Autor Téma: Jak nahrávat televizní vysílání?  (Přečteno 15606 krát)

cucumis.melo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak nahrávat televizní vysílání?
« kdy: 25. 11. 2013, 20:15:18 »
Mám starý analogový televizor, televizní vysílání přijímám ze STA v konvertované analogové podobě (digitalizace pro mě neznamenala žádnou změnu). Donedávna jsem televizní vysílání nahrával starým videorekordérem VHS, ale ten odešel a už se mi nechce kupovat nový. V dnešních technických možnostech se moc nevyznám. Jaké je nejlevnější zařízení, kterým bych mohl nahrávat televizní vysílání (ideálně tak, aby výsledkem byl videosoubor přehratelný v PC)?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #1 kdy: 25. 11. 2013, 20:58:52 »
Buď STB s nahráváním na flash disk nebo si přímo do PC kupte USB DVB-T tuner.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #2 kdy: 25. 11. 2013, 21:29:19 »
Pokud jsem dobře četl, tak tazatel má signál z analogové STA. Na co by mu byl dobrý STB, nebo digitální karta do PC?

Jistě ale v mnoha domácnostech, pokud ještě nebyly vyhozeny, zahálí a překáží dost funkčních videorekorderů VHS. Stačí se jen poptat v okolí, nebo požádat i někoho zdejšího.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #3 kdy: 25. 11. 2013, 21:35:05 »
Udelej to jako já, (sprosté slovo) správce a ty blbečky kolem. Šoupni si za okno anténu nebo sat (ja mam obojí) a nalad si v digi kvalite všechno i v hd. je to rohodně lepší než analog, nas sice omezujou na 1 vysílač, ale omezovat lidi už i na analog, tak to sme na tom u nas o něco lepe. Když si daš za okno vlastní anteny či sat nebo obojí (dle tebe) tak si mužeš sehnat tv kartu (delaj se dvb-t i dvb-s) na tom počitači tu kvalitu pak poznaš, kor když naladíš pak HDčko. ;)


PS: Stále seženeš tv kartu co ma analogovy tuner, takže naladíš a nahraješ ten analog v PC.
« Poslední změna: 25. 11. 2013, 21:38:01 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


cucumis.melo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2013, 21:37:38 »
Pokud jsem dobře četl, tak tazatel má signál z analogové STA. Na co by mu byl dobrý STB, nebo digitální karta do PC?

Přesně tak - musel bych si koupit i anténu, což není ideální, jelikož bych ji jinak nevyužil.

Pomýšlel jsem spíš na něco jako DVD rekordér propojený s televizí - ten by neuměl nahrávat televizní vysílání?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2013, 21:42:46 »
Pokud jsem dobře četl, tak tazatel má signál z analogové STA. Na co by mu byl dobrý STB, nebo digitální karta do PC?

Přesně tak - musel bych si koupit i anténu, což není ideální, jelikož bych ji jinak nevyužil.

Pomýšlel jsem spíš na něco jako DVD rekordér propojený s televizí - ten by neuměl nahrávat televizní vysílání?


V tom případe bude nejlevnější si koupit analogovou tv kartu, ješte se dají sehnat a nahrat si to přimo do pc, když chceš aby to šlo na něm pouštět, PC ma obvykle i DVD vypalovačku, takže k tv stačí dvd přehravač, disk si vypališ na PC.

Nějake tunery zde:
http://tv-tunery.heureka.cz/f:12643:1/?o=4
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


cucumis.melo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #6 kdy: 25. 11. 2013, 22:04:30 »
USB tunery jsou hodně šikovná věcička, nevěděl jsem, že něco takového existuje. Navíc je cena včetně přibalené antény tak přijatelná, že je už celkem jedno, jestli to bude analog nebo digitál.

Původně jsem tedy měl na mysli něco, co bych nechal doma nahrávat a mohl odjet na několik dní pryč. S tímhle bych musel mít celou dobu zapnutý PC ... ale to už nějak vymyslím, každopádně díky moc!


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #7 kdy: 25. 11. 2013, 22:25:33 »
USB tunery jsou hodně šikovná věcička, nevěděl jsem, že něco takového existuje. Navíc je cena včetně přibalené antény tak přijatelná, že je už celkem jedno, jestli to bude analog nebo digitál.

Původně jsem tedy měl na mysli něco, co bych nechal doma nahrávat a mohl odjet na několik dní pryč. S tímhle bych musel mít celou dobu zapnutý PC ... ale to už nějak vymyslím, každopádně díky moc!

