Autor Téma: Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně  (Přečteno 12662 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« kdy: 27. 10. 2013, 13:05:30 »
V praxi to znamená, že kdo má přístup ke kabelovce UPC, není podmínka, aby ji platil, běží mu oba kanály. Teď to sleduju na svém televizoru s DVB-C tunerem. Kartu ani modul tam nemám.

Jedná se samozřejmě o promo v rámci předpremiéry Terapie II. Večer od 20 běží Hunger Games.

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mark.K

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #1 kdy: 27. 10. 2013, 13:29:36 »
Na Hunger Games se těším,co jsem sledoval včera ukázky na HBO HD měla by to být paráda


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #2 kdy: 27. 10. 2013, 13:43:09 »
V praxi to znamená, že kdo má přístup ke kabelovce UPC, není podmínka, aby ji platil, běží mu oba kanály. Teď to sleduju na svém televizoru s DVB-C tunerem. Kartu ani modul tam nemám.
Tak nějak si nedovedu představit situaci, při které kabelovka UPC distribuuje jakýkoliv signál někomu, kdo si nic z její nabídky neplatí. Možná nějaká výjimka, kdy zůstala funkční bývalá přípojka mezi domovním rozvaděčem a bytovou zásuvkou?

Díky volné distribuci mnoha kanálů v normě DVB-T ale není nic divného na tom, že tento příjem se obejde i bez modulu a spárované karty. No a nyní, o prodlouženém víkendu, UPC láká diváky volným příjmem HBO HD a pro ty bez patřičného vybavení i ve variantě SD. Třeba se nějaký zájemce nechá přesvědčit, že napříště se za příplatek bez HBO neobejde?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2013, 14:28:12 »
Tak nějak si nedovedu představit situaci, při které kabelovka UPC distribuuje jakýkoliv signál někomu, kdo si nic z její nabídky neplatí. Možná nějaká výjimka, kdy zůstala funkční bývalá přípojka mezi domovním rozvaděčem a bytovou zásuvkou?
Je dost lidí, co si od UPC platí jen internet, ne kabelovou TV.
Díky volné distribuci mnoha kanálů v normě DVB-T ale není nic divného na tom, že tento příjem se obejde i bez modulu a spárované karty. No a nyní, o prodlouženém víkendu, UPC láká diváky volným příjmem HBO HD a pro ty bez patřičného vybavení i ve variantě SD. Třeba se nějaký zájemce nechá přesvědčit, že napříště se za příplatek bez HBO neobejde?
Nejedná se o DVB-T, ale DVB-C! UPC i normálně šíří v DVB-C základní programy nekódovaně a na tento víkend odkódovala i HBO. Ostatně netýká se to jen UPC, bez karty mi běží HBO i u NejTV. HBO2 a HBO Comedy jsou normálně kódované.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #4 kdy: 27. 10. 2013, 14:35:37 »
V kabelovce UPC je to stejně - HBO a HBO HD free, HBO 2 a HBO Comedy v kódu.

Pamatuju se, že podobná akce na HBO už byla v minulosti v 90. letech. Tehdy jsme pochopitelně neměli ponětí o žádném HBO 2 nebo HBO Comedy. To byla ještě hluboko doba analogová. Bylo to zrovna v době, kdy jsme trávili dovolenou v Náchodě. A tehdy jsem se seznámil poprvé s HBO na CRT televizoru o úhlopříčce 37 cm. Byl jsem z toho celý paf. :D

Tehdy ještě HBO vydávalo takové ty skládací rozvrhy na celý měsíc. Chodil jsem si pro ně do tamější pobočky Kabelu Plus. :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #5 kdy: 27. 10. 2013, 16:31:17 »
Je dost lidí, co si od UPC platí jen internet, ne kabelovou TV.
V této větě jsou slova "platí jen internet", ale já reagoval na tvrzení "kdo má přístup ke kabelovce UPC (což není jen kabelová TV), není podmínka, aby ji platil". Protože UPC nabízí placený internet a distribuuje ho po stejném kabelu jako DVB-C a DVB-T, není problém využít dočasnou nabídku volného HBO, ale až tak velká neplacená "Perlička" to není. Několik let jsme byli i abonenti programu HBO, ale po rozvoji DVB-T se už v rodině nenašel žádný ochotný plátce a HBO jsme oželeli.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #6 kdy: 28. 10. 2013, 20:48:35 »
Také v síti Selfu je krátkodobě zdarma HBO a HBOHD, ale nenašel jsem tam nic, na co bych se s chutí podíval, tak to skončilo u odborného pohledu na kvalitu HBO HD. 
Také celý říjen tam v souvislosti s přejmenováním jede volně AXN, AXN Black a AXN White, ale tam jsem taky ještě nic neviděl. Asi jsem nějakej divnej, když nevyužívám takových skvělých nabídek.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Perlička z kabelovky UPC: HBO a HBO HD nekódovaně
« Odpověď #7 kdy: 28. 10. 2013, 22:00:42 »
Volné HBO v UPC bylo hlášeno, nic neobvyklého.V kabelu UPC v DVB C běží jako promo celá řada kanálů volně.Už od léta tyto akce začaly, mění se po kvartálech.V současnosti jdou volně např.slovenské STV 1, Markíza a JOJ, dále Disney Ch., také AXN a CBS Drama  ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.