Autor Téma: Žižkov — chytám jen něco  (Přečteno 3539 krát)

cucumis.melo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Žižkov — chytám jen něco
« kdy: 18. 10. 2013, 23:58:08 »
600 metrů od žižkovského vysílače chytám pouze ČT1, ČT2, ČT Sport, Novu a Novu Cinemu, nic jiného. Kdybych chytal nebo nechytal vždy celý multiplex, chápal bych, že je chyba v příjmu signálu, ale čím může být tohle?

P. S. Sám nemám digitální televizor ani set-top-box, takhle to prostě přijímám z anténních rozvodů v domě.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2013, 01:22:20 »
600 metrů od žižkovského vysílače chytám pouze ČT1, ČT2, ČT Sport, Novu a Novu Cinemu, nic jiného. Kdybych chytal nebo nechytal vždy celý multiplex, chápal bych, že je chyba v příjmu signálu, ale čím může být tohle?

P. S. Sám nemám digitální televizor ani set-top-box, takhle to prostě přijímám z anténních rozvodů v domě.
To je záležitost vašeho správce domu. Stanice, které popisujete, konvertuje z digitálního vysílání do analogového, proto si vystačíte se starým televizorem. Pokud chcete přijímat něco navíc, budete si muset pořídit STB a od správce zjistit, které multiplexy jsou k dispozici v STA.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2013, 08:19:12 »
Já znám jeden byt v činžovním domě cca 400 m od vysílače Mahlerovy sady - Žižkov. V činžáku STA sice "je", ale koaxiály od zásuvek končí v krabicích na chodbě a signál v nich není žádný (takže to nazývat STA je velká drzost). Nakonec jsme museli řešit příjem svépomocí, takže anténa v bytě. Podmínkou bylo, aby anténa nefungovala i jako hyzdič bytu :). V současné době je použita LP 20 (rybí kost) s vestavěným předzesilovačem a protože nejlepší signál jsem naměřil v předsíni (uprostřed domu) "zapíchnul" jsem anténu tam. Je horizontálně, směrovaná na vysílač Novodvorská a díky tvaru a rozměru ji šlo perfektně zamaskovat, takže není vidět. Signál všech MUXů je stabilní, silný a kvalitní. ČT:D / art byly přijímány téměř od samého začátku vysílání v MUX RS7 a není důvod to přelaďovat na MUX 3. To je jenom taková perlička a ukázka toho, že když s majitelem činžovního domu není řeč, lze to mnohdy vyřešit i jinak.
Planar IT-15T2.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2013, 09:15:03 »
Bydlím v malém paneláčku s 11 byty ve SVJ. Vztahy mezi sousedy jsou celkem normální. Jen tak mimochodem mi včera předseda představenstva sdělil, že byla provedena úprava STA pro příjem všech pražských MUXů. A, že to bylo levné, jen 4000.-Kč. Přitom na STA je závislé minimum bytů. Na fasádě je několik parabol a v celém domě jsou rozvody kabelovky UPC. Jen bych podotkl, že já i předseda máme DVB-S, já i DVB-C a na vlastní externí antény přijímám přímo též všechny MUXy v DVB-T. Ale, třeba pro napájení podružných TV může každý byt využívat i bohatou nabídku z STA.

Co tím chci říci? Že, když se sejdou rozumní lidé, lze kolem příjmu TV vše řešit elegantně a v Praze není většinou nutné zbytečně utrácet za složité sestavy STA. Proto je na místě požádat majitele diskutovaného domu o doplnění STA o to, na co mají nájemníci nárok. Nelze ale očekávat, že celá současně dostupná nabídka stanic bude konvertována do analogu a "cucumis" proto bude muset provést změnu také u svého příjmu. Možná, že v normě DVB-T už má k dispozici více stanic, než těch 5 analogových? Ono stačí se zeptat u sousedů.....  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2013, 09:23:01 »
A v čem spočívala ona "úprava STA" za čtyři litry??  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2013, 09:47:32 »
Přehlédnu ty smajlíky a rovnou se zeptám : "Proč se ptáte?"  ;D ;D ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #6 kdy: 19. 10. 2013, 10:03:48 »
Z "odborné" zvědavosti!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Protože pokud byla STA odborně instalována nemohlo její rozšíření pro příjem všechny pražských MPXů stát čtyři litry! To jen za předpokladu, že byl použit programovatelný zesilovač (v Praze a nejen tam, selektívně naprosto nevyhovující pokud se jedná o příjem na sousedních kanálech z různých směrů a s rozdílnými ERP) a ona "odborná" firma tento pouze přeprogramovala (rozuměj doplnila o chybějící přijímané kanály). Ovšem důrazně varuji před používáním těchto programovatelných zesilovačů v STA. Zde zásadně používat vysoce selektívní KV!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #7 kdy: 19. 10. 2013, 10:37:50 »
Z "odborné" zvědavosti!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Protože pokud byla STA odborně instalována nemohlo její rozšíření pro příjem všechny pražských MPXů stát čtyři litry! To jen za předpokladu, že byl použit programovatelný zesilovač (v Praze a nejen tam, selektívně naprosto nevyhovující pokud se jedná o příjem na sousedních kanálech z různých směrů a s rozdílnými ERP) a ona "odborná" firma tento pouze přeprogramovala (rozuměj doplnila o chybějící přijímané kanály). Ovšem důrazně varuji před používáním těchto programovatelných zesilovačů v STA. Zde zásadně používat vysoce selektívní KV!
Však Pamětník psal, že přijímají Pražské multiplexy, takže odborná firma byla zřejmě Pražská, tam za tisícovku nikdo nevstane ani z postele  ;D


