Autor Téma: Prodejci DAB rádií  (Přečteno 143407 krát)

Tonny007

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prodejci DAB rádií
« kdy: 12. 11. 2013, 15:55:16 »
Vypadá to, že už i maloobchodní řetězce zjistili, že je čas začít prodávat DAB rádia.
Dnes jsem navštívil prodejnu Datart v OC Letňany a narazil jsem tam na pár kousků.

http://www.datart.cz/Stolni-radioprijimac-Sangean-DPR-69-DAB.html
http://www.datart.cz/Radiobudik-Sangean-DCR-89-DAB.html

Stavil jsem se i v Electro Worldu, a tam mi řekli, že několik přístrojů taky naskladňují a budou k mání před Vánoci.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2013, 16:00:39 »
Co mně osobně chybí, jsou kvalitní DAB tunery. Mám Yamahu T-D500 a příliš s ní spokojen nejsem. Zvuk je sice výborný, ovšem problém je se zpracováním obsahově podobných muxů na různých kanálů. Ale tenhle problém už jsem popisoval x-krát včetně svého blogu...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2013, 17:26:39 »
Vypadá to, že už i maloobchodní řetězce zjistili, že je čas začít prodávat DAB rádia.
Dnes jsem navštívil prodejnu Datart v OC Letňany a narazil jsem tam na pár kousků.

http://www.datart.cz/Stolni-radioprijimac-Sangean-DPR-69-DAB.html
http://www.datart.cz/Radiobudik-Sangean-DCR-89-DAB.html

Stavil jsem se i v Electro Worldu, a tam mi řekli, že několik přístrojů taky naskladňují a budou k mání před Vánoci.

Já jsem udělal jinou věc...Protože již v některých částech ČR neplatí omezení L-Bandem,
tak si říkám na co se budu otravovat s nějakým trhovcem, když mohu jít přímo na českou lokalizaci výrobce,
takže jsem ze srandy vypsal několik značek, co mne tak napadly, co mi nabídnou a zde je výsledek :

PHILIPS
 
http://www.philips.cz/search/search?q=DAB%2B&s=all&l=cz_cs&h=all&sid=header
 
SONY
 
http://www.sony.cz/search/nsearch.action?sectiontype=Search&query=dAB%2B&site=odw_cs_CZ&wepQuery=dAB%2B
 
GRUNDIG
 
http://www.grundig.cz/
 
JVC
 
http://www.jvc.cz/product.php?id=RV-NB90E&catid=100116
 
TEAC
 
http://www.teacaudio.cz/teacaudio/eshop/0/3/5/90-Teac-CR-H248
 
PIONEER
 
http://google.pioneer.eu/search?site=EUR&client=EUR&output=xml_no_dtd&proxystylesheet=EUR&proxycustom=%253CHOME%2F%253E&filter=p&getfields=productvisual.archived&q=DAB%2B
 
SANGEAN
 
http://www.sangean-audio.cz/search?orderby=position&orderway=desc&search_query=dab%2B&submit_search=Hledat
 


« Poslední změna: 12. 11. 2013, 17:50:44 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #3 kdy: 12. 11. 2013, 18:36:39 »
Co mně osobně chybí, jsou kvalitní DAB tunery. Mám Yamahu T-D500 a příliš s ní spokojen nejsem. Zvuk je sice výborný, ovšem problém je se zpracováním obsahově podobných muxů na různých kanálů. Ale tenhle problém už jsem popisoval x-krát včetně svého blogu...

Tak jsem si to tedy konečně přečetl....

Cituji :

,,Pokud se podařilo naladit jeden rozhlasový multiplex například na kanálu 10C a další na témže, došlo jednoduše k jeho přemazání, což sice také není standardní chování, ale budiž. V minulosti jsme toho byli svědky například u některých DVB-T set-top-boxů. "

komentuji :

Tak to je myslím docela dobrá varianta, ne ? Horší by bylo, když by z toho přijímač zblbnul a nešel ani jeden z nich... Ovšem mám k tomu dotaz na upřesnění. To se dělo zcela automaticky a samo ? Totiž tam by měla být možnost automatické aktualizace listu stanic a ta by měla být vypínatelná. Takže v případě, že ji zákáži, tak se to prostě nepřepíše, v případě, že ji povolím, tak se to přepíše. Ovšem, když už se to přepíše, tak je to prostě přepsané. Alespoň takto se chová ta moje PURE EVOKE 2S. Plus ještě na víc u toho má tu negaci, že to přepsání nemusí proběhnout bezproblémově, ale přijímač u ní může ještě navíc i totálně zamrznout a může být nutný reset. Ovšem taky nemusí a přepíše to úplně v pohodě, jak kdy. Dejme tomu, že na 3 úspěšné přepsání, to jednou nepřepíše a sekne se.

