Autor Téma: BBC HD z Astry 2D v ČR  (Přečteno 7975 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
BBC HD z Astry 2D v ČR
« kdy: 05. 05. 2010, 09:47:49 »
Máte někdo zkušenosti s příjmem Astry 2D v ČR, nejlépe v Praze a středních Čechách? Jde mi hlavně o velikost paraboly a citlivost přijímače...

Nedávno jsem totiž na jednom německém fóru četl, že v Lipsku je možný příjem na 100cm parabolu se slušným konvertorem, dokonce tam na tomto snad ty LNB testovali.

Na jaký minimální rozměr paraboly by tak mohl být příjem slušný v Praze? Za použití co nejlepšího přijímače, co nekvalitnější paraboly, LNB a podobně? Určitě nejsem sám, koho by to zajímalo....  ;)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: BBC HD z Astry 2D v ČR
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2010, 12:30:15 »
Máte někdo zkušenosti s příjmem Astry 2D v ČR, nejlépe v Praze a středních Čechách? Jde mi hlavně o velikost paraboly a citlivost přijímače...

Nedávno jsem totiž na jednom německém fóru četl, že v Lipsku je možný příjem na 100cm parabolu se slušným konvertorem, dokonce tam na tomto snad ty LNB testovali.

Na jaký minimální rozměr paraboly by tak mohl být příjem slušný v Praze? Za použití co nejlepšího přijímače, co nekvalitnější paraboly, LNB a podobně? Určitě nejsem sám, koho by to zajímalo....  ;)
Pokud byste Jakube toužil po vlastních zkušenostech, měl bych pro Vás nabídku. Jako projev vděčnosti za Vaší nedávnou nabídku s dočasným zapůjčením antény Fracarro BLU-920F na mé testy dálkového příjmu DVB-T v Praze, kterou jsem zatím kvůli počasí nevyužil, bych mohl něco recipročně nabídnout Vám. Vlastním poměrně slušně udělanou parabolu s účinným průměrem 160 cm. Není to ofset, má spolehlivou montážní konstrukci, nemá ale ramena pro LNB. Pro mne je v současnosti tak velká parabola zbytečná a nevyužitá. Pokud byste byl schopen si sestavu vhodně doplnit a máte na její instalaci dost místa a shovívavé sousedy, rád bych Vám jí i dlouhodobě zapůjčil. Stačí se ozvat. :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další