cucumis.melo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #8 kdy: 19. 10. 2013, 11:17:17 »
To je záležitost vašeho správce domu. Stanice, které popisujete, konvertuje z digitálního vysílání do analogového, proto si vystačíte se starým televizorem. Pokud chcete přijímat něco navíc, budete si muset pořídit STB a od správce zjistit, které multiplexy jsou k dispozici v STA.

Děkuji!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #9 kdy: 19. 10. 2013, 11:20:22 »
Vrátím se ke svému prvnímu příspěvku. V mém bytě jsou zásuvky ze dvou vertikálních větví rozvodu STA již desítky let nepřístupně schovány za nábytkem. Čili STA nepoužívám a jen jsem přející vůči sousedům. Proto mne ani nezajímal vývoj naší STA v době nástupu DVB-T a není mi proto líto oněch "pouhých" čtyřech tisíc. Jak je celý rozvod konstruován, opravdu nevím, ale analog to určitě není.  :)

Aktuálním pohledem na střechu jsem zjistil, že stará Yagina, směrovaná na Žižkov zmizela a jsou zde nové 3 Yaginy, pravděpodobně nasměrované na Novodvorskou, Ládví a společně ÚTB a "Pařízkův" komín (je mlha  >:( ). Silný signál ze Žižkova, či Cukráku, se pravděpodobně protlačí do všech 3 antén. Na další rozvod již nevidím, i když mám hlavní rozvaděč STA na chodbě před dveřmi do bytu. STA nevyužívám, proto jednotlivé komponenty STA zbytečně neřeším.

Zda jsou 4000.-Kč na Prahu málo, nebo moc, opět neřeším, jen konstatuji a věřím informaci, že všechny "pražské" stanice z DVB-T jsou v naší STA. Poslední informací může být dnešní fotka antén.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #10 kdy: 19. 10. 2013, 11:30:49 »
Právě ta fotka vnitřku rozváděče STA by  v tom udělala jasno. Pokud ta firma měnila jen tv antény a ostatní komponenty zůstaly původní (což pochybuju vzhledem k počtu MPXů vysílajících v minulosti a nyní v Praze) i tak je částka čtyři litry za antény (plus nové koax. kabely, otázkou je proč ona firma nepoužila adekvátní koax. kabely určené pro venkovní použití s PE pláštěm, místo těch s bílým pláštěm, co jsou na fotce?) dost nízká. Je otázka jak po této "úpravě" bude v budoucnu zaručena bezproblémová funkčnost STA, co se příjmových podmínek týče.
« Poslední změna: 19. 10. 2013, 11:33:16 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #11 kdy: 19. 10. 2013, 11:52:03 »
Právě ta fotka vnitřku rozváděče STA by  v tom udělala jasno. ..... Je otázka jak po této "úpravě" bude v budoucnu zaručena bezproblémová funkčnost STA, co se příjmových podmínek týče.
Bohužel, nebudu kvůli Tobě shánět klíče od rozvaděče STA, i mi je vlastně jedno, jak dlouhá bude bezproblémová funkce STA. ;)
Je snad vývoj DVB-T v Praze ukončen? Kdy něco přibude? Kdy začne být zajímavé DVB-T2? Proto investovat do dlouhodobé funkce STA mi připadá celkem zbytečné.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #12 kdy: 19. 10. 2013, 12:05:06 »
Nepochopil.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žižkov — chytám jen něco
« Odpověď #13 kdy: 19. 10. 2013, 12:27:36 »
To mně ale nevadí.....  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další