Autor Téma: Mux 3 Ještěd - změna?  (Přečteno 16412 krát)

jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #30 kdy: 22. 10. 2013, 13:55:14 »
José
tak právě ses příznal, že mux3 tam jde, ale pouze to že neumíš nastavit anténní systém svádíš na neschopnost čra? když se na jednu anténu snažíš chytat vše co kolem lítá a na širikopásmovej zesilovač, tak je to jasný, na příjem z ruzných (a dosti odlišných směrů a navíc i polarizací) je potřeba více antén, při správném zapojení by ti pak šlapalo všechno i polskej mux2, tak příště nenadávej na čra, ale udělej si anténní systém tak jak má být, když chceš chytat vše a nebo prostě nějaký mux oželet, nikdo tě k přijmu všech muxu nenutí, ale jen svojí vlastní vinou, nikoliv čra. By mě docela i zajímalo na co to chytáš, to asi bude kvalitka, když ti to jede ze všech směrů a němci sou navíc v jiné polariaci (neměl bys jim taky jít nadávat jaktože vysílaj jinak?) si prostě typickej případ "já chci aby mi to tady chodilo všechno, koukejte se starat, ale ja nic měnit rozhodně nebudu"

k rs3
je hezké, že byl nějaký záměr, ale k provozování vysílání je potřeba povolení od čtú, tak je hezký si něco plánovat dopředu..si taky můžu dát záměr, že chci z ještědu vysílat výkonem 200kW a pokrýt půl republiky, ale jsou tu nějaké pravidla, které se musí dodržet, takže mluvit o podvodu či zmařeném záměru je prostě mimo. Plánovat měl v momementě, až měl patřičné povolení a to nikdy neměl jiné, než má teď a ani to nevyužívá na 100%.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #31 kdy: 22. 10. 2013, 14:08:19 »
Daniel Kulhánek : ano žiju v česku a jsem čech a to je vždy záruka toho že přesně timplich budu používat syntax českého jazyka a budu česky znějící jungmann nebo podobní z oné doby...
Jsem jen čech co není perfektní a dokonalý a co jako mám se snad stát náckem abych hájil českou národní hrdost a to i v českém jazyce přesně v syntaxu?!!  :o

David Kříž : koukám že jsme odbočili od tématu a to je změna kmitočtu na MUX3 na vysílači Ještěd ze současného K 60 na něco jiného  :D a propó proč vám to tak vadí že to není perfekně česky nebo jinak super dokonale znějící?!!to mně hlava nebere...zřejmě už to DIGIZONE.CZ není technický nýbrž lingvistický jazyka českého preferující web  :D
Ve skrytu duše jsem doufal, že nejste Čech nebo Čech dlouhodobě žijící mimo republiku. To by samozřejmě byla pádná omluva vašeho vyjadřování.
Vzhledem k tomu, že jste Čech, byla zřejmě fatálně zanedbána vaše základní výuka. Což ale také nemusí být vaše chyba...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #32 kdy: 22. 10. 2013, 14:13:22 »
... a propó proč vám to tak vadí že to není perfekně česky nebo jinak super dokonale znějící?!!to mně hlava nebere...zřejmě už to DIGIZONE.CZ není technický nýbrž lingvistický jazyka českého preferující web  :D
Ono by to ani tak nevadilo, kdyby vám alespoň bylo rozumnět. Ale někdy musím váš příspěvek číst několikrát, než pochopím, co jste chtěl vlastně říci. Alespoň se pokuste používat interpunkční znaménka. Předem děkuji za ochotu.
« Poslední změna: 22. 10. 2013, 14:16:00 od Daniel Kulhánek »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #33 kdy: 22. 10. 2013, 14:48:41 »
José
tak právě ses příznal, že mux3 tam jde, ale pouze to že neumíš nastavit anténní systém svádíš na neschopnost čra? když se na jednu anténu snažíš chytat vše co kolem lítá a na širikopásmovej zesilovač, tak je to jasný, na příjem z ruzných (a dosti odlišných směrů a navíc i polarizací) je potřeba více antén, při správném zapojení by ti pak šlapalo všechno i polskej mux2, tak příště nenadávej na čra,

Co to zase blekotáš za nesmysle ? Vezmeš obyčejný metrový kus drátu a strčíš ho do televizoru, bez použití jakékoli antény, jen toho drátu nebo řekněme třeba pokojové antény aby jsi měl radost nebo prutové antény, to je vuřt. S tím vlezeš do jakéhokoli domu v ulici výše nežli je 1.patro v tom okamžiku nastane situace, že pokud to natočíš jedním směrem půjde ti 1,2,3 Ještěd a pokud to dáš jakýmkoli jiným směrem pujde ti 1,2 ještěd a Jelenie Gora a Černá studnice. Samozřejmě, že jde nákladně a složitě mux 3 z ČH odstínit... Ale proč jako ? Protože komunističtí zločinci  z ČRa udělali sabotáž a zničili SFN mezi ČH a Ještědem ? To si děláš jako legraci ? Zrůdy tady budou něco sabotovat a já budu běhat k vůli nim po střeše ? To si děláš zadek ? Dokud zrůdy nespustily 20kW na Ještědu tak to šlo OK a nic to nerušilo. A pro Liberecký kraj mux 3 na Ještědu neměl vůbec běžet. Dle všech původních plánů to měla pokrývat ČH a Buková hora. Dobře spustili Ještěd jako SFN. Ok, může být. Ale pak to překonfigorovali, tak ať teď si ti parchatni vazmou buldozery a přestěhují si Ještěd blíže k ČH aby to zase chodilo. Tak šmejdi něco zprasí a my budeme podle nich lítat ? To si fakt děláš zadek. A dost hustou... Víš co ? Úplně jednoduše. Koho znám, ten si koupil sat přijímač a mohou si ČRa tu svoji neschopnost nebouchat klíďo do vitríny. Jen nechápu ty managery těch stanic, že jim jsou ochotny něco platit. Já bych jim nedal osobně ani floka a mohly by si ty svoje vysílače odvézt do sběru.

Citace
ale udělej si anténní systém tak jak má být, když chceš chytat vše a nebo prostě nějaký mux oželet, nikdo tě k přijmu všech muxu nenutí,

Tak jistě, oželena je trojka... německé 3 jdou, polské 3 jdou, české 4, tedy 1,2,4,7 jdou taky, trojka CZ nechodí díky zločinnému jednání   ČRa

Citace
ale jen svojí vlastní vinou, nikoliv čra.

jasně já jsem nařídil překonfigorovat parametry mux 3...tak to tedy doopravdy nikoli...

Citace
By mě docela i zajímalo na co to chytáš, to asi bude kvalitka, když ti to jede ze všech směrů a němci sou navíc v jiné polariaci (neměl bys jim taky jít nadávat jaktože vysílaj jinak?) si prostě typickej případ "já chci aby mi to tady chodilo všechno, koukejte se starat, ale ja nic měnit rozhodně nebudu"

je tam nějaká colorka natočená směrem na Ještěd.... ale to je defakto k vůli tomu Lobau... Jinak chytiš to i na matraci v přízemí v domě bez zesilovače a od druhého patra na kus drátu nebo cokoli, co připomíná pokojovku...

a nebavíme se o analogu, bavíme se o digitálu, takže kvalita všeho je 100%. Ona by byla i té trojky, když by vypnuli rušičku Ještěd nebo to dali na jiný kanál nebo vrátily parametry jako byly za CDG, přičemž nejjednodušší je to navrácení původních parametrů...






« Poslední změna: 22. 10. 2013, 15:34:47 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #34 kdy: 22. 10. 2013, 15:09:18 »
José
ne srandu si děláš ty, zase znova potvrzuješ, že mux3 z ještědu ti šlape, tak ho chytej na pokojovku směrem na ještěd a ostatní si tahej z antnény ze střechy,investice cca 200-300kč..a jako kvůli anténám a přijmu se obyčejně po střechách leze a něco nastavuje, stejně tak i ten tvůj úžasnej satelit tam někdo musel dát a nastavit jinak bys chytil velký prd..nebo na okně to je jedno, to můžeš mít stejně tak anténu na dvb-t na okně či balkóně, ale bez nastavení chytíš prd..myslím že tuhle debatu můžeme uzavřít, pokrytí mux3 máš a je jen na tobě jak s ním naložíš..pokud se ti místo nastavení antnéný vyplatí koupit sat je to tvoje volba, nikdo tě k přijmu dvb-t nenutí, čra zvýšily ještědem pokrytí o tom není žádná debata a vyžádala si to prima..a opět sme u toho, že oboje je komerční záležitost, takže je jen na nich jak budou či nebudou vysílat..ty jako divák pokud máš zájem přijmat se podle toho zařiď..

netvrdím, že řešení kdy je ještěd a čh na stejném kanálu je nějak ideální, ale ty problémy sou jinde než v lbc a jbc..tady to naštěstí řešit lze a opět sem se i u tebe předsvědčil, že v tom mám pravdu
« Poslední změna: 22. 10. 2013, 15:11:46 od jaydeesq »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #35 kdy: 22. 10. 2013, 15:33:48 »
José
ne srandu si děláš ty, zase znova potvrzuješ, že mux3 z ještědu ti šlape, tak ho chytej na pokojovku směrem na ještěd a ostatní si tahej z antnény ze střechy,investice cca 200-300kč..
Nešlape a nebude. Dokud tomu nedají původní parametry. Dělal jsem třeba takovou věc. Naproti přes ulici jsem v druhém patře připojil u sousedky k televizoru matraci. Poláci chodili, 1,2,4,7 CZ šlo. Tři nešlo. Tak jsem tu anténu vzal a narval jsem jí brutálně za lednici a tím, že za ní to už snad bude odstíněné dost. Jo všechno přestalo chodit a mux 3 chodit začal... takže něco takového po mně chceš ? Si pleteš DZ s Dikobrazem ?

Jeden človíček tu popisoval, jak to vyřešil tak, že anténu na K60 vytáhl z paneláku na vedlejší strom, tam to někde připevnil, buď listí nebo panelák nebo co mu zastínilo čh a chodilo mu to a chodí mu to...

takže tohle chceš ? jistě, že to jde určitým způsobem udělat...když se budeme akademicky v hospodě bavit, zda to jde nebo nejde...jde...ale to si z nás budou vážně takto ČRa střílet ? tak jestli Tobě to takhle vyhovuje, tak mně tedy fakt ne...

Citace
a jako kvůli anténám a přijmu se obyčejně po střechách leze a něco nastavuje, stejně tak i ten tvůj úžasnej satelit tam někdo musel dát

obě satelitní paraboly jsem naprosto v pohodě a bez problémů umístil sám...
Na úpravy STA bohužel musím zavolat nějakou firmu a ještě mít souhlas ostních členů společenství...

Citace
mux3 máš a je jen na tobě jak s ním naložíš..pokud se ti místo nastavení antnéný vyplatí koupit sat je to tvoje volba, nikdo tě k přijmu dvb-t nenutí, čra zvýšily ještědem pokrytí o tom není žádná debata a vyžádala si to prima..a opět sme u toho, že oboje je komerční záležitost, takže je jen na nich jak budou či nebudou vysílat..ty jako divák pokud máš zájem přijmat se podle toho zařiď..

prima dosatala nejvíce stížností právě proto, že to nechodí a proč ČRa tohle svinstvo platí ? Ovšem je pravda a to nelze popřít, že oblast získaná Ještědem je větší nežli oblast Ještědem zarušená... Ovšem když by byli na primě, co k čemu tak na základě těch stížností docílí konfigurace mux 3 jak za CDG a šly by oblasti obě. Čili nebylo by to jednu za druhou. Ale šlo by to všude. Ovšem pak by z toho muselo pár nesmyslů ven, jako Šlágr, Active atd. Aby tam bylo jen to důležité jako Love, Zoom atd. A pak je zase otázka pokud se tedy budeme bavit v obchodní rovině, zda Prima je ochotna zaplatit tolik aby to vyrovnalo ztrátu třeba odpojení Active, Šlágr a spol. Jak říkám, lidi v této oblastri to řeší většinou příjmem DVB-S, když druhá, třetí, čtvrtá firma, řekne, že to nejde a že to neumí udělat... kolik jich bylo tady ? 4 nebo 5 ? Jen to žere prachy. Sat je prostě jednodušší.
A dneska umí i satelitní příjem udělat centrálně pro budovu, takže to není problém a je to jen jedna  investice a ne se dohadovat stále o dalším a dalším, kde , koho, co zrovna napadne kde pustit atd. atd. Čili já to řešil takto...

Citace
netvrdím, že řešení kdy je ještěd a čh na stejném kanálu je nějak ideální, ale ty problémy sou jinde než v lbc a jbc..tady to naštěstí řešit lze a opět sem se i u tebe předsvědčil, že v tom mám pravdu

Ty problémy jsou v tom, že tam chtějí mít to Active a Šlágr a další...Když by tam bylo obsazení jako je v mux 1 a 2 a nedělali z toho bordel, mohlo to klidně chodit všechno a všude, čili to je jen a jen nenažranost ČRa....
Bohužel, ale pravda je asi taková, že Prima tohle Active a spol všechny dohromady nepřeplatí... muselo by se jich vyhodit asi dost... teď tam ještě úplně zbytečně nalezlo i ČT tak to už je vůbec gól... tím se to nejspíše zazdilo už na furt...
« Poslední změna: 22. 10. 2013, 16:06:57 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Martin Gembec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #36 kdy: 22. 10. 2013, 23:02:18 »
Přehlédl jsem odkud ten maník je, nebo se prostě nepochlubil? Marně tu přemýšlím, kde v Jablonci může být problém s MUXem 3. neměl jsem ho v Kokoníně, nemůže být na Vrkáčích, ve Mšeně ho chytnete i odrazem jen na dipól z drátu. Něco mi tu nesedí. Ať se dotyčný raději pochlubí, kde bydlí ;)


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #37 kdy: 23. 10. 2013, 02:53:51 »
taky by mě zajímalo odkud je alespoň čtvrť mohl napsat..ale celkem si o odporuje v tom co říká, prvně že na pokojovku mu to šlape, ale to nechytí svoje poláky,němce a rs7 a mux4 z černé studnice..což je logické,jenže tohle prostě na 1anténu nepojede v místě kde je i dobrý signál z čh-ono to spíš na 1anténu nepojede pořádně nikde, protože sloučit ještěd,černou studnici, sněžný jámy a lobau s vertikálem to není jen tak,pak zase že to musel narvat za lednici..ale pak mu jel jen mux3? trochu nelogické když mux1,2 z ještědu vysílá 2,5x vyšším výkonem než mux3..nebo pokud zastínil ještěd a šel mux3 z čh tak tam zas mux1,2 vysílá stejným výkonem takže by měl šlapat mux1,2 z čh..takže schovat anténu někam kde by šel jen mux3 je docela blbost..ale tak pro něj je lepší nadávat a koupit sat a na jednu stranu ho chápu sat nabízí jiné možnosti než dvb-t, ale je to o investicích a nastavit se musí také..sice si ho nastavil sám, ale to by mohl klidně i tu anténu resp. spíš antény..podle mě nejjednodušší řešení na nějakou pidi pokojovou anténu (např co se dávají k usb tunerum) umístěnou v místnosti na ještěd chytat mux3, na střechu dát kanalovou zádrž na k60 a pak teprve něco zesilovat a slučovat..neříkám takhle od pc že to bude šlapat, ale s velkou pravděpodobností ano, samozřejmě by se to dalo udělat mnohem pořádnějc, ale to by už bylo o větších investicich, tohle by podle mě bylo dostatečné a relativně levné řešení..místo pokojovky se dá vyrobit i anténa z kusu drátu když se bude šetřit


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #38 kdy: 23. 10. 2013, 08:39:09 »
Přehlédl jsem odkud ten maník je, nebo se prostě nepochlubil? Marně tu přemýšlím, kde v Jablonci může být problém s MUXem 3. neměl jsem ho v Kokoníně, nemůže být na Vrkáčích, ve Mšeně ho chytnete i odrazem jen na dipól z drátu. Něco mi tu nesedí. Ať se dotyčný raději pochlubí, kde bydlí ;)

Nikdy jsem nenapsal ani jedno slovo o Jablonci mimo snad toho, že RS3 měl být vysílán směrem na Jablonec. Píši zásadně buď Liberec nebo Liberecký kraj nebo Liberecko, takže se jedná pochopitelně o Liberec.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #39 kdy: 23. 10. 2013, 08:58:30 »
taky by mě zajímalo odkud je alespoň čtvrť mohl napsat..ale celkem si o odporuje v tom co říká, prvně že na pokojovku mu to šlape,
Já jsem neřekl, že na pokojovku to šlape ! Já jsem řekl, že lze tam vrazit kus drátu nebo dejme tomu pokojovku a tu složitě umístit tak aby to na ní šlo, pak se tam ČH nedostane...
Citace
ale to nechytí svoje poláky,němce a rs7 a mux4 z černé studnice..což je logické,jenže tohle prostě na 1anténu nepojede v místě kde je i dobrý signál z čh-ono to spíš na 1anténu nepojede pořádně nikde, protože sloučit ještěd,černou studnici, sněžný jámy a lobau s vertikálem to není jen tak
no jde přesně pouze o Němce a jeden polský, dva polské a i ty dva z černé studnice chytí i pokojovka...
ovšem to už musí být umístěna tak, že chytí i ČH a pak samozřejmě mux 3 nejde...
Citace
pak zase že to musel narvat za lednici..ale pak mu jel jen mux3? trochu nelogické když mux1,2 z ještědu vysílá 2,5x vyšším výkonem než mux3..nebo pokud zastínil ještěd a šel mux3 z čh tak tam zas mux1,2 vysílá stejným výkonem takže by měl šlapat mux1,2 z čh..takže schovat anténu někam kde by šel jen mux3 je docela blbost..
A ještě ke všemu ani neumíš číst. Samozřejmě, že jde i 1 a 2. Řekl jsem ti a to několikrát, že lze docílit buď stav, že se anténa zastíní aby se tam nedostala ČH a pak jde z Ještědu pouze 1CZ + 2CZ + 3CZ a nic jiného  anebo se odkryje a pak jde 1CZ + 2CZ + 4CZ + RS7 + 1PL + 2PL + 3PL + 1DE + 2DE + 3DE + 4DE.
Citace
ale tak pro něj je lepší nadávat a koupit sat a na jednu stranu ho chápu sat nabízí jiné možnosti než dvb-t, ale je to o investicích a nastavit se musí také..sice si ho nastavil sám, ale to by mohl klidně i tu anténu resp. spíš antény..podle mě nejjednodušší řešení na nějakou pidi pokojovou anténu (např co se dávají k usb tunerum) umístěnou v místnosti na ještěd chytat mux3, na střechu dát kanalovou zádrž na k60 a pak teprve něco zesilovat a slučovat..neříkám takhle od pc že to bude šlapat, ale s velkou pravděpodobností ano, samozřejmě by se to dalo udělat mnohem pořádnějc, ale to by už bylo o větších investicich, tohle by podle mě bylo dostatečné a relativně levné řešení..místo pokojovky se dá vyrobit i anténa z kusu drátu když se bude šetřit
Budeš se divit, ale dokonce vlastnoručně vyrobenou anténu na K60 náhodou mám protože jsem jí kdysi před x lety potřeboval na analogovou Primu v bývalém bydlišti. Ovšem samozřejmě ČH se ti chytí i na ni, pokud ji tedy někam jak říkám složitě neschováš.... zádrž na K60 na STA není, musela by se zavolat nějaká firma, která by ji tam dala... ovšem lze STA odpojit zcela a samozřejmě s tou anténkou si hrát, tedy vědět, co to dělá.... ovšem proč se potom má platit za STA, když na ní nejde mux 3CZ a musí se používat vlastní anténka, to je zase pokus o vtipnost a o legraci ? Z STA to přece má jít nebo ne ? No takže opravdu je nejplepším řešením mux 3 oželet mít ten zbytek...a když je nutno kouknout na Zoom nebo Love, tak použít SES. Prostě mux 3 tu nechodí a nefunguje není to díky ČRa funkční mux. A tečka.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #40 kdy: 23. 10. 2013, 14:35:41 »
Citace
á jsem neřekl, že na pokojovku to šlape ! Já jsem řekl, že lze tam vrazit kus drátu nebo dejme tomu pokojovku a tu složitě umístit tak aby to na ní šlo, pak se tam ČH nedostane...
tak teď si zase řek, že to lze..tak jak to mám jako chápat?
Citace
no jde přesně pouze o Němce a jeden polský, dva polské a i ty dva z černé studnice chytí i pokojovka...
ovšem to už musí být umístěna tak, že chytí i ČH a pak samozřejmě mux 3 nejde...
tady opět nepřímo potvrzuješ, že pozice kdy jde mux3 existuje..
Citace
A ještě ke všemu ani neumíš číst. Samozřejmě, že jde i 1 a 2. Řekl jsem ti a to několikrát, že lze docílit buď stav, že se anténa zastíní aby se tam nedostala ČH a pak jde z Ještědu pouze 1CZ + 2CZ + 3CZ a nic jiného  anebo se odkryje a pak jde 1CZ + 2CZ + 4CZ + RS7 + 1PL + 2PL + 3PL + 1DE + 2DE + 3DE + 4DE.
tak tímhle už to definitivně potvrzuješ, že mux3 u tebe šlape, takže přestaň nadávat na čra a zařiď se podle tvých aktuálních přijmových podmínek..pokud chceš slučovat 4 vysílače z různých směrů většinou se to dělá na více antén, že to někde na mizernou anténu de odrazama i na jednu je věc jiná, u tebe to prostě na jednu všechno nepojede, podle všeho to pojede na 2, což při 4vysílačích je pořád dobré řešení..u satu taky nechytáš na jednu parbolu několik družic..nebo musíš mít motor nebo dvě paraboly nebo multfeed, tak nevím proč u dvb-t požaduješ 4 vysílače na jednu anténu?
Citace
Budeš se divit, ale dokonce vlastnoručně vyrobenou anténu na K60 náhodou mám protože jsem jí kdysi před x lety potřeboval na analogovou Primu v bývalém bydlišti. Ovšem samozřejmě ČH se ti chytí i na ni, pokud ji tedy někam jak říkám složitě neschováš.... zádrž na K60 na STA není, musela by se zavolat nějaká firma, která by ji tam dala... ovšem lze STA odpojit zcela a samozřejmě s tou anténkou si hrát, tedy vědět, co to dělá.... ovšem proč se potom má platit za STA, když na ní nejde mux 3CZ a musí se používat vlastní anténka, to je zase pokus o vtipnost a o legraci ? Z STA to přece má jít nebo ne ? No takže opravdu je nejplepším řešením mux 3 oželet mít ten zbytek...a když je nutno kouknout na Zoom nebo Love, tak použít SES. Prostě mux 3 tu nechodí a nefunguje není to díky ČRa funkční mux. A tečka.
tady se nabízí stejná otázka proč sis kupoval sat, který je mnohem dražší než nějaká anténka, když platíš za sta s nefunkčním mux3 cz? tohle je, ale druhá rovina problému, to je čistě na vztahu majitele domu a nájemníků (či správce a majitelů jednotlivých bytů), tady se řeší, zda tam přijem je možný a několikrát si potvrdil, že přijem mux3 možný je. To kdo to zařídí a jakým způsobem je věc jiná, pokud platíš za sta a je v ní nefunkční mux3 cz, tak si to máš vyřidit s tím kdo za to zodpovídá, ať sjedná nápravu


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #41 kdy: 23. 10. 2013, 15:03:23 »
Citace
tak tímhle už to definitivně potvrzuješ, že mux3 u tebe šlape,

Nešlape. Šlape za podmínky, že nepřijímáš nic jiného, žádnou Jelení horu, žádnou Černou studnici atd....
Tomu já rozhodně neříkám ,,šlapání " . Ty možná jo. Já ne. Jistě lze za specifických podmínek docílit příjmu. To jsem také nikdy nepopíral a od samého záčátku tvrdím, že lze nastavit podmínky tak, že to jde. Ale tyto podmínky jsou naprosto nepřijatelné. Prostě za normálních podmínek to nechodí.

Citace
takže přestaň nadávat na čra a zařiď se podle tvých aktuálních přijmových podmínek..

Takže za tuto totální a absolutní nekvalitu jsou samozřejmě plně odpovědny ČRa. Za CDG to bylo v pořádku.

Citace
pokud chceš slučovat 4 vysílače z různých směrů většinou se to dělá na více antén, že to někde na mizernou anténu de odrazama i na jednu je věc jiná, u tebe to prostě na jednu všechno nepojede, podle všeho to pojede na 2, což při 4vysílačích je pořád dobré řešení..

a já snad mohu za to, že se v ČR dělá digitalizice tak, že co mux to z jiného směru ?

Citace
u satu taky nechytáš na jednu parbolu několik družic..nebo musíš mít motor nebo dvě paraboly nebo multfeed, tak nevím proč u dvb-t požaduješ 4 vysílače na jednu anténu?

no napřed jsem měl multifocus, potom dlouho motor, takže jsem na jednu anténu chytal asi 18 družic,
pak jsem usoudil, že tolik nepotřebuji a v této chvíli používám 2 paraboly, kde na jedné je ještě i multifocus,
na druhé je jen single i když si pohrávám s myšlenkou, že na ní dám multifocus někdy taky, když už se mi tu zbytečně povaluje...

Citace
tady se nabízí stejná otázka proč sis kupoval sat,

já za účelem příjmu zajímavějších a více  programů, které DVB-T nikdy nenabídne

Citace
když platíš za sta s nefunkčním mux3 cz?

No v polském DVB-T jsou třeba TVP 1 HD a TVP 2 HD nezakódované, zatím co v satelitním příjmu bych muse od někohoho sdílet kartu, na což jsem už docela línej...

Citace
tohle je, ale druhá rovina problému, to je čistě na vztahu majitele domu a nájemníků (či správce a majitelů jednotlivých bytů), tady se řeší, zda tam přijem je možný a několikrát si potvrdil, že přijem mux3 možný je. To kdo to zařídí a jakým způsobem je věc jiná, pokud platíš za sta a je v ní nefunkční mux3 cz, tak si to máš vyřidit s tím kdo za to zodpovídá, ať sjedná nápravu

To také dělám a to jsou v každém případě ČRa. Dokud se do toho nezačaly vrtat, tak to z ČH chodilo.
Já jsem potvrdil to, že můžeš docílit toho, že ti půjde mux 3 s tím omezením, že ti nepůjde nic jiného, tedy při odpojené STA, že lze docílit toho, že můžeš nějaký kus drátu umístit tak, že ti půjdou jen 1,2,3 CZ.

Ale nedocílíš nikdy něčeho takového na střeše. Nelze ! To zase ty firmy tolik nelžou. Ony mají celkem pravdu.

Ano můžeš požádat nějakou firmu o zablokování K60 na STA. To není nejspíše vůbec žádný problém.

Ano a pak si všichni budeme po celém baráku a všech barácích kolem kupovat pokojové anténky a motat dráty kolem zobrazovačů. Aby nám tedy chodilo pár trapných programů mux 3. Ty se opravdu mě dnes snažím zabít. Protože já tu fakt u toho chcípnu smíchy.

Tak Čra něco totálně zvorají a my budeme skákat s dráty po bytech. Fakt výtečná rada.

Ti říkám, lidi kolem si nechali namontovat paraboly a Ještěd si můžou ČRa nabouchat, víš kam, že ?



Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #42 kdy: 23. 10. 2013, 15:53:48 »
V MUX3 byl atraktivní ten regionální program genusplus a ten vysílal jen pozemními vysílači,ostatní je na Satelitu tak než přijímat mux3 nestandartně tak raději přes Satelit a mají klid rozumíte!!!
Nikdo nemá zájem nahánět kdesi signál MUX3,to snad odradí každého kdo to nenaladí s anténou na střeše,ještě běhat okolí aby měl příjem mux3,to je rada doslova nad zlato!!!
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #43 kdy: 23. 10. 2013, 20:15:33 »
Citace
Nešlape. Šlape za podmínky, že nepřijímáš nic jiného, žádnou Jelení horu, žádnou Černou studnici atd....
Tomu já rozhodně neříkám ,,šlapání " . Ty možná jo. Já ne. Jistě lze za specifických podmínek docílit příjmu. To jsem také nikdy nepopíral a od samého záčátku tvrdím, že lze nastavit podmínky tak, že to jde. Ale tyto podmínky jsou naprosto nepřijatelné. Prostě za normálních podmínek to nechodí.
já už k tobě nemám co dodat, 2antény sou naprosto nepřijatelné podmínky? já snad špatně vidím, 2antény pro přijem 4 vysílačů..pořád tu dokazuješ, že prostě na 2 antény by to šlapalo a nadáváš na čra, jaktože to nejde na jednu..přitom na střeše provozuješ s prominutím prasárnu, kdy na 1 anténu chytáš různé směry a polarizace? by se ti každej odborník na antény vysmál..si něco nastuduj o přijmu z různých směrů, různých polarizacích a různých intezitách signálů..kdyby ta sta byla udělaná tak jak by správně udělaná být měla a to co vysílač to anténa s vložkami a kanalovými zesilovači tak problém nebude žádnej..nikde není řečeno, že sta pro ještěd musí být na střeše, ale i tam by se dalo třeba najít místo kde by byla čh odstíněná..komín atd. či lze anténu umístit na stěnu domu směrem k ještědu..jak vidím z popisu tak paraboly tam asi máte kdekdo..takže malinká dvb-t anténa by asi vzhledu neuškodila..můžeš být rád že nebydlíš v praze tam bys taky s jednou anténou nadával..
o tom že lidi si dali paraboly a sat přijmače..je jejich volba..ale úprava sta by byla levnější volbou, ale to že to pousta firem neumí na liberecku a jablonecku je holej fakt..resp. mi přijde že se tím ani zabývat nechtějí..
« Poslední změna: 23. 10. 2013, 20:17:14 od jaydeesq »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux 3 Ještěd - změna?
« Odpověď #44 kdy: 23. 10. 2013, 23:07:04 »
Citace
Nešlape. Šlape za podmínky, že nepřijímáš nic jiného, žádnou Jelení horu, žádnou Černou studnici atd....
Tomu já rozhodně neříkám ,,šlapání " . Ty možná jo. Já ne. Jistě lze za specifických podmínek docílit příjmu. To jsem také nikdy nepopíral a od samého záčátku tvrdím, že lze nastavit podmínky tak, že to jde. Ale tyto podmínky jsou naprosto nepřijatelné. Prostě za normálních podmínek to nechodí.
já už k tobě nemám co dodat, 2antény sou naprosto nepřijatelné podmínky? já snad špatně vidím, 2antény pro přijem 4 vysílačů..pořád tu dokazuješ, že prostě na 2 antény by to šlapalo a nadáváš na čra, jaktože to nejde na jednu..přitom na střeše provozuješ s prominutím prasárnu, kdy na 1 anténu chytáš různé směry a polarizace? by se ti každej odborník na antény vysmál..si něco nastuduj o přijmu z různých směrů, různých polarizacích a různých intezitách signálů..kdyby ta sta byla udělaná tak jak by správně udělaná být měla a to co vysílač to anténa s vložkami a kanalovými zesilovači tak problém nebude žádnej..nikde není řečeno, že sta pro ještěd musí být na střeše, ale i tam by se dalo třeba najít místo kde by byla čh odstíněná..komín atd. či lze anténu umístit na stěnu domu směrem k ještědu..jak vidím z popisu tak paraboly tam asi máte kdekdo..takže malinká dvb-t anténa by asi vzhledu neuškodila..můžeš být rád že nebydlíš v praze tam bys taky s jednou anténou nadával..
o tom že lidi si dali paraboly a sat přijmače..je jejich volba..ale úprava sta by byla levnější volbou, ale to že to pousta firem neumí na liberecku a jablonecku je holej fakt..resp. mi přijde že se tím ani zabývat nechtějí..
Dovolím se trochu Joseho zastat.

Za prvé, nikde není napsáno, že na každou lokalitu s vysílačem a na každý kanál musí být separátní anténa, opak není prasárnou.

Za druhé, pokud jsem to správně pochopil, dá se najít poloha jedné antény, kde lze kvalitně přijímat MUX3. Ale druhá anténa na zbytek, která také MUX3 pochopitelně přijímá a je jedno odkud, by se musela sloučit s tou první a kolizi dvou vysílačů na stejném kanále by mohl vyřešit jen anténní přepínač při individuálním příjmu, nebo konverze kanálu MUXu3 na jinou frekvenci v STA, aby se dalo vše sloučit. Jiná možnost mne nenapadá, ani jí jaydeesq nenabízí.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další