Autor Téma: Prosím o radu  (Přečteno 2758 krát)

Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prosím o radu
« kdy: 27. 10. 2013, 14:33:29 »
Mám domů zaveden satelit, ale potřeboval bych ho ještě přidat na jedno místo v domě, ale není možné z technických důvodů natáhnout koaxiální kabel ze satelitu na určené místo. Existuje nějaká chytrá krabička (alespoň dvoutunerová), ktetá umí satelitní vysílání streamovat do místní sítě (ne do internetu)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: 27. 10. 2013, 14:53:48 »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: 27. 10. 2013, 16:15:44 »
To sice není rada "za všechny prachy", jen za 30 tisíc, ale na druhé straně splňuje zadání. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2013, 16:19:56 »
Vypadá to moc dobře, ale uvítal bych nějakou levnější alternativu  ;)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu
« Odpověď #4 kdy: 27. 10. 2013, 16:21:25 »
Vypadá to moc dobře, ale uvítal bych nějakou levnější alternativu  ;)
natáhni kabel

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #5 kdy: 27. 10. 2013, 16:38:43 »
Mám domů zaveden satelit, ale potřeboval bych ho ještě přidat na jedno místo v domě, ale není možné z technických důvodů natáhnout koaxiální kabel ze satelitu na určené místo. Existuje nějaká chytrá krabička (alespoň dvoutunerová), ktetá umí satelitní vysílání streamovat do místní sítě (ne do internetu)
Když ne do internetu, tak do jaké sítě? Proč není možné natáhnout další kabel?


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #6 kdy: 27. 10. 2013, 17:14:39 »
Mám domů zaveden satelit, ale potřeboval bych ho ještě přidat na jedno místo v domě, ale není možné z technických důvodů natáhnout koaxiální kabel ze satelitu na určené místo. Existuje nějaká chytrá krabička (alespoň dvoutunerová), ktetá umí satelitní vysílání streamovat do místní sítě (ne do internetu)
Když ne do internetu, tak do jaké sítě? Proč není možné natáhnout další kabel?
Chtěl bych to streamovat od satelitu k pc, jen toto nic víc
Další kabel není možný natáhnout z důvodu, že když byla přestavba bytu, ta se na toto nemyslelo a není kudy to protáhnout.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #7 kdy: 27. 10. 2013, 17:21:20 »
Mám domů zaveden satelit, ale potřeboval bych ho ještě přidat na jedno místo v domě, ale není možné z technických důvodů natáhnout koaxiální kabel ze satelitu na určené místo. Existuje nějaká chytrá krabička (alespoň dvoutunerová), ktetá umí satelitní vysílání streamovat do místní sítě (ne do internetu)
Když ne do internetu, tak do jaké sítě? Proč není možné natáhnout další kabel?
Chtěl bych to streamovat od satelitu k pc, jen toto nic víc
Další kabel není možný natáhnout z důvodu, že když byla přestavba bytu, ta se na toto nemyslelo a není kudy to protáhnout.
KOukám, že s Tebou se člověk ničeho nedopátrá, takže to nemá smysl. Ale k dvoutunerovému přijímači stejně potřebuješ dva kabely od paraboly. Takže to máš jedno.


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #8 kdy: 27. 10. 2013, 17:33:40 »
No tak mám asi smůlu. Stejně díky aspoň za něco.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #9 kdy: 27. 10. 2013, 17:39:38 »
Píšeš, že to nechce streamovat do internetu ale chceš to do kabelu k PC. Z toho mi ale není jasné, do jakého kabelu to chceš streamovat? Pokud máš od TV k PC natažený UTP, pak si kup LINUX přijímač, třeba DreamBox nebo něco podobného, a stramuj to přes Dream Box do LAN. Pak si kup Johansson Kit, který Ti umožní stáhnout dva nezávislé signály ze dvou LNB po jednom kabelu do dvou přijímačů. Tím pádem budeš moct na jednom přijímači provozovat TV a na druhém streamovat do PC. Pokud jsi to myslel takto, tak se musíš umět vymáčknout. Tady opravdu nejsou věštci. Ty najdeš na Active Tv. :-)


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o radu
« Odpověď #10 kdy: 27. 10. 2013, 17:50:39 »
Píšeš, že to nechce streamovat do internetu ale chceš to do kabelu k PC. Z toho mi ale není jasné, do jakého kabelu to chceš streamovat? Pokud máš od TV k PC natažený UTP, pak si kup LINUX přijímač, třeba DreamBox nebo něco podobného, a stramuj to přes Dream Box do LAN. Pak si kup Johansson Kit, který Ti umožní stáhnout dva nezávislé signály ze dvou LNB po jednom kabelu do dvou přijímačů. Tím pádem budeš moct na jednom přijímači provozovat TV a na druhém streamovat do PC. Pokud jsi to myslel takto, tak se musíš umět vymáčknout. Tady opravdu nejsou věštci. Ty najdeš na Active Tv. :-)
Přesně takhle jsem to myslel. Omlouvám se, ale jsem jen uživatel a moc do toho nevidím. :-)