Cituji :

,,To jsem ale ještě nevěděl, co mě čeká, pokud si stanici z prvního multiplexu uložím do paměti, ta možnost tu pochopitelně byla, a naladím multiplex druhý na témže kanálu. Přijímač se v tu chvíli začal chovat velice nestandardně,"

komentuji :

To je ovšem velice nestandardní operace a počítám, že z ní zblbne každý, co existuje u PURE EVOKE 2S může dojít až k tomu, že vytuhne nebo zapomene s klidem všechny muxy a dojde k jakési automatické opravě, která je velmi podobná továrnímu nastavení.

Cituji :

,,Do přijímací soustavy „proleze“ i pražský multiplex společnosti Teleko šířený v L pásmu. I tento operátor se ale brzy stal pro můj tuner problematickým. Teleko bylo totiž první společností, která se rozhodla spustit vysílač ve III. pásmu. Díky tomu, že šlo o Příbram, která je vzdušnou čarou kousek od Prahy, dolétne signál i na mou anténu. Tím pádem tu máme stejný multiplex na dvou kanálech, a dokonce i dvou pásmech. Jak si s tím poradí tuner? Pochopitelně místo toho, aby uložil kanál 11A z Příbrami, přepíše ho Prahou. Ovlivnit to bohužel nelze, jelikož tuner má pouze automatické ladění."

Komentuji :

Tak s tím to jsem se dosud nesetkal až nyní a bez toho, že jsem to četl, jsem takové chování předpokládal a zdá se mi dosti logické. Ovšem já to mám opačně.
Tedy stalo se mi tohle, někdy minulý týden a i jsem to zde popsal.
Já normálně chytám TELEKO DAB LL tedy v L-Bandu. Hraje to v pohodě, signál je téměř 100% není žádný problém. Nic jiného tu není. Tedy jiné TELEKO DAB. V III.Bandu, nic takového. Ani to neťukne. Ale, když jsem to připojil k anténě na střeše na které je ještě i zesilovač najednou se tam objevilo druhé TELEKO DAB a to patrně z Milešovky a o takové kvalitě, že to prostě v pohodě vyřadilo to LL a naladilo se zmíněné. Ovšem jak říkám toto chování bych předpokládal, prostě pokud je nabídka stejná, vybere to, zcela automaticky to, momentálně lepší.

Takže, když to tak shrnu, tak ten váš tuner vlastně žádné závady nemá. Ovšem zajímal by mne ten můj dotaz, zda je tam vypínatelná automatická aktualizace listu stanic nebo není, to by pak za závadu nebo nedostatek tuneru považovat šlo. Já u PURE EVOKE 2S si mohu vybrat zda ji povolím nebo nepovolím. Implicitně je zapnutá, ale dá se vypnout. Stejně jako u DVB-T ji můj televizor Philips má též a je možné mít zapnuté nebo vypnuté. Mám standardně vypnuté, protože v DVB-T to dělalo bordel kdysi u pařízkových multiplexů, tedy když začínal s mux 4 a byly tam nějaké nesmysly v identifikaci a ono to pak automaticky nahrazovalo funkční stanice z Ještědu, polofunkčími z Černé studnice apod.
Než se to rozjelo normálně. Tak tam byl takový nějaký týden takových drobných problémů.

Ovšem při DAB a inverzi toto může nastat. Tak by mne zajímalo jen, zda mu to lze vypnout.

