Autor Téma: Rakusko/T-DAB  (Přečteno 1882119 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #480 kdy: 08. 03. 2019, 21:03:22 »
Právě na Artu koncert Blondie. Nějak nám holka zestárla. Borci vypadají pořád dobře.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #481 kdy: 08. 03. 2019, 21:17:58 »
Co tam máš za ten zes??? Když máš bez 30 a s 50, tak to na 10 nějak neštymuje. Zbav se hádů a máš klid, pak to pojede všechno, to "zvlnění" 3db od cat už to ustojí.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #482 kdy: 08. 03. 2019, 21:33:14 »
Fakt, máš pravdu. Na štítku zesláku je 10, a početně to ale vychází na 20dB. Asi mi kamarád přidal, když ho roztahoval z 5 kanálu na celé III. pásmo. 
To zvlnění nejsou 3dB, ale 8dB, bez zesilovače.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #483 kdy: 08. 03. 2019, 21:49:56 »
Takže kdoví, co a jak se v něm vlastně děje. Čili stejná rada jako pro Andreje: dej si tam Anténu a Zesilovač a všechno bude fungovat :-)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #484 kdy: 08. 03. 2019, 21:59:16 »
Mohu ti říci jen to, co mi říkají mí zákazníci. "Ale mě to doteď fungovalo"
Než pustili Hády, tak jsem žádný problém neměl.

Tu 1411 jsem zatím nezkompletoval, měli jsme nějaký pohřeb, tak jsem měl jiné starosti.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #485 kdy: 08. 03. 2019, 21:59:47 »
Druhý pokus byl na tom samém místě jako předchozí, ale signál je prohnán tentokrát přes zesilovač.
První foto je za 10dB zesilovačem ... Trochu se mi nezdá základna multiplexu Hádu, na můj vkus je dost široká a překrývá Kamzík.

bingo, Omar a MDŽ mně zachránili; když  u mně loni měřil ZA zesíkem tak se Hády roztahovaly do Kamzíku jako v jeho záznamech dnešního spektra; LC obvody zesíku asi nelze ukecat; Omar se zde kdysi zmínil, že při pohledu na spektrum nechápe, že kde to rádio ten Kamzík bere. Vycházíme z faktu, že spektrák nekecá. A to mi dle výpočtu vychází, že u Omara jsou Hády o 10 dB níže než u mně (pokles intenzity pole se čtvercem vzdálenosti).
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #486 kdy: 08. 03. 2019, 22:05:40 »
např. u FM nemohou sebeuzší dobastlené analogové filtry v HiFi FM tunerech konkurovat slušnějšímu modernímu autorádiu s digit. filtry all in 1 na jednom čipu...
Právě jsem měl jedno takové all in 1 v ruce a byla to přijmová katasatrofa. S tím se nedá udělat vůbec nic, jak jsem to otevřel, tak jsem to zase zavřel. Zlatý dobastlený analogový filtr v FM.
Chyba, neměl jsi "slušnější moderní autorádio" ... o kterých píšu já, měl jsi nějaký krám...  :)
Jednoduchá cesta jak se dostat za pár šupů ke kvalitnímu úzce selektivnímu FM autorádiu je např. koupě z bazaru nějakého origo FM autorádia z nějakého korejce (Hyundai, Kia) - ty jsou levně k mání (třeba 1000-1500Kč) přímo z nových aut kde je majitelé ihned po koupi nahrazují "lepšími" navigacemi atd... Orig. rádia z koncernu VW jsou samozřejmě taky OK, ale ceny vyšší...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #487 kdy: 08. 03. 2019, 22:07:48 »
Takže kdoví, co a jak se v něm vlastně děje. Čili stejná rada jako pro Andreje: dej si tam Anténu a Zesilovač a všechno bude fungovat :-)

tak Anténa bude asi značka Xmux, ale co je ten Zesilovač? to je ten terozácký nízkošum? cloumají mnou pocity, že jsi explicitně žádný zesilovač NEVYSLOVIL, dokonce jsi mi změnu nedoporučil; no flame, jen tak dumám :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #488 kdy: 08. 03. 2019, 22:15:56 »
Mohu ti říci jen to, co mi říkají mí zákazníci. "Ale mě to doteď fungovalo"
Než pustili Hády, tak jsem žádný problém neměl.

