsobuje rušení,ale pouze kanálu 47 ve vertikální polarizaci(HD program Prima+Cool)ostatní přijímané kanály jsou v pohodě.
Asi se stím musíme smířit a doufat,že nová automatka problém vyřeší,její oprava by asi byla náročná a stála by majlant,pokud by mne hned opravář neposlal někam. ;D
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Parametry přijímaného signálu na K47 (úroveň, C-BER, V-BER, MER a další potřebné) máš jaké? S nějakými procenty na bargrafec v Tv jdi..., víš kam?! Zavolej si odbornou firmu, která je vybavena adekvátní MT a znalostmi a nechej si zkontrolovat přijímací soustavu pro DVB-T příjem (antény, zesilovače, slučovače, apod.). S největší pravděpodobností bude problém tam. Už jen to, že K47 s V pol. sousedí s K46 s H pol.! To tě nenapadlo??
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Odhaduji na spatne nastavenou antenu,nevhodny zesilovac,rozvod apod,proto je signal nachylny na ruseni..
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mně dělalo něco podobnýho na kanálu 58. Pokles signálu k nekoukatelnosti. Nakonec to byl škublej kabel HDMI k satelitu. Stačilo vyměnit.
Teď zase pro změnu občas nenaběhne k. 32. Píšu to, že je bez signálu. Třeba deset minut, nebo hodina. Potom čtrnáct dní klid. Doufám, že nedrnčí něco v televizi. Nebo se nekaká tuner.