Ještě doplním něco k tomu Philipsu, udělá to v DVB-T nejen v rámci multiplexu, ale
dokonce i v ně multiplexu. Tedy v případě, že je Nova Cinema vysílána jak z Ještědu, tak z Černé studnice, on uloží pouze tu z Ještědu protože je lepší. Pokud je ČT D / art, vysíláno jak z Ještědu, tak Černé studnice, on uloží pouze to z Černé studnice, protože je lepší. A prostě ty nekvalitní duplicity ignoruje a to u samotných stanic uvnitř muxů.
Na víc ještě umožňuje ten Philips udělat zálohu takového listu stanic a tu zálohu uložit jak do televizoru tak přes USB na flash nebo HDD.

Takže bych se ani nedivil, když by se jako televizor Philips na DVB-T zachoval nějaký přijímač podobně  v DAB a pokud by měl v nějakém muxu, který by šel špatně, stanici, která by šla v jiném, který by šel lépe, lépe, tak by jí z toho špatného ani třeba neuložil. Nevím na kolik se to v DAB liší od DVB-T. Ale možná i tohle je možné. Když to tedy takto dělá v DVB-T. Stejně je to všechno jen o firmware, tedy defakto o těch číslech té identifikece těch všech různých položek.

Ještě bych doplnil, že zajímavě se to PURE EVOKE 2S zachovalo v případě 9C.
Tedy kdy SACHSEN jde jak z Löbau, tak z Dresden. Tak tam to ten z DRESDEN ignorovalo zcela a úplně a ani to neoznámilo, že tam je. U toho TELEKA ano, tam to byly různé kanály a dokonce různá pásma. Ale u SACHSEN to je obě 9C a tím pádem vůbec neřešilo, že by to mělo třeba 2x. Prostě to naladilo LÖBAU a hotovo.
« Poslední změna: 12. 11. 2013, 21:14:03 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kvalitní DX tunery
« Odpověď #4 kdy: 17. 11. 2013, 18:25:19 »
Co mně osobně chybí, jsou kvalitní DAB tunery. Mám Yamahu T-D500 a příliš s ní spokojen nejsem. Zvuk je sice výborný, ovšem problém je se zpracováním obsahově podobných muxů na různých kanálů. Ale tenhle problém už jsem popisoval x-krát včetně svého blogu...

Naprostý souhlas. Existuje hodně DAB tunerů, ale je složité se v nich orientovat, který z nich je kvalitní. Ještě že existuje diskusní fórum na Digizone, kde si můžou čtenáři vyměňovat na toto téma své postřehy.
Lukáši, mám 1 tip. Možná by stálo za zvážení, kdyby se na Digizone čas od času objevil nějaký test citlivosti DAB přijímačů. Kde by existoval 1 referenční přijímač a nějaký měřák intenzity signálu a vybráno několik různých stanovišť a zde by se pak přijímače testovaly a čtenáři by se pak dozvěděli, který přijímač je lepší (samozřejmě s tím, že příjmové podmínky nejsou vždy shodné - proto ten měřák a referenční přijímač ke standardizaci podmínek). 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #5 kdy: 17. 11. 2013, 18:44:38 »
Pokud by se nějaký takový test uskutečnil, mohu nabídnout jak měřák, tak antény (Kathrein, Emme Esse i jiné), koaxy, zesilovače...

Chce to relativně málo rušené místo, kde je dostupný celkem stabilní ale slabý signál DAB multiplexů.

Je pravda, že takový test by byl opravdu průlomovým nejen v českém měřítku, ale i evropském - nějaký srovnávací test DAB tunerů nebo přijímačů zatím moc nikde publikován nebyl, natož test příjmový, kde by se hledělo na kvalitu přijímačů co se citlivosti a zpracování slabého signálu týče.
Pak by mělo smysl to zpracovat i v angličtině popř. němčině, v tu chvíli by to bylo hojně navštěvované i zahraničními čtenáři.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #6 kdy: 17. 11. 2013, 20:13:44 »
Tak to je skvělý nápad!

Přimlouval bych se ale nejen za test stolních přijímačů, ale i přijímačů s prutovou anténou. Na ty se zapomíná, i když jich je většina.

