Autor Téma: Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC  (Přečteno 6035 krát)

Patrick20

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Zdravím zdejší odborníky,

pročetl jsem si místní fórum, prohledal různé internetové obchody, ale cítím se v té záplavě informací a přístrojů teď spíš ještě víc zmatený. Proto prosím o radu. Rád bych si koupil HD satelitní přijímač a mojí podmínkou je, abych mohl nahrané pořady dále editovat v PC. Mohl by mi někdo nějaký takový přístroj doporučit? (ideálně pokud s ním má již zkušenosti)
Někde jsem vyčetl, že pro možnost editace nahrávek je nutné mít kartu vloženou v CI modulu. - Je toto pravda?
Mám už jednu kartu Skylink ICE, takže moje představa je, že bych si k ní objednal ještě kartu NEXT, aby mi šli placené balíčky na obou kartách. Přístroj by tedy měl s touto kartou spolupracovat (potažmo s CI modulem, pokud je skutečně potřeba).

Předem děkuji za případné rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2013, 12:29:33 »
když chceš edit v pc, tak doporučuju pc kartu, ta ti to nahraje už rozkodovaný a pak s tim pracuješ jako s jakymkoliv jinym videem. Ja mam sat kartu v pc a jsem spokojen.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Patrick20

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2013, 14:10:36 »
Děkuji za nabídnutou alternativu, ale raději bych upřednostňoval satelit, pokud by se našel nějaký vhodný. Nejde jen o to nahrávání, ale i běžné sledování TV a nechci kvůli tomu vždy blokovat počítač.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2013, 17:05:07 »
V ofiko čtečce/irdeto/ se s nahrávkou do pc nedostaneš,totéž u ofiko CI+,nahrávka v uni čtečce s patřičným sw,karta ICE,z M7 už nemáš šanci,které to jsou ti nepovím,neb to sám nevím,ale předpokládám ,že většina s linuxem !/mělo by být uvedeno v recenzi/ 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


MarioF87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • Asterixův blog číslo 1
    • E-mail
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2013, 18:42:13 »
U některých starších sat. přístrojů fungovaly nahrané pořady i v PC - nejen editace, ale samotné spuštění. Např. můj brácha má satelit už několik let, a má tedy starý přístroj, který bez problému zaznamenává nahrávky rozkódované, a atedy použitelné v pc. Problémem ovšem např. u bráchova přístroje bylo, že uměl jen MPEG 2. Nicméně on stejně nenahrává, a tak je mu to jedno.

U novějších přístrojů je pak už opravdu vesměs nutné mít kartu vloženu v CA modulu. Já si při pořízení satelitu pořídil Ferguson Ariva 250 Combo, který naštěstí má ci slot, a tak jsem zakoupil i modul. Stejně je to ale hop nebo trop - občas se stane, že nahrávka stejně není v pc spustitelná - možná modul nepracuje správně, koupil jsem ho přes Aukro, už použitý, no nechtělo se mi dávat pomalu tisícovku za nový. Většinou pomůže vytažení a opětovné zasunutí modulu do slotu.

Kartu mám novou, čisté Irdeto, Ariva 250 má ovšem uni čtečku, a tak s následným použitím v pc není problém, až na ty malé výpadky. Jak ale napsal skypo, Skylink už nové karty docela ošetřil. Pokud máš ICE, nestrčíš ji do skylinkem oficiálně podporovaného produktu - budeš si muset tedy koupit nějaký s uni čtečkou, a pak ti nahrávky s modulem půjdou. Kdo má čisté Irdeto (jako já), může kartu použít i v oficiálních přístrojích pro Skylink, ale nahrávku v ofiko čtečce do PC nedostane, myslím, že ani s modulem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Farell

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Nic není nemožné...
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2013, 20:49:48 »
Já mám starou Arivu 200Hd doma 2X a máma nahrává o 100 šest pohádky z čt1 , Stv1 já zase HBO HD atd...Má totižto CHIP ALI3602 ten nahrávku uloží na HDD už rozkódovanou a vPC si s ní dělám co chci. :)

Ale satelity s CHIPEM ALI 3606 tedy novější to mají u nahrávek zakódováno. :(
48" LED FullHD Thomson 48FU4243
Ferguson Ariva 200HD F/W A200_V2.14B2patch 23.5E-19.2E-0,8W SKYLINK ICE-120cm-diseq 1.2.
46" LED FullHD Samsung UE46D5500
Ferguson Ariva 200HD F/W A200_V2.14B2patch 23.5E-19.2E SKYLINK ICE katra FE 80cm.


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #6 kdy: 19. 10. 2013, 21:45:43 »
Já osobně používám pro nahrávky golden media 9060,9080 ,občas se dají ještě sehnat na netu..+ arivy 200hd ,opticum 403...Kolega používá golden media unibox 2 s čípem ali 3606 a patřičným sw lze taky nahrávky editivat v pc a dále samozřejmě linux boxy dream,ip,vu atd.
« Poslední změna: 19. 10. 2013, 21:47:54 od Fanda Bukovjan »


Patrick20

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #7 kdy: 20. 10. 2013, 00:20:30 »
Všem vám moc děkuju za odpovědi. Doporučené přijímače jsem si všechny vyhledal a prozkoumal a když už jsem se hodlal pro nějaký rozhodnout, tak jsem čirou náhodou narazil na 1 kus Golden Interstar GI-S900, který už doma mám a jsem s ním spokojen. Takže vezmu ten a mám to na jistotu.


MarioF87

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • Asterixův blog číslo 1
    • E-mail
Re:Satelitní přijímač s možností editace nahrávky v PC
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2013, 15:12:57 »
Ještě jsem zapomněl dodat (i když to už je teď jen pro informaci), že ta moje Ariva, tedy 250 Combo, má tu vlastnost, že pokud nahraju tv pořad z FTA stanice (tedy např. ČT 24), pak se nahrávka ukládá na disk nekódovaná, bez ohledu na to, jestli je karta v modulu nebo jen samotná ve čtečce. Rovněž tak přístroj nezakódovává nahrávání z DVB-T.