Autor Téma: Vyčerpána prosím o radu!! Jaká nová televize mi nejlépe přehraje Youtube?  (Přečteno 22673 krát)

veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Právě studuju recenze a tam to také píšou. Taky tam ale píšou, že přestože se panel leskne, viditelnost je ve dne výborná a barvy a všechno s LCD nesrovnatelná. Tak kozo raď :-(.
Na obrazovku nepůjde přímé světlo, okno je 3 metry vzdálené a směřuje na východ, tak nevím čemu dát přednost.

Našla jsem tuhle a moc se mi líbí TV i cena: PANASONIC VIERA TX-P50X60E  (http://www.mall.cz/plazmove-televize-uhlopricka-108-131-cm/panasonic-viera-tx-p50x60e)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Právě studuju recenze a tam to také píšou. Taky tam ale píšou, že přestože se panel leskne, viditelnost je ve dne výborná a barvy a všechno s LCD nesrovnatelná. Tak kozo raď :-(.
Na obrazovku nepůjde přímé světlo, okno je 3 metry vzdálené a směřuje na východ, tak nevím čemu dát přednost.

Našla jsem tuhle a moc se mi líbí TV i cena: PANASONIC VIERA TX-P50X60E  (http://www.mall.cz/plazmove-televize-uhlopricka-108-131-cm/panasonic-viera-tx-p50x60e)

 Odlesky opravdu nemusejí být problém. Záleží to na mnoha okolnostech a v krajním případě je dokonale vyřeší žaluzie nebo závěsy na oknech. Při správném umístění televizoru ale nemusejí být vůbec žádné odlesky vidět. Jinak je možné ten vybraný přístroj určitě doporučit. Panasonic je určitě dobrá volba.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Právě studuju recenze a tam to také píšou. Taky tam ale píšou, že přestože se panel leskne, viditelnost je ve dne výborná a barvy a všechno s LCD nesrovnatelná. Tak kozo raď :-(.
Na obrazovku nepůjde přímé světlo, okno je 3 metry vzdálené a směřuje na východ, tak nevím čemu dát přednost.

Našla jsem tuhle a moc se mi líbí TV i cena: PANASONIC VIERA TX-P50X60E  (http://www.mall.cz/plazmove-televize-uhlopricka-108-131-cm/panasonic-viera-tx-p50x60e)
P50X60 je jen HDready plazma, tu bych nedoporučoval - rozlišení 1024*768. S odlesky a menším jasem ale u plazem problém je. Ohledně odlesků je na tom lépe dražší řada GT, která má lepší filtr.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Citace
Zdravím jazzového fanouška, ČRoJazz u nás také hraje :-)))
Já to poslouchám, ale z DAB+ http://www.teleko.cz/ nikoli z internetu.

Právě studuju recenze a tam to také píšou. Taky tam ale píšou, že přestože se panel leskne, viditelnost je ve dne výborná a barvy a všechno s LCD nesrovnatelná. Tak kozo raď :-(.
Na obrazovku nepůjde přímé světlo, okno je 3 metry vzdálené a směřuje na východ, tak nevím čemu dát přednost.

Našla jsem tuhle a moc se mi líbí TV i cena: PANASONIC VIERA TX-P50X60E  (http://www.mall.cz/plazmove-televize-uhlopricka-108-131-cm/panasonic-viera-tx-p50x60e)

Tak já nevím, já používal ještě s analogovým tunerem Panasonic a teď s digitálním tunerem mám Philips a o žádných odlescích, nic nevím. Obě mají nějaké čidlo, které snímá světlo v místnosti a tomu automaticky přizpůsobuje nastavení obrazu. Takže žádné potíže jsem s tím neměl.Tchán s tchýní mají Samsung a tahle firma tam zase dodává nějak do obrazu více černé nebo co a také nepamatuji, pokud u nich jsme na návštěvě, že by se jim to nějak lesklo. Vím, co myslite, ale to jsem zažil tak ještě na staré Tesle, co jsme před tím měli. A to už je opravdu dost dávno. Takže já bych se osobně tomu Panasonicu nebránil, pokud se Vám líbí.

Jinak jen tak pro zajímavost, tak k vůli digitálnímu tuneru si kupoval novou TV minulý rok, kde kdo a pokud bych to vzal podle lidí v práci, tak by to bylo zajímavé, já si koupil Philips, mně pracovně nejbližší kolega Panasonic, dva kolegové si koupili LG a všichni ostatní Samsung. Takže mě z toho vychází, že má Samsung v ČR největší obchodní úspěch. Ale to ovládaní u Samsungu je také dokonale přes ruku, ještě snad horší jak u toho mého Philipsu.