Test digitálních přijímačů provedl německý Stiftung Warentest. Publikoval ho v článku Radio ohne Grenzen. Výsledky příjmu však jen naznačil na pětibodové škále. Naprostá většina přístrojů dostala dvojku. Podle testu mají nejlepší příjem rádia Terratex Noxon dRadio 110 a vítěz testu Technisat Digitradio 300. Součástí testu je také odolnost proti rušení. Všechna DAB rádia víceméně vyhověla.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #7 kdy: 17. 11. 2013, 20:55:47 »
Je pravda, že takový test by byl opravdu průlomovým nejen v českém měřítku, ale i evropském - nějaký srovnávací test DAB tunerů nebo přijímačů zatím moc nikde publikován nebyl, natož test příjmový, kde by se hledělo na kvalitu přijímačů co se citlivosti a zpracování slabého signálu týče.
Pak by mělo smysl to zpracovat i v angličtině popř. němčině, v tu chvíli by to bylo hojně navštěvované i zahraničními čtenáři.

Tak já našel na to svoje recenzi tady
http://www.stevelarkins.freeuk.com/Pure-Evoke-2S-review.htm
mají jich tam víc...

Jinak už na DZ nějaké recenze byly.
Asi by nebyl problém, že by jim někdo třeba conrad.cz dodával přijímače na testy...
a oni o nich psali hodnocení, plus tady třeba dali za spolupráci conradu.cz reklamu...
atd.
to je asi v jejich silách dohodnout...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #8 kdy: 24. 11. 2013, 13:25:39 »
Pokud by se nějaký takový test uskutečnil, mohu nabídnout jak měřák, tak antény (Kathrein, Emme Esse i jiné), koaxy, zesilovače...

Chce to relativně málo rušené místo, kde je dostupný celkem stabilní ale slabý signál DAB multiplexů.

Je pravda, že takový test by byl opravdu průlomovým nejen v českém měřítku, ale i evropském - nějaký srovnávací test DAB tunerů nebo přijímačů zatím moc nikde publikován nebyl, natož test příjmový, kde by se hledělo na kvalitu přijímačů co se citlivosti a zpracování slabého signálu týče.
Pak by mělo smysl to zpracovat i v angličtině popř. němčině, v tu chvíli by to bylo hojně navštěvované i zahraničními čtenáři.

Pokud ny nějaký test vyšel, bylo by to vynikající. Včetně srovnání přenosných přijímačů s prutovou anténou a srovnání, pokud by se místo prutové antény připojila externí.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #9 kdy: 24. 11. 2013, 14:45:54 »
Aby bylo takové srovnání opravdu relevantní, bylo by nutné mít od každého modelu přijímače několik kusů, aby se vyloučil vliv automatické sériové výroby. Nevěřím, že dnes někdo na výstupu montážní linky sjednocuje citlivosti a selektivity tunerů. Proto by mohl náhodně vybraný kus recenzi zvrátit nechtěně na jednu stranu a výsledek by potom neplatil obecně.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #10 kdy: 24. 11. 2013, 18:24:54 »
Aby bylo takové srovnání opravdu relevantní, bylo by nutné mít od každého modelu přijímače několik kusů, aby se vyloučil vliv automatické sériové výroby. Nevěřím, že dnes někdo na výstupu montážní linky sjednocuje citlivosti a selektivity tunerů. Proto by mohl náhodně vybraný kus recenzi zvrátit nechtěně na jednu stranu a výsledek by potom neplatil obecně.

Přesně tak. To je i 1 z důvodů, kdy uživatel Praha-Holešovice přijímač Imperial DABman 20 chválí, ale u mě Dabman 20 nemá tak dobrou citlivost, jak bych si představoval - i když by měly být stejné výsledky.
Obdobně je to i u mého telefonu, kde takto špičkový příjem jiné kusy nemají, i když je příjem výborný, tak je horší.
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 18:27:11 od Pvtr »


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #11 kdy: 24. 11. 2013, 18:41:27 »
Dobré by bylo, kdyby např. tyto testy podporovalo i tzv. DAB fórum (sdružení Teleka, ČRa, ČRo a dalších institucí podporujících DAB) a to kvalitní přijímače propagovalo. Přijímače by byly rozděleny např. 10 kategorií podle citlivosti a bylo by doporučeno kupovat přijímače pouze od určitého stupně.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #12 kdy: 24. 11. 2013, 18:46:39 »
Obdobně je to i u mého telefonu, kde takto špičkový příjem jiné kusy nemají, i když je příjem výborný, tak je horší.

