reklama

Autor Téma: Stanice v DAB  (Přečteno 7951 krát)

Patrik88

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Stanice v DAB
« Odpověď #15 kdy: 08. 10. 2013, 09:35:52 »
U mě taky vede SeeJay Radio.
Všiml jsem si, že před pár dny spustili nový zvukový obal, který nemá u českých rádií konkurenci a od včerejška nasadili i nové logo.
Podle mě, chce SeeJay v DAB převzít roli lídra (v tanečních rádiích). Řekl bych, že předpoklady na to mají.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tech7

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 08. 10. 2013, 11:00:15 »
SeeJay by radši měl něco udělat se zvukem, už na netu je to hrozný a když se k tomu přidá komprese v DAB, je to příšerný. Třeba hlasu Peta Kořisty (Coffee Time Po 13-16) se mi chce skoro zvracet jak je ta komprimace slyšet, vždycky si říkám, jestli je to vůbec možný.

Ještě něco k obsahu, strašně točí písničky, někdy mám pocit že mají playlist 40 skladeb a jedou neustále dokola... víc než dvě, tři hodiny za den 2x týdně prostě nedám, protože je to na palici. A to taneční muziku fakt můžu. Prostě škoda, pro mě to moc není. Zvuk Gama Rádia je o třídu lepší.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

José

• Profík
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
« Odpověď #17 kdy: 08. 10. 2013, 15:09:29 »
Podle mě, chce SeeJay v DAB převzít roli lídra (v tanečních rádiích). Řekl bych, že předpoklady na to mají.

To je také naprosto v pořádku a ač tento žánr neposlouchám, tak jsem ochoten jim v tom fandit a přát jim mnoho zdaru a úspěchů. Důvod je docela jednoduchý a jasný. Pod firmou Computers zde roky působilo Dance rádio, které vedlo vždy prim v DAB, účastnilo se všech testů, dokonce chtělo jít i do DVB-T. Ale pak se spojili s Lagardere, známými to devastátory českého FM se stanicemi F1 a E2 a totálně zmagořili a zblbli. Odešli z DAB z muxu Teleka a nechali tam po sobě bohapustou zející díru... V té době se dalo velice často číst na netu cca tohle : ,,Když by tam bylo Dance rádio, tak bych si ten přijímač koupil a šel bych do toho, ale, když tam už není, tak to pro mne nemá žádný smysl...." Takže Dance rádio tím velice poškodilo start DAB v ČR a to na přání a v režii, Lagardere. Takže ANO, má smysl fandit SeeJay rádiu, které tuto díru v DAB zaplnilo a pomáhá tak této digitální technologii proniknout mezi masové posluchače dance. Budiž jím tímto přáno a zcela upřimě poděkováno.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Tonny007

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 31. 10. 2013, 08:04:20 »
Od včerejška začala fungovat Facebooková stránka TiP Rádia (https://www.facebook.com/tipradio.cz).
Mají tam i fotky studia, takže to vypadá, že od zítřka máme v éteru zase o stanici navíc :)

reklama