Mě taky všechno "fungovalo", než jsem se najednou ze dne na den ocitnul pod mostem. Ale všechno zlý je k něčemu dobrý a co tě nezabije, to tě posílí! Akorát to nesmíš vzdát a zabalit, i když se to zdá beznadějný! :-) A to se týká naprosto všeho, každého "problému či zádrhelu", který se vyskytne. Protože: pravidlo 1,2,3, už jsem to tu několikrát psal :-)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #489 kdy: 08. 03. 2019, 22:17:21 »
např. u FM nemohou sebeuzší dobastlené analogové filtry v HiFi FM tunerech konkurovat slušnějšímu modernímu autorádiu s digit. filtry all in 1 na jednom čipu...
Právě jsem měl jedno takové all in 1 v ruce a byla to přijmová katasatrofa. S tím se nedá udělat vůbec nic, jak jsem to otevřel, tak jsem to zase zavřel. Zlatý dobastlený analogový filtr v FM.
Chyba, neměl jsi "slušnější moderní autorádio" ... o kterých píšu já, měl jsi nějaký krám...  :)
Jednoduchá cesta jak se dostat za pár šupů ke kvalitnímu úzce selektivnímu FM autorádiu je např. koupě z bazaru nějakého origo FM autorádia z nějakého korejce (Hyundai, Kia) - ty jsou levně k mání (třeba 1000-1500Kč) přímo z nových aut kde je majitelé ihned po koupi nahrazují "lepšími" navigacemi atd... Orig. rádia z koncernu VW jsou samozřejmě taky OK, ale ceny vyšší...
Autorádio mám právě slušné, ve firemním autě mám Pioneera, v soukromém VW. Jejich přijmové parametry bych rád měl doma. Na dálnici u Břeclavi běžně přijímám Maďary nebo Praděd.
Psal jsem o X-HM11DAB. Sice to není autorádio, ale koncepce stejná a výsledky žalostné.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #490 kdy: 08. 03. 2019, 22:20:14 »
Mě taky všechno "fungovalo", než jsem se najednou ze dne na den ocitnul pod mostem. Ale všechno zlý je k něčemu dobrý a co tě nezabije, to tě posílí! Akorát to nesmíš vzdát a zabalit, i když se to zdá beznadějný! :-) A to se týká naprosto všeho, každého "problému či zádrhelu", který se vyskytne. Protože: pravidlo 1,2,3, už jsem to tu několikrát psal :-)
Vypadám na to, že něco vzdávám?
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #491 kdy: 08. 03. 2019, 22:56:27 »
Takže kdoví, co a jak se v něm vlastně děje. Čili stejná rada jako pro Andreje: dej si tam Anténu a Zesilovač a všechno bude fungovat :-)

tak Anténa bude asi značka Xmux, ale co je ten Zesilovač? to je ten terozácký nízkošum? cloumají mnou pocity, že jsi explicitně žádný zesilovač NEVYSLOVIL, dokonce jsi mi změnu nedoporučil; no flame, jen tak dumám :)

100 človíčků, 100 názorů, 100 pohledů na věc. Víc hlav víc ví, ale když si zajdeš na pole se zelím, kde je hlava (hlávka) vedle hlavy (hlávky), tak z toho budeš mít tak akorát tu svoji hlávku v pejru :-) Takže ti zbude jen a pouze využít jednoho ze svých základních lidských práv a to je právo volby! Čili si zvolíš, čí radou se chceš a budeš řídit, das ist alles :-) Každý má svůj názor, pohled na věc a svoji cestu. Já názory a postoje kohokoli respektuji a mám zase svoje názory, postoje a zkušenosti a nemám potřebu o čemkoli polemizovat.  Respektuju a chápu kohokoli s jakýmkoli hobby, třeba i rybáře, kterej má udici za 20 litrů a celej den mrzne u díry vysekané v ledu a nic nechytí! Když ho to baví a nikomu tím neškodí, proč ne, a třeba umí výbornej recept na úpravu kapra nebo jiné ryby, kterej nám prozradí a pochutnáme si tak jak v žádné restauraci. Každý, jakýkoli člověk, kterýho v životě potkáme, je v něčem lepší, než my sami, bezdomovec může umět skvěle hrát šachy, který mě nebaví, křovák v Africe umí perfektně střílet z luku, když my netrefíme ani stodolu, prostě od každého se můžeme něco nového naučit, pokud chceme. Já, čím víc toho vím, tím víc si uvědomuju, jak málo toho vím:-) O jednom jsem ale celkem přesvědčen: co se týká konstrukce, návrhu, stavby, realizace antén, zesilování, slučování, odlaďování, fázování a řešení příjmových "zádrhelů" pozemního příjmu, není na tomto i fórech podobného zaměření žádný z diskutujících, od kterého bych se měl co naučit. Mimo tento "obor" to samozřejmě neplatí.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #492 kdy: 08. 03. 2019, 23:10:30 »
Chtěl bych mít tvoje sebevědomí.
To, že zrovna tady nikdo není ještě neznamená, že takoví lidé nejsou. 
« Poslední změna: 08. 03. 2019, 23:14:50 od omar3 »
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #493 kdy: 08. 03. 2019, 23:20:57 »
Jasně že jsou a je jich spousta! A mám a musím, nebo lépe řečeno chci se ještě mnoho učit, ale tady se nevyskytnou, alespoň ne tací, kteří by mě měli co nového naučit, mimo to o čem se momentálně bavíme.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rakusko/T-DAB
« Odpověď #494 kdy: 08. 03. 2019, 23:27:08 »
Autorádio mám právě slušné, ve firemním autě mám Pioneera, v soukromém VW. Jejich přijmové parametry bych rád měl doma. Na dálnici u Břeclavi běžně přijímám Maďary nebo Praděd.
Psal jsem o X-HM11DAB. Sice to není autorádio, ale koncepce stejná a výsledky žalostné.
Kdeže stejná koncepce.... zjevně si nerozumíme :) Stejnou(obdobnou) koncepci jako zmiňovaná autorádia má např. zde zmiňovaná stolní legenda DXerů - Sony XDR F1HD, ale to už je archiválie a od té doby se vývoj u stolních rádií zastavil. Následně pokračoval už jen v segmentu autorádií, takže jestli prostě chceš dnes doma na stole lovit s nějakým úzce selektivním FM tunerem a nemáš zrovna Sony XDR... tak velmi pravděpodobně mezi stolnímu tunery nic podobného nenajdeš a musíš si na stůl dobastlit nějaké to AUTOrádio, jinudy cesta nevede (alespoň já ji neznám)  :) Výše uvedeným "bazarovým způsobem" (s troškou toho bastlení napájení, konektorů...) je úspěch celkem zaručen  ;)