Jinak o TV Panasonic je toho zde na serveru DZ, napsáno poměrně hodně.

http://www.digizone.cz/adresar/panasonic/clanky/

Takže se v tom dá pohrabat a třeba Vám to k něčemu bude...

« Poslední změna: 01. 12. 2013, 23:05:32 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
[quote/]P50X60 je jen HDready plazma, tu bych nedoporučoval - rozlišení 1024*768. S odlesky a menším jasem ale u plazem problém je. Ohledně odlesků je na tom lépe dražší řada GT, která má lepší filtr.
[/quote]

Jaký je problém  v tom, že je HD ready?
Tady píše nějaký Petr Suchý na Heurece:  Osobně považuji FullHD za zbytečnost pro většinu domácností ... televizní signál dokonce na HD vypadá často lépe (FullHD ho rozmazává - není to běžně viditelné, ale z logiky věci více zoomuje signál/vstup, který přijímá (pokud není FullHD už na vstupu samozřejmě, pak je to naopak ve prospěch FullHD).

Co si o tom myslíte?


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký je problém  v tom, že je HD ready?
Tady píše nějaký Petr Suchý na Heurece:  Osobně považuji FullHD za zbytečnost pro většinu domácností ... televizní signál dokonce na HD vypadá často lépe (FullHD ho rozmazává - není to běžně viditelné, ale z logiky věci více zoomuje signál/vstup, který přijímá (pokud není FullHD už na vstupu samozřejmě, pak je to naopak ve prospěch FullHD).

Co si o tom myslíte?
Problém s HD ready plazmou je, že má prostě malé rozlišení. Ne 1920*1080 ale jen 1024*768. Při úhlopříčce 50 už bude vidět každý pixel (horizontální rozměr 1mm) a HD vysílání si moc neužijete (pokud máte možnost příjmu). Navíc se pro tyto levné plazmy používají technologicky starší, horší panely, než jsou v typech ST a GT. To, co píšou na Heurece, je technický nesmysl.


veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Panasonic  50st60-zrovna jsem ji objednal !!

A kdy budete mít doma?! Moc by mě zajímalo jak s ní jste spokojený a co
odlesky. Někdo píše, že je ve skle vidět protilehlé okno, někdo zase že je to
přes den v pohodě.
Pokud se okno zrcadlí při vypnuté TV, tak je mi to srdečně jedno :-)), ale vidět
ve filmu okno a žuluzie, to by trošku rušilo dojem.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A kdy budete mít doma?! Moc by mě zajímalo jak s ní jste spokojený a co
odlesky. Někdo píše, že je ve skle vidět protilehlé okno, někdo zase že je to
přes den v pohodě.
Pokud se okno zrcadlí při vypnuté TV, tak je mi to srdečně jedno :-)), ale vidět
ve filmu okno a žuluzie, to by trošku rušilo dojem.
Pokud se zrcadlí při vypnuté TV, bude se samozřejmě stejně zrcadlit i při zapnuté TV a uvidíte ho v jakékoliv tmavší scéně. Je to podobné jako u klasické obrazovky, jen tato je plochá.


veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Hmmm....   tak už nevím.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Hmmm....   tak už nevím.

Když to shrnu.
Já měl v minulém bydlišti okno vlevo od televizoru. V současném ho mám vpravo od televizoru. Rodiče mají televizor na stejné stěně jako okno. Tchán s tchýní mají jedno okno na stejné straně jako televizor, druhé zprava televizoru. Bráchá má okno po pravé straně televizoru. Čili nikdo z nich nemá okno proti televizoru, tak aby koukal na televizor a okno měl za zády.

V každém případě Full HD. To je jasné. A značka a velikost je jen na Vás, Ještě budu mít hodně pitomou poznámku. Tedy se vysílá teď v DVB-T ale dejme tomu, že za 2 roky se pojede všude v DVB-T2, takže když bych kupoval televizor, tak jen takový aby už uměl DVB-T2.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Opravdu žádná Smart TV nenabízí uživatelsky příjemný systém, prohlížeč?

Ale tak samozřejme. že ano. Ale musíte si to opravdu ošahat sama. Tato teoretická debata Vám opravdu moc nepomůže.
Základem je, že musíte vyžadovat SMART TV.  protože jsou samozřejmě na trhu a je jich většina, ty, které SMART TV nejsou. Tak a teď jde o to, jak to u které funguje. Musíte si to sama testnout u různých značek a u různých modelů těch značek. Jinak to nevidím. Aby jste měla představu o co jde, popíšu to u své. Takže máte zapnuté TV. Stlačíte na dalkovém ovladači cosi a dostanete se do polohy SMART TV. Nyní uvidíte x ikonek. Pomocí šipek vlevo, vpravo, vzhůru, dolů, se dostanete na ikonku YOU TUBE. Potvrdíte OK. A jste na netu na serveru You Tube. Ovšem nyní musíte vyťukat, co chcete, ovšem na dalkovém ovládání, na tlačítkách připomínajících zacházení s mobilním telefonem a psaním SMS, takže tedy napíšete, to co chcete, ono Vám to vyhledá. Vy to po té potvrdíte OK. A ono to pak běží. Jak dlouho ta sranda trvala 20min ? Nebo 30 min ? Nic moc. Funguje to, ale nechválím to. Čili bych hledal něco rychlejšího a pohodlnějšího a jednoduššího.

Ano, ovládat youtube pres televizi je peklo - máme doma letošní model samsungu a nevím, kterej sadista to zadávání textu přes řádku abecedy, kde se dá posunovat jen lineárně, vymyslel. V případě samsungu ale existuje hodně komfortní řešení, které by tazatelce taky mělo fungovat. Jakýkoliv telefon či tablet s androidem, připojený do stejné lokální sitě (např wifi) jako televize, slouží jako dálkový ovladač pro youtube skrze aplikaci youtube. na tabletu si v aplikaci youtube vyhledáte, na co chcete koukat, a přes spešl ikonku to pošlete na televizi. Podobně se dá ovládat ta televize přes stránky youtube - je potřeba si tu televizi s počítačem spárovat (myslím, že to je přes stránku www.youtube.com/pair) a pak je možné taky přes ikonku ve flashovym youtube přhrávači video poslat do televize.
« Poslední změna: 03. 12. 2013, 13:03:50 od Aleš Kovářík »


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký je problém  v tom, že je HD ready?
Tady píše nějaký Petr Suchý na Heurece:  Osobně považuji FullHD za zbytečnost pro většinu domácností ... televizní signál dokonce na HD vypadá často lépe (FullHD ho rozmazává - není to běžně viditelné, ale z logiky věci více zoomuje signál/vstup, který přijímá (pokud není FullHD už na vstupu samozřejmě, pak je to naopak ve prospěch FullHD).

Co si o tom myslíte?
Problém s HD ready plazmou je, že má prostě malé rozlišení. Ne 1920*1080 ale jen 1024*768. Při úhlopříčce 50 už bude vidět každý pixel (horizontální rozměr 1mm) a HD vysílání si moc neužijete (pokud máte možnost příjmu). Navíc se pro tyto levné plazmy používají technologicky starší, horší panely, než jsou v typech ST a GT. To, co píšou na Heurece, je technický nesmysl.

Tohle platí u levnějších modelů. Dražší mají kvalitní upscaling, takže i SD vysílání vypadá docela dobře. Každopádně pokud chcete mít jak zdroj vysílání YouTube kde jsou uložené nějaké pohádky (mám pocit že tam dlouho nevydrží jelikož to je 100% protiprávní) tak mají natolik špatné parametry že pokud je roztáhnete na metrovou TV bude to solidní mazanice. Raději dětem pod stromek kupte DVD s pohádkami kde je kvalita rozhodně lepší. Jinak zůstaňte u monitoru s tunerem. DVB-T2 neřežte, nikdo neví jaký formát vůbec za 2 roky bude.

Jak jsem tady četl doporučení na mini Pc do HDMI tak to je taky hloupost jelikož to je o hodně složitější na ovládání než mít smart TV kde widget YouTube zapínáte jedním ovladačem. Popis funkce smart TV co popisoval Jose je přinejlepším úsměvný, jinak zcela scestný. Každá značka to má jinak, takže opravdu zajděte do prodejny a nechte si jich pár ukázat. Panasonic funguje stejně jako v PC přihlásíte se ke svému účtu YouTube (dáte zapamatovat aby vás to již neotravovalo) a pak máte k dispozici stejné kanály, playlisty jako na PC. Ostatní to mají jistě podobné. Navíc k TV si můžete připojit myš/klávesnici (bezdrátovou) a pohybovat se na webu.