Telefony se dají přes nějaký firemní software vyštelovat tedy citlivost versus spotřeba, většinou to mají někde na 3/4, takže lze přidat citlivost a zvýšit spotřebu nebo ji ubrat a snížit spotřebu...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #13 kdy: 24. 11. 2013, 18:55:07 »
Dobré by bylo, kdyby např. tyto testy podporovalo i tzv. DAB fórum (sdružení Teleka, ČRa, ČRo a dalších institucí podporujících DAB) a to kvalitní přijímače propagovalo. Přijímače by byly rozděleny např. 10 kategorií podle citlivosti a bylo by doporučeno kupovat přijímače pouze od určitého stupně.
Tak to jste se dostal na tenký led. DAB fórum není žádná certifikovaná laboratoř a nemá právo doporučovat některé modely/výrobce. I metod měření citlivosti může být víc a právníci zatracovaných firem by si určitě přišli na své. Vždyť i tak jednoduchá věc, jako doporučení, nebo snad zákaz, v oblasti vybavení TV tunerem pro DVB-T2 si zatím nikdo netroufne prosadit. A, přitom je to zcela jednoznačné a přijde se na to i bez jakéhokoliv měření, buď TV takový tuner má, nebo nemá.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #14 kdy: 24. 11. 2013, 19:11:01 »
]Tak to jste se dostal na tenký led. DAB fórum není žádná certifikovaná laboratoř a nemá právo doporučovat některé modely/výrobce. I metod měření citlivosti může být víc a právníci zatracovaných firem by si určitě přišli na své. Vždyť i tak jednoduchá věc, jako doporučení, nebo snad zákaz, v oblasti vybavení TV tunerem pro DVB-T2 si zatím nikdo netroufne prosadit. A, přitom je to zcela jednoznačné a přijde se na to i bez jakéhokoliv měření, buď TV takový tuner má, nebo nemá.

Přesně tak. To už je dost přehnaný požadavek. A nedělá se to ani ohledně FM a DVB-T, DVB-S2 apod. To bych vůbec neřešil takhle, jak je to popsáno. Ochrana spotřebitele zde víceméně žádná neexistuje a když někdo dokáže prodat šunt, tak ho prostě prodá. Ovšem lze psát solidní recenze to samozřejmě lze. Ale i tak budou řeči. O časopise STEREO-VIDEO se kolikrát tvrdilo, že některé ty recenze nejsou až tak objektivní a že redakce dostala od toho, či onoho výrobce všimné aby propagovala právě ty jeho výrobky. To samé i občas zaznělo o google.cz a tamních recenzích na sat přijímače. Že tedy server něco dostal aby napsal pozitivní recenzi něčeho o čem se x opravářů shodlo, že je krám. Takže ono je to velice ošemetné. A možná by se dalo říci, že pokud  se ty recenze budou psát jen tak pro zábavu a budou to dělat nadšení amatéři, že je to důvěryhodnější, nežli když by se do toho zamotal nějaký úřad. Protože jak se do něčeho zamotá úředník, tak to začne korupcí smrdět automaticky.

Na druhou stranu. Tedy taky nemají peníze. Tedy zpoplatňují stránky atd. Pokud by ty recenze psali slušně, tedy nesnažili se opravdu nesmysly vydávat za kvalitu a bylo to prostě víceméně korektní, tak proč se nedomluvit s tím či oním výrobcem nebo tím či oním prodejcem, že když jim to bude dodávat na testy a zaplatí jim ještě něco na víc. Tak oni se budou snažit to psát tak aby na tom, či onom výrobku našly jen jeho klady. Dá se ledacos.

Tak mně už nic neprodají. Kuchyňák mám PURE EVOKE 2S protože to prostě bylo první na trhu. Do kapsy mám LINGO protože to bylo to nejlevnější, co existovalo. A do auta mám vyhlédnutý ten KENWOOD a tuner zatím nechci. Ten až to bude hodně rozjeté, třeba až za 5 let nebo za deset let. Atd.
« Poslední změna: 24. 11. 2013, 19:18:29 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL