Autor Téma: PORAĎTE ?? Seká se obraz i zvuk při zapnutí dalšího domácího spotřebiče  (Přečteno 12684 krát)

Marty25088

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý den, prosím poraďte. Mám televizi Samsung le32b460eb2w. Síla signálu je od 65 to 78 procent. V případě, že zapnu rychlovarnou konvici, zapne se bojler (noční proud). atd. Začne se mi sekat zvuk a kostičkovat obraz. Úr. bit. Chyby kolísá mezi 7-10. V případě, že další  spotřebič např. rychlovarnou konvici vypnu úr. bit. chyby spadne na hodnotu 0 a obraz i zvuk je naprosto v pořádku. Tento problém mám tak 10-14 dní. Nechápu co se stalo. Anténu mám se zesilovačem. Předem děkuji za odpovědi :-)
« Poslední změna: 04. 12. 2013, 18:11:42 od Marty25088 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Zdravím,
mám podobný problém zatím jen s automatickou pračkou a ventilátorem wc.Nejvíce je to viditelné na HD Prima+HD Cool na 47kanále ve
 vertikální polarizaci,ostatní muxy a regionální sítě jsou v pořádku.Nejsem elekrikář,ale asi veškeré rušení způsobují stářím a používáním
 opotřebované a vyhřáté kontakty.V mém případě investice do nové pračky a vypínačů na wc.
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V tomto případě nechte proměřit elektroinstalaci. Bojler ani rychlovarná konvice nejsou zařízení, která mohou nějak rušit (jen impulzem při zapnutí). Případné problémy budou způsobeny buď jiskřením na kontaktech nebo nedotažených spojích, případně díky zemní smyčce, kdy vyrovnávací proud teče mezi kostrou TV a anténou.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím,
mám podobný problém zatím jen s automatickou pračkou a ventilátorem wc.Nejvíce je to viditelné na HD Prima+HD Cool na 47kanále ve
 vertikální polarizaci,ostatní muxy a regionální sítě jsou v pořádku.Nejsem elekrikář,ale asi veškeré rušení způsobují stářím a používáním
 opotřebované a vyhřáté kontakty.V mém případě investice do nové pračky a vypínačů na wc.
Jestli je to klasický hliníkový rozvod v paneláku, tak to nebude stářím spotřebičů, ale spíš stavem elektroinstalace.


Marty25088

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Spotřebiče jsou nové... elektroinstalace stará. Ať zapojím co zapojím(pokud to má větší odběr) tak obraz prostě skáče. Jen co mi nejde do hlavy, že to dříve nedělalo.  Je možné že by to dělali jističe?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Marty25088

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V tomto případě nechte proměřit elektroinstalaci. Bojler ani rychlovarná konvice nejsou zařízení, která mohou nějak rušit (jen impulzem při zapnutí). Případné problémy budou způsobeny buď jiskřením na kontaktech nebo nedotažených spojích, případně díky zemní smyčce, kdy vyrovnávací proud teče mezi kostrou TV a anténou.

co máte na mysli tou zemní smyčkou? Problém je v rodinném domku. děkuji


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tomu se říká zemní smyčka!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
co máte na mysli tou zemní smyčkou? Problém je v rodinném domku. děkuji
Zemní smyčka je způsobena tím, že TV je uzemněna do dvou různých míst. Přes třížilovou síťovou šňůru na ochranný vodič elektrického rozvodu a přes anténu čert ví kam. Když mezi těmito body vznikne napětí, prochází přes TV elektrický proud a ruší příjem. Vzhledem k tomu, že u vás došlo k poruše náhle a projevuje se to při zapnutí spotřebičů s velkým odběrem, nechal bych zkontrolovat elektroinstalaci - bude v ní nejspíš nějaký přechodový odpor - například nedotažený šroub někde v rozvaděči.
Pokud bude rozvod v pořádku, tak zkontrolovat anténu (mohla se hnout a dotýká se něčeho na střeše) a případně před TV zařadit oddělovací člen, který zemní smyčku zruší.
« Poslední změna: 04. 12. 2013, 19:43:24 od Jan Novák »


Marty25088

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
co máte na mysli tou zemní smyčkou? Problém je v rodinném domku. děkuji
Zemní smyčka je způsobena tím, že TV je uzemněna do dvou různých míst. Přes třížilovou síťovou šňůru na ochranný vodič elektrického rozvodu a přes anténu čert ví kam. Když mezi těmito body vznikne napětí, prochází přes TV elektrický proud a ruší příjem. Vzhledem k tomu, že u vás došlo k poruše náhle a projevuje se to při zapnutí spotřebičů s velkým odběrem, nechal bych zkontrolovat elektroinstalaci - bude v ní nejspíš nějaký přechodový odpor - například nedotažený šroub někde v rozvaděči.

Nedávno jsem v krabici na baráku(venku) měnil pojistku. Jedná se o pojistku která je ještě před domovními jističi. Je možné že se jedná závadu v této pojistce? Např málo dotažená? Děkuji


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nedávno jsem v krabici na baráku(venku) měnil pojistku. Jedná se o pojistku která je ještě před domovními jističi. Je možné že se jedná závadu v této pojistce? Např málo dotažená? Děkuji
Je to málo pravděpodobné. Pokud by byla špatně dotažená, docházelo by při zapnutí nějakého většího spotřebiče k poklesu napětí (světla by svítila míň) a nejspíš by se v objímce rychle vypálila.


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Že by Fugaltovi výřivé proudy?Já bych osobně zavolal odborníka.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Večer po zapnutí všech spotřebičů bych síť přeci jen změřil, máme zimu a pokles napětí v koloniích rodinných domků už jsem párkrát zažil, prakticky s takovýmto chováním. Navíc je to zřejmě to nejjednodušší co lze udělat. :)


Roman Čech

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
  • 49°56'27.596"N, 15°5'52.295"E-místo příjmu(GPS)
    • Zobrazit profil
Zdravím Vás pánové,tak jsem dnes poutahoval veškerá spojení na Al rozvodu v bytě,zrušil vypínač ventilátoru na wc a připojil jej na osvětlení.Rozvody,zásuvky,jističe poutahovány na krev,dál se z důvodu zaplombování nedostanu.Rušení od ventilátoru ustalo,ale pračka stále ruší kanál 47 vertikální polarizaci a to jsem i v tom větru odstranil zemění antény,marně.Jen je zajímavé,že mi to dělá jen 47kanál ve vertikální polarizaci.Ze zoufalství jsem i prohodil vidlice tv a napájení zesilovaše-výsledek nula.A tak se Vás ptám:pomůže oddělovací člen?Dík za Vaše odpovědi s pomocí
1x tv Samsung UE50ES5500+1x tv Samsung UE40ES5500
1X anténa ColorSupra naklopená na 45°
Zesilovač na svorkách Teroz 453+rozbočovač
Svod max.18m
Přijímané kanály č:33,37,42,46,47,51,55,57,58,59,60
Za inverze německé muxy na kanálech č.22,27-nekódované,28-kódován


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím Vás pánové,tak jsem dnes poutahoval veškerá spojení na Al rozvodu v bytě,zrušil vypínač ventilátoru na wc a připojil jej na osvětlení.Rozvody,zásuvky,jističe poutahovány na krev,dál se z důvodu zaplombování nedostanu.Rušení od ventilátoru ustalo,ale pračka stále ruší kanál 47 vertikální polarizaci a to jsem i v tom větru odstranil zemění antény,marně.Jen je zajímavé,že mi to dělá jen 47kanál ve vertikální polarizaci.Ze zoufalství jsem i prohodil vidlice tv a napájení zesilovaše-výsledek nula.A tak se Vás ptám:pomůže oddělovací člen?Dík za Vaše odpovědi s pomocí
Pokud je příčinou zemní smyčka, tak ano.


Marty25088

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ještě bych se rád zeptal... pomůže mi oddělovací člen i v mém případě? Tedy pokud se mi obraz i zvuk seká v případě, kdy zapnu jiný spotřebič s větším odběrem? děkuji za odpovědi