PC lze přepnout do režimu nizke spotřeby, v programu se jen navoli filmy atd co chceš nahravat, ta taky nekdy hodim kompa do usporaku  a necham to nahravat.

PS: na ty přibalený proutky z 99ˇ% nic nechytíš, ale stači připojit budto tu STA nebo tam prdnout nejakou jinou antenu (dle toho co chcete sledovat).
« Poslední změna: 25. 11. 2013, 22:30:31 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #8 kdy: 25. 11. 2013, 22:36:32 »
Pro člověka, kterému stačí analog z STA bude nejlepší, koupit si někde na Aukru za 200,-Kč starší videorekordér (VHS). Přece sem nebudete tahat nějaké digitální nesmysly :-)).
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #9 kdy: 25. 11. 2013, 23:07:44 »
Pokud jsem dobře četl, tak tazatel má signál z analogové STA. Na co by mu byl dobrý STB, nebo digitální karta do PC?

Přesně tak - musel bych si koupit i anténu, což není ideální, jelikož bych ji jinak nevyužil.

Pomýšlel jsem spíš na něco jako DVD rekordér propojený s televizí - ten by neuměl nahrávat televizní vysílání?
A opravdu se jedná o čistě analogovou STA, nebo jsou tam kromě konvertovaných programů k dispozici i DVB-T muxy. Často se to dělá tak, že se do STA dají jak muxy, tak pár konvertovaných programů pro starší televizory.
Pokud tam máte skutečně jen analog, tak je pro vás nejvýhodnější DVD rekordér. Chová se stejně jako VHS, tuner má vlastní. Analogovou PC kartu nedoporučuji, často je problém s rušením z PC.


cucumis.melo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #10 kdy: 26. 11. 2013, 00:25:09 »
A opravdu se jedná o čistě analogovou STA, nebo jsou tam kromě konvertovaných programů k dispozici i DVB-T muxy. Často se to dělá tak, že se do STA dají jak muxy, tak pár konvertovaných programů pro starší televizory.

Aha, tak to nevím, nezkoušel jsem to. Tu STA má myslím na starosti UPC.

Pokud tam máte skutečně jen analog, tak je pro vás nejvýhodnější DVD rekordér. Chová se stejně jako VHS, tuner má vlastní.

Děkuji.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #11 kdy: 26. 11. 2013, 06:55:36 »
Pokud je to kabelovka UPC, tak až na pár měst je u nich k dispozici DVB-C i DVB-T. Podívejte se na jejich web, kde to zjistíte. V tom případě bych samozřejmě nahrával z DVB-T, je to nejjednodušší a kvalitnější než z analogu.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #12 kdy: 26. 11. 2013, 11:28:03 »
Nevím kde ste přišli na rušení tv karty, je to nesmysl, karty pro tv do pc použivam, a ve starym sem měl analog +dvb-t+fm (kombo) byla interní, a nikde žadny rušení nebylo. Nyní mam tech karet víc i nové pc, az vlastní zkušenosti mužu potvrdit že sem nikdy nemel s rušením problém, vždycky mš na všech PC chodilo vše jak ma a když něco blblo tak za to mohli ovladače karty nikoliv žadne rušení. Právě naopak, na těch kartách mam daleko lepši signál, i u starého pc byl signal lepší než na klasicke tv nebo VHS (mam doma asi 3 VHS ještě), i u tech digitálních mi to chodi lepe, zatím co STB detekuje špatný signál tak karta chodí paradně a bez výpadků. I ta satelitní, mám špatně nastavenou paraboli protože to neumím, ale naladí se mi obě astry a signál je dostatečně dobrý nato abych moch nahravat i v HD.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #13 kdy: 26. 11. 2013, 14:11:27 »
To že ste nikdy žiadne rušenie nemal neznamená, že ho nemal nikto, alebo že je to FYZICKY nemožné.... Alebo ste vážne taký dobrý, že ste otestoval tie desiatky tisíc možných kombinácii jednotlivých komponentov ktoré sa dajú do normálneho PC strčiť?????
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« Odpověď #14 kdy: 27. 11. 2013, 06:06:07 »
Pokud jsem dobře četl, tak tazatel má signál z analogové STA. Na co by mu byl dobrý STB, nebo digitální karta do PC?

Přesně tak - musel bych si koupit i anténu, což není ideální, jelikož bych ji jinak nevyužil.

Pomýšlel jsem spíš na něco jako DVD rekordér propojený s televizí - ten by neuměl nahrávat televizní vysílání?
samozřejmě by to uměl......