Pokud vám na TV nepůjde přímé sluníčko tak odlesky neřešte. Ty budou vždycky i na lesklé i na matné. TV je přeci určená dětem ty to řešit nebudou, pro ně je hlavní že se tam něco hejbe. Přinejhorším použijete žaluzie/závěs.

Opravdu na vzdálenost 3 metry je i velikost 150cm málo :-) takže raději dejte dětem TV blíž, jinak jim zaděláte na očaře. Pokud koukají na notas tak ho taky nemají od sebe několik metrů.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Popis funkce smart TV co popisoval Jose je přinejlepším úsměvný, jinak zcela scestný. Každá značka to má jinak, takže opravdu zajděte do prodejny a nechte si jich pár ukázat.

To nevím, co je na to zcestného, když přesně takhle to v Philipsu je udělané.
Proto to také nevyužívám, k ničemu to defakto není a není nad použítí PC.

Ostatně, zde máš její vlastní poznatek ohledně LG...

Citace
Ano, dnes jsem vyzkoušela pouštění z Youtube přes Smart LG a byl to zážitek, že jsem měla chuť
rozdupat ovladač i televizi. Postup přesně jak popisuje

A zde máš poznatek jiného diskutujícího u Samsungu

Citace
Ano, ovládat youtube pres televizi je peklo - máme doma letošní model samsungu a nevím, kterej sadista to zadávání textu přes řádku abecedy, kde se dá posunovat jen lineárně, vymyslel.

Ještě bych k tomu měl, ale jednu poznámku, která zde ještě nepadla. My se zde bavíme stále o využití SMART TV přes dálkové ovládání, což je šílené. Ovšem nemusí se to dělat takhle. Třeba k tomu mému Philipsu lze připojit i myš i klávesnici a pak by to bylo samozřejmě jednodušší a o něčem úplně jiném. Takže možná by stále i za to prověřit televizory ke kterým lze připojit klávesnici a o kolik se to zjednodušší pokud se použije.

Až nyní jsem si všiml, že to zde zmíněno již je také..
Citace
Navíc k TV si můžete připojit myš/klávesnici (bezdrátovou) a pohybovat se na webu.

Ovšem na druhou stranu k tomu poznamenávám, že jakousi bezdrátovou myš jsem se k tomu svému připojit pokusil a nevzalo jí to... Klávesnici jsem připojit k televizoru nikdy nezkoušel, ale v manuálu tvrdí, že by to jít mělo...

Úsměvné je naopak tohle

Citace
přihlásíte se ke svému účtu YouTube (dáte zapamatovat aby vás to již neotravovalo) a pak máte k dispozici stejné kanály, playlisty jako na PC.

Jo a pak se jednoho krásného dne stane to, co Philipsu u Facebooku, tedy rok to funguje bezproblémově, tak jak říkáte...Pak učiní nějaké update Facebook nebo Philips, čert ví... A najednou máte po žížalkách a už si to nepamatuje. Ani náhodou. A musíte procházet šílenou procedurou včetně zadávání vygenerovaného kódu televizoru aby jste se tam dostal. A jak se odpojíte tak zas a znovu. Opravdu úžasná funkce aplikace Smart TV, to tedy jo...
« Poslední změna: 02. 12. 2013, 15:02:25 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mám lesklou plasmu HD ready cca 2m od okna na západ. Odlesky nepozoruju. Rozlišení 1024 x 768 u HD ready TV je dostačné na běžné TV vysílání i to čemu říkají HD české kanaly i HD ripy z internetu. Z tohoto pohledu je si myslim, že full HD není nutná. Je fakt, jak někdo zmiňoval spatnou kvalitu videí z YouTube, že Full HD to rozmaže více než HD ready.
Na druhou stranu pokud by byla TV používána jako internetový zobrazovač, na full HD "se toho o dost vice vleze" (pokud to mini PC nebude umět zobrazit v nějakém nenativním rozlišení).
A ještě bych nakousl vypalování obrazu. Ač vlastník plasmové TV 6 let žádné vypalování obrazu nepozoruju (i přes dlohodobější sledování CT24 se statickým obrazem), pokud by vaše TV měla sloužit primárně na prohlížení Youtube, resp internetu, aniž by to bylo překreslováno pravidelně normálním obrazem, nejsem si jistý, že je toto nejvhodnější technologie. Pokud by to bylo příležitostně nebo aspon půl na půl, tak bych se toho nebál. Ono totiž LED LCD ty youtube videa rozmaže a rozpizne o dost více než plasma.


Amatér Laik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail